Zjadacz czerni 8

Wydawnictwo Literackie
2021-02-10
2021-02-10
literatura polska

Okładka książki Opowiem Ci o zbrodni. Historie prawdziwe 4 Igor Brejdygant, Wojciech Chmielarz, Małgorzata Fugiel-Kuźmińska, Katarzyna Grochola, Michał Kuźmiński, Robert Małecki, Joanna Opiat-Bojarska, Jacek Piekiełko
Ocena 6,6
Opowiem Ci o z... Igor Brejdygant, Wo...
Okładka książki Niewidzialne: Stop przemocy Katarzyna Grochola, Michał Kasprzyk
Ocena 0,0
Niewidzialne: ... Katarzyna Grochola,...

więcej Więcej

Oficjalne recenzje i

Miłość w szkatułkach

Link do recenzji

841 1 232

Bajka dla dorosłych.
Wiele rozpoczętych na początku książki wątków spina się na koniec poprzez ujawnione powiązania pomiędzy poszczególnymi bohaterami.
Niektóre z historii, jak w tradycyjnej bajce dobrze się kończą mimo dramatycznego początku.
Inne historie kończą się źle, przygnębiająco i bardzo, bardzo smutno. To już bajki w stylu Andersena, tylko smutniejsze.
Szczególne...

Grochola znowu nie zawiodła. Wielka dawka dobrej nowiny, znaczy pozytywnej energii, optymizmu, wiary w ludzi. Kilka opowiadań luźno powiązanych ze sobą wspólnymi bohaterami, zaplątanymi losami. Kilka spraw poruszonych: komunikacja (słowo wypowiedziane i słowo, które dociera do czyichś uszu, to zupełnie dwa różne słowa), nadzieja, zaufanie. Piękne!

Wspaniale skonstruowana powieść z historiami poruszającymi różne zakątki duszy. Piękne objaśnienie intrygującego tytułu. Duże brawa za odwagę napisania wątku z księdzem.

Kolejna poruszająca książka autorki. Przeplatające się losy bohaterów splatając się ukazują poruszająca wspólną historię

Najpierw skłoniła mnie do przemyśleń a na koniec kompletnie rozwaliła emocjonalnie.
Będę do niej wracać.

Cudowna, oryginalna forma. Przeplatanka wielu różnych styli, mamy tu pamiętniki, retrospekcje, monologi, dialogi, a wszystkie te formy mówią o miłości w tak piękny sposób... Wzruszająca, skłaniająca do refleksji. Pozycja obowiazkowa;!

Jak zwykle Pani K. Grochola kolejną książką wyzwala wiele emocji. W pięknym stylu napisana.

Grochole czytam juz chyba bardziej z sentymentu i przyzwyczajenia. Lubie jej styl i zabawe slowem. Tu przypominala bardziej liryczne tresci od Wisniewskiego. Niestety jak dla mnie zbyt infantylne. Chyba za stara jestem na takie emocjonalne bajeczki. Jednak z sentymentu pewnie ponownie siegne po Grochole. Kiedys.

Po "trudnym początku" skłania do refleksji. "Zyskuje przy bliższym Poznaniu."

Bardzo piękna

• 2021