Ryzykowny pocałunek

Okładka książki Ryzykowny pocałunek Julia Popiel
Okładka książki Ryzykowny pocałunek
Julia Popiel Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Niedostępny prawnik (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Niedostępny prawnik (tom 1)
NieZwykłe
2022-06-01
2022-06-01

Lekka i przyjemna. Przechichotałam połowę książki 😀

Lekka i przyjemna. Przechichotałam połowę książki 😀

Fajny pomysł i fajni bohaterowie . Ale dla mnie za mało się działo .Czekałam aż się rozkręci a skończyła się pierwsza część . Daję szansę i przeczytam, dalsze losy bohaterów w 2 części

Recenzja obu części: „Ryzykowny pocałunek” i „Zaborczy pocałunek” – Julia Popiel

W styczniu moją ulubioną książką było „The Science of Temptation”, bo choć czytałam wiele ciekawych pozycji, to właśnie ta zawładnęła moim umysłem i najbardziej zapadła mi w pamięć. Dlatego w oczekiwaniu na kolejną część zabrałam się za inne książki autorstwa Julii Popiel – na pierwszy rzut padła seria „Niedostępny prawnik”.

Autorka w tej serii również buduje naprawdę ciekawy i wielopoziomowy portret psychologiczny postaci oraz tworzy angażującą fabułę. Bohaterowie serii „Niedostępny prawnik” są bardzo dobrze wykreowani i od razu ich polubiłam. Choć w drugiej części Carter przez swoje zachowanie trochę traci w moich oczach. Pomimo tego jak się poznali, relacja między Avą i Carterem rozwija się bardzo powoli i nie od razu stają się parą, jednak od samego początku między nimi iskrzy.

Sama fabuła skupia się nie tylko na rozwijającym się uczuciu między bohaterami, ale też pokazuje inne aspekty ich życia. Dowiadujemy się trochę o pracy Cartera, a w szczególności o jednej sprawie, która bardzo go dotyka (oraz oczywiście sprawa Avy też odgrywa ważną rolę) oraz o projekcie Avy związanym z kobietami chorymi na raka piersi.

Pierwsza część była moim zdaniem lepsza niż druga, ponieważ tak jak napisałam, nie spodobało mi się zachowanie Cartera. Jednak to właśnie w drugiej części działo się więcej. W pierwszej części Ava z Carterem krążą wokół siebie i swoich uczuć, przez co buduje się między nimi napięcie. Z kolei w drugiej części rozwijają swoją relację i lepiej ich poznajemy.

Dylogia Niedostępny prawnik podobało mi się, ale nie podbiła "The Scienece of Temptation", bo ta książka należy do moich faworytów i teraz mam wysoko postawioną poprzeczkę 😉. Jednak ogólnie tę serię oceniam bardzo pozytywnie. Znalazłam nową ulubioną autorkę i z chęcią sięgnę po wszystkie książki, jakie wyjdą spod jej pióra ❤️.

Daję szansę drugiemu tomowi, ponieważ ten nie był w żaden sposób porywający. Owszem, książkę czyta się przyjemnie, pod względem językowym jest na plus. Jednak co właściwie się w tej części wydarzyło? Bardzo dużo zbędnych opisów, rozwlekania pewnych momentów, a za mało akcji.

Do pisania albo się ma dar albo nie. A Julka go ma, oj ma!
Przed "Ryzykownym pocałunkiem" zaczęłam inną książkę polskiej autorki (polonistki!) i ledwo przebrnęłam przez kilka pierwszych rozdziałów, a tą pochłonęłam w jeden wieczór, a jest to debiut.
Przez książkę się płynie, wszystko jest spójne, bohaterzy super wykreowani, czuć chemię między nimi. Świetna stylistycznie, nie ma durnych powtórzeń i wywodów.
To jest moja druga książka autorki i już wiem, że od Julii będę brać wszystko w ciemno.

Do pisania albo się ma dar albo nie. A Julka go ma, oj ma!

