Utracona miłość

2020-10-14
2020-10-14

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Jest to książka którą się pochłania a nie czyta. Idealna pozycja na relaks i miłe spędzenie czasu. Jak najbardziej polecam.

Mikołaj i Majka to para nastolatków, którzy zakochali się w sobie od pierwszego wejrzenia. Dziewczyna zdając sobie sprawę z różnic, które ich dzielą, początkowo starała się trzymać na dystans, jednak na nic się zdało jej samozaparcie, kiedy w grę weszła czysta, szczera miłość. Sprawy komplikują się, kiedy mama Michała poznaje dziewczynę syna. Intryga, którą uknuła sprawiła, ze nastolatkowie musieli się rozstać. Spotykają się przypadkowo po szesnastu latach i okazuje się, że prawdziwej miłości nie jest w stanie zniszczyć ani odległość, ani czas, ani ludzie.
Piękna historia, trochę jak z bajki. Można się przy niej mocno wzruszyć jak i pośmiać.
Napisana prostym językiem i lekkim przystępnym stylem, czyta się po prostu sama.

GE-NIAL-NA!! Jak głosi recenzja na pierwszej stronie "..., którą się pochłania, a nie czyta. Autentyczna, zabawna i wzruszająca."
I właśnie tak było w moim przypadku, uśmiechałam się, wzruszyłam, popłakałam i znowu śmiałam. Pochłonęłam ją w jeden dzień!
To moja pierwsza książka tej autorki, ale jeśli kolejne są tak samo dobre to nie omieszkam przeczytać. Polecam gorąco :)

To moja pierwsza książka tej autorki, ale jeśli kolejne są tak samo dobre to nie omieszkam przeczytać. Polecam gorąco...

Na półkach: , , , , ,

Pani Magdalena napisała bardzo ładnym stylem tą powieść,od pierwszych stron urzeka,intrygowała mnie,historia pięknie stworzona pokochałam dwoje bohaterów Michała i Majkę to ciepli,wspaniali młodzi ludzie i bohaterowie tej pięknej powieści.
Z ogromną przyjemnością przeczytana.
Przepiękna.

Z ogromną przyjemnością przeczytana.
Przepiękna.

Książka idealna na gorsze dni! Z pewnością sprawi, że na Waszych twarzach zagości uśmiech :)

"Utracona miłość" jest przepiękną historią, która urzekła mnie od pierwszych stron. Jest przepełniona emocjami, ciepłem i wielkim wzruszeniem. Już od przeczytania pierwszych stron, nie mogłam jej odłożyć.

Maja i Michał są w sobie szaleńczo zakochani. Nie wyobrażają sobie dłuższej rozłąki i wspólnie planują przyszłość. Niestety za sprawą matki Michała ich plany zostają pokrzyżowane i młodzi rozstają się na kilkanaście lat.

Michał spełnia się na studiach medycznych w Londynie, a Maja przebywa w Warszawie. Po latach Michał wraca do Polski i przypadkowo spotyka w szpitalu Maję, której nie widział 16 lat!

Początkowo poznajemy przeszłość głównych bohaterów i zatracamy się w dawnej historii zakochanych. Obecnie Maja tkwi w nieszczęśliwym małżeństwie z dużo starszym od siebie Wiktorem, a Michał jest rozwodnikiem.

Czy ta dwójka dostanie od losu jeszcze jedną szansę?

Historia Mai i Michała zmusza do refleksji i sprawia, że ponownie stajemy się świadkami ich miłości. Autorka poruszyła temat utraconej miłość, ale w sposób bardzo płynny i lekki, który czyta się jednym tchem. Zwróciła również szczególną uwagę na przebaczenie i wiarę w to, że los może się jeszcze odwrócić. "Utracona miłość" przedstawia siłę uczucia, które po wielu latach rozłąki przetrwało.

"Drzwi naszego domu zamknęłam za sobą z ulgą. Natomiast drzwi mieszkania, w którym mieszkałam do dziewiętnastego roku życia, otwierałam z nadzieją na lepsze jutro"

"Patrzyłam na człowieka, do którego moje uczucie nigdy nie wygasło, i w myślach rozważałam, co mi się w życiu udało, a co nie wyszło tak, jak chciałabym, ile złych decyzji podjęłam, czego żałowałam, a z czego byłam dumna"

"Nasze życie to naprawdę piękna i romantyczna historia, ale też pełna bólu i tęsknoty"

Maja i Michał są w sobie szaleńczo zakochani. Nie wyobrażają sobie...

