Dom pełen kłamstw

Okładka książki Dom pełen kłamstw Karolina Wójciak
Okładka książki Dom pełen kłamstw
Karolina Wójciak Wydawnictwo: Karolina Wójciak literatura obyczajowa, romans
Karolina Wójciak
2018-11-14
2018-11-14
sensacja thriller romans miłość wdowa policja policjant śmierć wypadek dochodzenie

Ta książka nie zrobiła na mnie wrażenia.
Miałam wrażenie, że nigdy się nie skończy. Wszystko jakieś przeciągnięte, naciągane, nie podobała mi się ta historia.

Ta książka nie zrobiła na mnie wrażenia.

Autorka która bardzo lubię. Natomiast uważam, że książka która jest częścią serii powinna być tym oznaczona, bo lubię czytać takie książki pod rząd.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

„Wszystko przez to, że związek tworzy dwoje ludzi. Deklarują miłość, szacunek i szczerość, ale każdy jest odpowiedzialny tylko za siebie. Nawet jeśli ty dasz z siebie sto procent, nie masz gwarancji co do drugiej osoby. Dajesz kredyt zaufania z nadzieją, że twój partner cię nie zawiedzie, i w zasadzie to wszystko, co możesz zrobić”.

Karolina Wójciak w wersji obyczajowej.. a czemu by nie. Ale niech Was nie zwiedzie ta wdzięczna gatunkowa szufladka, bo gdy zacznie się w jej buszować, znajdzie się i coś dla wielbicieli romansu, thrillera, a nawet sensacji..

Poznajcie zatem Kaję, kobietę której dotąd piękne i szczęśliwe życie zmieniło się na zawsze w wyniku nieszczęśliwego wypadku, w którym zginął jej ukochany mąż. W jednej chwili została wdową, samotną matką z dwójką dzieci, kłębkiem nerwów w emocjonalnej i życiowej rozsypce. Mimo jej osobistego końca świata, ten „publiczny” wcale się nie zatrzymał i zmusił ją, by w końcu się ogarnęła i poskromiła emocje. Wkrótce okazuje się jednak, że nieszczęśliwy wypadek męża Kai, wcale nie był nieszczęśliwym wypadkiem, a mężczyzna nie był tym, za kogo jego żona uważała go przez całe swoje życie. Nieoczekiwanie piedestał na którym go postawiła, zaczyna się kruszyć.. Kaja analizuje więc wspomnienia, by dostrzec to, co przeoczyła. A pojawiające się co chwila „nowości”, odsłaniają niepokojący obraz relacji opartej, jak się okazuje, na kłamstwie, wyrachowaniu, obłudzie i pustych słowach.
Czy Kaja jest gotowa zmierzyć się z prawdą?

„Dom pełen kłamstw” to historia brutalnie doświadczonej przez los kobiety, rozczarowanej swoją naiwnością, zmuszonej ponieść konsekwencje swoich i nie swoich decyzji.. Wrzuconej w świat nie uznający kompromisów. Pełen emocji, uczuć i przeczuć dosadny przekaz ku przestrodze i dla przykładu. Otwarte zakończenie pozwala puścić wodzę wyobraźni i dopisać ciąg dalszy wedle własnych oczekiwań..

Oj.. podobało mi się. Polecam.

Karolina Wójciak w wersji obyczajowej.....

"DOM PEŁEN KŁAMSTW" - KAROLINA WÓJCIAK

Książka kolejna, po którą sięgnęłam. Ma coś
w sobie, jednak nie porwała mnie od pierwszych stron jak pozostałe jej książki. Gdyby była to pierwsza książka autorki, po którą sięgnęłabym na pewno odłożyłabym ją... i może kiedyś wróciła.
Jednak znając twórczość już dość dobrze, nie dałam za wygraną i koniecznie chciałam poznać losy Kai. Chciałam wiedzieć co stało się naprawdę z jej mężem Michałem. jaką rolę ma w tym Piotr, czy policjant depczący im po piętach i to dosłownie, wykryje coś. I najważniejsze, czy Michał zginął nieszczęśliwie w wypadku czy też ktoś mu " dopomógł" Jak tak to kto jest winny jego śmierci, komu tak bardzo podpadł, i co takiego zrobił, że być może ktoś chciał by zginął?
Na początku rozpaczająca, mdła wdowa, zamienia się niemal w panią detektyw i krok po kroku odkrywa prawdę. Czy pomagający jej Wojtek ma czyste intencje i jakie są prawdziwe zamiary Piotra?
Na te i inne pytania otrzymujecie odpowiedzi bardzo wolno, śledztwo idzie w zupełnie innym kierunku i nagle jak to w jej książkach następuję nieoczekiwany zwrot akcji i zagadka za zagadką co ścieli się , zamiast rozwiązania, następują następne po sobie. Końcówka,... powala. Cieszę się, że dałam jej szansę, choć za sam początek - mimo jakże potrzebny - daje dwa punkty mniej w ocenie. Mimo to polecam. Sebastian, Piotr i Kaja z mamą Ewą, po prostu powala. Czytajcie.... polecam.

