Gregor and the Prophecy of Bane

Okładka książki Gregor and the Prophecy of Bane Suzanne Collins
Okładka książki Gregor and the Prophecy of Bane
Suzanne Collins Wydawnictwo: Scholastic Cykl: Kroniki Podziemia (tom 2) fantasy, science fiction
Kroniki Podziemia (tom 2)
Gregor and the Prophecy of Bane
Scholastic

Przygodówka dla młodszego pokolenia. Wartka akcja, więzi przyjaźni i walka dobra ze złem.

Książka "Gregor i przepowiednia zagłady" jest to druga książka z serii "Kroniki Podziemia" autorstwa Suzanne Collins. Ja jestem zakochana w tej serii i myślę, że jest ona idealna dla młodszych czytelników 10+. Ciekawa, rozbudowana fabuła, sytuacje trzymające w napięciu, barwne postacie i wiele innych cech, które czynią tę serię wyjątkową. W pierwszej książce są opisane przygody jedenastolatka Gregora i jego małej siostrzyczki Botki w Podziemiu. W świecie gdzie karaluchy, nietoperze, szczury i ludzie mogą porozumiewać się... To niebezpieczne i mroczne miejsce ma w sobie wiele tajemnic, które Gregor musi poznać. W tomie drugim chłopiec zmuszony powrócić do Podziemia, ponieważ została porwana jego siostrzyczka i Gregor musi zmierzyć się z kolejną przepowiednią. Muszę przyznać, że drugi tom jest nieco mroczniejszy niż pierwszy. Autorka zadbała o to, żeby czytający się nie nudził. Dużo wszystkiego się dzieje i muszę powiedzieć, że widać dojrzewanie głównego bohatera. Wyprawy stają się bardziej niebezpieczne, śmierć czai się na każdym kroku. Tej części serii dałam ocenę 7/10, ponieważ nie spodobał mi się moment tego, jak Gregor został szantażem zmuszony do ponownego wejścia w Podziemie. Do plusów jeszcze mogę dodać, że serię można porównać do serii książek o Harrym Potterze. Tu tak samo mały chłopiec musi wykazać się odwagą i podejmować poważne życiowe decyzje. Myślę, że kolejne części będą jeszcze ciekawsze i mroczniejsze! Z niecierpliwością czekam na Tom 3! Polecam!

Po drugim tomie ,,Kronik Podziemia" ,,Grzegorze i przepowiedni zagłady" czekam mnie olbrzymi kac książkowy. Ta część jest zdecydowanie bardziej mroczna, zawiła i cięższa od pierwszej. Ja na końcówce, która wbiła mnie w fotel wylałam morze łez i naprawdę nie wiem, co mogę Wam o niej powiedzieć... Suzanne Collins porusza kolejny, łamie serce przedstawiając niesamowitą historię i porusza ważne tematy. Według mnie lekcje płynące z drugiego tomu jej serii dla dzieci to, to aby nie oceniać innych przez pryzmat ich pobratyńców, a także to, jak ważne jest trzymanie się swojego kręgosłupa moralnego. Bo gdy zrobimy jedną złą rzecz, to co odstrasza nas od kolejnych? Z takim pytaniem zostałam po lekturze tej niesamowitej książki. Na tych 299 stronach Collins wspaniale rozwija psychikę bohaterów, w czym od zawsze jest mistrzynią i roztacza przed nami kolejne niesamowite oraz momentami przerażające zakamarki świata Podziemia. Warto czytać tę serię! Naprawdę!

Ocena: 11/10

Za egzemplarz bardzo dziękuję @poradnia_k_wydawnictwo

Egzemplarz książki otrzymałam od wydawnictwa w zamian za recenzję.
Wydawnictwo nie miało wpływu na treść i formę recenzji.

Po przeczytaniu pierwszego tomu serii "Kroniki Podziemia" Suzanne Collins
natychmiast zaczęłam lekturę tomu drugiego o groźnym tytule
"Gregor i Przepowiednia Zagłady".

I przeczytałam ten tom jednym tchem, pędząc za akcją i gryząc palce.
Towarzyszyły mi adrenalina, podekscytowanie i zaskoczenie.

Gregor wrócił do Podziemia, chociaż obiecywał, że nigdy więcej!
A gdy już się tam znalazł, okazało się, że jest dla niego zadanie,
związane z kolejną przepowiednią - Przepowiednią Zagłady!

