Skazany na zło

Novae Res
2020-10-01
2020-10-01
Thriller Audiobook Adrian Bednarek Skazany na zło

"Skazany na zło" to moje pierwsze spotkanie z twórczością @adrian_bednarek_pisarz. Książka wciągnęła mnie od pierwszej strony. Bardzo fajnie napisana, akcja płynie wartko a zakończenie zaskakuje. Jedna rzecz mnie tylko irytowała, a raczej słowo - "nazista", zdecydowanie wolałabym żeby częściej było używane imię tej postaci.
Książkę polecam!

Książkę polecam!

Fajnie się jej słucha. Mało bohaterów, ciężko się pogubić.

Fajnie się jej słucha. Mało bohaterów, ciężko się pogubić.

Mroczna, brutalna, wciągająca.

Mroczna, brutalna, wciągająca.

Książka bardzo dobra, choć w moim odczuciu coś spowalniało historię.

Książka bardzo dobra, choć w moim odczuciu coś spowalniało historię.

"Skazany na zło" Adrian Bednarek

Własna firma, piękna żona, życie na poziomie - czego chcieć więcej. Poszukujący wrażeń Wiktor, nawiązuje romans z Moniką. Podczas romantycznych uniesień, kobieta dostaje niespodziewanego ataku kaszlu, który doprowadza do jej uduszenia. Przerażony mężczyzna, postanawia zakopać ciało kochanki, aby nie niszczyć swojego sielankowego życia.
Na jego nieszczęście, dostaje nowy telefon, w którym umieszczone są zdjęcia jego samego, zakopującego zwłoki Moniki. Mężczyzna staje się aktorem w bestialskim teatrze psychopatycznego Reżysera. Poprzez szantaż daje się nakłonić do popełnienia zbrodni i to nie jednej . Role w tym krwawym teatrze zmieniają się jednak, gdy dochodzi do makabrycznej napaści na żonę Wiktora.
Reżyser jeszcze nie zdaje sobie sprawy, że obudził w mężczyźnie ukryte zło i już niedługo to uczeń przerośnie mistrza.

Coż to był za thriller! Autor przedstawił w mistrzowski sposób sposób manipulację drugim człowiekiem,ale również to ile człowiek jest w stanie zrobić, aby ratować swój tyłek.. nawet kosztem najbliższych.
Zakończenie wprawia w totalne osłupienie. Dalej utwierdzam się w przekonaniu, że książki Adriana Bednarka można brać w ciemno, nigdy nie zawodzą!

"Skazany na zło" Adrian Bednarek

Na...

książka wspaniała. akcja mega ciekawa, intrygująca historia do samego końca trzymająca w napięciu.

To kolejna książka pana Bednarka po którą sięgnęłam. Jak zawsze, nie jestem zawiedziona. Czuć tutaj emocje, które przeżywa główny bohater. Przez swoje błędne decyzje wpadł w pułapkę psychopatycznego człowieka i nie widzi wyjścia z tej sytuacji. Podejmuje kolejne decyzje i działania, które doprowadzają do coraz gorszych rzeczy. Mam wrażenie, że to do czego został zmuszony, obudziło w nim głęboko skrywane instynkty i skłonności. Mojej sympatii nie wzbudził od samego początku. Jednak nie tylko "Reżyser" ponosi winę za wydarzenia, które następują później. To, do czego zmusza Aktora jest okrutne i przerażające. Jednak jeszcze bardziej przeraża to, co wyzwala się z Wiktora - jeszcze gorsze zło. Zakończenie całkiem ciekawe. Książkę czyta się bardzo szybko. Wciąga i trudno się od niej oderwać, chociaż końcówka trochę się ciągnie. Są tutaj drastyczne sceny, jednak znam autorów, którzy piszą bardziej krwawo. U pana Bednarka jest tego w sam raz, ani za mało, ani za dużo. Wygodna czcionka, nie męczy wzroku. Podsumowując, polecam fanom kryminałów. Jednak ze względu na drastyczne sceny, odradzam osobom bardziej wrażliwym.

Wow! To była istna jazda bez trzymanki! Bohater dał się podejść przez psychopatycznego “reżysera” i musi spełniać jego wynaturzone fantazje, by ten mógł nagrać film idealny. Dla mnie to było genialne! Momentami książka jest bardzo brutalna, ale przesłuchałam już na tyle dużo audiobooków Bednarka, że mnie to wcale nie dziwi : ) Wręcz liczyłam na mrok i dużo krwi (jakkolwiek źle to brzmi).

Książka jest ciekawa. Szybko się czyta. Polecam

Książka jest ciekawa. Szybko się czyta. Polecam

Przez jedną nieprzemyślaną decyzję Wiktor stał się aktorem osadzonym w brutalnej roli przez wyjątkowo sadystycznego, zwyrodniałego reżysera.

A tak naprawdę przez to, że zdradzał żonę, dał się podejść szantażyście, który wymagał od niego krzywdzenia innych ludzi.

Przepraszam, ale ta książka to zbiór banałów. Nie wywołuje emocji, nie miałam też ochoty wracać do niej wieczorami.

Przez pierwsze 100 stron akcja strasznie się wlecze, później lekko przyspiesza. Zakończenie bez fajerwerków.
Brutalne sceny chyba miały wynagrodzić czytelnikowi mierną fabułę. Niestety to za mało.

Adrian Bednarek Skazany na zło Zobacz więcej
Adrian Bednarek Skazany na zło Zobacz więcej