Demeter

Lira
2022-02-23
2022-02-23

Zwierzęce instynkty

Do czego zdolna jest matka by ratować swoje dziecko? Dziecko które zaraz po porodzie zostało odebrane.Po latach bezskutecznych poszukiwań Iga trafia na trop córki.Zdesperowana zmienia tożsamość i rusza w ślad za zaginioną. Tuż za nią podążają Olga-jej siostra i były kochanek -Hubert. Czy Iga odnajdzie córkę? Co spotka Olgę i Huberta? „Demeter” to dobry thriller z elementami erotyki (scen erotycznych było tu aż tyle,że momentami miałam wrażenie,że czytam erotyk).Lektura dość brutalna i wulgarna ale czego się spodziewać po świecie mężczyzn którzy rządzą się swoimi prawami.Mnogość plot twistów sprawia,że czytelnik często gubi się ale nie wpływa to na czytanie, wszystko zgrabnie łączy się w spójną całość.Ciekawa fabuła i lekkie pióro autorki sprawiają,że książkę czyta się szybko.Jedyny minus jest taki,że w książce występuje sporo wulgaryzmów, być może autorka przez to chciała podkreślić obrzydliwy,perwersyjny świat do którego trafiła główna bohaterka.
✨Książka warta uwagi. Polecam.

Do czego zdolna jest matka, by ratować własne dziecko. Dziecko, które w chwili porodu zostało jej odebrane. Przez lata szukała swojej córki, teraz wie gdzie jest i co jej grozi. Dlaczego w hotelu w Wejsunach dzieję się niespotykane rzeczy i Policja nic nie robi ? ....Początek tej książki trzeba przeboleć, gdy już dotrzesz na Mazury - to się zacznie. Polecam fanom polskich thrillerów/kryminałów.

Bardzo ciekawa fabuła, opowiadana przez trzech bohaterów, trzymająca w napięciu.
Końcówka chociaż bardzo spektakularna nie zaskoczyła, trochę zbyt oczywista.
Dużo erotyki ale bardzo ładnie wplecionej.
Polecam

Końcówka chociaż bardzo spektakularna nie zaskoczyła, trochę zbyt oczywista.
Dużo erotyki ale bardzo ładnie wplecionej.
Polecam

Dobra , trzymająca w napięciu.

Dobra , trzymająca w napięciu.

Na początku pomyślałam: ,,Co za prostacka książka!" Gdyby nie to, że nie miałam nic innego pod ręką, a byłam w długiej podróży, nie czytałabym dalej i wiele bym straciła! Intrygująca do granic. Bardzo fajne postacie, żadna nie jest nijaka, każda ma coś w sobie. Książka jest brutalna, inspirowana wydarzeniami z Zatoki Sztuki. Jednocześnie wciągająca i mroczna. To, że było w niej sporo erotyki nie odrzucało mnie (jak w przypadku wielu innych kryminałów/thrillerów),a wręcz te sceny, uważam, były w niej potrzebne.

Mocno okraszony erotyką thriller.
Można posłuchać zwłaszcza w wykonaniu Agnieszki Krzysztoń

Mocno okraszony erotyką thriller.
Można posłuchać zwłaszcza w wykonaniu Agnieszki Krzysztoń

Całkiem niezła, choć momentami czułam się znużona. Można byłoby książkę trochę skompresować, a bardziej trzymałaby moją uwagę.

"Demeter" Malwina Chojnacka

Sam pomysł na fabułę świetny. Tym bardziej,że realny bo gdzieś tam w"podziemiach" istnieją takie potwory dla których kobieta to zabawka ,a pieniądz i władza często sprawia,że myślą,że są nietykalni.

Nie do końca odpowiada mi jednak styl pisania za dużo chwilami chaosu .I bohaterowie ich reakcje czasami bezsensowne i mało logiczne.

W ogólnym rozrachunku książka na +8

"Demeter" Malwina Chojnacka

W ogólnym...

Z mazurskiego jeziora zostają wyrzucone na brzeg zwłoki młodej kobiety pracującej w luksusowym hotelu Odonata. Kilka dni potem znika kolejna kelnerka a sprawa zostaje umorzona. W fundacji Demeter która zajmuje się skrzywdzonymi kobietami, pomaga Iga -piękna, tajemnicza, cwana kobieta która postanawia zatrudnić się w hotelu jako jedna z pracownic. W ślad za nią rusza jej starsza siostra Olga i były kochanek Hubert.
Książka pisana z perspektywy pierwszej osoby przez każdego z trzech bohaterów.
Iga- zagubiona, cierpiąca na chorobę psychiczną, nie mając żadnych hamulców kobieta, która przez łóżko, tylko z sobie znanych powodów próbuje dowiedzieć się co się stało z zagubioną kelnerką.
Olga- rozchwiana emocjonalnie pisarka bajek dla dzieci, nimfomanka, starsza siostra Igi.
Hubert- toksycznie zakochany, były kochanek Igi który jest w stanie zrobić dla niej wszystko.
Książka z bardzo dużym ale zmarnowanym potencjałem. Historia i motyw jest przerażający, zwłaszcza jak pomyślimy, że takie historie faktycznie mają miejsce bo jak masz pieniądze i kontakty to jesteś Panem życia i śmierci.
Niestety głupota bohaterów, ich rozterki, powtarzalność i kiepskie dialogi odbierają książce efekt wow. Można by ją skrócić spokojnie do 300stron. Czasami miałam wrażenie, że czytam tani erotyk a nie kryminał.
"Bo to była mi­łość. Ego­istycz­na i strasz­na, ale skłon­na do po­świę­ceń. Tok­sycz­na i bo­le­sna, ale silna. Cza­sem mi­łość jest wła­śnie taka."

W moim odczuciu bardzo słaba książka. Przede wszystkim przeciągnięta, spokojnie można by ją o połowę skrócić. Bohaterowie są dziwni i bardzo nie logiczni, wręcz karykaturalni. Kierując się opiniami spodziewałam się czegoś lepszego.

• Przeczytane w 2022
  • Thriller