Skazany na zło

Wydawnictwo: Novae Res
Mirka

Jedno wydarzenie. Jedna decyzja. Jeden błąd. I twoje życie już nigdy nie będzie takie samo. Dom na kredyt, skromna firma i kochająca żona – oto życie niespełna trzydziestoletniego Wiktora Hauke. Ale pewnego dnia wszystko, co uznawał za najważniejsze, zostanie przekreślone, a to za sprawą jednego, niewybaczalnego błędu... Przez jedną nieprzemyślaną decyzję Wiktor stał się niewolnikiem...

Przez jedną nieprzemyślaną decyzję Wiktor stał się niewolnikiem spełniającym czyjeś wynaturzone zachcianki. Aktorem wbrew woli osadzonym w roli przez wyjątkowo sadystycznego, bezwzględnego, zwyrodniałego reżysera.
Czy będzie potrafił stawić opór swojemu oprawcy? Co będzie w stanie poświęcić, by zawalczyć o to, na czym zależy mu najbardziej? A może wynik tej okrutnej gry jest z góry przesądzony?

Adrian Bednarek to mistrz suspensu. U niego na początku jest trzęsienie ziemi, a potem tylko gorzej! W kreowaniu postaci socjopatów plasuje się w mojej osobistej czołówce!

Agnieszka Lingas-Łoniewska, pisarka

Adrian Bednarek funduje czytelnikom emocjonalny rollercoaster, bohatera skazując na zło, a czytelników na odrobinę niepewności, stresu i szaleństwa. Dajcie się porwać tej historii!
Przemysław Garczyński, 3telnik.pl
Poznałam zupełnie nową twarz Adriana Bednarka. To książka skazana na sukces! Ta historia po prostu wbija w fotel.

Wioleta Sadowska, subiektywnieoksiazkach.pl

Adrian Bednarek to gwarancja niebezpiecznie dobrego thrillera psychologicznego! Po raz kolejny ten autor rozstawia konkurencję po kątach i robi to po mistrzowsku! Polecam!

Klaudia Pankowska-Bianek, porozmawiajmy-o-książkach.blogspot.com

źródło opisu: https://novaeres.pl/katalog/tytuly?szczegoly=skazany_na_zlo,druk

źródło okładki: https://novaeres.pl/katalog/tytuly?szczegoly=skazany_na_zlo,druk

Wioleta Sadowska | 2018-09-27
Przeczytana: 27 września 2018

"Wielkie dzieła wymagały odejścia od schematów".

Muszę się wam przyznać do tego, że przed lekturą pierwszej, jednotomowej powieści Adriana Bednarka, miałam sporo obaw. Martwiłam się przede wszystkim o to, że nowa książka autora nie sprosta moim oczekiwaniom po tym, co zaprezentował w serii z Kubą Sobańskim. "Skazanego na zło" otwierałam więc z wieloma wątpliwościami. Jak się okazało - zupełnie niepotrzebnie.

Adrian Bednarek to urodzony w 1984 r. w Częstochowie, absolwent Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Autor od wielu lat fascynuje się tematyką kryminalną, w tym postaciami seryjnych morderców i II wojną światową. Jest także fanem żużlu. Zadebiutował dobrze przyjętą przez czytelników książką pt. "Pamiętnik diabła" (2014 r.), by następnie wydać trzy kolejne tomy tej serii.

Wiktor Hauke spotyka się w lesie ze swoją kochanką. Gdy kobieta niespodziewanie umiera, mężczyzna podejmuje decyzję, która na zawsze zmieni jego życie. Wiktor nie zdaje sobie bowiem sprawy z tego, że od...

żurawie_origami | 2018-10-09
Na półkach: 2018, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 09 października 2018

"Skazanego na zło" przeczytałam w ekspresowym tempie w porównaniu do ostatnich książek jakie czytałam. Pan Adrian Bednarek, obok pana Mroza i Chmielarza, to mój ulubiony autor kryminałów.I tym razem mnie nie zawiódł. Książka trzyma w napięciu od pierwszych stron, fabuła bardzo ciekawa, zwroty akcji nie pozwalają odłożyć książki aż się nie skończy. No i ten dar pisania o psychopatach (co trochę jest niepokojące :P). Do tego autor zawsze tak buduje swoich bohaterów, że czytelnik choć trochę chce wejść w "ich skórę" i próbuje ich złe wybory i zbrodnie usprawiedliwiać. Świetna książka. Czekam na więcej.

