Po tamtej nocy

Okładka książki Po tamtej nocy Karin Slaughter
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Po tamtej nocy
Karin Slaughter Wydawnictwo: HarperCollins Polska Cykl: Will Trent (tom 11) kryminał, sensacja, thriller
Will Trent (tom 11)
After that Night
HarperCollins Polska
2023-10-25
2023-10-25
2023-06-22
Piotr Cieślak
literatura amerykańska napaść przeszłość lekarka

Wyróżniona opinia i

Po tamtej nocy

przeczytanych książek 716 napisanych opinii 661

Wiem, wiem - wielokrotnie wspominałam już, że uwielbiam Willa Trenta.
Nie poradzę nic na to, że traktuję go jak powieściowego przyjaciela od serca.
Cóż, kto zna Willa, ten zrozumie :)
Za każdym razem, gdy zaczynam kolejny tom z jego udziałem, cieszę się jak dziecko i smucę, gdy muszę się z nim pożegnać, przewracając ostatnią stronę powieści.
Mam tylko nadzieję, że to już nie jest definitywny koniec. Na to jeszcze nie jestem gotowa.
Powieść wielowątkowa. Ciekawa. Pełna przeróżnych emocji.
Wzrusza, bawi i łapie za serce.
Polecam!!
Daję mocno 9/10.

Wiem, wiem - wielokrotnie wspominałam już, że uwielbiam Willa Trenta.
Nie poradzę nic na to, że traktuję go jak powieściowego przyjaciela od serca.
Cóż, kto zna Willa, ten zrozumie :)
Mam tylko nadzieję, że to...

🔥🔥🔥RECENZJA 🔥🔥🔥

Z pozoru spokojne życie Sary Linton zostaje zakłócone podczas jednego z nocnych dyżurów. Przed szpitalem dochodzi do wypadku. Młoda kobieta wjeżdża samochodem w karetkę pogotowia. Po przetransportowaniu jej do szpitala okazuje się że jest w krytycznym stanie ale jest nadal przytomna. Dani Cooper udaje się wyznać Sarze że została zgwałcona. Wyznanie to powoduje że wszystkie wspomnienia i przeżycia wracają do Sary, gdyż sama kilka lat temu doświadczyła tego samego. Składa więc obietnicę Dani że zrobi wszystko co w jej mocy aby pomóc w zatrzymaniu sprawcy. Dużym wsparciem dla niej jest jej narzeczony Will.

Czy Sarze uda się dotrzymać słowa danego Dani? Czy sprawca zostanie zatrzymany i odpowie za wszystko? Czy sprawy gwałtu na Sarze oraz Dani łączą się ze sobą?

Muszę Wam powiedzieć że to było coś. Od pierwszych stron czułam że to będzie bardzo dobra i wciągająca książka. Autorka idealnie poprowadziła akcję i nie ma takiej możliwości aby choć przez chwilę domyślić się rozwiązania i wytypować osobę, która była wszystkiemu winna. W książce poruszany jest temat gwałtu, który niestety nie zawsze traktowany jest tak jak trzeba. Czasami właśnie osoba poszkodowana, która zgłasza że została zgwałcona spotyka się z opinią że zapewne sama się o to prosiła prowokując czy zachęcając chociażby ubiorem. Nie otrzymując wsparcia ani pomocy. Książka jest dość gruba ponieważ liczy sobie ponad 500 stron ale akurat w przypadku tej książki jest to dużym plusem. Jeżeli jest tutaj jakiś fan bądź fanka thrillerów, którzy nie czytali tej książki to zdecydować zachęcam do sięgnięcia po nią. Nie pożałujecie 😊
Za egzemplarz do recenzji dziękuję bardzo wydawnictwu @harpercollinspolska 😘😘

#recenzja #światrecenzentów #współpraca #współpracabarterowa #książka #ważnetematy #bookstagram #wartoprzeczytać #wciągająca #trzymawnapięciu #czytanie #czytanietopasja #harpercollins #potamtejnocy #ksiazkowelove #książkoholiczka

🔥🔥🔥RECENZJA 🔥🔥🔥

Upssss! Szkoda, że nikt mi wcześniej nie powiedział, iż zaczęłam podróż z Willem Trentem od ostatniej części. Ale cóż...,na pewno sięgnę po książki tej autorki teraz w dobrej kolejności

Jeśli lubisz thrillery medyczne, dramaty sądowe i zagadki kryminalne, to ta książka jest dla Ciebie.
Główną bohaterką jest Sara Linton, lekarka i narzeczona agenta Willa Trenta. Kobieta ma za sobą traumatyczne przeżycie sprzed piętnastu lat, kiedy została zgwałcona i pobita przez nieznanego sprawcę. Kiedy na jej dyżurze trafia ofiara podobnego gwałtu, Sara postanawia odkryć prawdę o swoim oprawcy i pomóc innym kobietom, które przeżyły piekło. Prowadzi śledztwo, które odsłania mroczne sekrety i zbrodnie ludzi, którym powinno się ufać…

