Po tamtej stronie piekła

Okładka książki Po tamtej stronie piekła Tomasz Betcher
Okładka książki Po tamtej stronie piekła
Tomasz Betcher Wydawnictwo: W.A.B. Cykl: Po tamtej stronie (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Po tamtej stronie (tom 2)
W.A.B.
2023-03-22
2023-03-22
literatura polska wojna miłość

Dobrze się czyta, ale miejscami styl nieznośnie egzaltowany.

Dobrze się czyta, ale miejscami styl nieznośnie egzaltowany.

W drugim tomie trylogii pt. "Po tamtej stronie piekła" autor Tomasz Betcher przenosi czytelników w jeszcze głębsze zakamarki ludzkich losów przemieszanych z brutalną rzeczywistością wojny. Ta emocjonująca kontynuacja nie tylko utrzymuje wysoki poziom pierwszego tomu, ale także rozwija i pogłębia tematykę, ukazując blizny, które noszą ci, którzy przeżyli, oraz niezłomną siłę miłości, zdolną dokonywać niemożliwego.

🪖💥Autor zgrabnie przenosi nas między dwoma różnymi czasami, łącząc dramatyczne wydarzenia II wojny światowej z teraźniejszością. Czytelnicy są świadkami konsekwencji wojny, które przetrwają przez lata, wpływając na życie kolejnych pokoleń. Tomasz Betcher z ogromną wrażliwością i precyzją ukazuje, że pewnych spraw nigdy się nie zapomni, a przeszłość może mieć ogromny wpływ na teraźniejszość.

🪖💥To książka godna polecenia dla każdego, kto pragnie zgłębić tajemnice ludzkiego losu i zrozumieć, jak wiele wyrzeczeń zakosztowała ludzkość w czasach wojny. "Po tamtej stronie piekła" nie tylko ukazuje koszmar wojny, ale także pokazuje siłę ludzkiego ducha, zdolnego do przetrwania nawet w najtrudniejszych warunkach.

🪖💥Tomasz Betcher w mistrzowski sposób prowadzi czytelników przez labirynt emocji, ukazując, jak złożone są relacje międzyludzkie w obliczu tragedii. Powieść ta zostawia trwały ślad w sercach czytelników, skłaniając do refleksji nad sensem życia i jego ulotnością.

Na półkach: , , , , , , ,

Dalsze losy bliźniaków ,których los w czasie II wojny światowej postawił na przeciwnych polach bitwy.
Lektura wciąga od pierwszych stron i wręcz nie można się od niej oderwać.
Historia rodzeństwa wyciska łzy,a
zakończenie książki zaskakuje .
Aby się dowiedzieć ,jak potoczyło się zakończenie wojny dla bohaterów i ich rodzin z przyjemnością sięgam po trzeci tom i ostatni,który ciężko było znaleźć.
Cieszę się,że mam sagę na półce i na pewno do niej jeszcze wrócę.

Lektura wciąga od pierwszych stron i wręcz nie można się od niej oderwać.
Historia rodzeństwa wyciska łzy,a
zakończenie książki zaskakuje .

Drugi tom sagi rodziny Steinke opisujący losy rodziny podczas drugiej wojny światowej. To książka o trudach wojny ,odwadze ,miłości i przetrwaniu. Z niecierpliwością czekam na tom trzeci. Polecam.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Czasy drugiej wojny światowej, 1941 rok. Bracia bliźniacy - Bruno i Teodor Bury-Steinke służą w Siłach Powietrznych z tym, że... w innych krajach. Połączyła ich pasja do lotnictwa, a dzieli ich coraz większa odległość. Są niczym ogień i woda. Teo surowy, bezwzględny, brutalny w swoich działaniach. W końcu zostaje wykluczony ze służby. Niemniej jednak nie cofnie się przed niczym, by dostać się do RAF. Zna już pewną drogę, która wiedzie do sukcesu...
Bruno... spokojny, opanowany, człowiek o złotym sercu. Przed nim trudna walka. Walka o własne życie. Na szczęście pojawia się ktoś, dla kogo los mężczyzny nie jest obojętny.

Moje serce pękło. Kilkukrotnie. Druga część sagi wojennej autorstwa Tomasza Betchera rozwaliła mnie emocjonalnie. Początek nie zapowiadał mojego późniejszego rozbicia. Wiadomo, że powieści, których akcja dzieje się w czasach wojny nie należą do łatwych, ale początkowo udawało mi się dźwigać ten ładunek. Gdy akcja zaczęła nabierać tempa... nie potrafiłam. Pierwsza łza poleciała podczas jednej ze scen w obozie koncentracyjnym Buchenwald. Początkowo się wzruszyłam, a kilka stron dalej... kap, kap, kap. Łzy pełne bólu, bezsilności, smutku. Nie, to nie był koniec. Miałam czas, by się pozbierać. Serce pękło, znowu. Scena "finałowa"... słowa są zbędne.
Warto zaznaczyć, że akcja powieści dzieje się w dwóch ramach czasowych: II wojna światowa i czasy współczesne (o kolejnych pokoleniach). Poznajemy dalsze losy sióstr - Magdy i Wiktorii, którym przyjdzie się zmierzyć z niemałymi problemami "dnia codziennego", choć w przypadku Wiki to nie do końca sformułowanie o prawidłowym wydźwięku ;).
Jestem pod wrażeniem pracy, jaką włożył Autor, by "Po tamtej stronie piekła" tak właśnie wybrzmiało. Research w przypadku chociażby scen dotyczących lotnictwa jest bardzo wyczuwalny. Czytelnik znajdzie tu również fakty historyczne.
Mocną stroną sagi są również bohaterowie. Tak różni, a równie mocno wyraziści. Bruno, Greta, Sara, Henryk czy Klara... to postaci, które zostawiają ślad w sercu czytelnika. Do Teo nie pałam sympatią od samego początku, ale wydaje mi się, że może jeszcze niejednego zaskoczyć.
Nie skłamię, gdy napiszę, że, w moim odczuciu, "Po tamtej stronie piekła" jest najlepszą powieścią w dorobku Autora. Chylę czoła. Dopracowana w stu procentach. I bije z niej prawdziwość.

