Ostatnia wiadomość

Wydawnictwo Mięta
2023-11-15
2023-11-15
Romans

Książka dobra i poruszająca. Słuchałam audiobooka, który bardzo mi się podobał. Polecam !

Ciekawa historia . Rozterki i przemyślenia . Zakończenie , mnie zdziwiło

Ciekawa historia . Rozterki i przemyślenia . Zakończenie , mnie zdziwiło

To moja pierwsza powieść Magdaleny Krauze, która sprawiła, że nabrałam ochoty na więcej. Biorąc do ręki tę książkę, a nie znając jeszcze „pióra” autorki spodziewałam się lekkiej, łatwej i przyjemnej historii miłosnej (chyba zasugerowałam się śliczną okładką, która w pierwszej kolejności przyciągnęła moje oko) i przyznam szczerze, że momentami jest lekko i przyjemnie, a nawet nieco zabawnie, ale momentami emocje tak biorą górę, że trudno mówić o lekkości przekazu treści.
Historia przedstawiona w tej książce mogłaby się wydarzyć niejednej kobiecie i myślę, że wiele czytelniczek odnajdzie w niej cząstkę siebie.
To zgrabne połączenie powieści psychologicznej, romansu i dramatu i myślę, że takie właśnie połączenie jest magnesem przyciągającym do takich lektur.
Autorka w ciekawy, chociaż muszę przyznać, że w nietuzinkowy sposób przedstawiła rutynę małżeńską, która w pierwszym momencie doprowadziła do czegoś co zrujnowało kilkanaście szczęśliwych wspólnie spędzonych lat.
Główna bohaterka jest kobietą, która nie chce poddać się obojętności pojawiającej się w związku, początkowo próbuje wszystkiego, aby odbudować coś, co powoli przestaje istnieć. Nie rozumie zachowania męża, z którym już nawet nie potrafi rozmawiać.
A on? Pogubił się w życiu, chciał zaimponować wszystkim oprócz żony, zatrzymać młodość i witalność, czy postawił na bezmyślność?
Czasami człowiek uciekając przed przemijającym czasem stara się coś sobie udowodnić. A gdy pojawia się w jego otoczeniu ktoś, kto pięknie potrafi karmić pochlebstwami, przestaje zauważać to, co w jego życiu jest naprawdę ważne.
Małżeństwo Jagody i Przemka przechodzi wewnętrzny kryzys, ale aby go pokonać oboje powinni to zauważyć. Niestety często jedna strona widzi i chce zmiany, a druga egoistycznie dba tylko o własne dobro.
Czytając tę książkę z jednej strony współczułam głównej bohaterce, a z drugiej kibicowałam jej w dążeniu do szczęścia. Ale czym tak właściwie było dla niej to szczęście?
Magdalena Krauze świetnie wykreowała osobowości głównych bohaterów, może trochę wyidealizowała jednego z nich, ale myślę, że zrobiła to dla lepszego odbioru fabuły jako całości.
Mamy w tej powieści smutnie ukazany kryzys wieloletniego związku małżeńskiego, mamy piękny, zmysłowy romans z nutką erotyki i mamy bolesny dramat. To wszystko sprawiło, że czytałam tę powieść z wielkim zaangażowaniem w losy bohaterów.
Moją uwagę przyciągnął również wątek prawdziwej, szczerej przyjaźni. Myślę, że każda kobieta powinna mieć obok siebie kogoś, na kogo może liczyć w każdej sytuacji i komu może ze wszystkiego się zwierzyć.
Lekki styl jakim pisze Magdalena Krauze to plus tej powieści, a w połączeniu z często zabawnymi dialogami i ciekawą fabułą stanowi lekturę, którą czyta się z przyjemnością, mimo trudnych tematów w niej poruszanych.

"Przyjdzie taka chwila, gdy stwierdzisz, że wszystko się skończyło. To właśnie będzie początek." (L.L.)

⬇️

"Ostatnia wiadomość."
Autor:@magdalenakrauzeautor
Wydawnictwo @wydawnictwo_mieta

40letnia Jagoda, aby obudzić dawne uczucia w małżeństwie, przygotowuje romantyczną kolację przy winie. Przez dłuższy czas, czuje chłód od męża, który ją unika na każdej płaszczyźnie życia.

Brak adoracji, zero intymności między nimi bardzo ją przytłacza. Ma nadzieję na przeprowadzenie szczerej rozmowy, aby uzyskać odpowiedzi na nurtujące ją pytania.

