Piekło Florencji

JakBook
2023-11-30
2023-11-30

Okładka książki Siła Wybaczenia Agnieszka Lingas-Łoniewska, Anna Szafrańska
Siła Wybaczenia Agnieszka Lingas-Ło...
Okładka książki Siła zemsty Agnieszka Lingas-Łoniewska, Anna Szafrańska
Siła zemsty Agnieszka Lingas-Ło...
Okładka książki Syndykat. Siła życia Agnieszka Lingas-Łoniewska, Anna Szafrańska
Syndykat. Siła... Agnieszka Lingas-Ło...

W ostatnim czasie trochę mniej pisałam, ale za to nadrabiałam czytaniem. Jedną z książek, którą czytałam była listopadowa premiera z zeszłego roku, na którą długo czekałam. Czy było warto? Czy udało się pisarce nie zawieść czytelników po wielu zapowiedziach?

Historia, która tak mnie zaintrygowała to Piekło Florencji Agnieszki Lingas Łoniewskiej. Powieść ta powstała pod wpływem chwili, jak pisarka opowiadała na spotkaniach, na włoskich wakacjach. Widoki, historia Florencji i wielu innych miejsc poruszyła wyobraźnię autorki.

Na początku opowieści poznajemy Joannę, turystkę z Polski, którą koleżanka wyciągnęła na wycieczkę do Florencji. Przypadkowo poznany Angelo w muzeum z wielką pasją opowiada o historii budynku i eksponatów. Jak się później okazuje się jest kustoszem Galerii Uffizi od zawsze.Tym sposobem staje się jej przewodnikiem po Florencji i nie tylko… Czy ta podróż będzie niebezpieczna? A może pełna emocji? Bo gdy w kolejnym rozdziale pojawia się brat Angela, Dante, nie wszystko staje się oczywiste. Choć jak się okazuje jest on także ważną częścią tej historii. Jest ona pełna zagadek, niedomówień i … dziwnych wydarzeń z życia rodzeństwa. I nie tylko.

Piekło Florencji to nietuzinkowa powieść, gdyż łączy w sobie historię, romans a nawet i sensację. Jest pikantne, emocjonujące i wydawałoby się przewidywalne, lecz tak nie jest. Owszem widać tu trochę elementów z serialowego Lucyfera i powieści 50 twarzy Greya, ale jest to powieść sto razy lepsza i ciekawsza od pierwowzorów. Duży plus dla pani Agnieszki za dogłębny reaserch historii Florencji i najważniejszych jej zabytków i ciekawe ujęcie wątku Joanny I Angela. A końcówka powieści wgniata w fotel. Bo czyż można coś zaplanować na wiele lat później ….

Książka Agnieszki Lingas Łoniewskiej jest napisana lekkim językiem, dzięki czemu czyta się ją szybko i można zapomnieć o całym świecie. Przewijące się wątki kryminalne dodają smaku a erotyczne sceny, charakteru.

Oceniam Piekło Florencji w skali od 1 do 5 na 4 i polecam na deszczowe smutne wieczory.

Cudowna lektura szybko się czyta. Kocham książki tej autorki

Cudowna lektura szybko się czyta. Kocham książki tej autorki

Angelo to zany kustosz Galerii Uffizi we Florencji. Jego bratem jest Dante właściciel klubu ale też boss mafii. Jednak to nie wszystko mężczyźni ukrywają swoje prawdziwe oblicza...
Gdy pojawią się na ich drodze Joanna spełnia się ich przeznaczenie. Czy kobieta będzie w stanie znieść taką prawdę i co ona ma z tym wszystkim wspólnego?

Ta książka to zupełnie nową odsłona autorki i wiecie co ja jestem nią zachwycona. Uwielbiam seriale dające takie jak "Lucyfer" Czy "Pamiętniki wampirow" a ta historia zdecydowanie daje mi vibe podobny do tych seriali.
Mamy tutaj dwóch braci "zakochanych" w jednej kobiecie oraz przedstawiony świat demonów i diabłów, piekła i nieba !

Gdy zaczynałam czytać tą historie nie spodziewałam się że aż tak bardzo wciągnie mnie w sam środek wydarzeń. Prawda jest taka że nie byłam w stanie się oderwać do póki nie dotaralm do zakończenia! [ Swoją drogą, już czekam na kolejną część bo chciałabym poznać dalesze losy bohaterów, to nie ładnie tak zostawiać czytelników... w takim momencie.]