Polecam. OGROMNIE.

1966

Druga część historii o braciach lotnikach i ich bliskich równie pełna wzruszeń,smutku i emocji ,bo II wojna światowa i jej konsekwencje to piekło ,w którym przyszło żyć naszym bohaterom .Choć los rzucił braci Steinke na przeciwległe strony,to piętno wojny nie oszczędziło żadnego.Bruno ciężko ranny walczy z życiem,aTeodor trafia do Angli i zaciąga się do dywizjonu 314,rgdzie trudno mu się dostosować do poleceń przełożonego, rodzice ich natomiast trafiają do obozu.
W współczesności też nie jest za sielankowo -obie siostry popadają w nie lada kłopoty.
Bardzo podoba mi się styl pisania Pana Tomasza-nie ma tu zbędnych opisów,wszystko płynie lekko,spójnie i choć nie są to łatwe tematy,to potrafi opowiedzieć tak,że serce łamie się na pół.
Ciekawe co przyniesie tom III?

Przepięknie przedstawiona historia dalszych losów Bruna, Teo, Sary i ich rodzin.
Bardzo realistycznie, że aż ciarki przechodziły, autor opisał warunki pobytu rodziców Bruna i Teo, w obozie koncentracyjnym.
Aż trudno uwierzyć, że człowiek człowiekowi zgotował taki los.
To niewyobrażalne!
Czekam na kontynuację.
Książka przeczytana bez odkładania, jednym ciągiem.
Bardzo polecam.

Aż trudno uwierzyć, że człowiek człowiekowi zgotował taki los.
To niewyobrażalne!
Czekam na kontynuację.
Książka przeczytana bez odkładania, jednym ciągiem.
Bardzo...

Teodor Bury-Steinke po katastrofie lotniczej, z której ledwo uchodzi z życiem, przy pomocy marynarzy dostaje się do Ameryki, gdzie wraz z lotnikami amerykańskiego RAF-u chce pokonać niemieckiego wroga.
Za chłopakiem ciągnie się zła sława, a za swoje niehonorowe zachowanie zostaje wyrzucony ze służby w RAF-ie.
Co zrobi Teodor, aby znowu móc zasiąść za sterami samolotu? Czy mimo jego złej sławy powróci do służby?

Bruno po wypadku swojej maszyny, dochodzi do siebie w szpitalu. Jego poparzenia są tak rozległe, że prawdopodobnie nigdy już nie będzie mógł pilotować samolotu.
Na przekór wszystkim Bruno z pomocą miłej pielęgniarki- Grety, przechodzi rekonwalescencję.
Pomimo wszystko, kiedy dochodzi do siebie, chce znów wstąpić w szeregi Luftwaffu. Gdy tylko nadarza się mu okazja- nie marnuje jej.
Czy Bruno będzie dalej tak dobrym pilotem jak był przed wypadkiem? Czy odnajdzie swoją miłość w czasie wojny?

Współcześnie:
Podczas gdy młodsza z sióstr Wolskich bawi się dobrze na wyjeździe ze znajomymi, starsza zamartwia się o dziadka, który trafił do szpitala. Magda zadręcza się również swoimi problemami. Coraz częściej sięga po alkohol. W głowie siedzi jej jeszcze Jakub Gawron- jej dawna miłość.
Na domiar złego Wiktoria wplątała się w niezły ambaras podczas obecnego wyjazdu. Ekwadorskie wiezienie, nie należy do przyjemnych…

Jak potoczą się dalsze losy bohaterów? Czy rodzice bliźniaków są bezpieczni? Czy Bruno dotrzymał obietnicy danej Sarze?

By móc odpowiedzieć na te pytania, sięgnij koniecznie po ten tytuł!

Książkę od @tomaszbetcher.autor czytało się bardzo dobrze. Pełna emocji i wzruszeń! Po raz kolejny się nie zawiodłam!

Co zrobi Teodor, aby znowu móc zasiąść za sterami samolotu?...

Drugi tom zdecydowanie lepszy już pierwszy . Zakończenie świetnie sprawiające ze przebieram nogami z niecierpliwością na ciąg dalszy

Pełna historii książka. Piękna, nieodkładalna.

Pełna historii książka. Piękna, nieodkładalna.

• II wojna światowa
  • Rok 2023