Pułapka na szczury

Okładka książki Pułapka na szczury Piotr Górski
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Pułapka na szczury
Piotr Górski Wydawnictwo: HarperCollins Polska Cykl: Sławomir Kruk (tom 7) kryminał, sensacja, thriller
Sławomir Kruk (tom 7)
HarperCollins Polska
2023-10-25
2023-10-25

Wyróżniona opinia i

Pułapka na szczury

przeczytanych książek 1275 napisanych opinii 1273

🔥🔥🔥RECENZJA 🔥🔥🔥

Na jednym z gdańskich osiedli, na śmietniku znalezione zostały zwłoki mężczyzny. Morderstwa dokonano ze szczególnym okrucieństwem gdyż ciało zostało poćwiartowane oraz pozbawione głowy, której niestety nie odnaleziono na miejscu zbrodni. Do rozwiązania tej sprawy zostaje przydzielony komisarz Sławomir Kruk. W trakcie śledztwa wychodzą na jaw fakty, które łączą sprawę zabójstwa z wydarzeniami z przeszłości. Powoduję to iż komisarz Kruk nie do końca przykłada się do schwytania sprawcy tym samym ułatwiając mordercy działania. Jednak podwładna Kruka - Krystyna Bielińska nie zamierza dopuścić do bezkarności i sama zaczyna prowadzić dochodzenie. Sprawy komplikują się w momencie odnalezienia kolejnych zwłok.

Czy Kruk nadal będzie sabotował swoje śledztwo? Czy uda się rozwiązać sprawę morderstw? Kto okaże się być tym brutalnym mordercą?

Zacznę od tego że jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością tego autora ale muszę przyznać że bardzo udane. Jest to znakomita i wciągająca książka, która powoduje że czyta się ją z zapartym tchem. Wydarzenia w książce są tak poprowadzone że początkowo ma się wrażenie że rozwiązanie zagadki jest tak banalane że już nic nas w tej książce nie zaskoczy. Aż tu nagle pod koniec następuje wielki bum, który spowodował że zatrzymałam się w czytaniu I cofnęłam się aby upewnić się że dobrze przeczytałam i nic mi się nie pomieszało. I do tego bohaterowie, którzy według mnie są idealnie wykreowani. Jeżeli szukacie naprawdę dobrego kryminału to polecam właśnie ten, z uwzględnieniem oczywiście wcześniejszych części 😉
Za egzemplarz do recenzji dziękuję bardzo wydawnictwu @harpercollinspolska 😘😘

#recenzja #recenzjaksiazki #książka #światrecenzentów #współpraca #współpracabarterowa #harpercollins #ksiazkowelove #pułapkanaszczury #kryminał #trzymawnapięciu #zaskakującezakończenie #bookstagram #rudaczyta2022 #wartoczytać

🔥🔥🔥RECENZJA 🔥🔥🔥

W altanie śmietnikowej znalezione zostają poćwiartowane zwłoki, sprawą zajmuje się Kruk, który w toku śledztwa odkrywa, że zabity mógł być ofiarą zemsty za wydarzenia z przeszłości. Im bardziej Sławek drąży temat tym więcej nieoczekiwanych faktów wychodzi na jaw i pojawia się... następny trup.
Kolejna część z serii z komisarzem Krukiem, kolejny raz utwierdzam się w przekonaniu, że to chyba najlepsza polska seria kryminalna jaką kiedykolwiek czytałam. Myślałam, że autor nie jest mnie w stanie niczym zaskoczyć, że im więcej części w serii tym będzie gorzej, nudniej, nie znajdę nic świeżego i odkrywczego, a tu niespodzianka - przepadłam całkowicie. W Pułapce na szczury dużo się dzieje, fabuła zaskakuje i trzyma w napięciu co ostatniej strony, od początku do samego końca czytaniu towarzyszy dreszczyk emocji, a postać Kruka w każdym kolejnym tomie ewoluuje coraz bardziej, jego działania szokują, staje się coraz mroczniejszy, coraz mocniej nieprzewidywalny i nieobliczalny.

Kolejna część z serii z komisarzem Krukiem, kolejny raz utwierdzam się w...