“Po tamtej nocy” to powieść, która wciąga od pierwszej do ostatniej strony. Autorka @karinslaughterauthor pisze z pasją i wrażliwością, pokazując, jak przemoc wobec kobiet wpływa na ich życie i psychikę. Nie brakuje tu też akcji, zwrotów akcji i napięcia. Autorka nie oszczędza czytelnika, ale też nie epatuje krwią i okrucieństwem. To książka, która porusza, szokuje i fascynuje. Polecam ją wszystkim, którzy szukają emocjonującej i inteligentnej lektury ☺️.

Jak zawsze nie sposób się oderwać.
Trochę "coś się kończy, coś się zaczyna".

Jak zawsze nie sposób się oderwać.
Trochę "coś się kończy, coś się zaczyna".

"Zrób listę wszystkiego czego się boisz. To właśnie ja."

Przed chwilą przeczytałam, że ta książka jest jedenastą częścią z agentem Willem Trentem. 🙈
W sumie lepiej późno niż wcale. Ale tasiemce mają taką zaletę, że nie trzeba ich czytać po kolei.

Ponad 450 stron ciężkiej książki, nie ze względu na jakość lecz z powodu tematyki jaką porusza autorka.
Gwałt jest to jeden z najokrutniejszych tematów opisywanych w książkach. Takich książek nie potrafię czytać szybko, ponieważ podchodzę do nich bardzo emocjonalnie.

📖 Piętnaście lat temu Sara Linton była ofiarą brutalnej napaści. Od tego czasu uczyła się życia na nowo. Dziś jest lekarką, ma narzeczonego i stara się nie wracać wspomnieniami do tamtych chwil.
Podczas nocnego dyżuru trafia do niej młoda kobieta z identycznymi objawami jak te które zadano jej piętnaście lat temu.
Wspomnienia wracają...

Pierwszy raz ne wiem co napisać o książce.
Styl autorki trochę mnie przytłoczył. Powolna akcja, specyficzne poczucie humoru, trochę nie moje klimaty. Jednak z innych recenzji wnioskuję, że ta część znacznie różni się od poprzednich dlatego też absolutnie nie skreślam autorki, tym bardziej mam ochotę na więcej.

"Zrób listę wszystkiego czego się boisz. To właśnie ja."

Gwałt jest to jeden z...

To miał być wspaniały wieczór, impreza, na którą szła z ochotą. Miała doskonale się bawić, jednak jeśli by wiedziała, co się stanie, nigdy by do niej nie dopuściła. Sara została brutalnie zgwałcona, a to, co zrobił jej oprawca, pozostawiło ślady nie tylko na ciele.
Mija piętnaście lat. Teraz Sara jest lekarką, ma narzeczonego, jest szczęśliwa i wierzy, że pokonała swoją przeszłość, choć poradzenie sobie z tym, co się stało nie było ani troszkę proste. Niestety wystarczy jedna chwila, jedno spotkanie i wszystko wraca. Sara jest na dyżurze, kiedy przywożą młodą dziewczynę z obrażeniami takimi, jak ona miała po tamtym zdarzeniu. Mimo starań nie udaje jej się uratować, jednak zanim umiera, zdarza powiedzieć, co jej się stało. Sara nie zamierza tego tak zostawić, zresztą obiecała to dziewczynie. Tylko czy da rady? Czy pokona własne demony? Co odkryje? Jak to wszystko będzie dla niej trudne? Na kogo pomoc będzie mogła liczyć?

Zacznę od tego, że nie czytałam poprzednich tomów w serii. Czy to w jakimś stopniu mi przeszkadzało? Ani troszkę. Każdy tom to inna historia więc śmiało, można po książkę sięgnąć, nie znając innych części.
Książka zdecydowanie mi się podobała. Autorka porusza w niej niełatwe tematy, jak na przykład gwałt i robi to w sposób naprawdę udany. Historia była ciekawa, wciągająca, a przy tym trzymająca w napięciu. Akcja nie jest bardzo szybka, wszystko rozwija się powoli, ale nie myślcie, że choć przez chwilę jest nudno, bo nie jest. Znajdziemy zwroty, które mnie potrafiły zaskoczyć.

Bohaterów polubiłam, uważam, że są dobrze wykreowani.

„Po tamtej nocy” to książka z ciekawą, trzymającą w napięciu historią. Mnie się podobała i z przyjemnością polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2024/02/potamtejnocywydawnictwoharpercollinspolska.html

“(...) najbardziej niebezpiecznym momentem dla ofiary jest ten, w którym próbuje opuścić oprawcę. O wyjściu za drzwi łatwo mówić komuś, kto nigdy nie oberwał tymi drzwiami w głowę tyle razy, że skończyło się pęknięciem czaszki.”

