Kołysanka dla czarownicy

Okładka książki Kołysanka dla czarownicy Magdalena Kubasiewicz
Okładka książki Kołysanka dla czarownicy
Magdalena Kubasiewicz Wydawnictwo: Sine Qua Non Cykl: Wilcza Jagoda (tom 1) fantasy, science fiction
Wilcza Jagoda (tom 1)
Sine Qua Non
2022-03-11
2022-03-11
wiedźma czarownica
Inne

Przyjemna historia, nieirytujący bohaterowie, fabuła, którą łatwo śledzić zmęczonym umysłem, ale nie naiwna. Jestem ciekawa dalszego ciągu historii.

Przesłuchane w audiobooku
Wow! Świetne. Ani na chwilę nie oderwałam się od ksiazki i przesłuchałam na raz.

Przesłuchane w audiobooku

Bardzo przyjemna i lekka pozycja. Historia jakich wiele, ale nie nudziłam się…więc z chęcią sięgnę po kolejną część 🧡🤎🧡

Fajna książka, szybko się czytało.

Fajna książka, szybko się czytało.

Niesamowicie wciągająca historia Wiedzmy. "Wilcza Jagoda. Nie zbliżaj się. Może nie wygląda, ale jest trująca" Ale czy na pewno? A może jednak Jagoda Wilczek - wiedźma klątw rozwiąże zagadkę jednego z najbardziej znanych zaklęć - Klątwy Śpiącej Królewny. A przy okazji pozna kilka tajemnic swojej rodziny

Wilcza Jagoda musi walczyć z przeszłością jej babki czy jej się uda? Polecam

Wilcza Jagoda musi walczyć z przeszłością jej babki czy jej się uda? Polecam

✨️Każda rodzina skrywa jakiś sekret, każde miasto otula mroczna energia ✨️

„Kołysanka dla czarownicy” to pierwszy tom cyklu Wilcza Jagoda 🫐 Cyklu z gatunku urban fantasy, który posiada wielu wielbicieli 📚

Główna bohaterka o imieniu Jagoda jest specjalistką od klątw ☠️ Jak w przypadku większości bohaterów literackich akcja zaczyna się gdy na drodze bohatera pojawiają się problemy. Dla Jagody jest to młoda, zawzięta dziewczyna, która koniecznie chce zostać uczennicą czarownicy 🔮 Dziewczyna utalentowana, władająca ogromną mocą, jednak nie potrafiąca jej właściwie używać - Jagoda świadoma jakie zagrożenie stwarza niewyszkolona świeżynka, dla siebie jak i otoczenia przyjmuje uczennicę (czy się to opłaci?).
Ponadto życia nie ułatwiają bohaterce krewni - magnesy na kłopoty - oraz klątwa rzucona przed laty, która powoli zaczyna zbierać swe żniwo.

Autorka stworzyła barwny, wciągający magiczny świat a w nim bohaterów, których możemy włączyć do swojej czytelniczej rodziny ❤️ Główna bohaterka jest inteligentna, silna i niezależna - zdecydowanie da się lubić.
Książka napisana jest w sposób lekki z nutą humoru co sprawia, że jest idealna aby się zrelaksować 😊
Fabuła pełna jest akcji, napięcia i niespodzianek.
Polecam!

✨️Każda rodzina skrywa jakiś sekret, każde miasto otula mroczna energia ✨️

Kolejna pozycja z cyklu "a, sięgnę dla odmiany po coś innego niż czytam na co dzień".
Sama koncepcja magicznego świata, klątw, motyw zemsty- okej. Ale dużo w tym chaosu, niedopowiedzeń i zagmatwania.
W zasadzie niewiele dowiadujemy się o samej głównej bohaterce, poza tym, że jest specjalistką od klątw. Może zamysł autorki był właśnie taki, by dozować szczegóły i odkrywać karty w kolejnych tomach?
Tak czy inaczej, nie wciągnęłam się w tą historię, ani też nie przekonuje mnie postać Jagody. Raczej nie przeczytam kolejnych tomów. A na pewno nie w najbliższym czasie.

Wciągająca, przyjemna, dobra dla relaksu

Wciągająca, przyjemna, dobra dla relaksu

Świetny klimat, wciągnęłam się bardzo. Nie ma w tej historii wiele zaskoczeń ale znane schematy są świetnie połączone z wątkami ze znanych baśni.
Fabula była przyjemna i stanowiła raczej podbudowę do kolejnych części. Pomimo dość niewielkiej ilości stron przedstawionych zostało dość dużo wątków i bohaterów ale niestety dość mało przedstawienia świata.
Jedyna rzecz która mi przeszkadzała w stylu pisania są ciągle powtórzenia informacji które autorka uważa za ważne.
Już za drugim razem dotarło do mnie w pełni że Antek to były Jagody, Sonia ma nadopiekuńcza matkę a Joanny Wilczek się nie lubiły. Powtarzanie tego co chwilę jak dla mnie trochę ujmuje inteligencji czytelnikowi.

Przed główną serią powstało opowiadanie a nie wiedziałam o tym przed rozpoczęciem serii. Wszystkie potrzebne informacje są podane w tym tomie jednak trzeba zaznaczyć że często może pojawiać się uczucie że czyta się drugi tom a nie pierwszy.

Serię o Jagodzie oceniam w kategorii czystej rozrywki a tą, mimo kilku niedociągnięć, dostarcza mi w pełni. Bawiłam się świetnie i nie nudziłam ani chwili więc dla osób szukających przyjemnego urban fantasy polecam przeczytać.

Jedyna rzecz która mi...