Poznajemy licealistke Maje - zdolną, skromną i pracowitą dziewczynę, która jest pod rządami apodyktycznej matki. Podczas urodzin swojej najlepszej przyjaciółki Justyny spotyka Michała i od pierwszej chwili chemia między nimi aż wisi w powietrzu. Mimo, że dzieli ich przepaść finansowa, im to nie przeszkadza w zacieśnianiu relacji. Nie wszystkim jednak ich związek jest na rękę. Matka Michała ma wobec niego dalekosiężne plany, a uważa że Maja będzie w tych planach kulą u nogi. Jej intryga prowadzi do rozstania, ale ani Michał ani Maja nie spodziewają się, jaką niespodzianke szykuje im los...

Moje trzecie spotkanie z twórczością @magdalenakrauzeautor i pragnę podziękować @wydawnictwojaguar za to, że kolejny razem mogłam zatopić się w takiej historii 😍. Magda kolejny raz udowodniła, że warto sięgać po jej książki ❤️. Powieść ta nie ocieka słodyczą, jest realna i dlatego zyskała moją sympatię ♥️. Nie brakuje w niej romantyzmu i uczucia😍❤️, lecz pokazane są także trudne, życiowe sytuacje jak rozstanie, śmierć, tęsknota, a nawet próba gwałtu.

Kreacja bohaterów jest świetnie napisana. W historii głównie poznajemy emocje jakie targają Majką, gdyż historia jest napisana z jej perspektywy. Jej postać zrobiła na mnie bardzo pozytywne wrażenie: potrafiła wiele wybaczyć, nie chować urazy mimo tego co przeszła i poświęcić wiele w imię miłości. Nie da się również nie polubić Michała, Justyny i jeszcze pewnej osoby, która była nad wiek dojrzała (ale nic wam więcej nie zdradzę 😉). Natomiast to co zasługuje na negatyw to postacie rodzicielek - czytając o nich od razu nasuwa się myśl, że to toksyczne matki, mimo że chcą dla swojego dziecka dobrze, to go nieświadomie krzywdzą.

Takie książki jak ta, po prostu się czyta ciągiem - możecie wierzyć lub nie, ale książkę zaczęłam około 22, a skończyłam koło 3 nad ranem.
Autorka napisała to tak lekkim stylem, że nie mogłam się oprzeć i nie doczytać do końca. Lektura dostarcza emocji - raz się uśmiechałam, raz smuciłam a były też momenty gdy mój puls przyspieszał z ciekawości, co będzie dalej 🙂.
Podsumowując: piękna, ciepła opowieść o życiu i miłości, udowadniająca, że jeśli ktoś jest sobie pisany to znajdzie do siebie drogę, mimo przeciwności losu❤️.

Bardzo wzruszająca historia, trochę taka współczesna bajka, ponieważ mam wrażenie, że zbyt piękna aby mogła się naprawdę wydarzyć. Niemniej jednak czytało się bardzo przyjemnie, takie miłe oderwanie się od rzeczywistości

Ksiazka nie wywarla na mnie duzych emocji. Tematem ksiazki jest utracona milosc. Temat dosc popularny w ksiazka. Tutaj zabraklo mi tego ognia, emocji, zeby ta ksiazka byla wyjatkowa.

Sama historia Majki i Michała jest dość przewidywalna, lecz cała książka mimo to wciąga.

✨ Czasami los płata nam figle i musimy się z tym oswoić, jednakże w niektórych przypadkach ktoś z premedytacją próbuje nam go zepsuć i tego z wiadomych powodów nie jesteśmy w stanie zrozumieć 😶...

✨ Maja i Michał byli bardzo uroczą parą, choć według stereotypów pochodzili z dwóch różnych światów. Ona- cicha i skromna dziewczyna łącząca pracę, pomoc w domu i szkołę. On- syn bogatych rodziców nastawiony na studia medyczne, któremu życie z pozoru nie rzuca kłód pod nogi tak jak jej. Ich wspólną idyllę niszczy matka Michała i rozdziela ich na wiele lat. Wszystko się zmienia, gdy jako dorośli spotykają się przypadkiem w zaskakujących okolicznościach...

✨ Jak zwykle nie mogłam się oderwać od książki Magdalena Krauze i czytałam ją z zapartym tchem. Choć nie zgadzam się z różnymi decyzjami i zachowaniami Majki to mimo wszystko głównych bohaterów nie da się nie lubić. Powieść "Utracona miłość" jest podzielona na spojrzenie w przeszłość i teraźniejszość, dzięki czemu możemy poznać wszystkie przyczyny i skutki wszelkich sytuacji 😇.

✨ Bardzo polecam sięgnąć po tę książkę, gdy jesteś spięty i myślisz, że już nic nie wywoła w Tobie innych emocji 🙊.

Jeżeli chcesz zobaczyć więcej to zapraszam Cię na mojego książkowego instagrama @ksiazka_z_pazurkiem https://www.instagram.com/p/CarGi68sfu1/ :)!