"Po tamtej nocy" to jedynasty tom z serii Will Trent, a dla mnie - pierwsze spotkanie z niezwykłym światem Karin Slaughter. Każdy tom to inna historia, a ta wywołała we mnie burzę emocji.
Imprezowy wieczór sprzed piętnastu lat, który obiecywał beztroskie świętowanie, przemienił się w koszmar, pozostawiając Sarę zrozpaczoną i zdeptaną. Lata mijają, a ona zdaje się odbudowywać swoje życie - sukcesy w zawodzie lekarza, szczęśliwe zaręczyny. Jednak przeszłość wraca, gdy Sara spotyka Dani Cooper, kobietę z ciałem noszącym ślady przemocy, tak znajomej Sary sprzed lat. Jeden moment, jedno spotkanie - a przeszłość ożywa, rzucając cień na teraźniejszość.
Karin Slaughter buduje tu skomplikowany, mozaikowy świat bohaterów, wciągając czytelnika w losy Sary i Danii. Czy uda im się zmierzyć z duchami przeszłości i znaleźć spokój? "Po tamtej nocy" to podróż przez mrok wspomnień, gdzie tajemnice ukryte latami powoli wypływają na światło dzienne.
Opis wydawcy mnie zaintrygował, a ta powieść sprawiła, że pragnę poznać inne historie z życia agenta specjalnego Willema Trenta. Autorka znakomicie konstruuje napięcie, stopniowo odsłaniając tajemnice bolesnych wspomnień bohaterki. To niesamowite połączenie kryminału, dramatu i psychologicznego thrillera, gdzie emocje są jak fale, unoszące czytelnika ponad codzienność.
Początkowo nic nie pasuje do siebie, mnóstwo tropów i poszlak, aż nagle dzieje się coś magicznego. Z pozoru nic nieznaczący element nabiera znaczenia. Cułam jak wszystkim w tej historii pracują trybiki w głowie. Konstrukcję fabuły można porównać do misternie utkanej pajęczej sieci, a finał tej opowieści zaskakuje, aż zapiera dech.
To angażująca historia porusza mocno tematykę przemocy, gwałtu i związanej z tym traumy, stanowiąc ważny głos w walce przeciwko przemocy wobec kobiet. Jest to nie tylko świetnie napisany kryminał, lecz również głęboki przekaz społeczny.
Fantastyczna propozycja dla miłośników kryminałów, thrillerów i sensacji. "Po tamtej nocy" to lektura, której nie można przegapić.
📸 Współpraca reklamowa z wydawnictwem HarperCollins Polska

NIEDZIELA, 18 LUTEGO 2024
"Po tamtej nocy" Karin Slaughter

"Po tamtej nocy" Karin Slaughter wydawnictwa HarperCollins to już 11 tom z Will Trent. Moje natomiast to jest pierwsze spotkanie zarówno z autorką, jak i Willem, jednak każda historia jest o czymś innym, więc nie miałam z tym problemu :)
Piętnaście lat temu Sara Linton została brutalnie napadnięta podczas imprezy. Dzisiaj jednak jest znaną lekarką i szczęśliwą narzeczoną Willa. Wspomnienia wracają gdy podczas dyżury trafia do niej dziewczyna z podobnymi obrażeniami jakie sama miała 15 lat temu...

Lubię gdy okładka zachęca mnie do przeczytania. Tak też było w przypadku tej książki, mroczna okładka- nie wiemy czego się spodziewać. Musiałam sięgnąć po tą książkę i oczywiście stwierdzam, że to był bardzo dobry wybór.

W książce zostało poruszonych wiele ważnych tematów jak gwałt, przemoc wobec kobiet zarówno psychiczna jak i fizyczna. Nasza bohaterka choć myślała, że już pogodziła się z przeszłością i może zacząć życie na nowo to pewnego dnia wszystko do niej wraca...

Autorka serwuje nam niezły rollercaster, stopniowo buduje napięcie, możemy liczyć na wiele zwrotów akcji i uknutych intryg. Książkę czytałam z wielkim wypiekami na twarzy. Ciężko mi było ją odłożyć, musiałam dowiedzieć się co stanie się dalej. Choć zakończenie po części przewidywałam, to mimo wszystko i tak mnie zaskoczyło.

NIEDZIELA, 18 LUTEGO 2024
"Po tamtej nocy" Karin Slaughter

Piętnaście lat temu Sara Linton została brutalnie napadnięta podczas...

Wstrząsająca historia, bez dwóch zdań. Jednak bardzo rozwleczona, co mnie męczyło. Nie chciało mi się momentami czytać i zajęło mi to dużo czasu.