RECENZJA
Julia Popiel _dylogia "Niedostępny Prawnik"
Czy zdarzyło się kiedyś żebyście zrobili coś bardzo szalonego????
Jak już wiem, że jakaś książka składa się z więcej niż jednego tomu to Staram się przeczytać wszystko i nie recenzować pojedynczych. No chyba ,że druga część jest dopiero w pisaniu 😆 1 część opowiada nam o malarce Avie Harrison, która postanawia za wszelką cenę unikać facetów, konsekwencje popełnionych w przeszłości błędów, które odczuwa aż do teraz utwierdziły ją w przekonaniu że trzymanie się od z dala od facetów to najbezpieczniejsza taktyka. Jednak kiedy jej przyjaciółki podczas szalonej babskiej imprezy zakrapianej suto alkoholem rzucają jej w barze wyzwanie aby pocałowała nieznajomego mężczyznę TA po chwili się zgadza I przyjmuję wyzwanie.Tak się składa ,że całowany facet jest całkiem przystojny,a do tego przejmuje inicjatywa ,a pocałunek jest czymś co przewraca Świat dziewczyny do góry nogami. Następnego dnia skacowana Ava udaje się na umówioną rozmowę z prawnikiem, który ma jej pomóc odzyskać to co ukradł jej były Partner .Kiedy wchodzi do gabinetu i staje twarzą w twarz z mężczyzną nie może uwierzyć że to przystojniak z baru.
Ta część podobała mi się bardzo polubiłam bohaterów i cieszę się że nie było od razu takiego mega skoku do erotycznych scen. Chociaż brakowało mi takiej mega namiętności między bohaterami ,takiego iskrzenia i jakoś tak za szybko się u nich wszystko zadziało,aczkolwiek nie umniejsza to faktu że książkę naprawdę czyta się ekspresowo..Bohaterowie są dobrze wykreowani,a ich poczucie humoru nie raz powodowało, że śmiałam się głośno. 😄
Jeśli miałabym się do czegoś przyczepić to tylko do tego, że uwielbiam w książkach dłuższe oczekiwanie na rozwój wydarzeń a tutaj tak szybko zapałali do siebie miłością i zdali sobie sprawę że nie potrafią bez siebie żyć.... Co zdarzyło się dalej musicie przeczytać sami a ja w komentarzu podam recenzję drugiego tomu😁

RECENZJA
Julia Popiel _dylogia "Niedostępny Prawnik"
Czy zdarzyło się kiedyś żebyście zrobili coś bardzo szalonego????

Książka super. Szybko się czytało 🙂 ciekawa historia. Lecimy po kolejna część

Książka super. Szybko się czytało 🙂 ciekawa historia. Lecimy po kolejna część

Miałam wcześniej zaznaczyć,że czytam . Ale książka mnie pochłonęła i zapomniałam 😁👏🏼. Jest świetna i można się pośmiać. W sam raz na jesienny wieczór.

Pomysły jak ten, na który wpadły przyjaciółki Avy działają na mnie jak magnes do sięgnięcia po tą pozycje na liście lektur. Przypadkowy zbieg okoliczności, który wywołał spore zmieszanie u Avy i Cartera. Takie historie same się czytają. Niezmiernie miło było mi obserwować jak Ava po nieudanym związku zbiera się w sobie wystarczająco, aby zawalczyć o to co jej się należy. I nie mówię tu tylko o skradzionych obrazach, ale także o życie, bo jak sama bohaterka przyznała, zasługuje na wiele. Wiele ich dwuznacznych dyskusji, daję rękę uciąć czytałam z wypiekami na twarzy. Ta gorąca atmosfera, to iskrzenie między nimi…..Prawdziwy ogień 🔥🌶️Dokładając na deser to jak Julia swoimi słowami potrafiła stworzyć realistyczny obraz postaci Cartera i Avy w mojej głowie, normalnie miękną kolana 🥵 Carter zostaje dla mnie jako nieokryta karta, chyba ta nutka tajemniczości jest tak silnie przyciągająca i to jak dojrzały, inteligentny mężczyzna w środku chwilami przypomina nastolatka przeżywającego targające nim uczucia, które walczą z rozsądkiem. 👊🏼
W tej książce wszystko jest tak fajnie harmonijne i spójne. Jedyne do czego mam uwagę to, że po złożeniu ’deklaracji’ przez Cartera on kilka stron później już zmienia zdanie? No nie wiem, mam wrażenie, że to szybko, że porzucił tak nagle to czego się trzymał 😬
Ogromnym plusem było, że wątek relacji między Avą i Carterem nie był tutaj jedynym jaki się pojawił.

Niemniej to niezaprzeczalnie on był tutaj wątkiem przewodnim, ale skupiając się na ogóle cieszę się, że autorka poruszyła temat prowadzonej przez Cartera sprawy. Pomogło mi to też spojrzeć na niego z innej strony, poznać tą drugą stronę medalu. Ten wątek intryguję wprowadził mnie w zaintrygowanie i zadumę jak sprawa się potoczy, kto jest winny, czy ma to jakieś drugie dno. Ze strony Avy dowiedziałam się jedynie co nie co więcej o jej rodzinie oraz czym się zajmuję, choć te tematy pojawiły się raptem kilka razy i były dla mnie niezobowiązujący.

Pomysł na książkę bardzo fajny , sympatyczna relacja między głównymi bohaterami. Polecam

• Romans