Dorota | 2018-11-12
Przeczytana: 12 listopada 2018

Wiktor jest młodym człowiek mieszkającym w Krakowie, ambitnym przedsiębiorcą z chwilowymi problemami finansowymi oraz alkoholowymi. Pomimo tego, że ma piękną i kochającą żonę wdaje się w romans z Moniką, dziewczyną napotkaną w barze. Całe jego życie zmienia się w jednej chwili, kiedy przychodzi mu podjąć trudną decyzję związaną z Moniką.
Z początku nie przekonała mnie do siebie ta książka. Niby szybko i całkiem przyjemnie się ją czytało. Ale miałam wrażenie, że to już było. Niczego nowego nie zawierała w sobie z czym wcześniej bym się już nie zetknęła.
Dopiero mniej więcej w połowie poczułam to coś. I chwyciło mnie za gardło do tego stopnie, że siedziałam i czytałam i nie mogłam się oderwać. Zaskoczenie i zdezorientowanie. To dwa słowa, które cały czas mi towarzyszyły. Do tego ta niesamowita gra, którą prowadził z nami Autor zmieniając charakter głównego bohatera. Do tego stopnia się wciągnęłam, że w pewnym momencie zadawałam sobie pytanie kto tu tak naprawdę jest oprawcą o kto...

Sargento_Garcia | 2018-10-15
Na półkach: Przeczytane, Od znajomych
Przeczytana: 15 października 2018

Zastanawiałem się przez dłuższy czas jak zacząć ocenę tej książki. Sam autor napisał, że jest to jedna z jego pierwszych historii (napisana jeszcze przed tetralogią o Kubie Sobańskim), która kilka lat „dojrzewała” na dysku. Patrząc więc według chronologii wydawania książek Wiktor Hauke jest świetnie wykreowanym następcą Sobańskiego, lecz biorąc pod uwagę kolejność powstawania to jest odwrotnie. Tak czy tak muszę przyznać, że Adrian Bednarek trzyma bardzo wysoki poziom swoich utworów, które czyta się jednym tchem, a czytelnikowi bardzo trudno przewidzieć czym zostanie uraczony w kolejnym rozdziale. Jak autor sam przyznaje kreowanie postaci krwawych i bezwzględnych socjopatów jest jego znakiem firmowym.
Cała historia zaczyna się już od pierwszych stron banalnym wypadem głównego bohatera z kochanką na podmiejski piknik, podczas którego popełnia on jeden „mały” lecz niewybaczalny błąd, wywołujący istną lawinę skutków. Zostaje on dosłownie osaczony i całkowicie zdominowany, staje się...

Aga_love_books | 2018-10-30
Przeczytana: 30 października 2018

Moje pierwsze spotkanie z twórczością autora uważam za baaaardzo udane. Powieść wciąga od samego początku. A to za sprawą bomby, którą P. Bednarek serwuje już na pierwszych stronach książki. Sama postać Wiktora jest tak geniale wykreowana, że dla niego samego chce się czytać i czytać. Wiele zaskakujących sytuacji, zwrotów akcji. No powiem powieść bardzo przypadła mi do gustu. Czyta się szybko, lekko i przyjemnie. Choć nie brak nieprzyjemnych epizodów. (Mianowicie krwawych)😉 Do tego zakończenie mega dobre. 🤓 Jestem ciekawa innych książek autora. I na pewno po nie sięgnę. Wręcz nie mogę się doczekać na ponowne spotkanie. A "Skazanego na zło" polecam, bardzo. 😀

Pistacia_Vera | 2018-11-16
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 16 listopada 2018

Dla mnie ta historia była podzielona na dwie części. w pierwszej poznałam bohatera - takiego przeciętnego, może nawet nudnego faceta, który co prawda hoduje na boku kochankę ale jednak kocha żonę i nie zamierza jej zostawić. potem wydarzyło się coś czego nie zdradzę a co sprawiło, że bohater się zmienił i to bardzo radykalnie i od tego momentu zaczął mi przypominać innego bohatera skonstruowanego przez Adriana Bednarka w serii z diabłem w tytule. historia dobra, wątek Nazisty momentami bardzo zabawny:
"W jego oczach dostrzegłem przerażenie. Nie panował nad sytuacją, dobitnie świadczyła o tym grzywka. Zwykle stojąca na baczność, teraz opadła niczym zrezygnowany Niemiec wracający z bitwy o Stalingrad",
zakończenie zaskakujące ale gdybym musiała wybierać, którego bohatera wolę to jednak wybrałabym mecenasa Sobańskiego.

