Utracona miłość

Utracona miłość
Jaguar
2020-10-14
2020-10-14

To historia o dwójce młodych ludzi,których życie zmusiło do rozłąki.Może też nie życie ale wpływ bliskich im osób sprawiło,że na piętnaście lat nie tyle co zapomnieli o sobie ale byli "zmuszeni" żyć od siebie z dala.

Ta książka została napisana prostym ale pięknym językiem .Co prawda jest zbyt przewidywalna ale i tak warto sięgnąć po "Utraconą miłość"Magdaleny Krauze by przeżywać wzloty i upadki sympatycznych bohaterów.Książka idealna na małą odskocznię od rzeczywistości .

Na początku byłam dość sceptycznie nastawiona do tej książki. Myślałam, że to kolejna obyczajówka o szczęśliwym zakończeniu, która niedługo ulotni się z mej pamięci.
Było jednak inaczej. Wciągnęłam się w historię Majki i Michała i żal było mi przekręcić ostatnią kartkę.
Lekka obyczajówka o ludziach z problemami, które mogą spotkać każdego z nas. Dobra na odstresowanie albo chwile totalnego chilloutu.
Moja ocena 8/10

Książka nie jest zła, do pewnego momentu całkiem mi się podobała. Niestety, końcówka zmieniła wszystko. Wstrząsnął mną los jednej z bohaterek, Katarzyny, którą mąż podstępem zmusił do posiadania dziecka, używając dziurawych prezerwatyw. Tymczasem autorka przedstawiła ten czyn w humorystyczny sposób! Nie mogłem uwierzyć w to, co czytam. Jak można prezentować decydowanie za kobietę w tak ważnej sprawie niczym świetny żart? Choć początkowo lektura była naprawdę przyjemna, zmuszony jestem wystawić najniższą z możliwych ocen. Książka promuje szkodliwe zachowanie wobec kobiet i wybiela mężczyzn, którzy takie postępowanie stosują.

Jest to książka którą się pochłania a nie czyta. Idealna pozycja na relaks i miłe spędzenie czasu. Jak najbardziej polecam.

Mikołaj i Majka to para nastolatków, którzy zakochali się w sobie od pierwszego wejrzenia. Dziewczyna zdając sobie sprawę z różnic, które ich dzielą, początkowo starała się trzymać na dystans, jednak na nic się zdało jej samozaparcie, kiedy w grę weszła czysta, szczera miłość. Sprawy komplikują się, kiedy mama Michała poznaje dziewczynę syna. Intryga, którą uknuła sprawiła, ze nastolatkowie musieli się rozstać. Spotykają się przypadkowo po szesnastu latach i okazuje się, że prawdziwej miłości nie jest w stanie zniszczyć ani odległość, ani czas, ani ludzie.
Piękna historia, trochę jak z bajki. Można się przy niej mocno wzruszyć jak i pośmiać.
Napisana prostym językiem i lekkim przystępnym stylem, czyta się po prostu sama.

✨ Czasami los płata nam figle i musimy się z tym oswoić, jednakże w niektórych przypadkach ktoś z premedytacją próbuje nam go zepsuć i tego z wiadomych powodów nie jesteśmy w stanie zrozumieć 😶...

✨ Maja i Michał byli bardzo uroczą parą, choć według stereotypów pochodzili z dwóch różnych światów. Ona- cicha i skromna dziewczyna łącząca pracę, pomoc w domu i szkołę. On- syn bogatych rodziców nastawiony na studia medyczne, któremu życie z pozoru nie rzuca kłód pod nogi tak jak jej. Ich wspólną idyllę niszczy matka Michała i rozdziela ich na wiele lat. Wszystko się zmienia, gdy jako dorośli spotykają się przypadkiem w zaskakujących okolicznościach...

✨ Jak zwykle nie mogłam się oderwać od książki Magdalena Krauze i czytałam ją z zapartym tchem. Choć nie zgadzam się z różnymi decyzjami i zachowaniami Majki to mimo wszystko głównych bohaterów nie da się nie lubić. Powieść "Utracona miłość" jest podzielona na spojrzenie w przeszłość i teraźniejszość, dzięki czemu możemy poznać wszystkie przyczyny i skutki wszelkich sytuacji 😇.

✨ Bardzo polecam sięgnąć po tę książkę, gdy jesteś spięty i myślisz, że już nic nie wywoła w Tobie innych emocji 🙊.

Jeżeli chcesz zobaczyć więcej to zapraszam Cię na mojego książkowego instagrama @ksiazka_z_pazurkiem https://www.instagram.com/p/CarGi68sfu1/ :)!

Sama historia Majki i Michała jest dość przewidywalna, lecz cała książka mimo to wciąga.

GE-NIAL-NA!! Jak głosi recenzja na pierwszej stronie "..., którą się pochłania, a nie czyta. Autentyczna, zabawna i wzruszająca."
I właśnie tak było w moim przypadku, uśmiechałam się, wzruszyłam, popłakałam i znowu śmiałam. Pochłonęłam ją w jeden dzień!
To moja pierwsza książka tej autorki, ale jeśli kolejne są tak samo dobre to nie omieszkam przeczytać. Polecam gorąco :)

To moja pierwsza książka tej autorki, ale jeśli kolejne są tak samo dobre to nie omieszkam przeczytać. Polecam gorąco...

Pani Magdalena napisała bardzo ładnym stylem tą powieść,od pierwszych stron urzeka,intrygowała mnie,historia pięknie stworzona pokochałam dwoje bohaterów Michała i Majkę to ciepli,wspaniali młodzi ludzie i bohaterowie tej pięknej powieści.
Z ogromną przyjemnością przeczytana.
Przepiękna.

Z ogromną przyjemnością przeczytana.
Przepiękna.

Naprawdę nie rozumiem tak wysokiej oceny... Sama historia jak i styl jakim posługuję się autorka są tak żałosne, że oczy krwawią. Do bólu przewidywalna, naiwna, infantylna historyjka, która nie brzmi przekonująco. Słabe i mało zabawne poczucie humoru autorki. Nie polubiłam absolutnie nikogo, a główni bohaterowie są już tak durni, iż miałam nadzieję że może jednak nie wrócą do siebie i Pani Krauze oszczędzi nam wielu żenujących scen. To takie totalne prymitywy, które nie ważne czy mają lat naście czy dziesiąt zachowują się dokładnie tak samo, choć czasem można odnieść wrażenie, że z wiekiem wręcz dziecinnieją... Koniec tych wypocin to już szczyt kunsztu literackiego autorki xd jak ktoś też już słusznie zauważył to potraktowanie żartobliwie tematu decydowania za kobietę o ciąży poprzez przekłuwaniem prezerwatyw to już naprawdę trochę przegięcie. Pisarka ma naprawdę osobliwe poczucie humoru. Jeśli kogoś taki poziom żartów bawi no to naprawdę podziwiam... Gdyby nie zdjęcie Pani Magdaleny znajdujące się na tylnej okładce książki byłabym skłonna założyć się że to "dzieło" zostało stworzone przez jakąś młodziutką debiutantkę. Z całą pewnością nazwisko autorki będę omijać szerokim łukiem... Literackie dno! Masz odwagę? Czytasz na własną odpowiedzialność :)

• Ebooki
  • Przeczytane 2020