Two Dirty Souls

Anna Langner Wydawnictwo: Niegrzeczne książki literatura obyczajowa, romans
Niegrzeczne książki
2022-03-09
2022-03-09

Niee, po prostu nie. To było tak dziwne, że aż głupie.

Niee, po prostu nie. To było tak dziwne, że aż głupie.

[Książka z prywatnej biblioteczki]

Mawiają, że przeciwności się przyciągają. I coś w tym jest. Zarówno w życiu realnym, jak i fikcyjnym. A te drugie potrafią się dobrze skomplikować.

Historia Skipper i Jaxa była pełna spięć i wzajemnego warczenia na siebie. To swoiste przekomarzanie przyjemnie stopniowało napięcie w oczekiwaniu na erupcję, która, miałam nadzieję, zmiecie wszystko na swej drodze.

Powieść z każdą kolejną chwilą stawała się jeszcze bardziej wciągająca i pobudzająca. @anna.langner_ umiejętnie żonglowała emocjami, serwując totalny rollercoaster.

Nie zabrakło zwrotów wydarzeń, które powodowały, że moje brwi szybowały wysoko. Natomiast elementy zaskoczenia wbijały w fotel. Szok był, a jakże.

Otwarty finał powieść jest fajny, bo daje nadzieję na kontynuację. Na wyjaśnienie wszystkich wątpliwości targających bohaterami i dokończenie tej historii.

Fajna, przyjemna, przeczytana na raz. Niegrzeczna i rozpalająca.

Polecam

A jakie wrażenia Wy mieliście po tej lekturze? A może jest dopiero przed wami?

[Książka z prywatnej biblioteczki]

,,Two dirty souls" to romans z motywem hate-love.
Poznajemy tutaj Jaxa, który jest synem najbardziej wpływowego człowieka w okolicy. Bogaty, rozpuszczony, przekonany o swojej wyższości, cieszący się ogromną popularnością.
Skipper jest córką Hektora Navarreza, pracuje u niego jako mechanik i tak naprawdę ten warsztat funkcjonuje już tylko dzięki niej i jej siostrom, które prowadzą myjnię w bikini.
Ojciec Jaxa chce przejąć warsztat Navarrezów, a w tym ma mu pomóc jego syn. Młody Dowell chce uwieźć najmłodszą z sióstr. Czy Jax będzie w stanie zawrócić w głowie Skipper? Czy plan przejęcia warsztatu dojdzie do skutku? Czy Jax naprawdę jest takim bucem, czy może to tylko jego maska ? Czy ta relacja ma jakąś szanse ? Jak potoczą się losy bohaterów ?
Podoba mi się postawa Skipper - stąpa twardo po ziemi, nie boi się wypowiedzieć swojego zdania, chce chronić swoją rodzinę. Z Jaxem nie polubiłam się na samym początku ale z coraz to kolejnym rozdziałem zyskuje moją sympatię.
Ich relacje była pełna ognia, widać było ich niechęć do siebie, a potem stopniowo przeradzało się to w pożądanie a może nawet i coś więcej... W książce "Two dirty souls" dostajemy również niespodziewane zwroty akcji.
Minus tej książki ? Osobiście brakowało mi takiego domknięcia. Chciałabym wiedzieć w jakim kierunku poszli bohaterowie, co było potem, czy dowiedzieli się o sekretach, tutaj tego niestety nie ma.
Ogólnie polecam.

,,Two dirty souls" to romans z motywem hate-love.

Nie było to tragiczne, ale miałam za duże oczekiwania.

RELACJE BOHATERÓW SĄ TAK PŁYTKIE!!
To wcale nie jest książka enemies to lovers, nie ma tam ani enemies ani lovers.
Po prostu jest to jakaś książeczka z niby wątkiem romantycznym oraz kazirodczym.
Autorka chyba zaczyna sie wypalać, ponieważ to kolejna książka z tym obrzydliwym tematem.

Nie było to tragiczne, ale miałam za duże oczekiwania.

