Jej szef

Okładka książki Jej szef Katarzyna Rzepecka
Okładka książki Jej szef
Katarzyna Rzepecka Wydawnictwo: Muza Cykl: Seria Górska (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Seria Górska (tom 3)
Muza
2023-02-01
2023-02-01

Ostatnia część braci Burzyńskich. Brat bliźniak Tobiasza, czyli Igor. Totalnie inny niż pozostała część rodziny. Postawił na karierę, pieniądze. Postawił sobie wysoko poprzeczkę, by wrócić w nieoczekiwanym momencie do miejsca, za którym nie przepadał. To.... inna historia niż poprzednia. Nie raz byłam zła na Igora, że postąpił tak, jak postąpił. Skrzywdził przede wszystkim siebie i kobietę, która trwała u jego boku przed ostatnie lata. Na rzecz... kogo? Bardzo wyidealizowanej przeszłości. Tak, dobrze czytasz. Emocje targają prawie od początku, ponieważ od razu stanęłam po stronie Majki. A Ty? Którą stronę wybierzesz?

Polecam.

Polecam.

Jest to trzecia część „Serii Górskiej” Katarzyny Rzepeckiej.
Tym razem autorka przedstawiła trzeciego z braci Burzyńskich – Igora. Chłopak jest bliźniakiem Tobiasza i jego zupełnym przeciwieństwem. Prowadzi w Krakowie własną firmę architektoniczną i w przeciwieństwie do swoich braci wcale nie jest zapalonym miłośnikiem gór. Wypadek Tobiasza staje się początkiem zmian, które chce wprowadzić w swym życiu. Postanawia przenieść się do Ceglastej i otworzyć w niej filię swej firmy. Impulsem do zmian, jest także jego była dziewczyna Janka, o której nigdy nie zapomniał, i która nadal mieszka w rodzinnych stronach. Jest zadowolony, gdy okazuje się, że Janka podejmuje się pracy w jego firmie. Postanawia zerwać ze swoją kochanką – pracującą w jego firmie Majką i odnowić relacje z Janką. Czy młodzieńcze zauroczenie przetrwało? Jak zareaguje Majka, gdy dowie się prawdy?

Książkę czytało się bardzo dobrze a historia braci Burzyńskich mnie najzwyczajniej wciągnęła. Z przyjemnością na moment przeniosłam się do małego górskiego miasteczka i ogrzałam się ciepłem panującym w tej rodzinie. Igorowi ten powrót w rodzinne strony pozwolił otworzyć oczy i przekonać się, co tak naprawdę jest w jego życiu ważne. Przypuszczam że niejedna osoba idealizuje osoby z przeszłości, a gdy odnawiamy znajomość po latach jesteśmy rozczarowani. Często też nie zauważamy i nie doceniamy tych osób, które są przy nas i do których obecności jesteśmy przyzwyczajeni. Dopiero, gdy ich zabraknie zapala się w nas czerwone światełko, że czegoś nam brakuje.
Książkę oceniam na pełne 7 pkt.

Jest to trzecia część „Serii Górskiej” Katarzyny Rzepeckiej.

"Jej szef" to historia Igora, który wraca w rodzinne strony z zamiarem odzyskania dawnej miłości. Mimo iż minęło wiele lat on wciąż nie zapomniał o Jance. Kłopot w tym, że Igor spotyka się od lat (niezobowiązująco) z koleżanką z pracy - Majką. Która z kobiet zdobędzie jego serce? Ten miłosny trójkąt dostarczy wielu wrażeń.

Gdy zaczynałam czytać książkę odniosłam wrażenie, że jest w niej dużo "opisowej gadaniny" a za mało dialogów. Brakowało mi wartkiej i zabawnej akcji jak w pierwszym tomie tej serii. Niemniej bardzo przyjemnie spędziłam czas z tą lekturą. Nie jest ona wymagająca, nie wyciśnie z oczu łez ale będzie miłym i lekkim oderwaniem od życia codziennego. Książkę czyta się bardzo szybko, jest na moje oko dość krótka.
Co do bohaterów: Majki nie da się nie lubić. Ta dziewczyna to petarda. Janka działała mi na nerwy od samego początku (choć też jestem fanką seriali). Natomiast Pan Burzyński, no cóż.. Jaś skomentował go najlepiej. I w pełni podzielam jego zdanie. Jesteście ciekawi? Koniecznie sięgnijcie po książkę. Tym bardziej jeśli lubicie romans biurowy. Wspominałam już, że całe towarzystwo będzie pracować razem? 🤭

Gdy zaczynałam czytać książkę odniosłam wrażenie,...

