Zakochana w przyjacielu

Zakochana w przyjacielu
NieZwykłe
2021-06-16
2021-06-16
miłość literatura polska zakochana w przyjacielu romans

Aleks według mnie był lepszym wyborem. Nie był to nagła miłość a świadomie budowana relacja.
Na końcu książki jest miejsce na zrobienie własnej listy marzeń, rzeczy do spełnienia-fajne urozmaicenie do książki.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Czytałam wiele książek ale ta jest niesamowita! Muszę przyznać że wzięłam się za tą książkę przypadkiem tzn tytuł mnie zaintrygował haha. Czytając tą książkę miałam wrażenie że autorka opisuje moją sytuację życiową aktualnie w niektórych fragmentach. Czyta się ogólnie bardzo przyjemnie wciągnęła mnie ta książka na tyle że kiedy musiałam przestać czytać cały czas myślałam o tym co może być dalej. Zdawałoby się że to tylko książka jakaś historia napisana przez autorkę ale mam wrażenie że otworzyła mi oczy na niektóre sprawy które są wokół mnie.
Książka jest niesamowita po prostu!

♡RECENZJA♡
"Zakochana w przyjacielu"
Katarzyna Rzepecka
Wydawnictwo: @wydawnictwoniezwykle
....Czy jesteśmy w stanie niepamiętać kogoś, kogo się bardzo Kochało?
Czy nasze serce będzie pamiętało jeśli głowa zapomni???
No cóż, chyba nie chciałabym tego sprawdzać.....Ale nasza bohaterka musiała się z tym zmierzyć, ale od początku...

Miałam ochotę dzisiaj na coś lekkiego, niezobowiązującego, czegoś takiego przy czym nie muszę zbytnio myśleć. Kierując się metodą wyboru spojrzałam na okładkę i stwierdziłam, że być może to będzie to. Historia zawarta w tej książce jest prosta, nieskomplikowana, bardzo przewidywalna, ale była miłą odskocznią, przeczytałam ją dość szybko ,momentami była zabawna.
Kama to kobieta , która na wskutek niefortunnego wypadku traci pamięć i w związku z tym wraca do rodzinnego domu aby próbować poskładać sobie na nowo elementy układanki z przeszłości które muszą wskoczyć na swoje miejsce.
Tymon to Przyjaciel z którym praktycznie "była blisko związana" od małego z którym przeżyła swój pierwszy pocałunek oraz swój pierwszy raz. Ale nie pamięta dlaczego się rozstali, natomiast pamięta że bardzo go kiedyś kochała.
Od kogo dostaje bukiety róż???
Dlaczego jej była przyjaciółka Kornelia patrzy na nią z taką nienawiścią??
Dlaczego Kama i Tymon nie są już razem? Dlaczego rodzice coś ukrywają przed nią? Dlaczego tak bardzo ciągnie ją do mężczyzny I co z tym wszystkim ma wspólnego Alex?
Mimo wszystko muszę stwierdzić ,że jestem zaskoczona jak bardzo mnie ta historia wciągnęła. Bohaterowie byli bardzo sympatyczni tacy do których od razu człowiek jest przekonany. Tymon to facet którego idzie pokochać od razu ,czuły delikatny, troskliwy, taki prawdziwy książkowy mąż.
Ta historia ma również przesłanie utwierdzające nas w przekonaniu, że prawdziwa miłość jest na tyle silna i na tyle mocna, że żadne przeszkody nie są w stanie jej zabić..
Bawiłam się świetnie, może trochę zdziwiło mnie zakończenie, spodziewałam się czegoś bardziej wow,ale koniec końców lekturę zaliczam do udanych.

♡RECENZJA♡
"Zakochana w przyjacielu"
Katarzyna Rzepecka
Wydawnictwo: @wydawnictwoniezwykle
....Czy jesteśmy w stanie niepamiętać kogoś, kogo się bardzo Kochało?
Czy nasze serce będzie pamiętało jeśli głowa zapomni???

Miałam ochotę dzisiaj na coś lekkiego,...

Nie jestem znawcą romansów, gdyż sięgam po nie niezwykle rzadko. Stąd też ciężko mi ocenić czy jest to dobra książka w swoim gatunku czy też nie. Aczkolwiek wybierając ją, miałam nadzieję na miłą historię, która pozwoli mi oderwać się od rzeczywistości i tak też się stało. Powieść mnie wciągnęła i sprawiła że na mojej twarzy nie jednokrotnie pojawił się uśmiech. Historia była prosta, nic tu szczególnie nie zaskakiwało, ale nie spodziewałam się że będzie inaczej. Jeśli ktoś szuka lekkiej i romantycznej książki to jak najbardziej można sięgnąć właśnie po tą.

Bardzo wciągająca, ciężko się oderwać od czytania. Historia dziewczyny, która traci pamięć przez wypadek. Nie pamięta nikogo i niczego. Będzie musiała przejść trudne chwile, aby odzyskać swoje życie. Czy uda jej się odzyskać pamięć? Czy będzie z ukochanym przyjacielem? Czy na pewno jest w nim zakochana.

Historia tej dwójki jest zabawna, urzekająca, niezwykle emocjonalna, w tym również bardzo zaskakująca. Relacja pomiędzy nimi jest skomplikowana. Jest ona ciężka dla nich zważając na to, że Kamila nie pamięta Tymona. Było to niebywale ciężkie dla tej dziewczyny. Dzięki tak naprawdę pomocy chłopaka zaczęła sobie ona przypominać te cudowne jak i mniej przyjemne chwike z jej życia.
Fabuła wydaje się być banalna, lecz autorka potrafiła totalnie zamieszać i zrobić z tego coś od czego nie da sie oderwać, bo przyznam szczerze to był tam taki rollercoster, że chciałam czytać tylko więcej i więcej. Nie mogę z pewnością powiedzieć, że jest to historia niczym z bajki, ponieważ taka nie jest, są również takie chwile co burzą całą tą słodycz i wprowadzają zamęt w życiu głównych bohaterów. Ogromną przyjemność sprawiło mi odkrywanie elementów i tajemnic związanych z napaścią Kamili, co czyniło tą książkę jeszcze bardziej interesującą. Bardzo polecam <3.

Miło się czytało. Zaskakująca historia i jej przebieg. Polecam

Miło się czytało. Zaskakująca historia i jej przebieg. Polecam

Temat ciekawy ale książka monotonna. Gdyby nie sama ciekawość przyczyny wypadku nie dotrwała bym do końca.

Kamila zostaje pobita i traci pamięć. Rodzice zabierają ją do domu na wsi by mogła sobie przypomnieć kim jest. W sąsiedztwie mieszka Tymon, przyjaciel i ona coś do niego czuje. Dostaje też codziennie piękne róże od nieznajomego. Musi to wyjaśnić. Pamięć powoli jej wraca. Kogo wybierze?

Pomysł fajny, wykonanie słabe. Zakończenie - bzdura. Zawsze mnie irytuje, kiedy autor banalnie podchodzi do tematu tym samym niszcząc swoją pracę i marnując czas czytelnika. Sama treść i akcja - non stop: jaki on cudowny, przystojny. Bohaterka i jej traktowanie przez innych męczące. Z całek książki najpozytywniej oceniam Aleksandra. Reszta niedojrzała, spłycona, skrócona - ogólnie na nie. Szkoda.

• Przeczytane 2021