Czarodziejka z ulicy Grodzkiej

Okładka książki Czarodziejka z ulicy Grodzkiej Magdalena Kubasiewicz
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Czarodziejka z ulicy Grodzkiej
Magdalena Kubasiewicz Wydawnictwo: Sine Qua Non Cykl: Czarodziejka z ulicy... (tom 2) fantasy, science fiction
Czarodziejka z ulicy... (tom 2)
Sine Qua Non
2024-01-24
2024-01-24

Okładka książki Cztery żywioły magii Aneta Jadowska, Marta Kisiel, Magdalena Kubasiewicz, Milena Wójtowicz
Cztery żywioły... Aneta Jadowska, Mar...
Okładka książki Cztery pory magii Aneta Jadowska, Marta Kisiel, Magdalena Kubasiewicz, Milena Wójtowicz
Cztery pory magii Aneta Jadowska, Mar...

Wyróżniona opinia i

Czarodziejka z ulicy Grodzkiej

przeczytanych książek 793 napisanych opinii 517

Wciągająca, trzymająca w napięciu, zabawna.. Słowem: fantastyczna!

Wciągająca, trzymająca w napięciu, zabawna.. Słowem: fantastyczna!

Trzyma w napięciu, nie mogłam się oderwać. Bardzo mi się podoba przyjaźń między bohaterami. Sposób w jaki się do siebie odnoszą, jak się wspierają.

Lady zaczyna kolejny rok na uczelni w Krakowie jeszcze nie wie jak wiele może się wydarzyć w ciągu jednego wieczoru. Polecam

Po przeciętnej pierwszej części serii, wahałam się czy sięgnąć po kolejną, ale bardzo się cieszę, że to zrobiłam!

Wszystkie moje zarzuty w stosunku do pierwszej części - infantylność dialogów, irracjonalne zachowania bohaterów, nierówność akcji - tu zostało odparte. Czuć, że forma powieści to styl, który dużo lepiej przemawia przez autorkę niż opowiadania.

"Czarodziejka z ulicy Grodzkiej" trafia na półkę moich ulubionych pozycji i mam nadzieję, że doczekam się kolejnej części. W stylu powieści, nie opowiadań.

"Czarodziejka...

Czwórka studentów magicznego UJ wplatuje się w mroczną sprawę ze śmiercią, czarną magią i Lożą w rolach głównych. Będzie ciekawie, niebezpieczne i niezwykle intrygująco.
Ta część podobała mi się zdecydowanie bardziej niż poprzednia. Tutaj bardziej poznajemy naszą czwórkę bohaterów (jestem niezwykle ciekawa czego jeszcze sie o nich dowiemy) , a fabuła to świetne kryminalne urban fanstasy. No i ten magiczny Kraków. Bardzo polecam przeczytać!

Kontynuacja podoba mi się bardziej😊 Bohaterów już znamy, a ich przygody robią się ciekaesze. Mega, że nawiązuje do serii o "Królewskiej wiedźmie"🙂

Polecam, taka niezobowiązującą fantastyka🤗

Polecam, taka niezobowiązującą fantastyka🤗

Kolejne przygody Lady i jej przyjaciół. Polecam uwielbiam Dobromira.

Kolejne przygody Lady i jej przyjaciół. Polecam uwielbiam Dobromira.

Akcją tej książki jest w połowie poprzedniej. Pokazana jest tu rozwijającą się przyjaźń głównej bohaterki z pozostałymi uczestnikami wcześniejszej książki. Lady wraz z przyjaciółmi rozwiązuje zagadkę znikających studentów magii.

Wracamy na studia w Collegium Magicae wraz z Lady, która zaczyna naukę na trzecim roku. Impreza rozpoczynająca nowy rok odbywała się w Świteziance. Współlokatorka Leny, starsza o rok Olka, nie wróciła po niej do Czarowiru. Zaginęła. Dziewczyna wraz z Agnieszką rozpoczęły poszukiwania, bo się bardzo martwiła. Przy okazji dowiedziała się niepokojących rzeczy na temat Olki.
Oficjalna wersja nie pasowała bohaterom i dlatego we czworo (Lena, Agnieszka, Dobromir i Grześ),na własną rękę próbowali rozwiązać zagadkę. Czasem za pomocą nielegalnych działań. A to, co odkryli i to, co przeżyli...
Kto za wszystkim stał? Jaki miał cel?
Na czyją pomoc mogli liczyć?
...
Wartka akcja. Niebezpieczeństwa. Tajemnice. Kłamstwa. Interesy. Przygody mniej lub bardziej niebezpieczne. Walki. Znajomi bohaterowie ze swoimi problemami, rozterkami i umiejętnościami, wadami i zaletami. A w tym wszystkim...magia.
Super lektor.
To sprawiło, że świetnie się słuchało.

Świat magiczny Polanii wcale nie różni się od świata zwykłych śmiertelników. No, może troszkę... Bo polityka, wpływy, władza i biznes kręcą się tak samo a czary tylko je wspomagają i ubarwiają.

Liczę, że to jeszcze nie koniec perypetii tych studentów, którzy są przyjaciółmi na śmierć i życie. Nawet, jeśli twierdzą, że jest inaczej😂

W świecie fantasy istnieją, które wciągają czytelnika bardzo szybko. Czytając je można się zrelaksować i uciec do innego świata nie myśląc o realnym świecie. Polecam

• Audiobooki
  • Przeczytane 2024