To prawdopodobnie ostatni tom serii górskiej. Polubiłam braci Burzyńskich, choć bardziej podobali mi się Tobiasz i Eryk. Tamci byli ratownikami górskimi, Igor jest ich przeciwieństwem: ma lęk wysokości, boi się gór, jazdy windą i latania samolotem.

Ze swoją pracownicą, Majką, jest w układzie zdawałoby się bez zobowiązań. Kiedy nadarza się okazja, by wrócić w dawne okolice i odnowić znajomość z pierwszą miłością, Janką, Igor rzuca Majkę. Robi to w najgorszym możliwym momencie. Wprost nie mogłam uwierzyć, że można tak bezmyślnie postąpić.

Majka słusznie się wkurzyła i wyznaczyła bezpieczny dystans do szefa. On z kolei zaczął dostrzegać w Jance cechy, które mu się nie podobały. Porównując obie kobiety zobaczył, że był ślepy i wybrał niewłaściwie.

Majka jest mądra i dumna. Czy pozwoli mu się ponownie do siebie zbliżyć? Na pewno będzie musiał bardziej się postarać. Skończył się łatwy seks.

Janka zaskoczyła nawet mnie. Takiej osoby po prostu nie da się lubić. Nie wiem co on w niej widział.

Spodobała mi się zemsta Majki.

Książkę można czytać bez znajomości poprzednich części.

W tym tomie było więcej biur niż gór, ale czytało się lekko i przyjemnie.

Pamiętacie swoją pierwszą miłość ? Zwykle to pierwsze zauroczenie zapada w pamięć, pozostaje do niej sentyment. Zdarza się oczywiście, że okazuje się to być silnym uczuciem na tyle, że pierwsza miłość, jest też tą ostatnią.

Bracia Burzyńscy, a w sumie ich rodzina, ma swoją tradycję. Po, nie raz długiej przerwie, wracają do swoich miłości sprzed lat. Dawne uczucia okazują się na tyle silne, że żadne inne nie potrafi ich przyćmić. Tak było z ich rodzicami, z Erykiem i Tobiaszem. Igor gdy po latach ujrzał swoją pierwszą ukochaną - Jankę, był pewien, że podtrzyma ten zwyczaj.

Przez wzgląd na wypadek brata bliźniaka Tobiasza, a także nadzieję, na odkurzenie dawnych uczuć, odzyskanie Janki, Igor powraca w rodzinne strony - do Ceglastej. Przenosi tu swój biznes i razem z nim pracowników. W tym Majkę. Kobietę, która jako pracownik jest na wagę złota lecz nie tylko interesy ich łączą. Przez ostatnie lata, spędzali wiele namiętnych chwil. Lecz Igor postanawia zerwać tę relację, w końcu wg niego nawet nie był to związek. Janka jest jego miłością życia. Musi na nowo zdobyć jej serce. Szkoda, że na wstępie złamie inne…

Ta książka, trzeci tom przygód braci Burzyńskich, na starcie już, wydawała się przewidywalna. Tok wydarzeń można przypuszczać, że jest wręcz oczywisty. W końcu każdy z braci odzyskał dawną miłość i są szczęśliwi u boku kobiet swojego życia. Dlaczego z Igorem miałoby być inaczej ? Przekonany, że takie jest jego przeznaczenie, że dawne uczucia też nie wygasły, że Janka jest jego drugą połową, robi wszystko by stworzyć dla nich wspólną przyszłość. Okazuje się jednak, że autorka nas zaskoczy.

Już sam fakt, że książka pisana jest z perspektywy Igora i… Majki, sprawił, że zapaliła mi się czerwona lampeczka. Taki sygnał, że coś tu nie gra, nie jest tak jak się spodziewałam. Ale to nie znaczy, że byłam tym faktem rozczarowana, że ta historia mnie zawiodła.

Kasia stworzyła fajnych bohaterów. No - w większości, bo tę typowaną na wybrankę serca, ciężko polubić. Jesteśmy książkoholikami, wielu z nas kocha też filmy / seriale. Ale zachowania Janki i jej uwielbienie dla Netflixa… To już nie jest normalne.

