Pieskie życie mojego kota

Wydawnictwo: Znak
978-83-240-1189-6
Macios, kot, Kraków, miłość
Kalina

Karolina Macios, autorka znakomicie przyjętego błyskotliwego debiutu Wszyscy mężczyźni mojego kota, powraca z nową powieścią. Książka Pieskie życie mojego kota to kontynuacja przygód Ady i jej słynnego już kota Kastrata. Tym razem zwariowana fotografka będzie musiała stawić czoło niepokornej krewnej ukochanego Hiszpana. Nie dość, że Ada musi bronić integralności swojego związku, to jeszcze w jej życiu pojawia się dwóch nieoczekiwanych osobników, z których jeden ma ogon i szczeka, a drugi nosi sukienki. W sytuacji, gdy matka się zakochuje, ukochany chowa się przed ciotką, kot sypia z psem, a przyjaciółki z agencji Bez Jaj uganiają się za pewnym policjantem, zostaje tylko jedno. Zaszyć się w którymś z krakowskich barów i z lampką, a lepiej całą butelką wina, przeczekać tę burzę. A to dopiero początek?

Hagenti | 2011-12-20

Dalsze losy Ady i Kastrata, co tym razem się będzie działo? Łoooo istne zamieszanie z poplątaniem - jak podczas czytania "wszyscy mężczyźni mojego kota" się ktoś popłakał ze śmiechu, tu też to zrobi i to nie raz.
Ta autorka wie jak rozbawić i zaskoczyć czytelnika...
Masz doła? przeczytaj
Masz zły humor? przeczytaj
Nie masz na nic ochoty? przeczytaj
Koniecznie przeczytaj nawet jeśli nie masz doła, złego humoru czy na nic ochoty...

viki | 2013-05-29
Przeczytana: 20 maja 2013

Bardzo fajnie czytało się tę książką i mogłam wraz z bohaterką spacerować ulicami mojego ukochanego Krakowa. Poznałam bliżej Kazimierz i jeszcze bardziej chcę go zobaczyć.
Ada mieszka na Kazimierzu ze swoim hiszpańskim narzeczonym. No i oczywiście, że sławnym już kotem - Kastratem. Pewnego dnia spada na nich wiadomość - ciotka która wychowała Jose i jego siostrę, przyjeżdża w odwiedziny - na jakiś czas. Wszyscy zostają postawieni w stan gotowości. Ada wysyła swoją mamę do sanatorium, siostra Jose wyjeżdża do Egiptu ze swoją dziewczyną, a w biedna Ada musi udostępnić jeden ze swoich dwóch pokoi niezbyt miłej ciotce - uczulonej na koty.
I zaczyna się niezła "zabawa".
Zabawna, optymistyczna i pogodna książka. Napisana ciekawym, prostym i przystępnym językiem. Dlaczego w takie razie 7 gwiazdek, a nie więcej? Bo bohaterka bynajmniej nie przypadła mi w 100% ze swoim charakterem i podejściem do życia. Czasami trudno mi się było z nią zgodzić, ale mimo to brnęłam do przodu i nie żałuję.
A...

Antares | 2014-09-10

Lekka, łatwa i przyjemna, acz naszpikowana "łaciną". Można się przy niej śmiać do rozpuku, a oderwać się od niej nie sposób. Dobra gdy ma się doła. Jedna z tych książek do których powracam co jakiś czas. Lepiej nie czytać w miejscu publicznym bo ktoś z obserwatorów gotów zadzwonić po panów z kaftanikiem ;)

molarnia | 2012-09-01
Przeczytana: 2012 rok

Wspominałam już nieraz, że jestem niepoprawną kociarą. Wystarczy, że zobaczę coś z kocim akcentem, a już muszę to mieć, lub chociaż na to popatrzeć, dotknąć. Tak samo było z książką Macios- kiedy mym oczom ukazała się okładka, na której widać kocią nóżkę, a do tego tytuł był bardzo futrzarzy, musiałam ją po prostu przeczytać.

