Wyzwanie czytelnicze LC

Skazany na zło

Wydawnictwo: Novae Res
Mirka

Jedno wydarzenie. Jedna decyzja. Jeden błąd. I twoje życie już nigdy nie będzie takie samo. Dom na kredyt, skromna firma i kochająca żona – oto życie niespełna trzydziestoletniego Wiktora Hauke. Ale pewnego dnia wszystko, co uznawał za najważniejsze, zostanie przekreślone, a to za sprawą jednego, niewybaczalnego błędu... Przez jedną nieprzemyślaną decyzję Wiktor stał się niewolnikiem...

Przez jedną nieprzemyślaną decyzję Wiktor stał się niewolnikiem spełniającym czyjeś wynaturzone zachcianki. Aktorem wbrew woli osadzonym w roli przez wyjątkowo sadystycznego, bezwzględnego, zwyrodniałego reżysera.
Czy będzie potrafił stawić opór swojemu oprawcy? Co będzie w stanie poświęcić, by zawalczyć o to, na czym zależy mu najbardziej? A może wynik tej okrutnej gry jest z góry przesądzony?

Adrian Bednarek to mistrz suspensu. U niego na początku jest trzęsienie ziemi, a potem tylko gorzej! W kreowaniu postaci socjopatów plasuje się w mojej osobistej czołówce!

Agnieszka Lingas-Łoniewska, pisarka

Adrian Bednarek funduje czytelnikom emocjonalny rollercoaster, bohatera skazując na zło, a czytelników na odrobinę niepewności, stresu i szaleństwa. Dajcie się porwać tej historii!
Przemysław Garczyński, 3telnik.pl
Poznałam zupełnie nową twarz Adriana Bednarka. To książka skazana na sukces! Ta historia po prostu wbija w fotel.

Wioleta Sadowska, subiektywnieoksiazkach.pl

Adrian Bednarek to gwarancja niebezpiecznie dobrego thrillera psychologicznego! Po raz kolejny ten autor rozstawia konkurencję po kątach i robi to po mistrzowsku! Polecam!

Klaudia Pankowska-Bianek, porozmawiajmy-o-książkach.blogspot.com

źródło opisu: https://novaeres.pl/katalog/tytuly?szczegoly=skazany_na_zlo,druk

źródło okładki: https://novaeres.pl/katalog/tytuly?szczegoly=skazany_na_zlo,druk

Wioleta Sadowska | 2018-09-27
Przeczytana: 27 września 2018

"Wielkie dzieła wymagały odejścia od schematów".

Muszę się wam przyznać do tego, że przed lekturą pierwszej, jednotomowej powieści Adriana Bednarka, miałam sporo obaw. Martwiłam się przede wszystkim o to, że nowa książka autora nie sprosta moim oczekiwaniom po tym, co zaprezentował w serii z Kubą Sobańskim. "Skazanego na zło" otwierałam więc z wieloma wątpliwościami. Jak się okazało - zupełnie niepotrzebnie.

Adrian Bednarek to urodzony w 1984 r. w Częstochowie, absolwent Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Autor od wielu lat fascynuje się tematyką kryminalną, w tym postaciami seryjnych morderców i II wojną światową. Jest także fanem żużlu. Zadebiutował dobrze przyjętą przez czytelników książką pt. "Pamiętnik diabła" (2014 r.), by następnie wydać trzy kolejne tomy tej serii.

Wiktor Hauke spotyka się w lesie ze swoją kochanką. Gdy kobieta niespodziewanie umiera, mężczyzna podejmuje decyzję, która na zawsze zmieni jego życie. Wiktor nie zdaje sobie bowiem sprawy z tego, że od...

Katarzyna | 2018-12-22
Przeczytana: 22 grudnia 2018

Mówią, że dobro powraca. A zło?
Bywa, że w naszym umyśle tworzą się usprawiedliwiania dla popełnianych czynów. Kierowani chęcią wymuszenia zadośćuczynienia za zło, zemsty za czyn, którego nie jesteśmy w stanie wybaczyć, dajemy sobie prawo do samosądu, do wyznaczenia pokuty winnemu, do bawienia się w boga i karanie za grzechy. Łatwo osądzać takie zachowania jako nieetyczne, pełne wewnętrznego zła, sprzeczne z kierującymi naszym życiem ludzkim poczuciem sprawiedliwości. Ale, czy gdyby to nam psychopata odebrał spokój, ukochaną osobę, poczucie życia prowadzonego wedle spełnionych marzeń, mielibyśmy w sobie moc pogodzenia się z losem? A może moc należy rozumieć inaczej? Może to ona kieruje zemstą?
Jak ocenić osobę, która, jak bohater "Skazanego na zło", podejmując niewłaściwą decyzję, ściąga na siebie przekleństwo ciągu wydarzeń, które przyniosą więcej zła niż dobra? I czy właściwie jakakolwiek decyzja, podejmowana przez człowieka szalejącego z niepokoju, zaskoczonego sytuacją mogącą...

