Wirtualne zauroczenie

Seria: Seria Owocowa
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
miłość, internet, zauroczenie
Anita

Net to zoo i dżungla – konstatuje Caro, bohaterka „Wirtualnego zauroczenia”. Zafascynowana, zamienia się w Emmę i zanurza w sztucznym raju, który objawił się jej za szklanym ekranem starego, poczciwego komputera. Niczym Alicja w Krainie Czarów spotyka w cyberświecie najdziwniejsze postacie: Luckymana, Szuwarowca, Oldenwomanlovera i tajemniczego Anglika, przemieniającego się w coraz to inną osobę. Caro uzależnia się od netu, zapominając o tym, co ją tam zaprowadziło. Oczywiście, oczywiście – jakże inaczej – poszukiwanie miłości.

Czy ją w końcu odnajdzie? Czy odnajdzie siebie?

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

Wojciech Gołębiewski | 2015-09-24
Przeczytana: 24 września 2015

Częściowo uzależniony od zbiorów Biblioteki Publicznej w Toronto trafiłem na to-to, bliżej nieokreślone. Nim przejdę do meritum. kłaniam się tradycyjnie Panu Konsulowi III RP i odpowiednim władzom w Kraju, uniżenie, do stóp samych i dziękuję za troskę ich o Polonię. Żeby was IV, V, czy VI RP do więzień i na tortury posłała. Jeszcze bezczelnie banialuki prawicie o waszej dbałości o Polonię. To dzięki wam skazany zostałem na wzięcie wytworu Kalickiej do ręki. Niech was szlag trafi!! a merytorycznie to potrzebna pomoc psychiatryczna dla autorki, wydawcy i czytelników, który uparli się i narażając zdrowie dobrnęli w okolice końca.
Wyd. W.A.B.

Kolejna pozycja z gatunku - internet uzależnia...wszyscy o tym wiedzą, ale żeby od razu powieść? Stanowczo odradzam ! Szkoda czasu

Koronczarka | 2013-07-21
Przeczytana: 21 lipca 2013

Pewna pani, podobno dojrzała (w co trudno uwierzyć), która sama o sobie mówi, że jest osobą inteligentną (w to już wcale nie można uwierzyć) randkuje sobie wirtualnie z podejrzanym typem (a nam wmawia, że jest interesujący), z przedszkolakiem piszącym, ze ma 58 lat i innymi takimi indywiduami. Portale randkowe powinny mieć pretensje za czarny PR.

keys | 2012-12-17

Pełna humoru, przezabawna opowieść o współczesnym wirtualnym świecie. Duża dawka śmiechu.

Ela | 2011-02-11
Przeczytana: 2011 rok

zupełnie nie dla mnie.
Książka jest szalenie nudna, trąci niewciągającym (być może wymuszonym) dziwactwem. Bohaterka i jej internetoi rozmówcy nie przyciągają uwagi. Nic fantastycznego.
Ogólna idea książki- poznawanie ludzi przez internet, zamieszczanie rozmów, listów jest jedyną ciekawostką. Jednak owe rozmowy i listy jak dla mnie są nudne (jedynie pogaduszki z Hugo, mają w sobie coś co nadaje im charakteru).
Nie polecam.

Katherina87 | 2012-11-22

Net to zoo i dżungla - konstatuje Caro, bohaterka "Wirtualnego zauroczenia".

Zafascynowana, zamienia się w Emmę i zanurza w sztucznym raju, który objawił się jej za szklanym ekranem starego, poczciwego komputera. Niczym Alicja w Krainie Czarów spotyka w cyberświecie najdziwniejsze postacie: Luckymana, Szuwarowca, Oldenwomanlovera i tajemniczego Anglika, przemieniającego się w coraz to inną osobę. Caro uzależnia się od netu, zapominając o tym, co ją tam zaprowadziło. Oczywiście, oczywiście - jakże inaczej - poszukiwanie miłości. Czy ją w końcu odnajdzie? Czy odnajdzie siebie?

colezanka | 2014-12-08

Mnie ciekawi tylko jedno: kto zdecydował się TO wydać?!

makomt | 2013-09-25
Na półkach: Przeczytane, 2013, Ebookowo
Przeczytana: 24 września 2013

Trójka e-pik jak zwykle zmusza do wyszukania odpowiedniej książki. Tym razem potrzebowałam lektury z internetem, tudzież z wątkiem znajomości wirtualnej. I dopadła mnie zagwozdka: w domu żadnej takiej książki nie mam, przekopywanie się przez półki mojej wiejskiej biblioteki też mi się nie uśmiechało. Postanowiłam w końcu zaopatrzyć się w elektroniczną wersję "Wirtualnego zauroczenia" Manuli Kalickiej. Jak szaleć to szaleć: niech internet i komputer z każdej strony łączą się w tym wyzwaniu.

Mimo iż Manula Kalicka ma na swoim koncie kilka powieści oraz sporo opowiadań, to po raz pierwszy spotkałam się z jej twórczością. Czy będzie to jednorazowa przygoda? Nie wiem tego na pewno, ale "Wirtualne zauroczenie" nie zachęca mnie do dalszego poznawania książek tej autorki. Moja opinia powinna wyjaśnić dlaczego.

Główna bohaterka to Emma, rozwódka, matka dwóch dorastających synów, zajmująca się pisaniem powieści. Powodowana gorszym nastrojem zakłada konto na portalu randkowym Sympatia.pl o...

Amandine | 2012-08-24
Przeczytana: 24 sierpnia 2012

Przez całą książkę zastanawiałam się: "Kobieto ile ty masz lat??" Niestety, pisane na siłę, może koniec troche fajny w tym wszystkim. Nie jest tak strasznie przewidywalna, lub ja mało czytałam i jestem taka naiwna. Jednak jedno w niej było dobre, zastanowiłam się nad moim bytem w sieci. I jego konsekwencjami.

Polin_ | 2014-12-21

Jako 14-sto latka byłam zachwycona tą książką. Teraz wydaje mi się ona jedynie opowieścią o niedojrzałej rozwódce, która znudzona swoim życiem szuka wrażeń w internecie.