OCENA 08/10
76/23 ( 13/08)
ilość stron: 542
Data I wydania:: 14.11.2018R.
Czas przewidziany czytania: około: 8 h 52 min.
lektorzy brak audiobooka.
Anastazja
Skończona 27.08.2023 (czytana Legimi)

"DOM PEŁEN KŁAMSTW" - KAROLINA WÓJCIAK

Książka kolejna, po którą sięgnęłam. Ma coś

Dom pełen kłamstw to książka ukazująca w jak łatwy sposób można na własne życzenie pozostać ślepym w stosunku do najbliższej osoby. Jak jedna osoba jest w stanie poświęcić całego siebie dla wspólnego dobra a druga nie daje prawie nic w zamian. Jak bezgraniczne zaufanie potrafi zniszczyć na pozór wzorcową, idealną rodzinę.

Moje trzecie spotkanie z autorką i nawet udane 🙈
Nawet,  ponieważ połowa książki podobała mi się bardzo a później było już gorzej.
Kryminał, sensacja,  obyczaj i romans to dla mnie już zdecydywanie za dużo.
W pewnym momencie miałam wrażenie,  że zaczęłam czytać inną książkę.

Moje trzecie spotkanie z autorką i nawet udane 🙈
Kryminał, sensacja,  obyczaj i romans to dla mnie już zdecydywanie za dużo.
W pewnym momencie miałam wrażenie,  że zaczęłam czytać inną książkę.

Lekko napisana historia kryminalna o mocno obyczajowym zabarwieniu. Poszczególne fragmenty narracji przeplatają różne punkty widzenia bohaterów historii. Książka z historią na czasie i przesłaniem dla średniego pokolenia.

To była wielka przyjemność czytać tak dobrą książkę

To była wielka przyjemność czytać tak dobrą książkę

Uwielbiam książki Karoliny, ale ta mnie nie porwała. Ciągnęła mi się ta lektura bardzo. Myślę, że to po prostu nie mój typ książki. Za dużo opisów nie wnoszących nic do fabuły, irytujący bohaterowie.
Zakończenie właściwie mi się podobało, bo jest w stylu Karoliny, takie, że nie wiadomo co dalej. To akurat na plus i tu się na końcu uśmiechnęłam.
W sumie chciałam lekkiej książki to ją dostałam ;-).
Pozostałe książki autorki uwielbiam, ta niestety nie trafiła w mój gust.

W sumie chciałam lekkiej...

To nic, że nie ugotowałam obiadu, to nic, że bałagan dookoła, że nie słyszałam dzwoniącego telefonu, nic, że nie zauważyłam kładącego się spać obok mnie męża, i nic, że jadłam mając tylko coś pod ręką, bo byłam tak zaabsorbowana czytaniem tej kryminalnej przygody.
Historia była na tyle zaskakująca i wciągająca, że chodziłam z książką w ręku przez dwa dni, nie odrywając wzroku od napiętej akcji, zdarzeń, które otwierały oczy ze zdziwienia.
Starą prawdą jest, że nie ufa się nigdy bezgranicznie, bo zawsze jest w każdym z nas ta szczypta podejrzliwości. Człowiek w swoim życiu dla wysokiego statutu społecznego, zdobywania, chęci posiadania, pożądania tego co nieosiągalne, ba, tego co zakazane jest się w stanie zmienić, niszcząc to, co budował latami, to co kochał i pielęgnował, rujnować siebie.
Moją największą uwagę przykuł wątek policjant- żona zmarłego, czyli Kaja-Sebastian. Autorka Karolina Wójciak w niesamowicie zręczny sposób, cholernie mądry stworzyła idealne połączenie dwojga ciał, dusz i umysłów. Te kreacje są tak inteligentnie ulokowane w książce i całej tej historii, że na pierwszy rzut oka nie są dostrzegalne. Trzeba być w tej opowieści, by zrozumieć całą fabułę, pomysł i przekaz.
Według mnie to właśnie Sebastian jest głównym rozgrywającym tej lektury. To jego działania i osobowość jest tu nieoceniona. Jego sposób bycia prowokuje do analizy.
Karolina jestem pod wrażeniem tego, jaki masz dar do kreowania postaci. W jaki sposób nadajesz im styl życia, budujesz emocje, stwarzasz maniery i prowokujesz zachowania. Widać to w każdej Twojej książce.
Brawurowo napisane!