Pieskie życie mojego kota

Darmowe dodatki Edytuj książkę
978-83-240-1189-6
Macios, kot, Kraków, miłość
Kalina

Karolina Macios, autorka znakomicie przyjętego błyskotliwego debiutu Wszyscy mężczyźni mojego kota, powraca z nową powieścią. Książka Pieskie życie mojego kota to kontynuacja przygód Ady i jej słynnego już kota Kastrata. Tym razem zwariowana fotografka będzie musiała stawić czoło niepokornej krewnej ukochanego Hiszpana. Nie dość, że Ada musi bronić integralności swojego związku, to jeszcze w jej życiu pojawia się dwóch nieoczekiwanych osobników, z których jeden ma ogon i szczeka, a drugi nosi sukienki. W sytuacji, gdy matka się zakochuje, ukochany chowa się przed ciotką, kot sypia z psem, a przyjaciółki z agencji Bez Jaj uganiają się za pewnym policjantem, zostaje tylko jedno. Zaszyć się w którymś z krakowskich barów i z lampką, a lepiej całą butelką wina, przeczekać tę burzę. A to dopiero początek?

Hagenti | 2011-12-20

Dalsze losy Ady i Kastrata, co tym razem się będzie działo? Łoooo istne zamieszanie z poplątaniem - jak podczas czytania "wszyscy mężczyźni mojego kota" się ktoś popłakał ze śmiechu, tu też to zrobi i to nie raz.
Ta autorka wie jak rozbawić i zaskoczyć czytelnika...
Masz doła? przeczytaj
Masz zły humor? przeczytaj
Nie masz na nic ochoty? przeczytaj
Koniecznie przeczytaj nawet jeśli nie masz doła, złego humoru czy na nic ochoty...

Antares | 2014-09-10

Lekka, łatwa i przyjemna, acz naszpikowana "łaciną". Można się przy niej śmiać do rozpuku, a oderwać się od niej nie sposób. Dobra gdy ma się doła. Jedna z tych książek do których powracam co jakiś czas. Lepiej nie czytać w miejscu publicznym bo ktoś z obserwatorów gotów zadzwonić po panów z kaftanikiem ;)

Wawianka88 | 2018-08-04
Przeczytana: 02 sierpnia 2018

Według mnie... gotowy scenariusz na bardzo dobry film komediowy :) Lekka, pełna humoru przeplatającego się z iście podwórkowym językiem. Wspaniale odrywa od szarej codzienności.

viki | 2013-05-29
Przeczytana: 20 maja 2013

Bardzo fajnie czytało się tę książką i mogłam wraz z bohaterką spacerować ulicami mojego ukochanego Krakowa. Poznałam bliżej Kazimierz i jeszcze bardziej chcę go zobaczyć.
Ada mieszka na Kazimierzu ze swoim hiszpańskim narzeczonym. No i oczywiście, że sławnym już kotem - Kastratem. Pewnego dnia spada na nich wiadomość - ciotka która wychowała Jose i jego siostrę, przyjeżdża w odwiedziny - na jakiś czas. Wszyscy zostają postawieni w stan gotowości. Ada wysyła swoją mamę do sanatorium, siostra Jose wyjeżdża do Egiptu ze swoją dziewczyną, a w biedna Ada musi udostępnić jeden ze swoich dwóch pokoi niezbyt miłej ciotce - uczulonej na koty.
I zaczyna się niezła "zabawa".
Zabawna, optymistyczna i pogodna książka. Napisana ciekawym, prostym i przystępnym językiem. Dlaczego w takie razie 7 gwiazdek, a nie więcej? Bo bohaterka bynajmniej nie przypadła mi w 100% ze swoim charakterem i podejściem do życia. Czasami trudno mi się było z nią zgodzić, ale mimo to brnęłam do przodu i nie żałuję.
A...

molarnia | 2012-09-01
Przeczytana: 2012 rok

Wspominałam już nieraz, że jestem niepoprawną kociarą. Wystarczy, że zobaczę coś z kocim akcentem, a już muszę to mieć, lub chociaż na to popatrzeć, dotknąć. Tak samo było z książką Macios- kiedy mym oczom ukazała się okładka, na której widać kocią nóżkę, a do tego tytuł był bardzo futrzarzy, musiałam ją po prostu przeczytać.

