Walet

Okładka książki Walet Dagmara Andryka
Okładka książki Walet
Dagmara Andryka Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Anna Maria Kier (tom 4) kryminał, sensacja, thriller
Anna Maria Kier (tom 4)
Prószyński i S-ka
2023-03-09
2023-03-09

CDN...
Dagmary Andryki nie opuszcza wena. „Walet” - to bardzo dobra kontynuacja serii Anna Maria Kier. Uwaga! Ten cykl TRZEBA czytać w kolejności.

Jak należało się spodziewać mamy mocne, zaskakujące „zakończenie” wątku ojca (nie wyjaśnię, dlaczego zakończenie napisałam w cudzysłowie, bo byłby to spoiler, a musicie przecież jeszcze przeczytać ostatnią część).

Nowe śledztwo naszej agencji detektywistycznej w tej części wybija się na pierwszy plan i znów jest bardzo ciekawe, z precyzyjnie przemyślaną intrygą. Kiedy pojawił się brat bliźniak przez chwilę zwątpiłam w autorkę, no bo przecież to takie sztampowe rozwiązanie. A tu – nie! Zostałam wywiedziona w pole, co bardzo mnie ucieszyło.

Szkoda, że jeszcze tylko jeden tom przede mną.
www.czytacz.pl

CDN...

Nowe śledztwo...

Walet to czwarta część serii o Annie Marii Kier. Kolejna zagadka jaką stara się rozwiązać biuro detektywistyczne w składzie Anna, Wanda i Piachu. W tle cały czas (jak w poprzednich częściach) wątek tajemnic i koszmarów rodzinnych pani detektyw Anny Marii Kier. Czy Annie uda się poskromić demony i uwolnić od ojca który ją prześladuje i chce przeciągnąć na swoją stronę i wciągnąć w swój przestępczy proceder syna Anny, Tristana ?
Czwarta część równie ciekawa jak trzy poprzednie. Biorę się za czytanie piątej część pt "Joker" już chyba ostatniej.

Do Kier dzwoni znany i wpływowy biznesmen, który zwraca się z prośbą o znalezienie osoby, która wrzuca niebieskie koperty do skrzynki jego córki. Detektywi podejmują się zadania jednak nie mają żadnego tropu, którędy mogłoby pójść śledztwo. Wszystko zmienia się diametralnie kiedy zostaje zamordowana Jolanta i podejmują się na nowo zlecenia. Do tego Król szkoli Tristiana na swojego zastępcę i co z tego wyniknie?

To już nasze czwarte spotkanie z bohaterami i mogłoby się wydawać, że już Nas nie zaskoczą, a jednak autorka zafundowała nam niezła jazdę bez trzymanki. Książkę czyta się rewelacyjnie, wartka akcja, tempo, do tego ciekawe zwroty akcji. Śledztwo samo w sobie ciekawe, z wątkiem z przeszłości. Jednak to co dzieje się w życiu głównych bohaterów to istna petarda. Te ich rozterki, manipulacje Króla istny majstersztyk, że człowiek chce już natychmiast znać odpowiedź jak to się kończy. Połączenie w książce tych dwóch wątków świetnie zgrana. Samo zakończenie wbija w fotel, nie sądziłam, że tak się skończy. To już mam ciarki przed sięgnięciem po kolejny tom.

Warto czytać po kolei, żeby nic nie umknęło.

Czwarty tom serii "Anna Maria Kier". Jak bardzo ufacie swoim bliskim ? Tak bezgranicznie czy jednak ziarenko niepewności jest ?
Biuro detektywistyczne przechodzi poważny kryzys, gdy otrzymuje zlecenie odszukania sprawcy, który podrzuca koperty pogróżkami. Od tych tajemniczych kopert zaczyna rozgrywać się dramat rodziny. Zostaje zamordowana córka wpływowego i bogatego człowieka. Żadnych świadków, jakiegokolwiek śladu a wszyscy podejrzani posiadają alibi. Kier postanawia przyjąć to zlecenie, które okaże się trudne ale nie niemożliwe do rozwiązania. Trójka detektywów wkracza do akcji i robi wszystko, żeby dotrzeć do zabójcy. W tej części w dalszym ciągu prywatne życie Anny Marii Kier to wielki dramat. Ojciec Kier nie ustępuje i za wszelką ceną chce zrobić z wnuka swojego następcę. Detektywka chce uchronić syna przed swoim toksycznym i niebezpiecznym ojcem. W tej książce Piachu zaczyna otwierać przed nami to co głęboko skrywał i wracają demony przeszłości. Podoba mi się jago zmiana myślenia i nastawienia na pewne kwestie. Czy koszmar Anny się skończy i to co planowała zrobić się ziści ? Ta powieść jest o dramatach wielu rodzin. Manipulacje, pieniądze, kłamstwa, chęć nieograniczonej władzy ale też akceptacja, pokonywanie słabości.
Bardzo polubiłam bohaterów tej serii. Choć uwielbiam ich kreatywność w rozwiązywaniu sprawy to nie ukrywam, że najbardziej interesuje mnie prywatne życie bohaterów. Choć te dwa wątki zaczynają się łączyć. Autorka bardzo dobrze stworzyła portrety psychologiczne każdej z postaci. A ludzka psychika jest jak ocean. Zakończenie niemożliwe do uwierzenia, że trach i już. Tu jest jeszcze jakiś haczyk. I czuję ,że w "JOKERZE" jeszcze będę miała gęsią skórkę i będę zbierać szczękę z podłogi. Polecam bardzo tą serię.