Autorka wykreowała trzeciego z braci na innego mężczyznę niż pozostała dwójka. W końcu to biznesmen, w przeciwieństwie do nich, nie kocha gór, wręcz się ich boi. Szczególnie po wypadku Tobiasza. Mają go za sztywniaka i nudziarza. Ale Majka zna go z zupełnie innej strony. Potrafi być zabawny i… namiętny. Chemia między nimi jest niezwykle silna. Ale co poradzić jak mężczyźni tak często mają problemy ze wzrokiem i nie raz tak późno dostrzegają, że szczęście mają tuż pod nosem ?

Maja z kolei kocha góry, naturę i jest świetną pracownicą. Do tego inteligentna, z klasą i seksowna. Totalne przeciwieństwo Janki… Czy “Jej szef” , a nawet ICH szef dokona dobrego wyboru ? Nie ma niebezpieczniejszego stworzenia, niż zraniona kobieta. Odrzucona Majka, ma swój honor, ma dumę i zademonstruje to swojemu pracodawcy wyraźnie. I za to ją uwielbiam :)

Tak więc Kochani, jeśli już znacie tę serię, jeśli lubicie twórczość, humor i styl Kasi Rzepeckiej, koniecznie musicie poznać także ten tom. Mknie się przez niego niesamowicie szybko, wciągająca historia i taka wisienka na torcie całej trylogii. To lekki romans służbowy z gorącymi scenami łóżkowymi ale nie ma ich szczególnie dużo. Jestem praktycznie pewna, że polubicie głównych bohaterów, a wzmianki z życia dwóch pozostałych braci, zaciekawią osoby, które już znają tę serię. Sądzę, że na upartego można czytać te książki niezależnie, nie znając poprzednich części aczkolwiek warto przeczytać wszystkie.

Dziękuję za egzemplarz do recenzji Wydawnictwu Akurat oraz autorce i polecam gorąco.

Autor: Katarzyna Rzepecka
Tytuł: Jej szef
Wydawnictwo: Muza

Poprzednią część czytało mi się tak przyjemnie i szybko, dlatego miałam nadzieje, że z tą będzie tak samo. Jak możecie się domyślać czytało mi się ją świetnie!

Spodobał mi się zamysł na samą książkę, więc nie mogłam doczekać się jej przeczytania.

Bohaterowie przypadli mi od razu do gustu. Widziałam, że w ich życiu działo się dużo, dlatego te doświadczenia spowodowały takie zachowania. Czasami miałam problem z tym, jak postępował Igor. Nie do końca rozumiałam jego myśli i postępowania. Majka wie czego chce od życia. Jednak czasem działała mi na nerwy.

To jak autorka poprowadziła tę fabułę bardzo mi się spodobało. Z każdą stroną nie mogłam się od niej oderwać. Niektóre elementy sprawiły, że byłam w wielkim szoku. Mimo tego, że domyślałam się jak to się zakończy, to świetnie się przy niej bawiłam.

Lubię serię górską i muszę przyznać, że tutaj ten motyw tutaj zrobił na mnie największe wrażenie.

Ocena 4/5

Autor: Katarzyna Rzepecka
Tytuł: Jej szef
Wydawnictwo: Muza

Bohaterowie przypadli mi od razu do gustu. Widziałam, że w ich...

Autorka oficjalnie trafia na listę moich ulubionych autorów. Nie będę się rozpisywać - tę książkę zdecydowanie wart przeczytać, jest świetna! (zresztą jak cała seria) Przede wszystkim podoba mi się, że bohaterka tak łatwo nie odpuszcza, gdy facet nawala. Tym samym podoba mi się upór Igora. Aha, i jeszcze to, że intryga byłej kochanicy Igora nie miesza im w głowach, ale od razu stwierdzają, że to bzdura - ogromny plus za to.

Polecam, jednak z całej trylogii trzecia część jest wg mnie najsłabsza.

Polecam, jednak z całej trylogii trzecia część jest wg mnie najsłabsza.

Na wieczór, zabawna, pozytywna. Dobrze się czyta.

Na wieczór, zabawna, pozytywna. Dobrze się czyta.

• Przeczytane 2023
  • Polscy autorzy