Porzucona narzeczona

2021-05-12
2021-05-12
literatura polska współczesna

Oficjalne recenzje i

Odwołany ślub to nie koniec świata!

Link do recenzji

5750 654 406

Zuza jest perfekcjonistka z duszą romantyczki.W dniu kiedy zamiast wymarzonego ślubu w romantycznej scenerii i sakramentalnego TAK otrzymuje wiadomość od narzeczonego,  że ślub się nie odbędzie jej zycie legło w gruzach.Zdruzgotana  I zraniona  musi pogodzić się z faktem ,że jej były narzeczony nie dojrzał do roli męża. Dziewczyna już   sama nie wie czy bardziej boli ją wstyd i upokorzenie czy brak narzeczonego w jej życiu. Jednak z dnia na dzień Zuza radzi sobie coraz lepiej ,a to za sprawą przyjaciół. Basia,Dorota i Filip stoją za nią murem  i to dzięki nim dziewczyna radzi sobie z całą sytuacją.To dzięki nim  zaczęła dostrzegać jakim człowiekiem był jej narzeczony.
Jednak odwołany ślub to nie jedna niespodzianka jaka czeka na Zuzanne.....

"Porzucona narzeczona" to wzruszająca I życiowa powieść.  Pokazująca, że  miłość to cierpliwość, poświęcenie, szacunek i przyjaźń.
Oferująca ogrom emocji powieść, poruszającą trudne  i bolesne tematy.Pokazująca, że życie nie zawsze jest takie jakim byśmy sobie wymarzyli ,lecz pomimo kłód rzucanych pod nogi zawsze trzeba mieć nadzieję na   lepsze i dążyć do szczęścia.Bo  wiara ,nadzieja i miłość mogą zdziałać cuda .
Autentyczna ,wartościowa i przejmująca powieść pełna miłości, walki i przyjaźni dzięki której da  się pokonać najgorsze chwilę.
Ciekawa fabuła,lekki styl pisania sprawia, że książkę czyta się z zaciekawieniem I przyjemnością  .
Pomimo smutnego wątku historii , również znajdziemy w niej i powody do uśmiech

To miał być najpiękniejszy dzień w życiu Zuzy, no właśnie miał być, niestety jeden SMS od przyszłego męża zrobił z niego najgorszy dzień . Zuza została upokorzona i zraniona.
Na szczęście może liczyć na swoich najlepszych przyjaciół. Dominika, Basia i Filip pocieszają, pokrzepiają, nie pozwalają tracić nadziei na lepsze jutro.
Na Zuzę spada jeszcze jedna informacja!
Czy Zuza znajdzie jeszcze prawdziwą miłość? Kogoś, kto będzie dla niej oparciem w trudnych chwilach?
Książka jest WSPANIAŁA! Ja nie mogłam się od niej oderwać.

Na Zuzę spada jeszcze jedna informacja!
Czy...

Tytułową narzeczoną jest Zuza, którą facet w dniu ślubu SMS-em poinformował, że z wesela nici. Na szczęście dziewczyna otoczona jest kochającymi przyjaciółmi i ma wspaniałą Mamę. Bliscy nie pozwalają jej zbyt długo trwać w rozpaczy. Dzięki ich wsparciu Zuza z nadzieją patrzy w przyszłość, a porzucenie przez narzeczonego staje się trampoliną do nowego życia. Czy będzie ono lepsze, szczęśliwsze? Jakie jeszcze niespodzianki przygotował dla dziewczyny los? Przekonajcie się sami.
To druga książka Autorki, po którą sięgnęłam I tylko utwierdzam się w przekonaniu, że podoba mi się styl pisania Pani Magdy. Jej bohaterki są charakterne i inteligentne, a przeciwności losu odwracają na swoją korzyść.
Opowieść o porzuconej Zuzi jest zabawna, ale i bardzo wzruszająca. Pokazuje problemy współczesnych kobiet, polskie realia. Nie chcę tu spoilerować, dlatego tylko napiszę, że pewien wątek był dla mnie bardzo ważny, ogromnie współczułam Zuzi, sama też zmagałam się z podobnym problemem ( na szczęście nie aż takim) I... Bardzo dziękuję za poruszenie tej kwestii.
Polecam!

