Guardian Angel

Okładka książki Guardian Angel Joanna Chwistek
Okładka książki Guardian Angel
Joanna Chwistek Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Bracia McKinley (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Bracia McKinley (tom 1)
NieZwykłe
2023-09-27
2023-09-27
9788383209111
Age gap 16+

Bardzo dobry slow burn z różnicą wieku(choć zbyt często podkreślaną). Książkę szybko się czyta, ciekawy styl pisania autorki.

Autorka: Joanna Chwistek
@joanna_chwistek_autor
Wydawnictwo: WydawnictwoNiezwykle
@wydawnictwoniezwykle
Tytuł: Guardian Angel
Bracia McKinley #1

Zakazany związek z motywem age gap!
Osiemnastoletnia Arianna Goldberg traci ojca w wypadku samochodowym. Jakbym tego było mało,ten w testamencie zaznacza, że dopóki dziewczyna nie skończy dwudziestu jeden lat, jej majątkiem ma rozporządzać rodzina McKinley. W przeciwnym razie cały spadek trafia w ręce jej wuja.

Opiekun Arianny zapamiętał ją jako mała dziewczynkę i myślał,że będzie miał pod opieja nastolatkę. Jakim zaskoczeniem było dla niego to że powierzono mu opiekę nad kobietą z tatuażami i śliczna kobiecą sylwetką. Wiedział ,iż to nie wróży nic dobrego. O 11lat młodsza Adrianna nie należy do potulnych dziewczynek o czym szybko się przekona

Autorka: Joanna Chwistek
@joanna_chwistek_autor
Wydawnictwo: WydawnictwoNiezwykle
@wydawnictwoniezwykle
Tytuł: Guardian Angel
Bracia McKinley #1

Zakazany związek z motywem age gap!

Słyszałam dużo polecajek na temat tej książki i trochę się zawiodłam. Główni bohaterowie dosłownie doświadczyli miłości od pierwszego wejrzenia, a wszystkie wydarzenia w poziejszym czasie były na sile. To, ze on wyjechał na pół roku żeby się ODKOCHAC jest dla mnie naprawdę bezsensowne. Kwestia zakazów i nakazów jest absurdalna. Skoro chciał się odkochać to powinien ograniczyć kontakt i ingerencje w jej życie do minimum, a opieke nad nią. mógł przekazać bratu. Daje 6, ponieważ bardzo szybko przebrnęłam przez te książkę. Nie męczyłam jej wiekami, co jest plusem. Po prostu to wszystko było za szybkie i czasami bez sensu.

Pierwsza książka od tej autorki i na pewno nie ostatnia!
Super napisany slow-burn z różnicą wieku. Od początku jest to napięcie między bohaterami.
Bardzo spodobał mi się styl pisania.

Pierwsza książka od tej autorki i na pewno nie ostatnia!
Bardzo spodobał mi się styl pisania.

Bardzo możliwe, że nie jestem sprawiedliwa, ale otoczenie pokazuje mi, że age gap z reguły się mało udaje. Nie jestem fanką takiej literatury a dodatkowo różnica wieku kiedy ona ma 18 a on 30...z całym szacunkiem jest dla mnie niesmaczna. Tak tak ona jest dojrzała na swój wiek ale czy to czyni go mało dojrzałym na jego?

Książkę przyjemnie mi się czytało, ogromnym plusem jest to że dużo jest rozdziałów nie tylko z jednej perspektywy.

Jak na twór z age gap, to nawet mnie nie obrzydziło łopatologicznymi opisami jak dla cepa.

Nie żebym polecała, bo nie polecam.

xoxo

Nie żebym polecała, bo nie polecam.

xoxo

Kiedy zaczynałam czytać tę książkę liczyłam na coś więcej, ale niestety nie było efektu „wow”. Akcja toczyła się dość szybko mam wrażenie, że Ari i Lion spotkali się, a 5 stron później kochali się już nad życie… i w sumie książka mogłaby się już skończyć. Jednak kotlet odgrzewany był przez kolejne strony, a ich „męczennictwo”, jakoby różnica wieku (11lat) była takim dramatem rozbawiła mnie do rozpuku (żart). Dość oklepana fabuła, styl też raczej średni, a postacie i dialogi rozczarowujące. Szkoda.

Muszę przyznać, że to pierwsza książka z motywem Age Gap, którą czytałam. Książka jest lekka i mocno wciągająca, do przeczytania w jedno popołudnie. Jeśli szukacie takiej lektury, to śmiało sięgajcie.
Co do głównych bohaterów - dla mnie od początku to Ari była tą dojrzalszą. Lion pomimo różnicy wieku wypadał blado oraz... szczeniacko.

Tytuł: "Guardian Angel"
Autor: Joanna Chwistek
Seria: Bracia McKinley #1
Wydawnictwo: Wydawnictwo NieZwykłe
4/5 ⭐

O "Guardian Angel" nie słyszałam za dużo, ale postanowiłam sięgnąć po tę pozycję. Nigdy też nie miałam do czynienia z piórem Asi, więc było to coś nowego.
Jeśli chodzi o historię Ari i Liona pozytywnie się zaskoczyłam, ponieważ nie miałam do nich żadnych oczekiwań, a bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Jeżeli szukacie książki na jeden wieczór, definitywnie mogę polecić GA.
Tej historii się nie czyta - ją przeżywa się razem z bohaterami.

Tytuł: "Guardian Angel"
Autor: Joanna Chwistek