żurawie_origami | 2018-10-09
Przeczytana: 09 października 2018

"Skazanego na zło" przeczytałam w ekspresowym tempie w porównaniu do ostatnich książek jakie czytałam. Pan Adrian Bednarek, obok pana Mroza i Chmielarza, to mój ulubiony autor kryminałów.I tym razem mnie nie zawiódł. Książka trzyma w napięciu od pierwszych stron, fabuła bardzo ciekawa, zwroty akcji nie pozwalają odłożyć książki aż się nie skończy. No i ten dar pisania o psychopatach (co trochę jest niepokojące :P). Do tego autor zawsze tak buduje swoich bohaterów, że czytelnik choć trochę chce wejść w "ich skórę" i próbuje ich złe wybory i zbrodnie usprawiedliwiać. Świetna książka. Czekam na więcej.

Dorota | 2018-11-12
Przeczytana: 12 listopada 2018

Wiktor jest młodym człowiek mieszkającym w Krakowie, ambitnym przedsiębiorcą z chwilowymi problemami finansowymi oraz alkoholowymi. Pomimo tego, że ma piękną i kochającą żonę wdaje się w romans z Moniką, dziewczyną napotkaną w barze. Całe jego życie zmienia się w jednej chwili, kiedy przychodzi mu podjąć trudną decyzję związaną z Moniką.
Z początku nie przekonała mnie do siebie ta książka. Niby szybko i całkiem przyjemnie się ją czytało. Ale miałam wrażenie, że to już było. Niczego nowego nie zawierała w sobie z czym wcześniej bym się już nie zetknęła.
Dopiero mniej więcej w połowie poczułam to coś. I chwyciło mnie za gardło do tego stopnie, że siedziałam i czytałam i nie mogłam się oderwać. Zaskoczenie i zdezorientowanie. To dwa słowa, które cały czas mi towarzyszyły. Do tego ta niesamowita gra, którą prowadził z nami Autor zmieniając charakter głównego bohatera. Do tego stopnia się wciągnęłam, że w pewnym momencie zadawałam sobie pytanie kto tu tak naprawdę jest oprawcą o kto...

Blanka | 2018-12-10
Na półkach: 2018, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 09 grudnia 2018

Wiktor Hauke ma średnio prosperującą firmę i żonę — Igę, która jest dla niego najważniejsza na świecie. Jednak, w którymś momencie swojego życia popełnia wielki błąd i podejmuje decyzję, która będzie go słono kosztować – zostanie idealnym Aktorem. Reżyser to natomiast psychopata – sadysta, który nie cofnie się przed niczym, jeżeli Wiktor nie będzie chciał odgrywać jego chorego scenariusza.

„Ale Reżyser pragnął czegoś więcej- chciał rozbudzić w Aktorze prawdziwe szaleństwo, zakorzenić zło, które zmienia człowieka na zawsze. Udało mu się. Zaraził Aktora prawdziwą nienawiścią”. (s.242)

„Skazany na zło” to mega wciągający thriller, tak wciągający, że ostatniej nocy miałam przeczytać „jeszcze tylko jeden rozdział”, a siedziałam i czytałam do 7 rano. Nie było sposobu, żeby oderwać się od tej książki! Dobre, trzymające w napięciu tempo i częste zwroty akcji, to zdecydowanie coś, co lubię, a tu to dostałam. Dodatkowy plus za wątek związany z II Wojną Światową, który bardzo dodawał...

Pistacia_Vera | 2018-11-16
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 16 listopada 2018

Dla mnie ta historia była podzielona na dwie części. w pierwszej poznałam bohatera - takiego przeciętnego, może nawet nudnego faceta, który co prawda hoduje na boku kochankę ale jednak kocha żonę i nie zamierza jej zostawić. potem wydarzyło się coś czego nie zdradzę a co sprawiło, że bohater się zmienił i to bardzo radykalnie i od tego momentu zaczął mi przypominać innego bohatera skonstruowanego przez Adriana Bednarka w serii z diabłem w tytule. historia dobra, wątek Nazisty momentami bardzo zabawny:
"W jego oczach dostrzegłem przerażenie. Nie panował nad sytuacją, dobitnie świadczyła o tym grzywka. Zwykle stojąca na baczność, teraz opadła niczym zrezygnowany Niemiec wracający z bitwy o Stalingrad",
zakończenie zaskakujące ale gdybym musiała wybierać, którego bohatera wolę to jednak wybrałabym mecenasa Sobańskiego.

