The Science of Temptation

Okładka książki The Science of Temptation Julia Popiel
Okładka książki The Science of Temptation
Julia Popiel Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Dylogia Science (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Dylogia Science (tom 1)
NieZwykłe
2023-11-08
2023-11-08
9788383209814
18+ Romans Różnica wieku Age gap Psychologia Profesor i studentka Studia Profesor

Od samego początku historia Briany i Reeda wprowadza nas w swoisty klimat. Przepełnia ją pożądanie oraz zakazana i nieetyczna relacja. Ona — to niesamowicie ambitna i dążąca do perfekcji studentka psychologi na Uniwersytecie Indiana. Z uporem i godnym podziwu zaangażowaniem konsekwentnie dzieli swój czas między zajęciami, nauką, dodatkowymi kursami, pracą w ekskluzywnym klubie dla wtajemniczonych a czasem wolnym i prozaicznym spaniem czy jedzeniem. Nie dopuszcza do siebie myśli, żeby coś mogło nie pójść po jej myśli. On to z kolei nowy, wybitny wykładowca — profesor psychopatologii, która sama w sobie wcale nie jest łatwa, a dodatkowo Reed jest bardzo wymagającym nauczycielem, zmuszającym studentów nie tylko do dyskusji, ale przede wszystkim do myślenia. Kto nie będzie postępował według jego zasad i wytycznych, może od razu pożegnać się z zaliczeniem. Przypadek, zrządzenie losu czy też inna siła władająca kosmosem, sprawia, że drogi tej dwójki przecinają się nie tylko na sali wykładowej, ale w całkiem innym miejscu, któremu zdecydowanie daleko do grzecznego czy spokojnego. Briana podczas swojej zmiany w pracy dostrzega swojego wymagającego i dupkowatego profesora, a warto podkreślić, że tylko nieliczni mają do niego dostęp, w pierwszym odruchu chciała uciec gdzie, pieprz rośnie.

Briana Larsen na codzień studentka psychologii, a wieczorami barmanka w klubie. Właśnie rozpoczęła swój kolejny rok na studiach. Nie będzie on łatwy za sprawą trudnego przedmiotu - psychopatologii i jeszcze bardziej wymagającego profesora. Jak bardzo da jej popalić przystojny Reed Eston? Jak dojdzie do ich spotkania i poznania się poza bramami uniwersytetu?

"The Science of Temptation" to książka z motywem różnicy wieku i relacji student wykładowca. Ja bardzo lubię te motywy, więc nie mogłam sobie odmówić przeczytania tej książki po wielu dobrych opiniach.
I nie zawiodłam się!
Fabuła tej książki jak dla mnie jest genialna, wciągająca i troszkę inna niż do tej pory czytałam. Przez tę książkę po prostu płynęłam. Miałam ochotę przeczytać ją od razu w całości. Nie zabrakło w tej historii oczywiście pikantnych scen, które były świetnie napisane i sprawiały, że mi samej robiło się gorąco🔥
Bohaterowie są bardzo dobrze wykreowani, a ich relacja jest barwna i intrygująca. Dodatkowym plusem jest duża ilość informacji na temat psychologii. Pokazują one, że autorka zrobiła bardzo dobre rozeznanie w tym temacie.

"The Science...

Zapowiadało się ciekawie, w połowie zaczęła mnie nudzić, brak jakichkolwiek ciekawych akcji, osobiście nie polecam

~Zgaś światło. Właśnie rozpoczął się wykład z diabłem.~

Psychopatologia- niesamowicie trudny przedmiot na psychologii, staje się jeszcze gorszy ze względu na nowego prowadzącego- profesora Reeda Easton’a. Od samego wejścia budzi grozę, ale i zaciekawienie. Daje do zrozumienia studentom, że przejście przez ten przedmiot nie będzie prostą sprawą, a Ci którzy sprzeciwią się jego zasadom zostaną po prostu wyrzuceni. Briana Larsen jest przykładną studentką, dlatego nowy profesor frustruje ją swoim mechanizmem oceniania wejściówek, gdy za każdym razem dostaje ocenę niższą niż się spodziewała. Wszystko się zmienia, gdy mężczyzna pojawia się w klubie, w którym dziewczyna pracuje jako barmanka. Pomaga jej z natarczywym klientem, a następnie wdaje się we flirt, nie rozpoznając w niej swojej studentki. Później wszystko komplikuje się jeszcze bardziej.