Przemek zachowuje się inaczej. Zmienił nawyki żywieniowe, zaczął sporo czasu spędzać na siłowni z chłopakami i bardzo dbać o swój wygląd.

Jagoda, by pokazać, że świat nie kręci się wokół męża, zapisuje się z przyjaciółką na kurs krav magi, zostawiając małżonkowi pewne obowiązki, z czego on nie jest zadowolony.

To moje kolejne starcie z książkami autorki. "Ostatnia wiadomość " to mocno życiowa powieść, z motywem drugiej szansy i trójkąta miłosnego. Przedstawiona historia opowiada o problemach w małżeństwie z wieloletnim stażem i dwójką dorosłych dzieci. Niestety życie nie jest łatwe i nawet idealne pary mierzą się z kryzysami. Widzimy tu walkę z rutyną i nudą, nieustającą Samotnością ale też i z bólem i stereotypami. Przez budowanie na nowo hierarchi wartości, możemy stracić to, co wcześniej było najważniejsze. Decyzje podejmowane tylko dla swoich wygód, doprowadzają do kłótni, a nawet do rozwodów. Kłamstwa mowione prosto w oczy, mijanie się z prawdą bolą najbardziej. Czytając czujemy te wszystkie emocje I wyobrażamy sobie każde Cierpienie, ból czy wstyd.Bohaterka zmaga się z brakiem poczucia własnej wartości, z wyborem między fascynacją a miłością. Kluczową rolę gra tutaj zaufanie a nawet jej brak i słowa, które mogą ranić bardziej niż nóż. Książka przedstawia realną historię, z którą może utożsamić się większość czytelników. Smutna, chwilami dołująca ale pełna wiary w lepszy czas Książka. Nie brakuje w niej zabawnych historyjek i spokojnego romansu. Polecam przeczytać i przekonać się jak przebiegły i okrutny bywa los.

meggi.books

⬇️

"Ostatnia wiadomość."
Autor:@magdalenakrauzeautor
Wydawnictwo @wydawnictwo_mieta

Mimo, że powieści autorki to nie są ambitne lektury to kurczę potrafią zaskoczyć.
Fabuła pełna lukru, ale nie tylko 😉

Fabuła pełna lukru, ale nie tylko 😉

Jagoda i Przemek przez lata tworzyli idealną parę. Jednak gdy dzieci opuściły rodzinne gniazdo, ich małżeństwo zaczęło tracić blask. Jagoda czuje się odtrącona, a jej mąż coraz więcej czasu poświęca na nowe pasje.
Jagoda stara się przywrócić iskrę w swoim związku. Kiedy jednak żadne próby zbliżenia się do męża nie przynoszą skutku, razem z przyjaciółką zapisuje się na kurs krav magi. Trenerem okazuje się dawny znajomy Renaty, Jacek.
Wtedy wszystko się zmienia… Podsłuchana przypadkiem rozmowa Przemka z tajemniczym mężczyzną wywraca świat Jagody do góry nogami. Kobieta staje przed dylematem: czy warto walczyć o gasnące uczucie, które kiedyś skrzyło gorącym płomieniem?
Poruszająca opowieść o miłości, zdradzie, poświęceniach i próbach odbudowania tego, co zostało utracone. Ostatnia wiadomość wciąga w wir emocji i skomplikowanych relacji, zadając pytanie o to, czy miłość przetrwa nawet najtrudniejsze chwile.

,,Ostatnia wiadomość” to poruszająca od pierwszej strony powieść obyczajowa z nutką romansu o ludziach i tym, co ich spotkało w życiu. Fabuła książki jest spójna i ciekawa, a przy tym bardzo dobrze napisana. Historia opisana na kartach książki jest do bólu prawdziwa, tak samo jak wykreowani bohaterowie – mają wady i zalety, a także problemy, z którymi muszą sobie radzić. Mimo wszystko nie da się ich nie lubić. Tym bardziej, że trudno jest się postawić w ich sytuacji i oceniać dokonane wybory.

,,Ostatnia wiadomość” to opowieść o powoli zatracających się relacjach małżeńskich, a przy tym o potrzebie bliskości, poczuciu bycia ważnym, sile rodziny i przyjaźni. To historia o trudnych wyborach i ich konsekwencjach. To także opowieść o miłości, zdradzie i poświęceniu. To historia o stracie, ale i nowym początku i odnajdywaniu siebie. To opowieść o życiu. I o ludziach. Nie jest to lekka opowieść, ale warta poznania.