Bohaterką powieści jest wyzwolona trzydziestokilkuletnia Ada, która ma u swego boku, mężczyznę doskonałego. Która z nas nie marzy czasami o gorącym, przystojnym, szarmancki Hiszpanie? Ada ma to szczęście. Zawodowo zajmuje się fotografią, ma przytulne mieszkanie w Krakowie i grono przyjaciół. Wydawałoby się, że wiedzie życie idealne. A jednak nic bardziej mylnego. Bohaterka jest szalona, spontaniczna, wybuchowa, bywa dość arogancka i złośliwa. Jej życie zmienia się jednak z chwilą, gdy do Polski przyjeżdża ukochana ciotka jej mężczyzny. Od tego momentu, wszystko spada na jej barki, musi poradzić sobie z nie do końca normalną krewną, jej boski Jose coraz...

Margot82 | 2015-10-20
Przeczytana: 17 października 2015

Być może nie w moim stylu, być może uderzył mnie pozornie luzacki styl, pod którym czai się mega snobizm rodem z Krakowa. Jakoś nie bawi mnie opowieść o bohaterce, która non stop jest pijana, je tyle, że w ogóle nie powinna być w stanie wyjść domu, przeklina gorzej niż niejeden menel spod przysłowiowej budki z piwem, a seks traktuje jak jedną z czynności fizjologicznych, pozbawioną jakiegokolwiek pierwiastka emocji. Nie podobało mi się, chociaż bardzo chciałam zmienić swoja opinię, dlatego nie odłożyłam tej książki na półkę, lecz przeczytałam ją aż do ostatniej kropki...I trochę żałuję, że straciłam na to swój czas.

Marta | 2011-06-02
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 02 czerwca 2011

Schematyczna. Na prawdę nie mogę rozgryźć dlaczego tak mi się podobała.

Amelie | 2010-12-05
Przeczytana: 05 kwietnia 2010

Życie potrafi zaskoczyć i autorka : Karolina Macios, potrafi to pokazać w wielkim stylu.

W księgarni przyciągnął moje oko tytuł, długo zastanawiałam się czy ją kupić, zaryzykowałam i nie żałuję. Mimo nie zbyt (według mnie)ciekawiej okładki warto po nią sięgnąć. Jest to bardzo ciekawa i wciągająca książka. Sama jak zaczęłam ją czytać nie mogłam się oderwać czytałam ją w parku, w domu, u babci.. Dosłownie wszędzie gdzie się dało.
Jest tu bardzo ciekawy wątek z ciotką i nowym domownikiem - psem.
Ogólnie jestem zachwycona stylem pisania autorki. Mimo że to druga cześć od razu wiadomo o co chodzi. Są opisane szczegółowo miejsca w Krakowie - gdzie mieszka główna bohaterka i mam nadzieję że są nadal aktualne. Sama zastanawiam się czy by nie pojechać i iść "tropami" książki.
Potrafi rozbawić do łez. Szczególnie polecam ;-)

| 2011-08-20
Przeczytana: 10 sierpnia 2011

Sugerujac sie tytulem myslalam ze to nieciekawa lektura, a jestem pozytywnie zaskoczona. Autorka pisze z taka werwa i pasja, czasem myslalam ze narratorka jest nastolatka a nie kobieta miedzy 20 a 30 lat.
Myslalam tak, poniewaz tytulowa bohaterka jest energiczna, troche zwariowana i co chwile dzieje sie w jej zyciu cos ciekawego. W polowie ksiazki swierdzilam ze musze ja przeczytac jak najszybciej :) Polecam wszystkim mlodym kobietom :) Panom rowniez :)

lulu | 2012-01-08
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2012
Przeczytana: 06 stycznia 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książka utrzymama w radosnym klimacie. Tak jak pierwsza część. Chwilami wybuchałam śmiechem, chwilami się denerwowałam, niektóre wątki wydały mi się zupełnie niepotrzebne.
Kot Kastrat i jego nowy przyjaciel o "ciekawym" imieniu to według mnie najzabawniejsze postaci z książki.
Dobrze sie bawiłam.