~Co się dzieje? Mój szacunek do samej siebie właśnie pakuje się w podróż w jedną stronę. To się dzieje.~

Oczywiście nasz główny bohater jest bogaty, przystojny, inteligentny i ogólnie idealny pod każdym kątem, a to wszystko otacza mgiełka tajemniczości. Briana również była kreowana na mądrą, wyróżniającą się studentkę, a ja nie do końca to odczułam. Ostatnio wszystkie kobiece postaci w książkach “z topki empiku” posiadają wspólną cechę- głupiutkie i denerwujące.

~Ikea. Na początku irytowało mnie to przezwisko, nawiązując do mojego szwedzkiego pochodzenia, ale później się przyzwyczaiłam.~

Podobały mi się wstawki z języka szwedzkiego, jest to coś co wyróżnia tę książkę na tle innych z tego gatunku. Jednak cała reszta to trochę taki “odgrzewany kotlet”- romans studentki z profesorem, age gap, natarczywy były chłopak, niewinność bohaterki i sceny gorących zbliżeń, władcza męska postać. Może przeczytałam już tyle opowieści, że ciężko jest mnie zaskoczyć i rozumiem, że nie każda książka musi być odkrywcza, jednak ilość powtarzających się motywów mnie pokonała. Jest to kolejna pozycja, która skupia się tylko i wyłącznie na seksie, a fabuła leży i kwiczy. Żeby coś mnie zaciekawiło musi posiadać trochę więcej elementów niż przystojnego bohatera, na którego widok każdy się ślini. Nie spodziewałam się cudów na kiju, bo kojarzę perełki wydawane przez Wydawnictwo Niezwykłe i krążące wokół nich dramy, jednak i tak poczułam się rozczarowana. Jest to historia, która nie pozostanie w mojej głowie na długo. Nie zachwyciła mnie, nie porwała i na pewno nie sięgnę po drugi tom.

~Zgaś światło. Właśnie rozpoczął się wykład z diabłem.~

„Zgaś światło. Właśnie rozpoczął się wykład z diabłem”

Briana Larsen rozpoczyna kolejny rok studiów na Uniwersytecie Indiana. Dziewczyna, kiedy pojawia się na pierwszych zajęciach z psychopatologii – przedmiotu, który jest najtrudniejszy na całym roku – uświadamia sobie, że za sprawą nowego profesora będzie jeszcze gorzej niż sobie wyobrażała.
Reed Easton wygląda i zachowuje się tak, jakby został przysłany prostu z samego piekła. Podczas pierwszych zajęć pokazuje swoim studentom, że mają przestrzegać wszystkich jego zasad, bowiem inaczej pozostanie po nich jedynie puste miejsce.
Briana Larsen przy każdym kolejnym wykładzie ma coraz bardziej dość swojego nowego profesora. Wszystko jednak zmienia się podczas jednej nocy – w klubie, w której pracuje kobieta. Reed Easton ratuje swoją studentkę przed jej natarczywym klientem. Póżniej pod wpływem jednej chwili wszystko się tylko komplikuje...

Czy uczucie nienawiści i pożądania doprowadzi do czegoś więcej? Czy to tylko gra?

Lubicie książki, w których przejawia się motyw różnicy wieku między bohaterami? A, może zakazanej relacji profesor – studentka? Ja zdecydowanie bardzo. The science of temptation ohh co to jest za książka… Czytając ją czuć ciągle napięcie, dreszczyk emocji i „stres.” Ciągłe zwroty akcji i świadomość, że nie wiesz co się może wydarzyć dalej. Reed jest stanowczy, szorstki i nieznoszący sprzeciwu. Braian ambitna i pracowita, a jednak między nimi czuć to „coś”. Zakończenie jest totalnym zaskoczeniem, chcę więcej.

„Zgaś światło. Właśnie rozpoczął się wykład z diabłem”

Reed Easton wygląda i...

11-13.04.2024

11-13.04.2024

Polecam, uwielbiam tą książkę, a Reed zajmuje właśnie pierwsze miejsce w liście książkowych mężów!
Książka idealna dla fanów różnicy wieku, nie mogłam się od niej oderwać.

Książka idealna dla fanów różnicy wieku, nie mogłam się od niej oderwać.

Trochę po Venomie zapomniałam, że mam taki ubaw podczas czytania wattpadówek. Briana jest super wykreowana – kocham ją! Reed chwilami trochę za bardzo przypomina mi bardziej jej rówieśnika, niżeli profesora, ale też super jest. Myślałam na początku, że fabuła będzie bardziej typowa. Pozytywnie się rozczarowałam!

To 5/5 jest bardziej w skali guilty pleasure, bo jest to wattpadówka w stylu: "zapomnę po chwili"

To 5/5 jest bardziej w skali guilty pleasure, bo jest to...