Piotr Górski ciągle w formie.

Choć tym razem nieco się krzywiłem na poczynania komisarza Kruka.
Dużo bardziej przemawiała do mnie postać Krysi.

Straszna tragedia kobiety, która przed laty doznała ogromnej krzywdy.
Czy teraz ktoś postanowił ukarać sprawców ?

Od strony czysto ludzkiej można powiedzieć, że dobrze się stało, iż Kruk działał tak, jak działał.
A jednak trudno nie zdawać sobie pytań o jego motywy.
Decydując się na pracę w policji, aczkolwiek stały za tym osobiste motywy, musimy przyjąć pewne zasady.
Policjant nie może wcielać się w rolę samozwańczego szeryfa, który będzie podejmował decyzje, jakie dyktuje mu jego poczucie sprawiedliwości.
To nie Dziki Zachód i na samowolę nie może być miejsca.
Policjant naraża na niepowodzenie śledztwo, mało tego, o mały włos nie doprowadza do śmierci koleżanki.
Czy dla takich osób powinno być miejsce w policji ?

Pytanie pozostawiam otwarte.

8/10.

Piotr Górski ciągle w formie.

Choć tym razem nieco się krzywiłem na poczynania komisarza Kruka.
Dużo bardziej przemawiała do mnie postać Krysi.

Straszna tragedia kobiety, która przed laty doznała ogromnej krzywdy.
Czy teraz ktoś postanowił ukarać sprawców ?

A jednak trudno...

Kolejna wciągająca powieść o komisarzu Kruku jest również wciągająca jak poprzednie części, „W pułapce na szczury” mamy również niesamowite zakończenie, ale i niestety mamy tu wątek o zagubieniu emocjonalnym komisarza

Bardzo dobra kolejna historia z komisarzem Krukiem. Mocna intryga, która rozwija się w zaskakujący sposób, postaci są zagadkowe, zdarzenia biegną szybko, moc emocji. Zakończenie bardzo zaskakujące, podobnie jak postawa Kruka...

Ebook.
Fenomenalna książka od Górskiego i co tu dużo pisać, każda pozycja z Krukiem była rewelacyjna.
Lektura wydaje się początkowo oczywista ale nic z tych rzeczy, autor wodził czytelnika za przysłowiowy nos i to nieźle namieszał p. Piotr.
Książka warta przeczytania i polecenia, Górski jest świetnym pisarzem i to że jest dobry udowodnił po raz kolejny ( bodajże 7, hm mogę co do liczby się mylić)

Ebook.

Gdańsk, rok 1999. Trzech przyjaciół zakłada wspólny biznes. Mężczyźni przypieczętowują swój pakt zakrapianą alkoholem imprezą. Pijani, gwałcą, jeden po drugim, przypadkowo napotkaną młodą kobietę. Nieprzytomną ofiarę zostawiają na pastwę losu pod wiatą śmietnikową.

Dwadzieścia lat później.
W tym samym śmietniku bezdomny natrafia na poćwiartowane zwłoki bez głowy. Okazuje się, że jest to ciało jednego ze wspólników gdańskiej firmy. Kiedy ginie drugi mężczyzna, blady strach pada na trzeciego.

Czy zabójstwo ma związek z wydarzeniami sprzed dwóch dekad? Czy tamta kobieta przeżyła? I wreszcie, kim jest morderca? Śledztwo zostaje przydzielone Sławomirowi Krukowi, któremu pomaga młodsza koleżanka Krystyna Bielińska. W pewnym momencie sprawa komplikuje się tak bardzo, że dochodzi do nieoczekiwanej zamiany ról i to Kruk staje się podwładnym.

Siódma część serii. Od pierwszych do ostatnich stron nie ma tu nudy ani jednostajności. Nic nie jest też oczywiste. Wartka i rozwojowa akcja, napięcie sięgające zenitu i ta ciekawość, co będzie w kolejnym rozdziale. Autor znakomicie wywodzi w pole, zaskakuje i manewruje czytelnikiem. Szczerze przyznam, że dawno nie czytałam tak dobrze skonstruowanej fabuły kryminalnej. Z niecierpliwością czekam na kolejną część, gdyż nie ukrywam, że Kruk pod koniec zaintrygował, niekoniecznie w ten pozytywny sposób. Autor wysoko postawił sobie poprzeczkę i chciałabym, by z kolejnymi częściami podnosił ją coraz wyżej.