Autorka niesamowicie wykreowała postacie, każda z nich jest wyjątkowa a dodatkowo posiada różne ciekawe cechy, które pragnęłam zgłębić nieco bardziej.
Najbardziej z całej trójki zaintrygował mnie chyba jednak Dante... choć zarówno Angelo j i Joanna niesamowicie mnie do siebie przekonali, to właśnie najbardziej tajemniczy wdał mi się drugi z braci. Angelo mnie urzekł ale Dante mnie zafascynował, sama nie wiem którego pokochałam bardziej. 🙈

To że każdą książkę autorki jestem w stanie pochłonąć na raz chyba nikomu nie muszę przypominać! 😉 Tak samo było i tym razem, sposób w jaki stworzyła fabułę jest niesamowity. Z każdą kartką odkrywamy coś nowego a zwroty akcji sprawią że będziecie sprawdzać dwa razy czy na pewno dobrze przeczytaliście!
Jest to zupełnie coś nowego I bardzo oryginalnego dlatego też zachęcam abyście poznali historię Joanny, Angelo i Dantego a gwarantuje wam że odkryjecie zupełnie nowy Świat!

Ta książka to zupełnie nową odsłona...

„Czasami najlepiej zbytnio nie analizować i dać się ponieść emocjom”.

Jak dotąd przeczytałam naprawdę sporo książek Agnieszki Lingas Łoniewskiej, choć jeszcze trochę przede mną. Za każdym razem zachwycam się jednak niesamowicie lekkim piórem autorki, dzięki któremu czytanie książek które pisze, zawsze przychodzi mi z łatwością.

Kilka dni temu skończyłam powieść zupełnie różną od tych, za sprawdź których poznałam twórczość autorki. Mowa tu o książce „Piekło Florencji” łączącej w sobie romans i paranormal? Chyba tak bym tę historię nazwała - ale specjalistą od tego gatunku nie jestem, więc może ktoś mnie poprawi :)

Dzięki autorce przenosimy się do tytułowej Florencji i tam poznajmy bohaterów - Angela, Dante i Joannę. Bohaterów, których łączy coś, czego ludzki rozum nie jest w stanie pojąć. Bo bohaterowie tak naprawdę nie są ludźmi - choć każdy, kto ich pozna, tak właśnie uważa. Tego, kim są i jak wiele zmienią w życiu Joanny, dowiedziecie ją karatach tej powieści. Powieści zaskakującej i pełnej emocji.

Styl autorki chwaliłam na początku więc tutaj mamy jasność - książka jest napisana lekkim, ale przede wszystkim dojrzałym i dopracowanym stylem. Pomysł na fabułę - dla mnie rewelacja! Powroty do przeszłości i stopniowe odkrywanie kart sprawiało, że czytałam z zapartym tchem i nim się obejrzałam, przewracałam ostatnią stronę.

Na duży plus kreacja głównych bohaterów, poprowadzone wątki, zaskakujące tematy, ale przede wszystkim oddanie miejsca, w którym działa się fabuła tak, że czułam się jakbym to ja sama, spacerowała wraz z nimi uliczkami Florencji.

Minus? - brak ciągu dalszego! Na już potrzebna kontynuacja! I może też czuję mały niedosyt odnośnie do samej Joanny - brakuje mi czegoś pomiędzy zakończeniem części drugiej a początkiem trzeciej.

Niemniej jestem bardzo pozytywnie zaskoczona tą historią. Nie czytałam opisu - książkę brałam w ciemno, także tym bardziej cieszę się, że okazała się tak zaskakująca!

Polecam!

„Czasami najlepiej zbytnio nie analizować i dać się ponieść emocjom”.

Kilka dni temu skończyłam powieść zupełnie...

Książki @lingasloniewska.pisarka zawsze mnie pozytywnie zaskakiwały. „Piekło Florencji” zaskoczyła mnie podwójnie :).

„Piekło Florencji” Agnieszki Lingas-Łoniewskiej to powieść, która wprowadziła mnie w wir zagadkowej intrygi przesiąkniętej historią. Autorka w sprytny sposób układa fabułę, mieszając w niej zakazane uczucia, miłosny trójkąt, tajemnicze uliczki Florencji i historyczne wątki. Autorka wplata w fabułę elementy mroczne, demoniczne ale również niezwykle zmysłowe, tworząc przestrzeń, w której mroczna intryga łączy się z pięknem Florencji.

