Salonowe życie

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
literatura piękna
Barbara

Początkowo nic albo bardzo niewiele łączy głównych bohaterów „Salonowego życia”: Dorotę, właścicielkę gabinetu kosmetycznego, Gabrielę, zakompleksioną matkę i żonę, oraz Leona, genialnego chemika i badacza perzu. Dorota ma młodość, przyjaciół i znajomych, ale tęskni za własną rodziną, Gabriela całkiem odwrotnie, natomiast Leon jest typowym pustelnikiem, tyle że współczesnym. Mają swoje plany i cele, ale żyją w miarę spokojnie, przynajmniej do czasu, gdy wynalazek Leona, oddany w ręce Doroty, narobi sporo zamieszania i zapoczątkuje serię koszmarnych wydarzeń.

Horror w salonie kosmetycznym? Czemu nie, jeżeli potraktowany z ciepłym humorem, niepozbawiony wnikliwej obserwacji nie tylko salonowych bywalców.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/Salonowe_zycie-p-31740-1-30-.html

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/Salonowe_zycie-p-31740-1-30-.html

Wileta | 2019-01-17
Przeczytana: 24 lipca 2018

Powieść należąca do typowej literatury kobiecej. Opowiada o trudach codziennego życia kobiet w różnym wieku, które spotykają się w salonie kosmetycznym. To humorystyczna bajka z wątkiem kryminalnym. Autorka jak zawsze "serwuje" nam zabawne dialogi z wplątanymi polskimi "powiedzonkami", które śmieszą i bawią. Książkę dobrze się czyta, napisana POPRAWNYM językiem polskim, w przeciwieństwie do większości polskich powieści obyczajowych i romansideł. POLECAM na odprężenie i relaks, jak większość powieści obyczajowych tej autorki. To nie harlekin.

okularnik | 2018-11-20
Na półkach: Przeczytane, Biblioteka, 2018, E-book
Przeczytana: 17 listopada 2018

Mdła historia, mdłe postacie i mdła akcja. Niby wszystko jest ale jakieś takie letnie. Zdecydowanie nie rzuca na kolana.

Anna | 2018-06-22

Uwielbiam poprostu i wracam do niej bardzo czesto :D

książek: 2083

Życie Doroty - kosmetyczki, a także ludzi z nią związanych (klienci, znajomi, rodzina), zmienia się niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki (w tym wypadku cudownego, odmładzającego kremu).

Tiger | 2018-01-13
Na półkach: Przeczytane, 2018
Przeczytana: 13 stycznia 2018

Język fajny, bohaterowie sympatyczni, charakterystyczni, ale brak ładu i składu. Doczytałam do końca, ale fabuła jest dość absurdalna.

czytamcałyczas | 2017-07-05

Przyznam,że przeczytałem by przeczytać.Prawie nic mnie tam nie zaciekawiło.Zepsuta książka.

Agnieszka | 2017-03-11

Trochę dziwna ta historia. Ok, pisarz ma prawo sobie wymyślić, to co wymyślił. Ale mnie ta książka jakoś nie porwała. Historia dość zabawna, jak to stary pasjonat i wielbiciel perzu wymyśla krem,oliwkę na odmłodzenie skóry, ktoś go użyje przez przypadek i co się wtedy stanie. Dużo zawirowań, dużo pomyłek i jeszcze więcej kłopotów. Ale to wszystko jakieś takie powierzchowne. Przy okazji paru wielbicieli wokół głównej bohaterki, dziwnie powolnej i bez własnego zdania. Nie, nie podobała mi się ta książka. Może inne książki autorki będą lepsze? Zobaczymy.

MoniS | 2017-03-01
Przeczytana: 01 marca 2017

Tym razem mimo że pierwszą połowę książki wręcz pochłonęłam i czytało mi się bardzo dobrze to już druga mnie czasami nużyła. Miejscami zabawna,ogólnie mało prawdopodobna historia. Nadaje się na oderwanie od rzeczywistości i reset po ciężkim dniu :)

Rybana | 2017-02-07
Przeczytana: 07 lutego 2017

,, Horror w salonie kosmetycznym? Czemu nie, jeżeli potraktowany z ciepłym humorem,,.
Przed przeczytaniem tej książki zaleca się nałożenie odżywczej maseczki na twarz, zapodanie sobie lampki ulubionego wina, lub filiżanki herbaty, albo jak kto woli kawy. Odprężmy się i poczujmy jak w salonie kosmetycznym. I czytając porozpieszczajmy się po kobiecemu.
"Salonowe życie", to taki trochę prześmiewczy obraz, nas kobiet, które gonią za młodością, jędrnością i pięknem ukrytym w kremach, maseczkach, balsamach. Obraz kobiet, które od kosmetyczek oczekują cudów.

A co się stanie, gdy taki cud nastąpi? gdy eliksir młodości zostanie wynaleziony? gdy zwiędła buzia nagle zaczyna tryskać młodością, witalnością? gdy lat na twarzy ubyło i ze zwiędniętej kury domowej, stajesz się kobietą godną pożądania, ale... dzieci cię nie poznają, mąż nie chce wpuścić do domu, pieniędzy z banku nie pobierzesz, bo dowód osobisty nie jest zgodny z twoim wyglądem i wiekiem wskazanym w dokumencie. Gdy nagle to o czym...

mclola20 | 2016-08-04
Przeczytana: 04 sierpnia 2016

książka zaczyna się obiecująco, bohaterowie wydają się sympatyczni, tacy życiowi i swojscy. Zdziwiłam się też, że jak nigdy nie przeszkadza mi niewielka ilość dialogów a treść nie jest podzielona na rozdziały.
I co co się okazało? Że nie dociągnęłam jej do końca, chociaż tak bardzo się starałam, tak bardzo chciałam...
Jedno wielkie pomieszanie, nie wiem gdzie jedna opowieść się zaczynała a gdzie kończyła, powiązania bohaterów są tak zawiłe że trzy razy trzeba czytać zanim się pomyśli "aha, to o tego/tę chodzi". Poza tym jak się łączy sto gatunków w jednej książce to w końcu zgłupieć można. Jak coś jest kryminałem to niech nie będzie opowieścią fantastyczną o cudownych eliksirach. Nie polecam, są lepsze książki.