Zachęcona opinią przyjaciółki sięgnęłam po tą książkę. Co dostałam? W sumie to sama nie wiem. Książka po części przywodzi mi na myśl Piekło Gabriela (z którego nie wiele pamiętam bo przeczytałam tylko jeden tom i to wieki temu) i Wszystkie nasze granice (które aktualnie czytam w wolnych chwilach czyli po rozdziale na tydzień),ale jednak jest całkiem inna – tajemnicza, pociągająca, a zarazem swego rodzaju odpychająca. Niby nie jest żadnym kryminałem a jednak dostarcza nam zagadkę jak to wszystko może się skończyć.

Relacja tej dwójki jest typowa jeśli chodzi o tego typu książkę a zarazem dziwi. Bohaterowie są bardziej mroczni, mocni, wyzwoleni, niepokorni i niepokojący. Z drugiej strony wprowadzane stopniowo pożądanie, budowanie napięcia jest tutaj czymś zmysłowym, podniecającym i zwyczajnie przykuwającym uwagę. Nie należy jednak pomijać faktu że relacja pary jest oparta na manipulacji, wymuszeń i nie ma w niej za grosz romantyzmu.

Z uwagi na nie tak dawno skończone studia romans studentka-profesor to w jakimś stopniu pociągający temat (chociaż nie w polskich realiach). Przyznać trzeba również że książka mimo wszystko dostarcza dość dużą dawkę wiedzy z zakresu psychologii, widać duże rozeznanie w tym temacie jeśli chodzi o autorkę. Kunszt literacki autorki też jest na wysokim poziomie, nie ma powtórzeń, jakichś męczących przyzwyczajeń, przez książkę dość gładko się płynie. Jednak książkę samą w sobie ciężko zakwalifikować do jakiegoś gatunku. Nie jest typowym romansem, niby bliżej mu do typowego erotyka ale to też nie do końca to. Atmosfera jest gęsta, a atmosfera jest zarówno ekscytująca jak i mocno niepokojąca. 7/10

Słyszałam tyle dobrego na temat tej książki, że dzięki super promocji Alicji skusiłam się po nią sięgnąć i zdecydowanie nie żałuję. Od pierwszych stron przepadłam dla historii Reeda i Briany. Przeczytałam ją w 1,5 dnia. Czytało mi się ją bardzo przyjemnie. Bohaterowie od razu skradli moje serce.

Reed Easton od samego początku wzbudził moje zainteresowanie. Jego charakter, postawa i wygląd ogólny sprawił, że chciałam poznać wszystkie jego brudne sekrety i tajemnice. Jest w nim coś co intryguje. Bohater jest pełen tajemniczości, która przyciąga do tego co złe i zakazane. Za tą maską kryje się również bardzo troskliwy i opiekuńczy mężczyzna. Poznajemy tutaj jego wszystkie oblicza, odkrywamy małymi krokami jego prawdziwą twarz. Chciałabym również wspomnieć o tym, że jest on niesamowicie inteligentny, co możemy zauważyć nie raz.

Briana Larsen od pierwszych stron skradła moje serce. Jest ona inteligentną i przede wszystkim ambitną dziewczyną. Poznajemy jej dwie twarze. Ma ona swoją małą tajemnicę, którą poznacie jeżeli sięgnięcie po tę pozycję. Dąży zacięcie do swoich celów, które sobie wyznaczyła. Na ogół jest urocza, ale kiedy trzeba to potrafi pokazać "pazurki". Najczęściej zdarza jej się to przy Reedzie, ale sami się o tym przekonacie.

Zdecydowanie czuć pojawiające się pomiędzy tą dwójką pożądanie. Jest ono wprowadzane stopniowo co bardzo lubię. Ich relacja jest pełna namiętności, dominacji pomiędzy sobą i napięcia. Temu wszystkiemu towarzyszy również to, że to co robią jest zakazane, co jeszcze bardziej dodaje tutaj zastrzyku emocji . Jakiekolwiek kontakty fizyczne pomiędzy uczennicą i profesorem są niedozwolone, cóż ta dwójka najwidoczniej lubi łamać zasady. Chciałabym zaznaczyć iż nie powinniśmy romantyzować ich relacji, ponieważ jest ona pełna manipulacji i niezdrowych przyzwyczajeń. Po skończeniu, świnka nadaje całkiem nowe znaczenie temu wszystkiemu.

Na sam koniec chciałabym wspomnieć o tym, że Julka bardzo przyłożyła się do researchu na temat psychologii i terminów z nią związanych. Jestem pełna podziwu. Jeżeli nie mieliście jeszcze okazji poznać historii Briany i Reeda to gorąco polecam.