Po tamtej stronie chmur

Okładka książki Po tamtej stronie chmur Tomasz Betcher
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Po tamtej stronie chmur
Tomasz Betcher Wydawnictwo: W.A.B. Cykl: Po tamtej stronie (tom 1) powieść historyczna
powieść historyczna
Po tamtej stronie (tom 1)
W.A.B.
2022-04-13
2022-04-13
literatura polska powieść historyczna rodzina bracia miłość wojna tajemnica

Wyróżniona opinia i

Po tamtej stronie chmur

przeczytanych książek 1661 napisanych opinii 1661

Tajemnicza przeszłość wpleciona w teraźniejszość. Tylko jak dla mnie za dużo tej teraźniejszości. Ci bohaterowie z tu i teraz czyli Magda, Wiktoria i ten młody lekarz są wykurzającymi nudziarzami i w ogóle nieciekawe są te ich wątki. Wole jak ich dziadek ,,wraca do przeszłości'' i akacja przenosi się w lata 30. Wtedy jest o czym czytać. Mimo wszystko sięgnę po pozostałe części jak będą dostępne

Książka bardzo mi się podobała, wątki ciekawie się ze sobą splatają, więc nie jest nudno, jak to się często zdarza w tematyce wojennej. Sięgnę po drugi tom z przyjemnością.

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak dawne wydarzenia wpływają na naszą teraźniejszość? 🤔

🪖💥 W "Po tamtej stronie chmur" Tomasz Betcher snuje opowieść o braciach Bury-Steinke, których życie splata się z brutalną rzeczywistością wojny, a także wnuczkach jednego z nich, Magdzie i Wiktorii, które muszą zmierzyć się z wyzwaniami współczesnego świata.

🪖💥Historia rozgrywa się na dwóch płaszczyznach czasowych, przeskakując między czasami, aby ukazać zarówno dramatyczne wydarzenia przeszłości, jak i współczesne dylematy. Bohaterowie zostaną wrzuceni w wir wydarzeń, które zmienią ich życie na zawsze.

🪖💥Jeden z braci zostanie wciągnięty do armii, gdzie stawi czoła brutalności wojny, podczas gdy drugi wybierze drogę oporu i walki o wolność. Ich losy splatają się z dramatycznymi wydarzeniami historycznymi, podczas gdy wnuczki, Magda i Wiktoria, stają w obliczu własnych wyzwań współczesności.

🪖💥W świetle współczesnego świata obie siostry muszą zmierzyć się z problemami, które zdają się być równie skomplikowane jak te, z którymi musieli zmagać się ich przodkowie. Wątek romansu wplata się w tę opowieść, nadając jej dodatkowego napięcia i emocji.

🪖💥Poprzez misternie splecione wątki fabularne i wiarygodnie wykreowane postacie, czytelnik zostaje wciągnięty w wir wydarzeń, który porusza i wstrząsa emocjonalnie. Nie można się oderwać od losów bohaterów, których życie przesycone jest zarówno koszmarem wojny, jak i pragnieniem przetrwania.

🪖💥"Po tamtej stronie chmur" to pierwszy tom trylogii, która przywiązuje czytelników do bohaterów, prowadząc ich przez labirynt tajemnic przeszłości i współczesności. Tomasz Betcher kładzie nacisk nie tylko na dramatyczne wydarzenia, ale także na siłę ludzkiego ducha i zdolność do przetrwania w obliczu największych trudności.

Książkę po prostu połknęłam, historia opisana w powieści Tomasza Betchera nie pozwala odłożyć jej na półkę. Gorąco polecam! 📚💫

🪖💥Historia rozgrywa się...

Saga rodziny Steinke zamieszkująca w Wielkopolsce . rodzina polsko-niemiecka. W 1920 roku na świat przychodzą bracia bliźniacy. Obydwaj zostają lotnikami. Wybucha wojna, w wieku 19 lat zmuszeni są do uczestnictwa w wojnie. Przeciwne charaktery i czasy w , których żyją powodują ,że walczą po przeciwnych stronach . O ich dalszych losach przeczytacie w książkach. Zapraszam.

Piękna historia , zaraz zabieram się za drugą część

Piękna historia , zaraz zabieram się za drugą część

Na półkach: , , , , , , ,

Cudowna opowieść, tocząca się w dwóch strefach czasowych, teraźniejszości i w czasie II wojny światowej.
Dwoje bliźniaków z pochodzenia Niemców, mieszkających w Polsce w czasie wybuchu wojny, walczą w lotnictwie po przeciwnych stronach.
W teraźniejszości senior rodu,( jeden z bliźniąt ),przypomina sobie kim jest i opowiada wnuczce swoją historię,w którą rodzina nie wierzy .
To już kolejna lektura Pana Tomasza, po którą sięgnęłam z przyjemnością i oczywiście polecam po nią sięgnąć, jak i po inne książki tego autora.

W teraźniejszości senior rodu,( jeden z bliźniąt ),przypomina sobie kim jest i opowiada wnuczce swoją historię,w którą rodzina nie wierzy...