Dwadzieścia lat później.

Świetna książka. Jak każda z tej serii trzyma wysoki poziom..
Bardzo dobra seria. Jedna z najlepszych jakie czytałam. Każdy tom jest interesujący, każda opowieść intrygująca, a finał zaskakujący - po prostu petarda.
Główny bohater - komisarz Kruk, mimo niestandardowych zachowań nie da się nie lubić. Jego inteligencja i sposób rozumowania za każdym razem mnie zachwyca.

Świetna książka. Jak każda z tej serii trzyma wysoki poziom..

Proza Piotra Górskiego wydaje się niedoceniana a jest to jeden z autorów powieści kryminalnych, który ma coś do powiedzenia. Jego historie przechodzą bez większego echa a szkoda, gdyż każda fabuła szokuje, budzi skrajne emocje i nie pozostawia nas obojętnym na prowadzone śledztwo.

Sławomir Kruk to główny bohater, który spaja wszystkie tomy w serii, ale możecie czytać je bez konieczności zachowania chronologii. Każda książka opowiada o innym kryminalnym wyzwaniu, chociaż na drugim planie pojawiają się prywatne problemy Kruka, które dopełniają dzieła. Jeśli jednak tak jak ja nie jesteście fanami życia prywatnego komisarzy - śmiało możecie to opuścić. Natomiast sama zagadka za każdym razem budzi wiele emocji, więc nie zdziwiło mnie, że w najnowszej powieści autor jeszcze bardziej podwyższył swój poziom.

W tej części mrok wydaje się gęstszy. Sławomir Kruk zaangażowany do nowego śledztwa nie jest tak chętny do rozwiązania zagadki jak wcześniej. Na gdańskim osiedlu znaleziono poćwiartowane zwłoki i wydawałoby się, że priorytetem będzie odnalezienie sprawcy. Jak się jednak okazuje zbrodnia ma znamiona zemsty sprzed 20 lat a niebawem ginie kolejny uczestnik przeszłych wydarzeń. Komisarz pozostaje obojętny a czasem wręcz sabotuje śledztwo natomiast Krystyna Bielińska nie pozwoli mu przejść obok tego wszystkiego obojętnie.

To klasyczny kryminał, w którym główną rolę odgrywają zbrodnia i pojmanie sprawcy. Autor prowadzi nas przez fabułę z kilkoma kluczowymi wątkami a także ładnie opisuje tło wydarzeń, zatem czytelnik jest w pełni poinformowany. Oczywiście pomijając te momenty, w których specjalnie wprowadza się moment niepewności. Kilka znaków zapytania czy ślepych zaułków lepiej angażuje nas w rozgrywane śledztwo a tym samym napędza akcję, gdy strony praktycznie przerzucają się same. Również sylwetki postaci zasługują na słowa pochwały, ponieważ śmiało możemy porozkładać na czynniki pierwsze profile psychologiczne zarówno tych którzy prowadzą śledztwo jak i tych, którzy nie powinni być w to wszystko wplątani.

"Pułapka na szczury" zaskakuje i pozwala mocno wgryźć się rozgrywane wydarzenia. To kryminalna przygoda mająca charakterystyczne znamiona gatunku, ale jednocześnie pozwalające zauważyć, że autor ma wiele do powiedzenia. Na drugim planie przewijają się ponadczasowe wartości a także kwestie moralne czy społeczne, ponieważ czytelnik może stanąć w obliczu pytania kto tak naprawdę wytycza granice między dobrem a złem. To lektura idealna na leniwe popołudnie, odcinająca nas od codziennych obowiązków, pobudzająca nasze szare komórki.

umęczone czytanie po rozdziale z powodu Kruka. dobry śledczy z pozą kozaka i przez całą książkę patrzymy jak przeszkadza w śledztwie

• Piotr Górski
  • Przeczytane 2023

Dodaj cytat z książki Pułapka na szczury