W samym jego sercu rozwija się historia trzech postaci, której korzenie sięgają wielu wieków wstecz.
Elementy demoniczne, które mnie bardzo zaskoczyły nadają historii dodatkowego pierwiastka tajemniczości. W opisach florenckich uliczek odczułam atmosferę miasta, które samo w sobie staje się bohaterem tej opowieści.

„Piekło Florencji” to powieść, która porusza wyobraźnię. Autorka w mistrzowski sposób łączy wątki romantyczne i demoniczne, tworząc opowieść, która wciąga od pierwszej strony i trzyma w napięciu do samego końca.

Dla miłośników romansu z nutą mroku i tajemnicy, ta powieść z pewnością stanie się fascynującym doświadczeniem czytelniczym.

Przeczytałam jako fanka autorki ale jakoś mnie ta tematyka nie porwała. Dobrze się czyta , szybko się czyta. Dobre jako relaks.

Angelo jest kustoszem Galerii Uffizi we Florencji. Mieszka w niej od urodzenia razem z bratem Dante, który jest właścicielem modnego klubu, a także bossem organizacji mafijnej. Różnią się nie tylko wyglądem, ale charakterem i stylem bycia. Mają jednak wspólny cel, który będzie miał ścisły związek z nowo poznaną przez Angelo Joanną. Kim tak naprawdę są bracia i jaką rolę odegra kobieta?

Agnieszki Lingas-Łoniewskiej nie muszę zbytnio przedstawiać. Okazuje się, że nasza dilerka emocji potrafi jeszcze zaskoczyć, bowiem ta historia jest całkowicie odmienna od jej dotychczasowych. Czytelnik zostaje zabrany do pięknych włoskich zakątków, które (tu ciekawostka) istnieją naprawdę. Poza tym autorka zastosowała retrospekcje. Napisała to o tyle umiejętnie, że wydarzenia z przeszłości są napisane innym stylem językowym, niż teraźniejsze. Początkowo bywały momenty, gdzie się gubiłam, lecz wgłębiając się coraz bardziej w fabułę, moja ciekawość rosła.

Co do bohaterów nie zdradzę wam za wiele, żeby nie spojlerować. Spodziewajcie się tu trójkąta miłosnego, który do zwyczajnych nie należy, bowiem nie istnieje tu zazdrość. Do tego mamy wątek paranienormalny, w którym czytelnik musi zmierzyć się z rzeczami, które wydają się być czystą abstrakcją.

Będę szczera: ta historia zaskoczyła mnie totalnie, gdyż spodziewałam się zupełnie czegoś innego. Czy jestem rozczarowana? Absolutnie nie, gdyż nigdy nie czytałam niczego podobnego - było to więc dla mnie niczym powiew wiosennego wiatru 😉. Jest to iście diabelska i niezwykła historia. A końcówka pozwala tylko snuć domysły, czy będzie ciąg dalszy 🤔...

Joanna służbowo wyjeżdża do Florencji, aby zdobyć pewne informacji, które pomogą jej wydostać brata z więzienia.
Podczas zwiedzania słynnej galerii wpada na piekielnie przystojnego mężczyznę.
Spotykają się niedługo ponowie i zaczynają spędzać ze sobą coraz więcej czasu. Joanna poznaje brata Angelo, Dantego. Coś nie wytłumaczalnego cięgnie ją do obu braci. Relacja między tą trójką w pewnym sensie staje się nadprzyrodzona i ognista.
Czy istnieje piekło?
Czy istnieje diabeł w ludzkiej skórze?
Jakie tajemnice skrywają bracia Inferno?
Z jakimi decyzjami będzie musiała zmierzyć się Joanna?

