Zaborczy pocałunek

Okładka książki Zaborczy pocałunek Julia Popiel
Okładka książki Zaborczy pocałunek
Julia Popiel Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Niedostępny prawnik (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Niedostępny prawnik (tom 2)
NieZwykłe
2022-10-05
2022-10-05
9788383200385

Nie najgorsza, ale bez szału. Relacja pomiędzy nimi taka sobie jak na dorosłych ludzi. Można było skończyć to jako jedną książkę.

Na półkach: , , , , , ,

Przeczytałam drugą część tej serii, a raczej powinnam powiedzieć - wymęczyłam. I cieszę się, że nie ma kolejnej, ale nawet gdyby była, nie zdecydowałabym się na czytanie tej serii dalej. Była... nijaka, tak bym ją podsumowała jednym słowem. Bohaterowie byli nijacy. Czytając dialogi między głównymi bohaterami miałam bardzo mocne wrażenie, że zostały napisane przez jedną osobę, zlewały się ze sobą, brak w nich różnorodności, charakteru. Za bardzo się nie wyróżniali. Ani przez moment czytania tych książek nie poczułam takiego... dreszczyku emocji, że on jest prawnikiem, bezwzględnym, niezwyciężonym, odnoszącym sukcesy, z pozycją. Raczej widziałam go jako nastolatka zamkniętego w ciele dorosłego. Nie wzbudzał we mnie takiego respektu, "męskiej energii". Ani przez moment nie poczułam chemii między bohaterami. Po prostu się stało i już. Wydarzenia były nijakie, typowe dla książek z tego gatunku. Typowy wyjazd do rodziców jednej ze stron - wszyscy mili, wszyscy zadowoleni, istna sielanka. Wszyscy się od razu polubili i zrozumieli bez słów. Spotkanie z Vincentem, sposób prowadzenia sprawy - też nijaki, poza jednym spotkaniem w biurze, o reszcie natomiast dowiadujemy się tylko z jakichś wspomnień sprzed tygodnia aż do sceny finałowej, która okazała się być zupełnie przypadkową, podaną na tacy, bo jakoś trzeba było zakończyć. Wątek zdecydowanie miał potencjał na więcej.
W I tomie między bohaterami doszło tylko do kilku pocałunków, a w II - jakby nic poza scenami seksu więcej się nie liczyło. Dorośli ludzie, którzy zachowują się na zdecydowanie mniej lat niż mają.
Najbardziej zaciekawił mnie wątek sprawy młodego chłopaka, niewinnie oskarżonego. Został niestety potraktowany bardzo po macoszemu, a - podobnie jak w przypadku byłego Avy - mógł wyglądać lepiej, dostarczyć więcej dreszczyków emocji. Doskonale rozumiem, że to nie jest książka kryminalna ale jeżeli już takie wątki wprowadza się do książki, możnaby było je poprowadzić zdecydowanie ciekawiej, z większą dawką emocji i zaangażowania - w końcu wpływ na głównego bohatera ponoć miała bardzo duży. A zakończenie potoczyło się raz dwa i już, mamy happy end.

Recenzja obu części: „Ryzykowny pocałunek” i „Zaborczy pocałunek” – Julia Popiel

W styczniu moją ulubioną książką było „The Science of Temptation”, bo choć czytałam wiele ciekawych pozycji, to właśnie ta zawładnęła moim umysłem i najbardziej zapadła mi w pamięć. Dlatego w oczekiwaniu na kolejną część zabrałam się za inne książki autorstwa Julii Popiel – na pierwszy rzut padła seria „Niedostępny prawnik”.

Autorka w tej serii również buduje naprawdę ciekawy i wielopoziomowy portret psychologiczny postaci oraz tworzy angażującą fabułę. Bohaterowie serii „Niedostępny prawnik” są bardzo dobrze wykreowani i od razu ich polubiłam. Choć w drugiej części Carter przez swoje zachowanie trochę traci w moich oczach. Pomimo tego jak się poznali, relacja między Avą i Carterem rozwija się bardzo powoli i nie od razu stają się parą, jednak od samego początku między nimi iskrzy.

Sama fabuła skupia się nie tylko na rozwijającym się uczuciu między bohaterami, ale też pokazuje inne aspekty ich życia. Dowiadujemy się trochę o pracy Cartera, a w szczególności o jednej sprawie, która bardzo go dotyka (oraz oczywiście sprawa Avy też odgrywa ważną rolę) oraz o projekcie Avy związanym z kobietami chorymi na raka piersi.

Pierwsza część była moim zdaniem lepsza niż druga, ponieważ tak jak napisałam, nie spodobało mi się zachowanie Cartera. Jednak to właśnie w drugiej części działo się więcej. W pierwszej części Ava z Carterem krążą wokół siebie i swoich uczuć, przez co buduje się między nimi napięcie. Z kolei w drugiej części rozwijają swoją relację i lepiej ich poznajemy.