Bohaterką powieści jest wyzwolona trzydziestokilkuletnia Ada, która ma u swego boku, mężczyznę doskonałego. Która z nas nie marzy czasami o gorącym, przystojnym, szarmancki Hiszpanie? Ada ma to szczęście. Zawodowo zajmuje się fotografią, ma przytulne mieszkanie w Krakowie i grono przyjaciół. Wydawałoby się, że wiedzie życie idealne. A jednak nic bardziej mylnego. Bohaterka jest szalona, spontaniczna, wybuchowa, bywa dość arogancka i złośliwa. Jej życie zmienia się jednak z chwilą, gdy do Polski przyjeżdża ukochana ciotka jej mężczyzny. Od tego momentu, wszystko spada na jej barki, musi poradzić sobie z nie do końca normalną krewną, jej boski Jose coraz...

Amelie | 2010-12-05
Przeczytana: 05 kwietnia 2010

Życie potrafi zaskoczyć i autorka : Karolina Macios, potrafi to pokazać w wielkim stylu.

W księgarni przyciągnął moje oko tytuł, długo zastanawiałam się czy ją kupić, zaryzykowałam i nie żałuję. Mimo nie zbyt (według mnie)ciekawiej okładki warto po nią sięgnąć. Jest to bardzo ciekawa i wciągająca książka. Sama jak zaczęłam ją czytać nie mogłam się oderwać czytałam ją w parku, w domu, u babci.. Dosłownie wszędzie gdzie się dało.
Jest tu bardzo ciekawy wątek z ciotką i nowym domownikiem - psem.
Ogólnie jestem zachwycona stylem pisania autorki. Mimo że to druga cześć od razu wiadomo o co chodzi. Są opisane szczegółowo miejsca w Krakowie - gdzie mieszka główna bohaterka i mam nadzieję że są nadal aktualne. Sama zastanawiam się czy by nie pojechać i iść "tropami" książki.
Potrafi rozbawić do łez. Szczególnie polecam ;-)

| 2011-08-20
Przeczytana: 10 sierpnia 2011

Sugerujac sie tytulem myslalam ze to nieciekawa lektura, a jestem pozytywnie zaskoczona. Autorka pisze z taka werwa i pasja, czasem myslalam ze narratorka jest nastolatka a nie kobieta miedzy 20 a 30 lat.
Myslalam tak, poniewaz tytulowa bohaterka jest energiczna, troche zwariowana i co chwile dzieje sie w jej zyciu cos ciekawego. W polowie ksiazki swierdzilam ze musze ja przeczytac jak najszybciej :) Polecam wszystkim mlodym kobietom :) Panom rowniez :)

lulu | 2012-01-08
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2012
Przeczytana: 06 stycznia 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książka utrzymama w radosnym klimacie. Tak jak pierwsza część. Chwilami wybuchałam śmiechem, chwilami się denerwowałam, niektóre wątki wydały mi się zupełnie niepotrzebne.
Kot Kastrat i jego nowy przyjaciel o "ciekawym" imieniu to według mnie najzabawniejsze postaci z książki.
Dobrze sie bawiłam.

Iza Wu | 2011-09-12
Przeczytana: 12 września 2011

Druga książka tej autorki, lektura tak samo jak poprzednio przerywana głośnymi wybuchami śmiechu. W sumie to trochę mnie uspokaja - najwyraźniej jestem typową przedstawicielką rodzaju ludzkiego w tym wieku ;)

Niesformatowana | 2012-07-24
Przeczytana: listopad 2011

Książka gorsza od swej poprzedniczki ("Wszyscy mężczyźni mojego kota"), ale nadal zabawna, lekka i godna polecenia :)

Paulina | 2016-02-15
Przeczytana: 15 lutego 2016

Lekka,zabawna lektura.Dobrze się czyta,można się pośmiać.W sam raz na pocmurne,deszczowe i nijakie dni:)