Ja jestem szaleńczo zakochana w twórczości autorki i kiedy biorę do ręki jej nową powieść to wiem że się nie zawiodę. Wiem, że to będzie świetna i niezapomniana historia. Już od pierwszych stron książka mnie wciągnęła w swój świat tajemniczości i mroku. Ja kocham takie historie, ale to co tu dostałam totalnie mnie zaskoczyło i całkowicie mnie pochłonęło, wciągnęło w swój piekielny świat. Jest to zdecydowanie inny rodzaj literatury, który dotychczas czytałam i pierwszy raz z wątkiem diabelskim, ale bardzo, ale to bardzo mi się podobało. Ta książka nie jest dla każdego, gdyż nie każdy lubi klimaty diabelskie, siły nadprzyrodzone, mroczność, czy gorący romans. Jak dla mnie historia rewelacyjna, ognista, mocna, fascynująca i jestem szczerze zachwycona i oczywiście czekam na więcej, gdyż zakończenie zostawiło mnie z milionym pytań w głowie. Mam wielką ochotę na drugą część i cały czas myślę w jakim kierunku może pójść autorka, ale i tak wiem że dostanę totalny rollercoster emocji. Podobały mi się wtrącenia z przeszłości, nadawały historii jeszcze więcej tajemnicy i ciekawości. Czytając nie mogłam się oderwać od lektury i im bardziej zaczytywałam się w historię i zagłębiałam się w jej tajemniczość i zakamarki mroku tym bardziej byłam zaintrygowana i wręcz głodna tej opowieści. Cudownie autorka przedstawiła wszystkie miejsca Florencji, w których byli bohaterowie, opisy sprawiły że oczyma wyobraźni przeniosłam się do gorących Włoch.

Podczas zwiedzania słynnej galerii wpada na piekielnie przystojnego mężczyznę.

Aż człowiek boi się napisać cokolwiek, żeby pani Agnieszka nie wyśmiała jego opinii na TikToku. Ale: raz się żyje, w końcu mam prawo do subiektywnego odbioru tekstu, prawda? I tak: jesli potraktowałabym tę książkę poważnie, uznałabym ją za stek bzdur. Ale tego nie zrobiłam porzebowałam lekkiej, nieco absurdalnej historii i dostałam dokładnie to, czego chciałam... i co zrobiło mi bardzo dobrze na nadszarpnięte nerwy. Żądam dalszego ciągu! Nie tylko z powodu pewnej fantazji erotycznej, która została tu opisana ;)

To moje kolejne spotkanie z twórczością autorki, a tak naprawdę za mną spora większość powieści Agnieszki. Książka "Piekło Florencji" jest pierwszym tomem nowej serii pod tytułem "Inferno". To zupełnie inna odsłona autorki, ponieważ łączy ona tutaj romans z lekką fantastyką. W książce znajdziemy motyw age gap (taki porządny, bo bohaterów dzieli około pięćset lat),oprócz tego diabły i demony, historię i sztukę oraz mafię. Stylistyka i język jakim posługuje się autorka jest bardzo lekki, prosty i przyjemny w odbiorze co sprawia, że książkę czyta się niesamowicie szybko, ja pochłonęłam ją w jedno przedpołudnie i z dużym zainteresowaniem oraz zaangażowaniem to co działo się na kartach tej powieści. Fabuła została w interesujący, wręcz intrygujący sposób nakreślona, przemyślana i dobrze poprowadzona. Znajdziemy tutaj również retrospekcje, które razem z czasem teraźniejszym tworzą spójną kompozycję. Bohaterowie natomiast zostali w świetny sposób wykreowani, to bardzo wyraziste i zarazem chrakterne postaci, po których nie wiadomo czego się spodziewać. Historia została przedstawiona z perspektywy Angelo oraz Joanny, co pozwoliło mi lepiej ich poznać, dowiedzieć się co czują, myślą, z czym się zmagają, mogłam dowiedzieć się jak wydarzenia z przeszłości wpłynęły na ich obecne życie, a także mogłam lepiej zrozumieć ich postępowanie oraz decyzję. Istotną rolę w tej powieści odgrywa także brat Angelo - Dante. Obaj mężczyźni od początku zaskarbili sobie moja sympatię, są pod wieloma względami skrajnie różni, co mocno urozmaica tą książkę. Relacja bohaterów, a w zasadzie trójkąta miłosnego, została w intrygujący, momentami obezwładniający sposób przedstawiona, tak naprawdę nie wiadomo co przyniosą kolejne czytane strony, co bardzo mi się podobało. Autorka w niezwykle plastyczny i pobudzający wyobraźnię sposób ukazuje Florencję, wielokrotnie czytając niektóre opisy miałam wrażenie jakbym razem z bohaterami przemierzała uliczki tego miasta i chłonęła jego klimat i piękno. Nie brakuje oczywiście tajemnic, kłamstw, pewnych manipulacji oraz świetnych plot twistów, w szczególności mowa o końcowych stronach powieści, które przyprawiły mnie o kilka palpitacji serca! Nie mogę się już doczekać kolejnej części tej serii, bo już teraz podskórnie czuje, że autorka mocno namiesza w życiu bohaterów! Polecam!

• Romans
  • Przeczytane 2023