Zakazany smak

Agata Polte Wydawnictwo: NieZwykłe literatura obyczajowa, romans
NieZwykłe
2022-02-23
2022-02-23

Trochę się zawiodłam. Liczyłam na naprawdę coś super po opisie, ale ta ich relacja dla mnie jak w przedszkolu.

Po naprawdę dobrym „Possessed” chciałam przeczytać coś jeszcze tej autorki i trafiłam na tą książkę. NIESTETY. Niby pomysł był, ale wykonanie wyszło jak zwykle. Akcja mocno się chwieje w ryzach, bohaterka jest w zasadzie półmózgiem, a Max ma chyba nieleczoną dwubiegunówkę (niby jest wytłumaczone potem czemu się tak zachowywał, ale błagam XD).
Nie polecam, nawet gdy się bardzo będziecie nudzić.

Nie polecam, nawet gdy się...

Powiem tak, książka całkiem okej ale wg mnie zbyt długa, niepotrzebnie rozwleczona fabuła. Z początku fajnie się czytało, potem zaczęła mnie irytować ta zabawa w kotka i myszkę. Później znów irytowała mnie postać Val, która zachowywała się jak dziecko, najpierw sama prosi o seks zatrzymując Maksa gdy chciał się wycofać a potem ucieka i unika konfrontacji.. Maks ogólnie był dla mnie postacią dość pozytywną, fajną. Polubiłam go od początku, miał tam swoje odchyly ale mimo to darzyłam go sympatią, bo jednak całe to ukrywanie i zamieszanie nie wynikało z jego winy. Sam już dawno by wyznał prawdę ale nie chciał mieszać się w relacje rodzinne między siostrami. Cały temat ich przecież dotyczył przede wszystkim a sam Maks nie spodziewał się ze się zakocha. Trochę oberwał rykoszetem przy tym.. Mimo wszystko cała historia kończy się dobrze.

Dobry plottwist

Dobry plottwist

Całkiem przyjemna historia jednak bez większych wzlotów czy upadków. Mogłaby być znacznie krótsza a i tak wyszłaby Ok. a tak trochę mi się dłużyła.

Nie mam pojęcia czy wypaliłam się chwilowo w książkach czy ta książka była dla mnie aż tak kiepska , że nie dotrwałam nawet do połowy, a czytałam już od kilku dni. Nie mogę się totalnie przemóc by ją dalej czytać. Ona ucieka od rygorystycznej babci do swojej siostry i na swojej drodze w samolocie spotyka jego. Szybki numerek w samolocie i na lotnisku się okazuje, że on to narzeczony siostry. Historia dla mnie totalnie nie przemawia. Dorośli ludzie, a bohater zdradza w pierwszej sytuacji narzeczoną, co więcej na każdym kroku wypomina zdradę siostrze, a potem rżnie głupa, że ją niby sprawdza, dla mnie zachowanie 15latków.

Bezsensownie napisana książka, niewiem po co to czytałam do końca 😖

Bezsensownie napisana książka, niewiem po co to czytałam do końca 😖

Ciekawy i wciągający pomysł. Książka mi się podobała choć mam wrażenie, że podzielona na dwie, wg mnie nierówne części. Pierwsza część znacznie bardziej mi się podoba, druga mniej, ale jako całokształt było naprawdę dobrze. Czytało się szybko i lekko. Polecam 😉

Pióro autorki znam i bardzo lubię. Ostatnio chętniej sięgam po jednotomowe historię dzięki czemu skusiłam się właśnie na tą grubaśną książkę. Pomimo stron, pochłonęłam ją i było ciężko odłożyć chociaż na chwilę 🤭

Valary, zawsze grzeczna i ułożona kobieta. Żyła pod dyktandem swojej babki, od której w końcu ucieka do swojej siostry. W samolocie przeżywa szybki numerek z mężczyzną, który jednak nie będzie takim obcym. Okazuje się że jest on powiązany z jej siostrą bardziej niż się wydaje. Gdyby tego było mało, muszą ukrywać prawdę nie tylko przed nią ale również o swoich uczuciach. Muszę przyznać, ze czasami chciałam udusić bohaterów ze tak siebie wszyscy oszukują bo również Max z siostrą Valary skrywają spory sekret. Ten wątek mnie zdziwił i jednocześnie ucieszył.

Książkę oceniam pozytywnie. Jest to romans ze zwrotami akcji i ciekawą fabułą. Sam pomysł mi się spodobał dzięki czemu nie odczułam tych mniej więcej 500 stron. Polecam ☺️

Valary Purcell zawsze była uważana za grzeczną i poukładaną dziewczynę. Żyła pod dyktando surowej babki,która nią manipulowała,aż w końcu szala goryczy się przelała i Valary postanawia uciec do swojej siostry.
Kiedy Valary myśli,że zaczyna nowe życie,odcina się od problemów,wtedy spotyka w samolocie nieznajomego i sytuacja z nim wszystko komplikuje.

Po tę książkę sięgnęłam całkiem przypadkiem,nie czytałam o niej opinii,nie czytałam opisu,tylko kupiłam w ciemno. W tej sytuacji nie miałam,co do niej żadnych wyobrażeń,nie wymagałam wiele,ale na pewno nie spodziewałam się,że już po pierwszym rozdziale będę zbierała szczękę z podłogi.
Na początku miałam Maxa za dupka ale potem,kiedy się wszystko wyjaśniło,zmienilam zdanie.
Val czasami mnie irytowała swoją łatwowiernością,uległością ale i tak ją bardzo polubiłam.
Mimo że,książka ma prawie 500 stron,pochłonęłam ją w jeden dzień,tak mnie wciągnęła historia. Ta książka dla mnie była po prostu wow,nie spodziewałam się,co się zaraz stanie. Mega polecam i na pewno sięgnę po inne książki Agaty.

Po tę książkę sięgnęłam...

Dodaj cytat z książki Zakazany smak