Tylko na chwilę

Okładka książki Tylko na chwilę Iga Daniszewska
Okładka książki Tylko na chwilę
Iga Daniszewska Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Nie po drodze (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Nie po drodze (tom 1)
NieZwykłe
2022-02-16
2022-02-16

Po śmierci ojca, znanego senatora, Lauren znajduje w domu dwory obciążajsce wielu znanych polityków i wpływowych osób. W obawie o jej życie, przyjaciel rodziny pomaga dziewczynie sfingować własną śmierć i wyjechać za Stanów Zjednoczonych. Po dziesięciu latach dwudziesto dziewięcioletnia Lauren posiadająca inne imię i "nowe" życie wraca w rodzinne strony i rozpoczyna pracę w barze u Logana. Lauren zostaje menadżerką Logana, a także z czasem staje się kimś więcej... Jednak oboje mają swoje sekrety i żadne nie chce angażować się w stały związek. A jak wiemy, życie pisze różne scenariusze...

Przesłuchałam książkę w audiobooku i szczerze mówiąc nie sądziłam, że tak dobrze będzie mi się jej słuchało. Lubię kiedy powieść nie jest tylko romansem i erotykiem. Tu właśnie mamy dodatkowo motyw tajemnic, ukrywania się w obawie o życie, politykę. Sięgam czasem po takie powieści kiedy chcę odpocząć od kryminałów i fantastyki ale niekiedy męczą mnie erotyki, w których nie dzieje się nic więcej poza wątkiem romantycznym. A tu dostajemy właśnie trochę więcej i to dodało fajnego smaczku całej historii Logana i Lauren. Super mi się tego słuchało, wciągnęło mnie i dobrze spędziłam czas z tą książką. Sięgnę po drugą część z ciekawości 😊

"Tylko na chwilę" to pierwszy tom cyklu "Nie po drodze" autorstwa Igi Daniszewskiej. Jest to romans bez zobowiązań z nutką zakazanej miłości, który z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom tego gatunku.
Główną bohaterką książki jest Lauren Sanders, która po śmierci ojca, znanego senatora, zmuszona jest uciec ze Stanów Zjednoczonych. Po dziesięciu latach wraca do Polski i rozpoczyna pracę w klubie należącym do przystojnego i tajemniczego Logana Scotta. Mężczyzna ma zasadę nie zatrudniania kobiet na stanowiskach menadżerskich, jednak Lauren okazuje się na tyle wyjątkowa, że łamie on swoje zasady. Między Lauren a Loganem szybko pojawia się napięcie i pożądanie. Decydują się na romans bez zobowiązań, jednak ich sielanka zostaje przerwana, gdy w życiu Logana pojawiają się jego rodzice, którzy przypominają mu o zaręczynach z inną kobietą.
"Tylko na chwilę" to wciągająca historia o zakazanej miłości, pełna emocji i zwrotów akcji. Autorka świetnie buduje napięcie i sprawia, że czytelnik z wypiekami na twarzy śledzi losy bohaterów. Lauren i Logan są dobrze wykreowanymi postaciami, z którymi łatwo się utożsamić. Ich relacja jest skomplikowana i pełna sprzeczności, co czyni ją jeszcze bardziej interesującą.
Powieść Daniszewskiej to idealna lektura na każdy wieczór. Jest lekka, przyjemna i gwarantuje dawkę rozrywki. Jeśli szukasz romansu, który porwie Cię od pierwszej strony, "Tylko na chwilę" to książka dla Ciebie.

Nie ma tragedii, ale mnie nie porwała. Niby jakiś tam zarys fabuły jest, ale tak grubymi nićmi szyty, że aż nie chce się wierzyć. Bohaterowie znów bezpłciowi i bardzo jednowymiarowi. Nie spodziewam się wiele po tego typu książkach, ale mimo wszytsko zawsze mam nadzieję na odrobinę humoru i ciekawej akcji. Niestety mam wrażenie, że autorki teraz myślą, że jak nagle obie strony pacnie niewyobrażalne uczucie i kilka razy opiszą pikantne sceny, to mają już patent na dobry romans. Niestety jak dla mnie, to co najwyżej przeciętny.

Bardzo przyjemna historia miłosna. Ciekawy i lekki styl pisania auroki. Szybko się czyta, a i sama fabuła jest bardzo interesująca i intrygująca. Główna bohaterka musiała zmienić tożsamość, bo groziło jej niebezpieczeństwo. Pojawił się również ciekawy wątek polityczny i kryminalny.

Sympatyczna pozycja, krótka historia na jeden wieczór. Autorka ma jednak o wiele lepsze książki w swojej kolekcji.

Piękna historia miłosna. Ona tajemnicza, on tajemniczy. W pewnym momencie staje się dla mnie jasne, jakie to są tajemnice 😁 ale to nie odbiera uroku tej książce. Jest przepiękna, przyjemnie się ją czyta, bawi do łez i powoduje gęsią skórkę! Chwila, w której on przestaję walczyć ze sobą, rozbraja.
Polecam!

Polecam!

Bardzo dobra

Bardzo dobra

Długo zastanawiałam się na ile ocenić książkę. Po głębszym zastanowieniu daje 5, ponieważ książka obok przepełnionych erotyzmem (o tym za chwilę),przepełniona, wręcz wylewają się przekleństwa, które na początku dodają charakter wypowiedziom, ale potem poprostu mnie strasznie uwierały. Fabuła na początku była intrygująca, zaciekawiała i przyciągała uwagę odbiorcy - ona, przez przypadek, musi ukrywać się przed ludźmi władzy, by nie straciła życia, on obrzydliwie bogaty syn ludzi wpływowych, ale też właściciel knajpy gdzie ona się zatrudnia. Jak przystało no książkę erotyczną, pojawiają się zbliżenia i opisy cielesnej miłości. W mojej ocenie o ile pierwsza część książki może wzbudzić emocje, to kolejne opisy stają się wręcz wulgarne. Ponadto bohaterowie, dorośli ludzie ( ona przed, on po trzydziestce) dokonują tak irracjonalnych decyzji i zachowuja się niedojrzałe, że kilka razy musiałam sobie przypomnieć czy bohaterowie mają po 30, czy po "naście" lat. Rodzice głównego bohatera, o czym dowiadujemy się podczas jednej wymiany zdań, są tak bogaci, że jakby teraz zaczęli kupować wszystko co widzą do końca śmierci, to i tak nie wydaliby wszystkiego. A pomimo to bohater uwikłany jest w "zobowiązanie" ( nie konkretyzuje by nie spoileyować),dla dobrego zysku, przy czym z negatywnymi skutkami dla niego. Po co ? Dlaczego ? A na koniec ...... wszystko jest zbyt przegadane, niepotrzebne przedłużane, poprostu wlokło się i spowodowało że przemęczyłam książkę.
Książkę odsluchałam w audiobooku. Niestety ton lektorki, sprawiający wrażenie wyniosłej, trochę cwaniackiej, z obecną pretensją w głosie nie pomógł w odbiorze lektury.

Coś nowego , indywidualna fabuła, lekkie pismo autorki. Nic dodać nic ująć. Czasem tylko odnosi się wrażenie , że zachowanie głównej bohaterki jest przesadzone.

Fajnie się czytało

Fajnie się czytało