Sekrety

Okładka książki Sekrety E. Raj
Okładka książki Sekrety
E. Raj Wydawnictwo: Wydawnictwo HM Cykl: Uczeń Nekromanty Seria: Opowiadania z cyklu Uczeń nekromanty fantasy, science fiction
Uczeń Nekromanty
Opowiadania z cyklu Uczeń nekromanty
Wydawnictwo HM
2021-08-07
2021-08-07

Okładka książki Autostopem przez tęczę Adrianna Buczek, Jakub Chilimończyk, Rafał Cywicki, Dalia Grodzka, Lena Kuran, Maciek Kwietniewski, Joanna Przygodzka, E. Raj, Zuzanna Śliwa, A. Szydlik, Wiktoria Szydłowska, Ewa Tomaszewicz, Milena Wójtowicz
Autostopem prz... Adrianna Buczek, Ja...
Okładka książki Tryzna. Antologia słowiańska Piotr Barej, Silke Brandt, Jarosław Dobrowolski, Krzysztof Dzieniszewski, Paweł Famus, Camille Gale, Artur Grzelak, Małgorzata Lewandowska, Tadeusz Oszubski, Olaf Pajączkowski, Jacek Pelczar, Franciszek Piątkowski, E. Raj, Maciej Szymczak, Flora Woźnica, Magdalena Zawadzka-Sołtysek
Tryzna. Antolo... Piotr Barej, Silke ...
Okładka książki (Nie)realna magia D. B. Foryś, Patrycja Fraj, Camille Gale, Ewelina Kasiuba, Martyna Ludwig, Katarzyna Muszyńska, Marek Pawłowski, Joanna Krystyna Radosz, E. Raj, Sandra Rozbicka, Ludka Skrzydlewska, Grzegorz Wielgus
(Nie)realna magia D. B. Foryś, Patryc...

Wydarzenia, które rozgrywają się na tych stronach miały miejsce 20 lat wcześniej, czyli w okolicach urodzenia Norgala. Poznajemy bardzo dokładnie historię Rothgara. Jego pracę jako demonologa, relację z rodzeństwem i ojcem tyranem. Dowiadujemy się sporo istotnych rzeczy o jego seksualnej naturze. Z kluczowych sytuacji, jesteśmy świadkami bestialskiego gwałtu na 13 letniej Nerilli, o który zostają oskarżeni jej bracia. Rozpoczyna się śledztwo, które nie wróży nic dobrego. Kiedy przez braterskie waśnie zostaje powiadomiona Inkwizycja, Rothgar nie ma dokąd uciec. Wtedy z pomocą przychodzi mu książę Fenril, elf. Od tego momentu zaczyna się ekscytująca podróż po meandrach ciał i umysłów.

Ja już wcześniej wspominałam, że jestem oczarowana tym Uniwersum. Autorka wykonała kawał dobrej roboty. Nie jeden bardzo znany pisarz może jej pozazdrościć wyobraźni i dbałości o szczegóły. Postacie są jak żywe. Jednym kibicujemy mocniej, innym życzymy natychmiastowej śmierci. Ja zostałam pochłonięta bez reszty. Polecam wszystkim, którzy lubują się w fantastyce, mają otwarty umysł i nie straszne im są wątki LGBT.

Nie ukrywam że przy książkach E. Raj nieźle się bawię. Sama postać Rothgara jest po prostu znakomita. W sekretach poznajemy dzieje naszego bohatera przed wydarzeniami w I tomie Ucznia Nekromanty. Powiem szczerzę że humor Rothgara jest jak dla mnie wyśmienity.

Wątek poruszony w "Sekretach" jest bliski mojemu sercu, więc nic dziwnego, że tak bardzo spodobała mi się ta pozycja. Oceniam emocjonalnie, bo inaczej nie potrafię :)

Autorka doskonale poradziła sobie z motywem, który się tutaj pojawił (nie chcę spoilerować) i zupełnie nie czuję dysonansu w związku z tym, co do tej pory wiedziałam o Rothgarze. Wszystko pięknie łączy się z główną serią.

"Sekrety" nie są tylko zwykłym dodatkiem, dla fanów Ucznia to jest pozycja obowiązkowa. Dzięki niej mamy lepszy wgląd w umysł Rothgara i możemy lepiej zrozumieć motywy jego postępowania w Uczniu. Oprócz tego jest to po prostu historia, która mnie osobiście sprawiła wiele przyjemności i utwierdziła w tym, że to uniwersum należy do moich absolutnie ulubionych. Z niecierpliwością czekam na kolejne pozycje, więc droga Autorko - mam nadzieję, że nigdy nie przestaniesz pisać!

Jest to prequel tomu I Ucznia Nekromanty.
Wydarzenia, które się w nim rozgrywają mają miejsce ponad 20 lat wcześniej.
Rothgar jest zupełnie inną osobą. Mniej zgorzkniałą, zdolną nawet do okazania komuś zainteresowania.
Przyznam się, że w takim wydaniu Rothgar bardziej mi się podoba, ale jak wiadomo sytuacje, które mogą się wydarzyć w naszym życiu wpływają na nasze zachowanie.
Tak było również w jego przypadku.
Mocno zaskoczyła mnie natomiast postać Fenrilla.
W pierwszym tomie owszem występuje w niektórych scenach w książce, ale jego osoba nie jest jakoś dla mnie na tyle wyrazista, by powiedzieć o nim coś więcej. Jaki jest? Co sprawia, że pomaga Rothgarowi?
Tutaj mamy to bardzo dobrze wyjaśnione. I powiem szczerze, że bardzo mnie książę Fenrill zaintrygował.
Polecam wszystkim fanom Ucznia Nekromanty. Książka dla osób 18+. Zawiera wątki MM.

Jest to prequel tomu I Ucznia Nekromanty.
Wydarzenia, które się w nim rozgrywają mają miejsce ponad 20 lat wcześniej.

• Do kupienia
  • Polska fantastyka