"Walet" to czwarta odsłona serii "Anna Maria Kier", która wciąga nas w mroczną grę żądzy, manipulacji i kłamstwa. Akcja osadzona jest we współczesnej Warszawie, gdzie zięć jednego z najbogatszych ludzi w Polsce otrzymuje tajemnicze niebieskie koperty, które stają się preludium do tragedii rodzinnej. Zagadkowe pogróżki prowadzą do brutalnego morderstwa córki wpływowego biznesmena, pozostawiając ślad absolutnego chaosu i braku dowodów.

Autorka wciąga nas w śledztwo prowadzone przez agencję detektywistyczną Kier i Wspólnicy, gdzie główną rolę odgrywa zdeterminowana Anna Maria Kier, przeżywająca równocześnie osobiste dramaty. Zagadkowy finał ukazuje się jako punkt kulminacyjny pełen zaskakujących zwrotów akcji, prowadząc przez labirynt kłamstw i niebezpieczeństwa.

Dagmara Andryka zręcznie manipuluje napięciem i narracją, pozostawiając nas w niepewności co do prawdziwych motywów i tożsamości sprawcy. "Walet" to książka, która trzyma w napięciu do ostatniej strony, oferując niezapomnianą podróż przez mroczne zakamarki ludzkiej psychiki.

Andryka ma talent do kreowania złożonych postaci, które nieustannie zaskakują swoimi motywacjami i działaniami. Anna Maria Kier, główna bohaterka, jest nie tylko utalentowaną detektyw, ale także osobą, która zmaga się z własnymi demonami i tragediami osobistymi, co nadaje historii dodatkowej głębi i emocjonalnego wymiaru.

Język Andryki jest płynny i sugestywny, prowadząc przez wir wydarzeń z nieustającym tempem. Opisane sceny są równocześnie realistyczne i wyraziste, co sprawia, że czytelnik czuje się jakby był świadkiem każdego zdarzenia, trzymając oddech w oczekiwaniu na kolejny zwrot akcji.

"Walet" to nie tylko kryminał, ale także studium ludzkiej natury i psychiki. Autorka eksploruje motywy zła i manipulacji, stawiając pytania o granice moralności i sprawiedliwości. Książka porusza tematy trudne i kontrowersyjne, zachęcając do refleksji nad własnymi przekonaniami i wartościami.

Podsumowując, "Walet" Dagmary Andryki to niezapomniana lektura dla miłośników kryminałów, którzy szukają nie tylko emocjonującej fabuły, ale także głębszych przemyśleń nad naturą ludzką i jej ciemnymi stronami.

Mówiłam już chyba, że zagadki kryminalne w tych książkach nie robią większego wrażenia, prawda?

Bo nie robią, zwłaszcza dla osób kochających takie książki. Dla mnie są na odpowiednim poziomie. Są ciekawe i wciągające po najprostszej linii i może właśnie to kluczem sukcesu 😊

Najbardziej polubiłam wątek rodzinny Anny i tego trzymałam się aż do tego tomu. I abstrahując od innych wątków to powiem szczerze, że zakończenie mnie absolutnie usatysfakcjonowało 😁
Książki czyta się szybko i przyjemnie, chce się wiedzieć co dalej, a zwyczajne postacie zbliżają do siebie w sposób nienachalny 😊

Do tego bardzo spodobał mi się pomysł na tytuły i jednocześnie bohaterów, którzy tworzyli te karciane pseudonimy 😇

polecam całą serię ♥️

Tak się wciągnęłam w ten cykl, że nie wyobrażam sobie by została mi tylko 1 część...
Świetny kryminał i naprawdę świetna seria!

Świetny kryminał i naprawdę świetna seria!

Czwarta część śledztw Anny Marii Kier. Tym razem opowieść w większości o perypetiach rodzinnych, a zagadka kryminalna dość pospolita, motyw powszechny :) Szybko domyśliłam się, kto zabił :) Zabieram się za część piątą.

Oceniam całą serię (5 tomów) gdyż ta historia pięknie układa się w jedną całość.
To bardzo dobre kryminały, świeże spojrzenie na postacie protagonistek (już dość zapijaczonych ex policjantów, ich wybitnych osobowości na tle mętnego półświatka)
"Król" i " As" bardzo dobre, "Dama" wprost dokonała (moja ulubiona część),"Walet" mocno kryminalny i "Joker" petarda.
Polecam i prawdę mówiąc mam nadzieję na kolejny tom. Myślę, że można by było oddać głos Piachowi, w kontekście jego niewymuszonej przemiany to naprawdę arcyciekawy bohater.

Polecam i...

Nie przypuszczałam, że ta seria będzie mnie tak trzymać. Za gardło, za serce, za wszystko co możliwe...
Naprawdę świetnie wymyślone i napisane!

Naprawdę świetnie wymyślone i napisane!

• Kryminał
  • Audiobooki