Pierwszy tom sagi rodzinnej z tłem historycznym. Historia braci lotników, których los rozdzielił i postawił po przeciwnych stronach barykady. Bruno i Teodor są bliźniakami, ale tak wiele ich różni, że trudno w to uwierzyć. Jedyne co ich łączy to miłość do latania. Wybucha wojna, wysiedlanie ludności żydowskiej, getta, a oni walczą o przeżycie. Jeden w lotnictwie niemieckim, drugi w Polskim. Realia życia w strachu, biedzie, bycia świadkiem okrucieństwa. Walka o przetrwanie każdego dnia. Drugi tor to współczesna historia a jej bohaterkami są Magda i Wiktoria. W trakcie czytania możemy się domyślić, że są wnuczkami jednego z braci, ale do końca nie wiadomo którego. Co jeszcze znajdziemy ? Tajemnice rodzinne, romans. Muszę też przyznać, że zaciekawiły mnie wątki lotnicze. Autor poświecił dużo czasu na zgłębienie tematu. Ukłony za reaserch wojenny i lotniczy.
Bardzo poruszająca opowieść. W moim sercu na długo pozostanie ten cytat:
"Synu, na wojnie nie masz być ani Polakiem, ani Niemcem. We wszystkich płynie tak samo czerwona krew, a wiem po sobie, że narodowość to tylko wpis w dokumentach. Masz być dobrym człowiekiem. Nawet na wojnie można nim być. Śpij, kiedy będzie można, uciekaj, kiedy będzie trzeba, i zabijaj tylko, jeśli będziesz musiał."

Fascynująca fabuła i szybka akcja!
Drugi raz zetknęłam się z twórczością Tomasza Betchera i na pewno sięgnę po następne jego książki.
Uwielbiam książki z historią toczącą się przed i w czasie II wojny światowej.
Trzymam kciuki za miłość Sary i Bruna.
Mam nadzieję, że w następnej części wszystko się wyjaśni.
Książka bardzo przypadła mi do gustu.

Fascynująca fabuła i szybka akcja!
Uwielbiam książki z historią toczącą się przed i w czasie II wojny światowej.
Trzymam kciuki za miłość Sary i Bruna.
Mam nadzieję, że w następnej części wszystko się wyjaśni.
Książka bardzo przypadła mi do gustu.

Ostatnio pisałam, że przygotowuje się do spotkania autorskiego w naszej bibliotece z Tomaszem Betcherem. Do spotkania zdążyłam przeczytać półtora książki ;) Dlatego dziś recenzja kolejnej książki Pana Tomasza "Po tamtej stronie chmur" - to pierwsza część z serii i pierwsza powieść historyczna. Jesteście ciekawi jakie wrażenie zostały po lekturze?
Akcja powieści dzieje się dwutorowo. Pierwsza to przeszłość i rok 1920. W Dębińcu kiedy na świat przychodzą bliźniaki Teodor i Bruno. Zupełnie inni pod każdym względem.
Druga płaszczyzna to czasy współczesne gdzie poznajemy dwie siostry Magdę i Wiktorię, a także ich dziadka Edwarda Kamińskiego, który skrywa swoje sekrety. Ze względu na swój wiek niewiele już pamięta lub nie chce pamiętać tego co się kiedyś wydarzyło.
Co łączy wszystkich bohaterów? W zasadzie po przeczytaniu pierwszej części historii mamy tylko swoje przypuszczenia bo nic nie zostało napisane wprost. Historia braci Teodora i Bruna Steinke jest bardziej rozbudowana i dzieje się tu dużo. Dorastanie braci, rodzinne zawirowania, wybuch wojny wszystko to co wydarzyło się do 1942 roku to większość historii opisanej w pierwszej części.
Natomiast wydarzenia współczesne sióstr Magdy i Wiktorii na pierwszy rzut oka wydają się banalne, takie rozterki współczesnych ludzi. Jedna dziadek Edward Kamiński to już inna historia i coś czuję, że to będzie wielkie bum.
Pierwsza część skończyła się w tragiczny sposób. Wiecie jak czasem kończy się ostatni odcinek serialu i zostajemy z pytaniem i co dalej? Przecież to nie może się tak skończyć. To powoduje, że koniecznie chcemy sięgnąć po kolejną część.
Plus jest taki, że wszystkie części są już wydane.
Ja niestety muszę na chwilę odpuścić kolejne części bo moje zobowiązania książkowe czekają i muszę zająć się nimi w pierwszej kolejności. Jednak wiem, że jeśli tylko czas mi pozwoli sięgnę po kolejne dwie części bo czytało się bardzo dobrze.

Podsumowując muszę przyznać, że jako fanka mocnych i krwistych kryminałów bardzo dobrze odnalazłam się w twórczości Tomasza Betchera. Myślę, że to może być taka moja odskocznia. Z książek autora bije takie ciepło i spokój po mimo, że czyta się o trudnych sprawach. Polecam każdemu kto lubi powieści obyczajowe, a także dla tych co chcą odetchnąć od mocnych powieści.

Akcja powieści dzieje się...

no cóż czuć że pisał to mężczyzna. Postaci kobiece mało wiarygodne, bardzo dużo szczegółów technicznych które zniechęcają. Ogólnie to trochę groch z kapustą i nie wiadomo o co do końca chodzi.Bardzo dużo postaci , a każdy wątek ciekawy Autor porusza zbyt dużo tematów i w żaden się nie zagłębia. Co sprawia że książka wydaje się powierzchowna . Jednak warto bo drugi tom wiele wyjaśni i trzyma cię przy tej opowieści

• Historyczne
  • Audiobooki