Nie jest to komedia romantyczna ani romans, choć na coś takiego na początku się zapowiada. Wyjątkowo dobra lektorka z pewnością podwyższa walory książki, która na koniec przeradza się w zbyt szczegółową relację z przebiegu ciąży zagrożonej.

Było przeciętnie. Nic wybitnego. Zabrakło mi trochę emocji w tym nowym związku, jakoś gładko i szybko poszło. A później autorka bardzo skupiła się na zagrożonej ciąży i wrześniaku, że zapomniała o zakochanych. Mam trochę niedosyt, ale nie zniechęciła mnie ta historia do autorki. Choć książka powinna mieć inny tytuł, może "Porzucona matka" 🙂

Jestem pozytywnie zaskoczona, spodziewałam się standardowego romansidła, ot historia jakich było już wiele...przyjaciele którzy nie dostrzegają uczucia które jest tak blisko nich, na wyciągnięcie ręki aż los nie wskaże im drogi...a tutaj zaskoczenie oprócz tego poruszony dość poważny temat i jakże prawdziwy w realiach obecnych czasów...polecam do przeczytania

Zuzanna Wyżewska to zrównoważona, zasadnicza perfekcjonistka, analizująca wszystko na każdym kroku. Wraz z dwiema przyjaciółkami otworzyła i prowadzi własne biuro rachunkowe. Jej świat legł w gruzach a upokorzenie pali żywym ogniem, gdy niedoszły pan młody Kamil, zostawia ją przed ołtarzem. Sama nie wie co boli ją bardziej - wstyd i upokorzenie czy to, że z dnia na dzień zabrakło go w jej życiu. W dobrej formie utrzymują ją mama i przyjaciele, Basia, Dominika i Filip. Mężczyzna jest dla niej jak brat, który jest przy niej zawsze, gdy go potrzebuje. Złamane serce i suknia ślubna, której nigdy nie założy to może właściwie szczęśliwe zakończenie. Kamil mógłby stać się przyczyną jej nieszczęścia. Silne babki nie płaczą przez palantów. Nie da się na zawołanie odkochać i zapomnieć o mężczyźnie, z którym planowało się wspólne życie. W samotności analizuje całe swoje życie. W sercu kołaczą się uczucia a w jej głowie szaleje gonitwa myśli. Dodatkowo Zuza musi zmierzyć się z jego... powrotem. Porzucenie przed ołtarzem to nic w porównaniu z tym co na nią czeka! Czy odczaruje klątwę porzuconej narzeczonej? Czy zrozumie, że miłość zaczyna się od przyjaźni?

Może się wydawać, że kobiecie nie może przydarzyć się nic gorszego, jak porzucenie przed ołtarzem. Dowodem na to, że jest inaczej jest historia Zuzy, która właściwie nie mogłaby być bardziej wdzięczna swojemu byłemu narzeczonemu właśnie za to, że ją zostawił. Dzięki niemu jej życie zmieniło się o 180 stopni a ona wyruszyła w podróż życia. Kobiety potrafią podnieść się z najgorszego a wszystko dzieje się po coś. Przed Zuzą stoi jednak największe wyzwanie. Musi o kogoś zawalczyć, gdy jednocześnie ma związane ręce. Przekonuje się jak okrutny bywa los. Trudy życia i ciągłe komplikacje wzburzają spokojnym życiem Zuzy. Tłem dla burzliwych losów Zuzy są pozostali bohaterowie, poszukujący i pragnący znaleźć miłość.