Dylogia Niedostępny prawnik podobało mi się, ale nie podbiła "The Scienece of Temptation", bo ta książka należy do moich faworytów i teraz mam wysoko postawioną poprzeczkę 😉. Jednak ogólnie tę serię oceniam bardzo pozytywnie. Znalazłam nową ulubioną autorkę i z chęcią sięgnę po wszystkie książki, jakie wyjdą spod jej pióra ❤️.

Jak dla mnie ta część jest zdecydowanie lepsza od poprzedniej :) Tutaj w porównaniu do "jedynki" przynajmniej coś się dzieje. Chociaż nie ukrywam, że wątek Taylora moim zdaniem powinien być szerzej omówiony.

Jedynka podobała mi się dużo bardziej. I choć nadal uważam, że to bardzo udany debiut, to ta część trochę mnie nudziła.
Stylistycznie super, ale za dużo przemyśleń i opisów, a za mało akcji. No i wątek Tylera potraktowany po macoszemu.

📚Zaborczy pocałunek📚
Od @juliapopiel_ 🥰

„A od poczucia, że jestem jego, bardziej uwielbiałam jedynie świadomość, że to on postanowił być mój.”

🌸Macie takie książki, w których tak bardzo się zakochaliście, że ciężko wam się rozstać z bohaterami i nie czytacie kolejnych tomów, bo wiecie „akcja nadal trwa”? U mnie tą książką właśnie był Zaborczy pocałunek. Ale w końcu przyszła pora, aby pożegnać się z ukochanymi bohaterami. Z jednej strony żałuje, że tak długo zwlekałam z czytaniem, ponieważ historia Avy i Cartera jest cudowna.
Już dawno temu przepadłam dla stylu pisania Julii Popiel. Pisze ona lekko, płynnie i zrozumiale. Potrafi oddać każdą emocje bohatera i nie tylko. Idealnie również radzi sobie z prowadzeniem fabuły. Wszystko dopięte jest na ostatni guzik i nie zaznamy tu ani jednej chwili znudzenia. Ciągła akcja i zaskakujące plot twisty na to nie pozwolą. Coś pięknego.
Uwielbiam postać Avy. Jest ona cudowną i wartościową bohaterką. Kochana, troskliwa, pomocna, przyjacielska, miła, zaradna i posiada świetne poczucie humoru. Kobieta z artystyczną duszą. Ava jest zdecydowanie taką postacią, z którą chętnie byśmy się zaprzyjaźnili.
Carter to przystojny prawnik, który skradnie nasze serca i nigdy go nie odda. Jest czuły, zaborczy, stanowczy, opiekuńczy, zdecydowany, kochany i zabawny. Dosłownie idealny kandydat na męża.
Relacja tej dwójki w tym tomie zdecydowanie nabiera tępa. Silna siła przyciągania i chemia jest mocno wyczuwalna. W końcu tama puszcza. Oddają się czułości i namiętności. Będą mieć swoje wzloty i upadki, przez które nasze serca zabiją szybciej. Ava i Carter zostali dla siebie stworzeni.
Drugi tom zdecydowanie jest pikantniejszy. Scen zbliżenia dostaniemy całkiem sporo. Opisane są ze smakiem i przyjemnością.
Julia zaserwuje nam emocjonalną jazdę na rollercoasterze. Plot twisty, które tu znajdziemy sprawią, że na chwile zabraknie nam tchu. Bawi się naszymi uczuciami. Będzie chwila grozy, aby później odczuć coś znacznie piękniejszego.
Dylogia Niedostępny Prawnik już na zawsze pozostanie w moim sercu. Historia, którą pokochamy już od pierwszych stron i niejednokrotnie będziemy chcieli do niej wracać.
Jeżeli jeszcze nie znasz tej dwójki koniecznie nadrabiaj! Pozwól, aby Ava i Carter mogli cię w sobie rozkochać! 🌸

📚♾️/5
🌶️3/5

📚Zaborczy pocałunek📚
Od @juliapopiel_ 🥰

Moim zdaniem lepsza niż pierwsza część. Więcej się tu dzieje. A wątek z Vintentem - nie powiem, zaskoczył mnie. Historia na popołudnie do kawki

Mega kontynuacja dalszych losów......

Mega kontynuacja dalszych losów......