adawid | 2018-11-07

To, co zrobił Adrian Bednarek czytelnikom, nie przystoi nikomu. Skazał ich nie na zło, ale ciągłe czytanie bez możliwości oderwania się, choćby na zwykłego papierosa. Trzeba czytać, czytać i jeszcze raz czytać, aby uzyskać całościowy obraz losów głównego bohatera, Wiktora Hauke.
Drobny biznesmen, żonaty z piękną kobietą i niecałe trzydzieści lat. Ot, zwykła egzystencja, gdyby nie kredyt na dom oraz walka z alkoholizmem. Problemów sporo, ale zupełnie inne wydarzenie, postawiło jego życie na głowie. Wiktor uległ pokusie, małego skoku w bok. Bardzo szybko pożałował tego kroku.

Całość recenzji na:

joaśka | 2018-10-27
Przeczytana: 27 października 2018

Ocenę daję podwyższoną. O ile bowiem nie można mieć zastrzeżenia do pomysłu, tempa akcji czy bohaterów to do wiarygodności wydarzeń już tak. Trudno mi bez spoilerowania napisać wprost o co chodzi więc napiszę oględnie: trudno mi przełknąć nagłe przemiany bohaterów bez dogłębnego wniknięcia w materię. Był dobry, a tu: a kuku! zły. Jak na zawołanie. Wiem, że czynniki tzw. środowiskowe mogą być silnym impulsem, ale gdyby autor tak pokusił się o bardziej uważną analizę byłoby miło ;)
Poza tym bez zastrzeżeń.

Książka nie wnosi ni nowego, odkrywczego do gatunku- to fakt. Zakupiłam w ciemno, ponieważ poprzedni cykl był dobry. Na początku myślałam ehh sztampowa wiem co się dalej wydarzy itp- kurcze szkoda. Jednak z każdą kolejną stroną zmieniałam zdanie i nie chciałam bez dotarcia do końca odkładać książki. Pomysł na fabułę trafił w moje gusta. Autor zręcznie i sprawnie mieszał wątki i zmieniał bieg losu gdy mu się tylko podobało. W każdej chwili ofiara mogła zamienić się w kata i odwrotnie. Po przeczytaniu zdania " nie wiesz wszystkiego" pod koniec książki już wiedziałam jak to się zakończy- trafiłam, co nie zmieniło faktu, że przyjemnie się czytało zakończenie i miałam myśli, że może autor oszczędzi bohatera i da mu wyjść na prostą, a nieco wcześniej myślałam o opcji kontynuowania "dzieła". Powyższe świadczy o tym, że historia mnie wciągnęła, zżyłam się z bohaterem i nawet próbowałam odgadywać zamiary autora. Opisy krajobrazu itp bardzo oszczędne, jedynie nakreślające miejsce i czas....

DorotaKa | 2018-09-12

Mamy w tej książce Reżysera, czyli naszą postać z samego dna piekieł, czyste zło szukające zaspokojenia tam, gdzie normalni ludzie nigdy nie zapuszczają się nawet w najbardziej napędzanej nienawiścią wyobraźni. Mamy też Aktorów, ofiary chorej wyobraźni, które muszą robić rzeczy straszne - Reżyser nie przebiera w środkach, by zmusić ich do posłuszeństwa, i nie inaczej jest w przypadku Wiktora. Nad powieścią unosi się lekko duch Sobańskiego, więc spragnieni mocniejszych scen czytelnicy powinni być usatysfakcjonowani. Nie o krew jednak w tej historii chodzi, a o ludzką naturę.

W Skazanym... autor rysuje mocną kreską granicę ludzkiej wytrzymałości, po przekroczeniu której już nie można po prostu wrócić i być tym samym człowiekiem co wcześniej. Widzimy destrukcyjną siłę zła budzącego się w człowieku za sprawą jednej błędnej decyzji. Jeden błąd, który tak naprawdę mógł popełnić każdy z nas. Raczej niewielkie są szanse na to, że nasze życie wziął w swoje ręce jakiś psychopata z Krakowa...