Król

Okładka książki Król Dagmara Andryka
Okładka książki Król
Dagmara Andryka Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Anna Maria Kier (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Anna Maria Kier (tom 1)
Prószyński i S-ka
2022-04-12
2022-04-12

Boom na policjantki- bohaterki trwa... Tym razem mamy na tapecie emerytkę... Zdziwieni? Ja też. Pani detektyw podejmuje się zadania karkołomnego - znalezienia " kreta" w prywatnej firmie farmaceutycznej. Jak to bywa, argumentem przeważającym są spore pieniądze oferowane za rozwiązanie problemu.
Fajna? Hmm.. Chyba tak. Wciągająca? Dosyć. Mimo wszystko coś lekko " zgrzyta" , ale chyba muszę przeczytać dalsze części, aby sprecyzować co to jest. Na początek mocne 6*

Fajna? Hmm.. Chyba tak. Wciągająca? Dosyć. Mimo wszystko coś lekko "...

Anna Maria Kier to kobieta po czterdziestce, rozwiedziona, ale w dalszym ciągu utrzymuje bardzo dobry kontakt z swoim byłym mężem, ma też syna… Poznajemy ją w wkraczającą w nowy życiowy etap – kończy swoją pracę w policji i przechodzi na emeryturę.

Okazuje się, że los nie da jej próżnować. Prezes dużej farmaceutycznej firmy zleca Kier, aby przeprowadziła śledztwo i odkryła tożsamość kreta, który według prezesa kradnie informacje dla konkurencji. Gdyby nie to, że nasza bohaterka potrzebuje pieniędzy na leczenie syna to prawdopodobnie by sobie odpuściła tę fuchę. Anna nie jest bardzo komputerowa, tymczasem śledztwo wymaga działania także w tej strefie. Na szczęście dostaje kontakt do wyjątkowo łebskiej dziewczyny – Wandy Lechickiej. Razem mogą naprawdę dużo.

Jesteście ciekawi?

Bardzo polubiłam się z Anną Marią Kier, z pewnością będę się z nią jeszcze spotykać. Mogłam ją poznać bliżej poprzez retrospekcje z kilku ważnych w jej służbie akcji, a także dzięki wspomnieniom o jej małżeństwie, wychowywaniu syna (a raczej nie-wychowywaniu) . Również postać Wandy jest bardzo interesująca, wręcz oryginalna! Liczę, że bliżej poznam ją w kolejnych tomach.

Podoba mi się styl Autorki, jej humor i lekkość pióra. W „Królu” nie wszystko jest powiedziane wprost, trzeba się domyślać pewnych rzeczy. I to jest bardzo intrygujące. Na pewno sięgnę po kontynuację, bo zakończenie tego tomu rozbudziło we mnie jeszcze większą ciekawość.

To moje pierwsze spotkanie z Autorką i nawet udane. Pomijając wydumane imiona - oklepana Anna Maria i małomiasteczkowy "Tristan" - dobrze, że nie Conan :)
( w tym momencie wymownie przewracam oczami) to książka napisana ciekawie, akcja toczy się z werwą, postacie są interesujące choć rozwiązanie zagadki/ zlecenia jakoś mi umknęło i musiałam wrócić o kilka stron i przeczytać ponownie. Mam nadzieję, że wątek ojca się zakończy w II tomie, bo trochę mnie drażni, że dorosła -za przeproszeniem- baba a do tego policjantka boi się ojca i nie umie mu się "postawić".

Książka zaciekawiła mnie na tyle, by sięgnąć po kolejny tom.

Fajny pomysł tematu,szpiegostwo w firmie farmaceutycznej itp,bohaterka,policjantka na emeryturze i jej IT pomocniczka ale... Odczułam pobieżnie i niestarannie opracowanie całości , coś nie do końca sprawdzone ,opisana ,poprowadzone wątki..dam szansę na cdn bo pomysł jest tego wart .

Przemyślana i dopracowana historia. Podoba mi się tematyka i świetnie wykreowane kobiece detektywki. Takie z krwi i kości., wielowymiarowe i ciekawe.

Widać tutaj jeszcze spory chaos, autorka nie do końca wie jaką powieść chce napisać, ale są też symptomy, że będzie lepiej. Ta książka to przeciętniak, ale sięgnę po następny tom i zobaczymy czy gra jest warta świeczki.

"Król" to pierwsza część serii o Annie Marii Kier. Anna była policjantka dostała zlecenie wykrycia kreta w firmie farmaceutycznej w zadaniu pomaga jej Wanda specjalistka w IT (nie zawsze legalnymi metodami). W tle mroczne skrywane historie rodzinne Anny. Powieść trochę obyczajowa trochę kryminalna.
To moje pierwsze spotkanie z pisarką Dagmarą Andryką i przyznam, że jestem mile zaskoczona. Książkę czyta się lekko.
Polecam jeżeli ktoś lubi takie klimaty.
Ja biorę się za następną część.

To moje pierwsze spotkanie z pisarką Dagmarą Andryką i przyznam, że jestem...

Anna Maria Kier, była warszawska policjantka, uczciwa w tle ciemna historia rodzinna i Wanda hakerka .świetny duet
dobrze się czytało ,biorę się za następną część

dobrze się czytało ,biorę się za następną część

Anna Maria Kier to warszawska policjantka przechodząca na emeryturę. Nade wszystko uczciwa i pochłonięta pracą 👮‍♀️🚔

Sytuacja prywatna zmusza Annę do powrotu na tryb pracy, więc z młodą specjalistką od cyberprzestępczości zakłada agencję detektywistyczną🔍

Zagadka kryminalna na nie najgorszym poziomie, przeplatana z życiem prywatnym, wychodzi z tego taka trochę podrasowana obyczajówka 😅

Książka nawet przypadła mi do gustu i na pewno skończę całą serię, bo czyta się to bardzo szybko i przyjemnie 😊

Przerzucanie kartek z prędkością światła od natłoku emocji to zdecydowanie nie ta liga, ale to dobra książka i przyciągająca 🖊️📚👌

Czas zacząć przygodę z Anną Marią Kier bo już kilka osób mi ją polecało i mogę potwierdzić, że się nie zawiodłam.

Anna Maria Kier odchodzi z policji i postanawia teraz więcej czasu poświęcić synowi oraz choremu ojcu. Jednak nauczona przez lata pracy, dyscypliny nudzi się. Przypadkiem zostaje poproszona przez prezesa jednej z firm farmaceutycznych do znalezienia kreta w swojej firmie, który przekazuje dane do konkurencji. Zatrudnia ją w firmie i zaczyna się śledztwo jednak zamiast kreta okazuje się, że trzeba rozwiązać sprawę morderstwa, jednego z pracowników. Pomaga jej w tym Wanda Lechcicka też była policjantka, a specjalistka od cyberprzestępczości, która chętnie zgadza się zostać jej wspólniczką.

To miejsce pierwsze spotkanie z autorka i nie zawiodłam się. Historia pochłonęłam mnie bez reszty. Niespodziewane zwroty akcji, tempo, brak czasu na nudę. Do tego przeplatane historiami z przeszłości. Czyta się to z czystą przyjemnością. Do tego coś innego nie komisarz policji, a przyszła Pani detektyw. Świetnie jest tu połączona obyczajówka z kryminałem. Do tego nietuzinkowi bohaterowie, tym bardziej, że autorka stawia na kobiety.

Zakończenie mega tylko zachęca do sięgnięcia po kolejny tom.

• Audiobooki
  • Kryminał