2026
1962

Książka "Zaborczy pocałunek" Julii Popiel zabiera nas do drugiego tomu cyklu "Niedostępny prawnik".
Ava Harrison i Carter Underwood powoli zbliżają się do spokojniejszych wód, jednak ponownie na drodze staje
Vincent Reynolds, który okradł Avę. Sprawa skradzionych obrazów i zmarnowanego życia ponownie zaczyna grać pierwsze skrzypce.
Czy Ava i Carter mają szczęście na szczęśliwy koniec?
Czy Vincent zniknie w końcu z życia bohaterów?
Autorka zakończyła historię, jednak nie utrzymała tak wysokiego poziomu jak w poprzednim tomie.

Czy Ava i Carter mają szczęście na...

✍Kochani dzisiaj wpadamy do Was z postem dotyczącym rewelacyjnej pisarki Julii Popiel , a oczywiście mowa o książce,, Zaborczy Pocałunek". Była ona prezentem urodzinowym i bez dwóch zdań w 100% trafionym ( takie prezenciki możemy dostawać częściej 😉 ) . Mimo tego chcemy wspomnieć , że jest pochodzi ona od wydawnictwa @niezwykle , bo jeśli jeszcze jej nie czytaliście to na stronie widnieje ona w bardzo fajnej cenie 😉

,,CELUJ W KSIĘŻYC, BO NAWET JEŚLI NIE TRAFISZ, BĘDZIESZ MIĘDZY GWIAZDAMI."

Ava i Carter w końcu postanowili połączyć swoje siły. Oczywiście nie mówię tu o sprawie, którą prowadził bohater , lecz o ich życiu prywatnym. A przede wszystkim Carter pokazał to podczas spotkania z Vincentem - byłym chłopakiem naszej bohaterki, że na prawdę mu na niej zależy. Ale jak wiadomo w życiu nie zawsze jest kolorowo i pięknie. Będą oni musieli zmierzyć się z wieloma problemami. Oboje również poznają swoje rodziny. Ale czy będzie to , aż taki dobry pomysł? ...

✍ Wydaję się nam , że pisanie na temat tej książki czegoś więcej było by złe ( bo oczywiście szkoda spoilerować) . Po prostu żeby bliżej poznać bohaterów musicie sami przeczytać o ich losach. My szczerze możemy powiedzieć , że zdecydowanie ta część podobała nam się bardziej. Jest dynamiczna oraz posiada zdecydowanie więcej takich wątków pobocznych , co sprawiło że zaciekawia czytelnika i zachęca do dalszego pochłaniania następnych kartek . Ciężko pisze się o książce , która dla nas jest wręcz idealna. Nie wiem czy wy też tak macie , ale gdy coś nam się nie nie podoba to jakoś łatwiej o tym pisać 😅🤣 Autorka ma bardzo prosty styl pisania. Więc jest w stanie trafić do na prawdę różnych czytelników. Drugi tom posiada więcej szczegółów , co dla nas jest np. wielkim plusem. I są to zarówno detale dotyczące samych bohaterów , jak i całej historii. Ta część spodobała nam się również , dlatego że możemy bliżej poznać postacie literackie. Tutaj zarówno Ava, jak i Carter bardzo się otworzyli , nie tylko dla nas czytelników , ale również sami na siebie. Ponieważ ON w poprzedniej części był nam znamy przede wszystkim z tego , że lubi być zamknięty w skrzyni , do której nieliczni mają klucz , a nawet jeśli go posiadają , to nie wiedzą o nim wszystkiego. W tej części też przez jakiś czas utrzymuje nadal tę rolę , ale nie trwa to za długo, bo jednak zależy mu by wybranka jego serca mogła mu zaufać. Poznajemy go również w takiej wersji chill, czyli dres , kanapa , żarty i bardzo dużo pozytywnej energii. Oczywiście cały czas lubi mieć swoje zdanie na pierwszym miejscu ( nie od razu człowiek się zmienia w całości 😉😄). Natomiast Ava , oprócz tego , że pokazała jeszcze więcej swojego dobrego serca to cały czas jest tą samą dziewczyną ,która w tej części dodatkowo pokazała też swoją wersję taką diabełkową 😈 ( oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu 😉). Chyba nic więcej dodawać nie musimy. Jeśli nie czytałeś żadnej z tej części to nie czekajciw tylko bierz się za nie. My z całego serducha polecamy Wam książki Julii , ponieważ nie jest to nasza pierwsza jej powieść. Potrafi ona pisać na prawdę super romanse, które na lata zawitają u nas na regale. Pierwsza część o której wspominamy w recenzji to ,, Ryzykowny pocałunek" , ale nie zapominajmy również o innych jej pozycjach , a zdecydowanie naszą ulubioną jest ,, Bez Przyszłości". Aaaa zapomniały byśmy o jednym minusie tej książki. Jest nim oczywiście to , że posiada tylko 2 części. Mamy cichą nadzieję , że może powstanie jakaś kontynuacja , nie koniecznie o tych samych bohaterach 😉

• Romans