Tytuł brzmi groźnie i jest groźnie!
Szczury chcą zabić jego siostrę, bo wierzą, że tym złamią wolę Gregora,
a wtedy nikt i nic nie uratuje już ludzi w podziemnym świecie.
Wtedy nadejdzie biały szczur - nadzieja na władzę szczurów.
Zadaniem chłopca jest zabić białego szczura...
Ale Gregor ma tylko 11 lat, nigdy nie trzymał miecza
i w ogóle unika przemocy.

Niebezpieczeństwa, ryzyko, strach, odwaga.
Mrok, napięcie, walki, strata, śmierć.
Zaufanie, lojalność, przyjaźń, troska.
Uprzedzenia i pozory.

Świetnie napisana powieść fantasty dla starszych dzieci i młodzieży.
Polecam czytać według kolejności tomów.

Uwaga: nie dla wrażliwców.

Egzemplarz książki otrzymałam od wydawnictwa w zamian za recenzję.
Wydawnictwo nie miało wpływu na treść i formę recenzji.

Po przeczytaniu pierwszego tomu serii "Kroniki Podziemia" Suzanne Collins
natychmiast zaczęłam lekturę tomu drugiego o groźnym tytule
"Gregor i Przepowiednia Zagłady".

I przeczytałam ten tom jednym tchem, pędząc za akcją i gryząc...

Kolejna świetna książka Suzanne Collins. Na pierwszy rzut oka może się wydawać kolejnym tomem kontynuującym tasiemca, ale (o dziwo) porywa czytelnika w jeszcze szybszym tempie niż pierwsza część. Nadaje się nie tylko dla młodszych, ale i starszych czytelników, którzy być może szukają małego odstępstwa od długich książek fantasy i sc-fi.

Miłego czytania ;)

Miłego czytania ;)

Ciekawa historia z wartką akcją i fantastycznym światem przedstawionym. Książka nie nudzi nawet przez moment, a nowa przepowiednia i komplikacje z nią związane są zaskakujące.

A tu macie kolejną świetna przygodę nie tylko dla dzieci i młodzieży. Sama przeczytałam kolejne przygody Gregora i jestem zachwycona mnogością fabuły. Dzięki współpracy reklamowej z wydawnictwem @poradnia_k_wydawnictwo mogę Wam zdradzić trochę tajemnicy✨

Gregor i Przepowiednia Zagłady

Po powrocie z Podziemia, Gregor obiecał sobie że już nigdy tam nie wróci. Chce w końcu żyć normalnie z pełną rodzina która odzyskał. Mimo problemów ogólnych dają radę, jego mama dwoi się i troi by utrzymać dom, a jego tata próbuje wrócić do zdrowia po ciężkich przejściach. Gregor sam w sobie też szuka możliwości zdobycia pieniędzy by pomóc mamie i już niby wszystko idzie ku lepszemu gdy nagle znika jego najmłodsza siostra którą ledwo uratował.
Dziewczynka znowu trafiła do Podziemia a Gregor dowiaduje się że na nowo musi podjąć wyzwanie i podjąć się misji.
Niezależnie od wszystkiego musi stawić czoła Przepowiedni Zagłady i na nowo uratować swoją siostrę.
Czy stawi czoła szczurowi Mortiferowi? Czy podejmie się niebezpiecznej przeprawy przez Wodny Szlak by trafić do jego siedziby ?
Sami musicie znaleźć odpowiedzi i przeżyć przygodę która na długo zapada w pamięć.
Książka pokazuje wspaniale rozwinięte więzi rodzinne i między rodzeństwem 🥹 w pełni poświęcenie, walka o słuszna sprawę. Świetna przygoda ze zwrotami akcji gdzie nie ma nudy i trzyma w napięciu. Czekamy z niecierpliwością na kolejną część mamy nadzieję że będzie równie wspaniała jak dwie poprzednie 😍✨

Gregor i Przepowiednia Zagłady

Podoba mi się, jak rozwija się ta seria. Kolejne przygody Gregora stają się coraz trudniejsze, ale na szczęście chłopiec może zawsze liczyć na swoich przyjaciół. Mega się wkręciłam w tę historię.

Trochę przewidywalna, ale i tak fajnie się czyta. Polecam

Trochę przewidywalna, ale i tak fajnie się czyta. Polecam

Polecam! Bardzo dobra książka.

Polecam! Bardzo dobra książka.

• Egzemplarze recenzenckie
  • Suzanne Collins