,,Ostatnia wiadomość” to wciągająca i emocjonująca historia, która mogłaby się naprawdę wydarzyć. Przepełniona jest życiowymi problemami, próbie odnalezienia się w nowej sytuacji i akceptacji tego, na co wpływu nie mamy. Wzrusza i porusza, zmusza do refleksji, dając jednocześnie nadzieję. Książka napisana jest w przyjemny sposób, przez co czyta się doskonale. To jedna z tych książek, którą trudno jest odłożyć przez zakończeniem. Opowieść wciąga bez reszty i nie daje o sobie zapomnieć. Mnie książka naprawdę wzruszyła i zauroczyła.

Jeśli szukacie do bólu prawdziwej opowieści, która rozdziera serce swoim zakończeniem i przepełniona jest całym wachlarzem emocji – serdecznie polecam sięgnąć po ,,Ostatnią wiadomość”. To mądra i wartościowa książka, która zostaje z czytelnikiem na dłużej.

„Boski plan ma w sobie jakiś fenomen. Ludzkim rozumem go nie obejmiemy, nie zawsze się z nim zgadzamy, ale jestem przekonana, że wszystko dzieje się po coś.”
Magdalena Krauze była dla mnie odkryciem kiedy to w moje ręce wpadła powieść „Taką sobie ciebie wymarzyłem”. Coś zaiskrzyło bo pióro autorki od razu bardzo mi się spodobało i choć kupowałam jej powieści w ciemno od pierwszego wydanego egzemplarza dopiero teraz nadrabiam czytelnicze zaległości. Tym razem sięgnęłam po powieść z końca roku 2023 o intrygującym tytule „Ostatnia wiadomość”.

„Życie się nie powtórzy, nie będzie drugiej szansy ani na spełnienie marzeń, ani na naprawienie błędów.”
Jagoda i Przemek tworzą zgodne małżeństwo, którego nic nie powinno ruszyć.
Nie powinno jednak rodzinna idylla wydaje się dla Przemka za spokojna i pod wpływem nowych znajomych postanawia wpuścić do ich zgodnej przestrzeni trochę zawirowań.
Nowe pasje, znajomi, brak czasu dla ukochanej osoby sprawiają, że tych dwoje oddala się od siebie by w pewnym momencie rozstać się zupełnie.
Jagoda początkowo nie rozumie zachowania męża, walczy o nich i o małżeństwo, walczy o męża, partnera i ojca swoich dzieci, jednak do tanga potrzeba dwojga a nie trojga...
Kobieta poddaje się i odchodzi i kiedy znów zaczyna być szczęśliwa Przemek postanawia o sobie przypomnieć.
Czy Jagoda da szansę Przemkowi, a może ich wspólna droga nie jest już możliwa?
Czy Jacek pokaże kobiecie, że jeszcze może być szczęśliwa?
Kto zdobędzie jej serce?
Czy Przemek zrozumie swój błąd?

„(…) postanowiłam cieszyć się każdą daną mi chwilą, każdym drobiazgiem, widokiem, zapachem. Uczyłam się tego i uczę do dzisiaj.”
Historia Jagody i Przemka to opowieść o miłości i zdradzie, utraconym zaufaniu, próbie układania sobie życia po bolesnym zawodzie, budowaniu poczucia własnej wartości na nowo, wybaczeniu sobie i współmałżonkowi. Mówi się, że nie powinno się wchodzić dwa razy do tej samej rzeki jednak czasem uczucie, które nami kieruje jest silniejsze. Opowieść o przyjaźni, wsparciu i byciu przy drugiej osobie w chwilach kiedy ta najbardziej nas potrzebuje. Magdalena nakreśliła różne osobowości i choć moje odczucia względem bohaterów ewoluowały wraz wydarzeniami w powieści, większość wywołała u mnie bardzo pozytywny odbiór. Dialogi bardzo ciekawe, realistyczne, a historia dobrze wyważona. Zakończenie… tu nic nie napiszę, przekonajcie się sami :)

Było to moje pierwsze zetknięcie się z piórem autorki, ale książka okazała się niezwykle intrygująca i pełna emocji. W bardzo wiarygodny sposób przedstawione zostały małżeńskie problemy głównej bohaterki, jej rozterki, obawy i wątpliwości co do przyszłości swojego związku.