Sargento_Garcia | 2018-10-15
Na półkach: Przeczytane, Od znajomych
Przeczytana: 15 października 2018

Zastanawiałem się przez dłuższy czas jak zacząć ocenę tej książki. Sam autor napisał, że jest to jedna z jego pierwszych historii (napisana jeszcze przed tetralogią o Kubie Sobańskim), która kilka lat „dojrzewała” na dysku. Patrząc więc według chronologii wydawania książek Wiktor Hauke jest świetnie wykreowanym następcą Sobańskiego, lecz biorąc pod uwagę kolejność powstawania to jest odwrotnie. Tak czy tak muszę przyznać, że Adrian Bednarek trzyma bardzo wysoki poziom swoich utworów, które czyta się jednym tchem, a czytelnikowi bardzo trudno przewidzieć czym zostanie uraczony w kolejnym rozdziale. Jak autor sam przyznaje kreowanie postaci krwawych i bezwzględnych socjopatów jest jego znakiem firmowym.
Cała historia zaczyna się już od pierwszych stron banalnym wypadem głównego bohatera z kochanką na podmiejski piknik, podczas którego popełnia on jeden „mały” lecz niewybaczalny błąd, wywołujący istną lawinę skutków. Zostaje on dosłownie osaczony i całkowicie zdominowany, staje się...

To, co zrobił Adrian Bednarek czytelnikom, nie przystoi nikomu. Skazał ich nie na zło, ale ciągłe czytanie bez możliwości oderwania się, choćby na zwykłego papierosa. Trzeba czytać, czytać i jeszcze raz czytać, aby uzyskać całościowy obraz losów głównego bohatera, Wiktora Hauke.
Drobny biznesmen, żonaty z piękną kobietą i niecałe trzydzieści lat. Ot, zwykła egzystencja, gdyby nie kredyt na dom oraz walka z alkoholizmem. Problemów sporo, ale zupełnie inne wydarzenie, postawiło jego życie na głowie. Wiktor uległ pokusie, małego skoku w bok. Bardzo szybko pożałował tego kroku.

Całość recenzji na:

czytanienaplatanie | 2018-12-12
Przeczytana: 09 grudnia 2018

Co zrobilibyście gdyby się okazało, że jesteście marionetką w rękach szaleńca? Reżysera realizującego szalony scenariusz, w którym Ty jesteś głównym aktorem? A rola, którą masz odegrać, to zło w najczystszej postaci?

Główny bohater, Wiktor Hauke, to nowobogacki biznesmen z domem na kredyt i problemem alkoholowym. Deklarowana miłość do żony, nie przeszkadza mu w nawiązaniu romansu ze świeżo poznaną w barze dziewczyną. W momencie gdy głowę zaprzątają mu prozaiczne problemy dnia codziennego, jego życie zostaje postawione na głowie. Zostaje zmuszony do podjęcia decyzji, która podobnie do efektu kuli śnieżnej, pociągnie za sobą kolejne. Wszystko okaże się nieistotne w zestawieniu z wyborem, przed którym stanie, a później jego konsekwencjami. Sam przekona się do czego jest zdolny w obliczu zagrożenia bliskiej mu osoby. Wtedy nie będzie już odwrotu. I już nic nie będzie takie jak przedtem.

Sama zastanawiałam się, jak postąpiłabym na miejscu Wiktora. Czy każdy z nas ma w sobie złą...

Aga_love_books | 2018-10-30
Przeczytana: 30 października 2018

Moje pierwsze spotkanie z twórczością autora uważam za baaaardzo udane. Powieść wciąga od samego początku. A to za sprawą bomby, którą P. Bednarek serwuje już na pierwszych stronach książki. Sama postać Wiktora jest tak geniale wykreowana, że dla niego samego chce się czytać i czytać. Wiele zaskakujących sytuacji, zwrotów akcji. No powiem powieść bardzo przypadła mi do gustu. Czyta się szybko, lekko i przyjemnie. Choć nie brak nieprzyjemnych epizodów. (Mianowicie krwawych)😉 Do tego zakończenie mega dobre. 🤓 Jestem ciekawa innych książek autora. I na pewno po nie sięgnę. Wręcz nie mogę się doczekać na ponowne spotkanie. A "Skazanego na zło" polecam, bardzo. 😀