7 (47 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny
83-60046-75-1
listy
Snoopy

"Jestem oto we Włoszech to znaczy na kolanach przy źródle. Jest tu nieprzytomnie pięknie i chodzę cały spuchnięty ze szczęścia. [...] Jestem tak jak kazałeś w Orvieto. Zgadza się wszystko: trawa na placu i katedra, którą obchodzę z wszystkich stron i zupełnie nie mogę sobie dać z nią rady. [...] Sam rozumiesz, że oczy mi wyłażą i tylko w nocy wracają na swoje miejsce i to nie zawsze". Zbigniew...

Zbigniew Herbert

"Łajdaku, smak świata to dla ciebie wszystko: tawerna, stół, szklanki, zapachy, światła, cienie, architektura ale to zaznaczone mimochodem, jak na mój gust za dużo pokłonu przed sztuką".
Czesław Miłosz

"Spotkanie wypadło raczej policyjnie niż sentymentalnie z matką ziemią rodzinną. Potem miałem jeszcze parę przykrości więc postanowiłem uciec z Warszawy i zaszyć się w lasach nad jeziorami razem z planem Paryża i albumem szkoły sieneńskiej".
Zbigniew Herbert

"Przed oknem oliwki a za nimi ogromny krajobraz w dole, aż do morza. Jednak pomyśl o tym, żeby przyjechać. [...] Potrzebujesz rzeczy - ich piękno, poza wszystkimi naszymi zakręceniami, jest tylko zbawienne. A właśnie rzeczy do oglądania tu dużo. Więc pomyśl!".
Czesław Miłosz

Marek | 2011-12-11

Bardzo ciekawa dwóch wielkich poetów polskich i wbrew temu co się mówi do końca bardzo się przyjaźnili mimo tego, że mieli różne poglądy na politykę na polskość. Naprawdę warto przeczytać. Pięknie wydane przez Zeszyty Literackie

Augustyn | 2011-06-20

Pochłania. Pozwala zauważyć ewolucję przyjaźni dwóch poetów, zagłębić się w różnicy ich charakterów, poglądów, życiowego etosu.

Wydana bardzo ładnie, jak wszystkie książki Zeszytów Literackich w ostatnich latach.

psotka2112 | 2011-04-21
Przeczytana: 20 kwietnia 2011

Poeci to wesołe chłopaki. Nawet jak piszą bardzo poważne wiersze.

Tomek | 2016-07-04
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane