Kołysanka dla czarownicy

wiedźma czarownica
Inne

„Klątwa” rodziny Wilczków

Przesłuchane w audiobooku
Wow! Świetne. Ani na chwilę nie oderwałam się od ksiazki i przesłuchałam na raz.

Przesłuchane w audiobooku

Bardzo przyjemna i lekka pozycja. Historia jakich wiele, ale nie nudziłam się…więc z chęcią sięgnę po kolejną część 🧡🤎🧡

Fajna książka, szybko się czytało.

Fajna książka, szybko się czytało.

Niesamowicie wciągająca historia Wiedzmy. "Wilcza Jagoda. Nie zbliżaj się. Może nie wygląda, ale jest trująca" Ale czy na pewno? A może jednak Jagoda Wilczek - wiedźma klątw rozwiąże zagadkę jednego z najbardziej znanych zaklęć - Klątwy Śpiącej Królewny. A przy okazji pozna kilka tajemnic swojej rodziny

Wilcza Jagoda musi walczyć z przeszłością jej babki czy jej się uda? Polecam

Wilcza Jagoda musi walczyć z przeszłością jej babki czy jej się uda? Polecam

✨️Każda rodzina skrywa jakiś sekret, każde miasto otula mroczna energia ✨️

„Kołysanka dla czarownicy” to pierwszy tom cyklu Wilcza Jagoda 🫐 Cyklu z gatunku urban fantasy, który posiada wielu wielbicieli 📚

Główna bohaterka o imieniu Jagoda jest specjalistką od klątw ☠️ Jak w przypadku większości bohaterów literackich akcja zaczyna się gdy na drodze bohatera pojawiają się problemy. Dla Jagody jest to młoda, zawzięta dziewczyna, która koniecznie chce zostać uczennicą czarownicy 🔮 Dziewczyna utalentowana, władająca ogromną mocą, jednak nie potrafiąca jej właściwie używać - Jagoda świadoma jakie zagrożenie stwarza niewyszkolona świeżynka, dla siebie jak i otoczenia przyjmuje uczennicę (czy się to opłaci?).
Ponadto życia nie ułatwiają bohaterce krewni - magnesy na kłopoty - oraz klątwa rzucona przed laty, która powoli zaczyna zbierać swe żniwo.

Autorka stworzyła barwny, wciągający magiczny świat a w nim bohaterów, których możemy włączyć do swojej czytelniczej rodziny ❤️ Główna bohaterka jest inteligentna, silna i niezależna - zdecydowanie da się lubić.
Książka napisana jest w sposób lekki z nutą humoru co sprawia, że jest idealna aby się zrelaksować 😊
Fabuła pełna jest akcji, napięcia i niespodzianek.
Polecam!

✨️Każda rodzina skrywa jakiś sekret, każde miasto otula mroczna energia ✨️

Kolejna pozycja z cyklu "a, sięgnę dla odmiany po coś innego niż czytam na co dzień".
Sama koncepcja magicznego świata, klątw, motyw zemsty- okej. Ale dużo w tym chaosu, niedopowiedzeń i zagmatwania.
W zasadzie niewiele dowiadujemy się o samej głównej bohaterce, poza tym, że jest specjalistką od klątw. Może zamysł autorki był właśnie taki, by dozować szczegóły i odkrywać karty w kolejnych tomach?
Tak czy inaczej, nie wciągnęłam się w tą historię, ani też nie przekonuje mnie postać Jagody. Raczej nie przeczytam kolejnych tomów. A na pewno nie w najbliższym czasie.

Wciągająca, przyjemna, dobra dla relaksu

Wciągająca, przyjemna, dobra dla relaksu

Świetny klimat, wciągnęłam się bardzo. Nie ma w tej historii wiele zaskoczeń ale znane schematy są świetnie połączone z wątkami ze znanych baśni.
Fabula była przyjemna i stanowiła raczej podbudowę do kolejnych części. Pomimo dość niewielkiej ilości stron przedstawionych zostało dość dużo wątków i bohaterów ale niestety dość mało przedstawienia świata.
Jedyna rzecz która mi przeszkadzała w stylu pisania są ciągle powtórzenia informacji które autorka uważa za ważne.
Już za drugim razem dotarło do mnie w pełni że Antek to były Jagody, Sonia ma nadopiekuńcza matkę a Joanny Wilczek się nie lubiły. Powtarzanie tego co chwilę jak dla mnie trochę ujmuje inteligencji czytelnikowi.

Przed główną serią powstało opowiadanie a nie wiedziałam o tym przed rozpoczęciem serii. Wszystkie potrzebne informacje są podane w tym tomie jednak trzeba zaznaczyć że często może pojawiać się uczucie że czyta się drugi tom a nie pierwszy.

Serię o Jagodzie oceniam w kategorii czystej rozrywki a tą, mimo kilku niedociągnięć, dostarcza mi w pełni. Bawiłam się świetnie i nie nudziłam ani chwili więc dla osób szukających przyjemnego urban fantasy polecam przeczytać.

Jedyna rzecz która mi...

Książka rewelacyjna. Nie do końca moje klimaty ale nie żałuje przeczytania. Nie mogę się doczekać kolejnej części.
Magia, klątwy, pokręcone stosunki rodzinne, niespełna miłość oraz kryminał wszystko w jednym.
Polecam. Czyta się z zapartym tchem.

Polecam. Czyta się z zapartym tchem.