Mimo że Jagoda i Przemek od lat tworzyli piękną i zgraną parę, to nagle na ich wspólnym, sielankowym życiu pojawiły się głębokie rysy i pęknięcia. Przemek coraz więcej czasu poświęca na swoje pasje, a żonę zwyczajnie zaniedbuje i traktuje wyłącznie w kategoriach kucharki i sprzątaczki. Po dawnej czułości nie ma już śladu, a życie intymne umarło śmiercią naturalną..

Jagoda, którą ubodło stwierdzenie męża, że nie ma żadnych pasji, wraz z przyjaciółką zapisuje się na kurs krav magi. Prowadzi go Jacek, przystojny i szarmancki dawny znajomy Renaty..

Jagodę i Jacka zdecydowanie ciągnie do siebie, a kobieta już dawno nie czuła się tak atrakcyjna. I wtedy przypadkiem słyszy rozmowę męża z młodym mężczyzną, która stawia całe ich małżeństwo w zupełnie innym świetle. Czy jest jeszcze szansa na odratowanie gasnącego uczucia i czy w ogóle jest o co walczyć?

Niezwykle poruszająca i życiowa historia, która skłania do przemyśleń. Miłość, zdrada, utracone zaufanie, tajemnice, które kiedyś i tak muszą wyjść na jaw. I trudne decyzje, które trzeba podjąć..

Naprawdę porwała mnie ta opowieść, zwłaszcza że Pani Magdalena ma świetny styl pisania. Już zaopatrzyłam się we wcześniejsze powieści autorki i będę nadrabiać zaległości. A Wam gorąco polecam zatopić się w lekturze "Ostatniej wiadomości".

Jagoda i Przemek są małżeństwem z wieloletnim stażem i dwójką dorosłych dzieci. Na pozór jest to małżeństwo idealne, jednak od pewnego czasu Przemek zachowuje się inaczej względem żony. Mężczyzna zbywa ją i ignoruje, bardziej poświęcając czas nowym pasjom niż jej. Jagoda próbuje walczyć o uwagę i zainteresowanie męża. Jej nieustanne próby kończą się fiaskiem, więc kobieta postanawia pomyśleć o sobie i zapisuje się na kurs Krav Magi. Na nim poznaje Jacka, który jest dla niej tylko trenerem. Z czasem Jacek poświęca jej coraz więcej czasu, w przeciwieństwie do Przemka. Co wyniknie z tego trójkąta? Co stoi za dziwnym zachowaniem Przemka?

Ostatnio goszczą u mnie książki, które naprawdę mnie zachwycają. W przypadku książek Magdaleny Krauze było to raczej pewne, gdyż autorka jest specjalistką w tworzeniu historii mocno życiowych (a takie lubię najbardziej),których nie stara się na siłę upiększać i koloryzować. Ta historia mogłaby uchodzić za schematyczną, ale do końca tak nie jest.

Motyw trójkąta miłosnego oraz motyw second chance to dwa najbardziej wyróżniające się tutaj wątki. Postać głównej bohaterki to postać kobiety silnej i rozsądnej, ale nawet ona będzie na rozdrożu. Jagoda, bo o niej mowa, będzie rozdarta wewnętrznie. Będzie musiała mierzyć się z wieloma wątpliwościami, trudnymi decyzjami i niepewnością.

Dawno nie sięgałam po książki autorki, ale jest to kolejny jej tytuł, który od pierwszych stron wciągnął mnie tak bardzo, że nie mogłam oderwać się od czytania. Jest to historia z którą zapewne niejedna z czytelniczek może się utożsamić. Obrazuje rzeczy oczywiste jak to, że nic nie jest nam dane na zawsze i jak łatwo możemy stracić coś cennego. Uzmysławia także, jak łatwo można pogubić się w życiu i jak niewiele potrzeba, by życie zmieniło się o 180 stopni. Dowodzi także tego, że zaufanie jest podstawą każdego związku, a wystarczy jeden błąd i ciężko to zaufanie odbudować. Po raz kolejny autorka zabrała mnie w opowieść, która trzymała mnie w napięciu i zapewniła wiele emocji. Razem z bohaterką przeżywałam jej perturbacje. Bardzo polubiłam Jagodę, zwłaszcza w pierwszej połowie książki i rozumiałam, dlaczego postąpiła tak, a nie inaczej. Tutaj zresztą wszystkich bohaterów polubiłam, choć nie wszystkich od początku😅😉. Zakończenie tej historii....no cóż... Nie zdradzę czy był happy end... Czytajcie!

• Obyczajowe
  • Przeczytane w 2023 roku

Dodaj cytat z książki Ostatnia wiadomość