RELACJE BOHATERÓW SĄ TAK PŁYTKIE!!
To wcale nie jest książka enemies to lovers, nie ma tam ani enemies ani lovers.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Z tą ksiażką miałam love and hate. Z jednej strony bardzo denerwował mnie główny bohater, jego stosunek do życia i kobiet, a także patriarchalne pokazanie świata przez autorkę. Nawet Skipper, która na początku wydaje się być niezależną, pewną swojej wartości dziewczynom, kiedy zaczyna się odzywać okazuje się, że także prezentuje swoim myśleniem i podejściem świat, który mam nadzieję jest już przeszłością. Może to dlatego, że bohaterka wywodzi się z biednego środowiska, które jest trudne dla kobiet i sama tym przesiąknięła. Trudno w takim otoczeniu wyłamać się z tego schematu.

Mimo wszystko to moje guilty pleasure. Nie mogłam się oderwać i byłam bardzo ciekawa jak relacja bohaterów się rozwinie. To taka książka, kiedy wiesz że w końcu pójdą razem do łóżka, ale zastanawiasz się w jaki sposób to się stanie. Jeśli szukacie dobrej rozrywki i potraficie przymknąć oko na ten okropny patriarchat to polecam.

Apel dla autorek niegrzecznych książek - mamy 21. wiek, nie przywiązujmy się tak do dawnych schematów. Pokażmy, że obie płcie mogą się szanować i skończmy z uprzedmiotawianiem.

@czytamzbiblioteki

Podobało się wszystko w tej książce. Fakt taki, że nasz bohater przedstawiony jako ten zły i ta jego brzydka strona trwa dosłownie kilka sekund, ale to jaka później ma postawę obrońcy itd bije na głowę.

Miałam małe wymagania co do tej książki, a jednak nie okazała się taka zła.
Okazała się całkiem składna, choć może nie są to wyżyny literatury.
Plus za męskie POV, nie często to spotykam. Dobrze było spojrzeć na to wszystko z innej perspektywy. Co prawda cała historia zdaje mi się niedokończona, a mimo to, nie mogę znaleźć informacji o drugiej części.
Porusza trochę trudnych tematów, ale nie czuje żeby były one wciśnięte na sile. Wręcz przeciwnie, pokazuje ze amerykański sen nie zawsze jest pięknym snem, a może być koszmarem.
Zgodzę się, ze obraz związków jakie się tu przeplatają nie są idealne, ale chyba potrzebowałam pokazania, ze nie wszystko zawsze układa się od razu po myśli bohaterów. I nawet na koniec szczęśliwe zakończenie nie jest pewne.

Miałam małe wymagania co do tej książki, a jednak nie okazała się taka zła.
Okazała się całkiem składna, choć może nie są to wyżyny literatury.
Porusza trochę...

zacznę od tego, że pomieszały mi się tytuły i myślałam, ze to zupełnie co innego… a jestem typem który jak już zaczyna książkę to stara się dobić do brzegu… książka sama w sobie bez szału, całkiem przewidywalna, ale epilog w końcu mnie jakoś bardziej zaskoczył

Duszny,dziwny klimat małego amerykańskiego miasteczka.Biedne,stracone dziewczyny,bogaci rozpuszczeni chłopcy,wszyscy zepsuci,pokręceni na różne sposoby.Brudne rodzinne sekrety i dramaty.A wśród tego wszystkiego najmniej dobrana para bohaterów.Przynajmniej tak pozornie.O tej książce nie było zbyt głośno,a szkoda -jest dobrze napisana. Pikantna,nie brakuje tu wulgaryzmów,kipi pożądaniem,jednak nie ma w tym przesady.Relacja między głównymi bohaterami rozwija się w wolnym tempie, co nie oznacza,że nie jest gorąca.Szkoda,że historia niepotrzebnie przyspiesza pod koniec,wybuchając wszystkimi tajemnicami naraz.Zakończenie pozostaje otwarte,nie wszystko jest jasne między Jaxem i Skipper,ale wygląda na to,że dalej będzie kolej już na inną parę.Polecam.

Romans z " perspektywy " mężczyzny. Historia pogmatwana, pokręcona, duszna ale trzyma fason. Dobry styl pisania autorki.

• Przeczytane 2022
  • Romans