Kuźnia na Rozdrożu

Wydawnictwo: Świat Książki
astrologia, wróżby, kobieta

Powieść obyczajowa, pełna humoru i prawdy o życiu współczesnych Polek, świetnie osadzona w naszych realiach. Jak być szczęśliwą i umieć zawalczyć o swoje? Adela, trzydziestoletnia dziennikarka nie umie. Co tydzień od pięciu lat przygotowuje kolacje dla teściów i jest wyłącznie "dodatkiem" do zajętego karierą męża. Splot wyjątkowych zdarzeń - kłopoty siostry, przyjaciółki i... pojawienie się pewnego nieznajomego mężczyzny sprawia, że ta zatwardziała racjonalistka trafia przed oblicze wróżki. I przestaje myśleć, że "lepszy znany diabeł niż nieznana przyszłość"? Krzepiące.

źródło opisu: Wydawnictwo Świat Książki, 2008

źródło okładki: http://www.swiatksiazki.pl/kuznia-na-rozdrozu-ewa-...»

Książkowo_czyta | 2011-10-15
Na półkach: Pudło_5, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 30 maja 2008

Życiowa opowieść, w którą jednocześnie autorka sprytnie wplotła pewnego rodzaju magię...
Życzę, aby każdy z was czytając odkrył ów czar na swój własny użytek! :)

| 2013-07-14
Przeczytana: 14 lipca 2013

Bardzo przyjemna opowieść. Trochę humoru, szczypta magii i mnóstwo morałów. Pomimo "śmieszności" można wyciągnąć z niej wiele wniosków i prawdziwych życiowych dramatów. Znajdziecie też tutaj nieco z romansu.
To wielki dar potrafić opowiadać o skomplikowanych problemach w taki sposób, że czytelnik najpierw się zaćmiewa z komiczności sytuacji, a potem dociera do niego, że takie rzeczy dzieją się dookoła nas i że nie ma w nich nic śmiesznego-pijaństwo, przemoc fizyczna i psychiczna, trudna młodzież i wiele innych (bynajmniej ja miałam taką reakcję).

Adela ma rawie trzydzieści lat, męża, za którego wyszła "bo tak wypadało" i który jej nie pociąga, siostrę, która jest aktualnie na życiowym zakręcie, przyjaciółkę Ulę-swoje całkowite przeciwieństwo, problemy z kręgosłupem (tu pojawia się boski Adonis Gabriel) i masę kompleksów.
Adela potrafi marzyć, ale nijak nie potrafi wcielić w życie swoich marzeń. Wyznaje zasadę, że lepszy znany diabeł, niż nieznana przyszłość", co niestety nie jest...

Iwona | 2013-03-10
Przeczytana: 10 marca 2013

Książka bardzo dobra, szybko przeczytana. Teraz w ręku druga część. Polecam na smutne dni z herbatką w ręku i pod kocykiem.

Magiczna opowieść o zwykłych kobietach, ich rozterkach, miłościach i rpzczarowaniach. Do tego te przepisy! Świetna! Rozbawi, pocieszy, zrelaksuje.

Katherina87 | 2012-11-15

Świetnie odsadzona w naszych realiach, lekka opowieść o współczesnych polskich kobietach.
Jak być szczęśliwą i umieć zawalczyć o siebie? Adela, trzydziestoletnia dziennikarka, nie umie. Co tydzień od pięciu lat przygotowuje kolacje dla teściów i jest tylko dodatkiem do zajętego własną karierą męża. Kłopoty siostry, przyjaciółki i pewien mężczyzna sprawiają, że ta zatwardziała racjonalistka, kpiąca ze wszystkiego co nadprzyrodzone, trafia przed oblicze wróżki. Czy uwierzy, że nie zawsze warto kierować się logiką i rozsądkiem, a już na pewnie nie wtedy, gdy w grę wchodzą uczucia? Czy odejdzie od toksycznego męża i przestanie myśleć, że: "lepszy znany diabeł niż nieznana przyszłość"?

MoniS | 2013-10-03
Przeczytana: 02 października 2013

Czy magia rzeczywiscie ma wplyw na nasze zycie?