Magdalena Krauze stworzyła wprost niesamowitą historię. Przyznam, że książka nie należy do najłatwiejszych. Autorka poruszyła tak wiele ważnych kwestii i ogrom wartości. Nie mogłam powstrzymać łez, zwłaszcza w drugiej połowie historii. Tylko ktoś, kto przeszedł przez coś podobnego zrozumie sens tej historii. Ja wiem - tylko moja historia nie zakończyła się szczęśliwie i nie mówię tutaj o porzuceniu przed ołtarzem. Przejmująca historia, bardzo dobrze napisana, szczerze, bez upiększeń ale też bez rozczulania się. Ogromnie polubiłam nie tylko Zuzę ale też i pozostałych bohaterów. Każdemu życzę takiego Filipa przy swoim boku.

"Porzucona narzeczona" to historia prawdziwej miłości. Nie cukierkowej tylko głębokiej, która zdarza się niezwykle rzadko. To powieść o sile, która potrafi przetrwać nawet to co najgorsze. Język jakim operuje autorka jest niezwykle prosty, naturalny i przyjemny. Mistrzowski poziom pisania, opisywane uczucia bezbłędne. Postacie ciekawe oraz intrygujące a sama fabuła pochłonęła mnie całkowicie. Ogromnie emocjonująca, trzymająca w napięciu i wzruszająca opowieść. Magdalena Krauze dotyka bardzo trudnej materii i robi to rewelacyjnie. Po takich powieściach zawsze mam mętlik i mnóstwo myśli w głowie. Jestem absolutnie zakochana w tej książce! To bardzo życiowa, prawdziwa historia, która podnosi na duchu. Pochłonęła mnie już od pierwszych stron. Jeżeli poszukujecie książki, która trafi prosto do Waszych serc i totalnie Was oczaruje to wybór jest prosty. Zawsze warto walczyć o swoje szczęście. Gorąco polecam!

"Silne babki nie płaczą przez palantów."

No może czasem, ale poprawiają korony i idą na podbój świata.

Tak jak tytułowa "Porzucona narzeczona".
Książka, która była dobrą odskocznią od kryminałów, chociaż miejscami była przewidywalna.
Zuzka została sama przed najważniejszym dniem w życiu, w białej sukni, z bukietem kwiatów i sms'em, że ślubu nie będzie. Na szczęście ma obok rodzinę i przyjaciół, którzy nie zostawiają Jej w potrzebie. Ocierają łzy,zmotywują do dalszej pracy i nie pozwalają na nudę.
Z największą pomocą przyjdzie ktoś, kogo kobieta zna od dawna. Ale czy wpuści kogoś do swojego serca po przykrym incydencie? O tym już musicie przeczytać sami :)

"Silne babki nie płaczą przez palantów."

No może czasem, ale poprawiają korony i idą na podbój świata.

Tak jak tytułowa "Porzucona narzeczona".

#774 - Porzucona narzeczona - Magdalena Krauze - strona autorska - Wydawnictwo Jaguar
#334/52/2021

Książka ma 382 strony. Swoją premierę miała dnia 12.05.2021 roku.

Główną bohaterką książki jest Zuza i jak tytuł powieści nam podpowiada, została ona porzucona przez przyszłego męża w dniu ich ślubu.

Dominika, Filip i Basia to jedyne koło ratunkowe dla Zuzy.

Czy myślicie, że to koniec jej kłopotów ? A skąd, przecież wiadomo, że nieszczęścia chodzą zazwyczaj parami.

Na szczęście po burzy zazwyczaj wychodzi słońce. Czy tutaj też tak będzie ?

#334/52/2021

Książka ma 382 strony. Swoją premierę miała dnia 12.05.2021 roku.

Dominika, Filip i Basia to jedyne koło ratunkowe dla Zuzy.

Czy...

To nie było miłe spotkanie Autorką. Książka nudna, bez większej głębi. Postaci, dialogi... infantylne. Nagromadzenie emocji na ostatnich 20 stronach powieści nie pomogło.
Książka niestety na poziomie polskich komedii romantycznych ostatnich lat.

Książka niestety na poziomie polskich komedii romantycznych ostatnich lat.