Starcie potworów

Okładka książki Starcie potworów Chris Columbus, Ned Vizzini
Okładka książki Starcie potworów
Chris ColumbusNed Vizzini Wydawnictwo: Znak emotikon Cykl: Dom Tajemnic (tom 2) fantasy, science fiction
Dom Tajemnic (tom 2)
Battle of the Beasts
Znak emotikon
2014-11-06
2014-11-06
2014-03-25
Katarzyna Janusik
dom tajemnica potwory Katarzyna Janusik literatura amerykańska

Okładka książki Mój pierwszy bal Holly Black, Libba Bray, Rachel Cohn, Dan Ehrenhaft, John Green, David Levithan, E. Lockhart, Sarah Mlynowski, Ned Vizzini, Melissa de la Cruz, Cecily von Ziegesar
Mój pierwszy bal Holly Black, Libba ...
Okładka książki Starcie światów Chris Columbus, Chris Rylander, Ned Vizzini
Starcie światów Chris Columbus, Chr...
Okładka książki Dom tajemnic Chris Columbus, Ned Vizzini
Dom tajemnic Chris Columbus, Ned...

Dzięki miłemu zaskoczeniu przy poprzednim tomie, ten poszedł mi dosyć sprawnie. Przyjemna i ciekawa przygodówka, chociaż znowu byłam zaskoczona i nadal twierdzę, że ta książka nie za bardzo pasuje do przypisanego gatunku, bo naprawdę się wciągnęłam, a jestem starszym czytelnikiem. Były momenty trzymające w napięciu i szokujące końcówki rozdziałów, co tylko zachęcało do dalszego czytania. Jestem ciekawa co takiego, wydarzy się w następnej części i jak bohaterowie poradzą sobie z konsekwencjami wydarzeń tego tomu.

Oj, moim zdaniem kontynuacja tej serii jest totalnie wymuszona. Bohaterowie nadal są nijacy, naiwni i podejmują dziwne decyzje. Sama fabuła mogła spokojnie zakończyć się po 1 części, przez co ta część była naciągana. Na plus, że rozdziały są krótkie, dzięki czemu szybko się to czyta.

Walka z samym sobą zawsze jest najtrudniejsza.
Walkerowie powracają.

Książki młodzieżowe często niosą w swej treści ważne przesłania, które pozytywnie kształtują młode umysły. Najgorzej jednak, gdy dydaktyzm wyziera ze stron powieści, doprowadzając do tego, że młody czytelnik ma problem z utożsamieniem się z bohaterami. Często doprowadza to do tego, że książka jest odkładana na wieczne nieprzeczytanie.

Na szczęście Starcie potworów, powieść utrzymana w klimatach fantastycznych to doskonały przykład książki dla młodzieży, która wciąga od pierwszych stron, urzekając swą magią. W serii Dom tajemnic trójka głównych bohaterów, w różnych przedziałach wiekowych. posiada różne cechy osobowości, co jest ogromnym atutem, ponieważ łatwiej się z nimi identyfikować. Postacie nie są wymuskane ani modelowe. Przedstawione są ich zalety, ale i wady. Ambitna i oczytana Kordelia, zadziorna i oddana Eleanor oraz zabawny, pragnący uznania Brendan to postacie, które pokazują, że nie trzeba być superbohaterem, by przeżywać niezwykłe przygody. W światach, które odwiedzają dobro i zło dzieli cienka granica. Walka z własnymi słabościami będzie trudna, jednak tylko podejmując się jej, okaże się po której stronie stanie rodzeństwo Walkerów.

Podobnie jak w poprzednim tomie klimat tej historii jest mroczny, innym razem przesycony dużą dawką humoru, a momentami bajroniczny. Jako dorosły odbiorca nie mogłam całkowicie wczuć się w ten bajowy klimat. Gdybym przeczytała tę książkę kilka lat temu bardziej chłonęłabym atmosferę stworzoną przez autorów. Mimo to nie umniejszam jej wartości przekazu. Z czystym sumieniem poleciłabym ją każdemu nastolatkowi.

Walka z samym sobą zawsze jest najtrudniejsza.
Walkerowie powracają.

Bardzo wciągnęła mnie ta książka. Czułam, jakbym wraz z Eleanor, Kordelią oraz Brendanem przeżywała te przygody. Opowieść ta pokazuje nam, że świat nie może być idealny, i że rodzina jest najważniejsza. Zdecydowanie polecam cykl ,,Dom tajemnic ".

Bardzo dobra książka. Polecam:))

Bardzo dobra książka. Polecam:))

Świetna książka

Świetna książka

Druga część zachwyciła mnie zdecydowanie bardziej od swojej poprzedniczki. Rewelacyjna książka napisania w odpowiedni dla młodych czytelników sposób. Bardzo lekki i dostępny język.

lepsza od poprzedniej .

lepsza od poprzedniej .

Świetna kontynuacja. Czyta się bardzo przyjemnie i szybko.

Świetna kontynuacja. Czyta się bardzo przyjemnie i szybko.

Dobre, sporo akcji

Dobre, sporo akcji