Jam jest Alina

Dariusz Michalski Wydawnictwo: Empik Go biografia, autobiografia, pamiętnik
Empik Go
2023-04-27
2023-04-27

Warto siégnác po Alina story. Ikona polskiego kina Alina Janowska, piekna, zgrabna, usmiechnieta taka Já zapamiétalam. Jaká osoba byla, jakie miala relacje z przyjaciólmi, z dziecmi? Jak wygládala Jej droga ku aktorstwu, losy okupacyjne, wystepy kabaretowe, wszystko oparte na rzetelnym reaserchu popularnego dziennikarza Dariusza Michalskiego. Nie ma zbédnego gadulstwa w tej pozycji, a wszystko pieknie przeczytane przez paniá Joanne, czulam jakby to sama Pani Alinka przedstawiala nam swe losy. Moze faktycznie nieco przeslodzona postac glównej bohaterki, ale to moga ocenic Ci którzy mieli ,okazjé pozna osobiscie ,,Eleonoré Zlotopolska''. Piekne i szczésliwe miala zycie, tylko pozazdroscic. Chétnie sie przekonam czy inne ksiázki Pana Dariusza sá równie dobre, chyba pora na Czeslawa Niemena, o którym zdecydowanie wiem niezbyt wiele. ps. Duzo barwnych postaci, ciekawych informacji w Alina-story.

Bardzo ciekawa biografia mojej ulubionej aktorki. Autor czerpał z bardzo wielu źródeł. Na początku audiobooka, bardzo dziwna maniera lektorki prawie mnie zniechęciła do dalszego słuchania - modulowanie głosu na wielką damę, egzaltacja. Potem już przywykłam, a lektorka ciut spasowała. Cieszy mnie, że to nie tylko moje spostrzeżenie.

Cóż, przeczytana. Początkowo trochę mnie mierził zbyt prosty język, później przyzwyczaiłam się do języka a wciągnęły mnie opisywane zdarzenia. Mnogość ról, nazwisk, znalazłam parę inspiracji. Niezły hołd złożony autorce. Chcącym dowiedzieć się czegoś więcej o głównie artystycznym życiu Aktorki polecam. Choć trochę chyba naciągana ta "genialność", bo przecież nie da się być geniuszem sceny we wszystkim, nieprawda, panie Autor?

Audiobooka nie da się słuchać przez manieryzm lektorki-aktorki. Książka ciekawa

Audiobooka nie da się słuchać przez manieryzm lektorki-aktorki. Książka ciekawa