Początek

Tłumaczenie: Anna Mackiewicz
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Literatura w szpilkach [Gala bestsellery]". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
In the beggining
Solea

Ben i Rose zakochują się w sobie, potem jest ślub, małżeństwo,trójka dzieci. Po kilkunastu latach związku, Ben oznajmia żonie, że już jej nie kocha. Rose rozpoczyna walkę o normalne życie, o szczęście swoje i dzieci. Czy odejście męża będzie oznaczało dla niej klęskę? A może to dopiero początek?

JaneS | 2014-06-21
Przeczytana: 21 czerwca 2014

Jesteś z mężczyzną w związku małżeńskim od 20 lat. Żyjesz, ale tak naprawdę życie toczy się koło Ciebie. Rezygnowałaś cały czas ze swoich przyjemności i potrzeb. Któregoś dnia mężczyzna, którego tak kochałaś oznajmia, że do Ciebie już nic nie czuje i nic go przy Tobie nie trzyma, i odchodzi, trzaskając za sobą drzwiami.
Co robisz?
Opadasz na dno?
A może ciągniesz ku górze siebie i swoje dzieci?
Masz wybór.

„…powiedziałam, że mężczyźni i kobiety przypominają właśnie promy zacumowane w przeciwległych portach. Na zewnątrz wydają się tacy podobni- cumują w tych samych miejscach, przemierzają tę sama drogę. Ale ich tragedia polega na tym, że kiedy jeden zbliża się do portu, drugi wypływa w powrotny kurs, i tak się ciągle mijają” (str. 246)

Jest normalna rodzina. Ben, Rose, Lisa, Brian i Damien. Na pozór szczęśliwa rodzinka… Któregoś dnia życie Rose zawala się na głowę. W jednej chwili dowiaduje się, że dotychczasowe życie było zwykłym kłamstwem, zwykłą grą, imitacją prawdziwego...

ebibook | 2014-02-03
Przeczytana: 03 lutego 2014

Lekkie babskie czytadełko, jako przerywnik pomiędzy poważniejszymi pozycjami, na rozładowanie PMS, albo na czytanie w wannie . Nic szczególnego, nic nowego- ale napisane sprawnie i spełnia swoją rolę -odmóżdża. Jest to historia opadania łusek z oczu kobiety, którą mąż zostawia z trójką dzieci i wyjeżdża na wakacje z nową kobietą swojego życia.
Temat wielokrotnie wykorzystywany w książkach, w tym wypadku muszę powiedzieć, że reakcja kobiety dość mi się podobała.
Na mojej półce razem z Sophie Kinsellą, Helen Fielding , gdzie czekają na mój spadek formy.
W takim wypadku polecam.

elau66wr | 2014-12-19
Przeczytana: 18 grudnia 2014

Nie lubię książek o miłości. No nie lubię.
Przeczytam.
Rozbita rodzina, mąż zostawia ją dla kochanki.
Zdeptana godność kobieca krzyczy, wyje, wrzeszczy.
I powoli stara się pozbierać.
I jak to w książkach - odnosi sukces......
haha piękna bajka nie w polskich realiach.
więcej na http://ksiazkizzakladkami.blogspot.com/2015/01/catherine-dunne-poczatek.html

Gabriela | 2014-08-19
Przeczytana: 17 sierpnia 2014

Ciekawa konstrukcja książki, prosty język. Tzw. głębia psychologiczna bohaterki wyrażona jest poprzez celne, lapidarne sformułowania, co moim zdaniem podnosi wartość tej książki. Temat - samo życie.

Gosikowa | 2013-08-20
Przeczytana: 18 sierpnia 2013

Późne popołudnie. Jak zwykle w ostatniej chwili wpadam do biblioteki, żeby znaleźć coś na weekend. Jakaś nowość, coś dobrego i znanego. Czas mija, a ja zaczynam nerwowo krążyć wśród półek. Znajduję "Początek". Ok, niech będzie, chociaż autorka nic mi nie mówi.
Po książkę sięgam w niedzielny wieczór. Zamierzam przeczytać zaledwie kilka stron, bo przecież o 6:00 zaćwierka zegarek. Kończę czytać tuż po północy. Jestem zachwycona.

Ben i Rose pobierają się w młodym wieku. On zarabia, ona zajmuje się domem. Mijają lat, na świecie pojawiają się dzieci, przeprowadzają się do większego domu. Wydają się przeciętną, szczęśliwą rodziną. Aż do dnia, kiedy nad garnkiem, w którym gotują się jajka na śniadanie, Ben oznajmia Rose, iż już jej nie kocha i bye, bye. Trzaskają drzwi, a ona musi zmierzyć się z kompletnie nowym i nieznanym dla niej światem...

Autorka fantastycznie opisała odczucia, myśli i codzienność porzuconej kobiety. Stworzyła bohaterkę autentyczną, naturalną. Rose jest wściekła,...

Agnieszka | 2013-10-07
Przeczytana: 06 października 2013

Bardzo mi się podobała przemiana Rose. Z grzecznej, potulnej żony w niezależną i pewną siebie kobietę. Myślę, że książka może dodawać sił i pomóc przetrwać trudne chwile kobietom zdradzonym i oszukanym takim jak Rose.

macy | 2012-06-06
Przeczytana: 06 czerwca 2012

Książka napisana z ciekawą fabułą lecz brakowało mi w niej czegoś. Jednakże podziwiam autorkę, że potrafiła tak dokładnie opisać wszystko po kolei.

Powieść Catherine Dunne na długo pozostanie w mojej pamięci.

anna | 2010-06-27
Przeczytana: 2009 rok