Jak wielu z nas, jesli nie wszyscy zwracamy uwage na male znaki, ktore nagle nabieraja wielkiego znaczenia, kiedy wlasnie czekamy na jakas pomoc ‘ z gory’ w momencie, kiedy ciazy nad nami dokonanie powaznej decyzji. Ja tak mialamJ Nieraz I nie dwa, rozgladalam sie wokol siebie zastanawiajac sie –co to mialo oznaczac? Co tamto mowi do mnie I jak mam to odniesc do mojego zycia, zeby z jakiejs konkretnej sytuacji wyjsc obronna reka? A jesli chodzi o sny? Jak twierdza naukowcy, kazdy z nas sni codziennie, jedyna roznica jest taka, ze jedni te sny pamietaja, inni nie, albo tylko czasem. Ja najczesciej pamietam. Wierze tez w to, ze sny odzwierciedlaja nasze emocje I uczucia, ktore nieraz dusimy w sobie albo chowamy gdzies gleboko pod dywan podswiadomosci. Czasem warto przyjrzec sie swoim snom… Moze tak jak Adela, bohaterka “Kuzni na Rozdrozu”, odkryjemy, ze sa one snami proroczymi nad ktorymi warto sie troche zastanowic I wziasc je pod...

Lawinia | 2016-08-27
Na półkach: BP Mokotów, Przeczytane
Przeczytana: 27 sierpnia 2016

Wciągająca, warszawska, udowadniająca jak wielki wpływ na nasze późniejsze życie ma dom, z którego wyszliśmy.
No i przepisy na eliksiry, czy dietę księżycową oczyszczającą - to sobie skserowałam ;-)

kot_w_butach | 2011-01-24

Kuźnia na rozdrożu to moje pierwsze spotkanie z Ewą Siarkiewicz. Spotkanie udane, ale nie na tyle, żeby pobiec do księgarni (widziałam w Świecie Książki) po część drugą. Spokojnie mogę poczekać aż pojawi się w bibliotece.

O Adeli – głównej bohaterce Kuźni można powiedzieć wszystko, ale na pewno nie to że ma jaja. Przepraszam za niewyszukany język, ale czasami miałam ochotę aż nią potrząsnąć. Trzydziestoletnia kobieta zachowywała się jak zmęczona życiem pięćdziesięciolatka. Oczywiście nie chce być zmęczoną życiem kobietą w jakimkolwiek wieku. Adela natomiast, i mogę to powiedzieć z czystym sumieniem, większość swoich kłopotów miała na własne życzenie. Mąż którego nie kocha, okropni teściowie, to osoby na których obecność się godziła. Na usprawiedliwienie Adeli napomnę o jej dysfunkcyjnej rodzinie, matce która wmawiała jej, że mąż który nie bije i nie pije jest dobry, że nie trzeba go wcale kochać, czy choćby dobrze czuć się w jego towarzystwie. Adela wychodzi za mąż bez miłości,...

yootsuu | 2010-08-29
Przeczytana: 29 sierpnia 2010

połknęłam tę historię w jeden dzień! a myślałam, że będzie nudna i się zawiodę. ;) świetna, realistyczna opowieść o tym, jak wygląda życie wielu kobiet; wielu Polek. bardzo wiernie oddane losy bohaterów, których tak naprawdę znamy... poza tym - całkiem ciekawa historia. pozytywna siostra i jej wątek był najlepszy. ;)
autorka umie wzbudzić silne emocje - żal w stosunku do Adeli, miłość do Gabriela :D, złość na tych niepozytywnych, okropnych mężów i rodziców. polecam każdemu, kto lubi obyczajowe historie z magią w tle. ;)

Milena | 2012-10-12
Przeczytana: 03 października 2012

Przyjemna, lekka, mało wymagająca. Choć miejscami może irytować - za sprawą niezmiernie nieasertywnej i zagubionej głównej bohaterki, jednak idealna dla tych, którzy w książce szukają odpoczynku, relaksu i odprężenia. Skłania do refleksji nad własnym życiem, prawem do szczęścia i spełnienia. Miła lektura, polecam.