Jej były mąż

Okładka książki Jej były mąż Katarzyna Rzepecka
Okładka książki Jej były mąż
Katarzyna Rzepecka Wydawnictwo: Muza Cykl: Seria Górska (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Seria Górska (tom 2)
Muza
2022-07-27
2022-07-27

Druga część o braciach Burzyńskich. Podobała mi się, chociaż osobiście bardziej odpowiadała mi poprzednia część. W "Jej były mąż" poznajemy Tobiasza i Adę. Tobiasz to kobieciarz i flirciarz na pierwszy rzut. Łatwo można by go wrzucić do tej szufladki, ale od razu w mojej głowie pojawiła się myśl, co tym próbuje ukryć Tobiasz Burzyński?
Każdy z nas popełnia błędy i to nie jest tak, że tylko jedna osoba zawiniła, kiedy się rozstają. Czasem to bardziej skomplikowane niż byśmy byli w stanie pomyśleć. Jak było u Ady i Tobiasza? Zawiodło to, że nie rozmawiali ze sobą. Stracili 10 lat, czego bardzo żałują... Nie raz emocje targają, ponieważ chcesz, żeby w końcu porozmawiali szczerze, bez ukrywania się pod maską.... obojętności.

Każdy z nas popełnia błędy i to nie...

Polecam, chociaż pierwsza cześć była lepsza, lekka, dobrze się czyta. Historia kolejnego brata.

Na półkach: , , , , , ,

Wow, jaka to świetna książka! Ogromnie się cieszę, że skusiłam się na przeczytanie książki tej autorki. Pisze dokładnie tak, jak lubię - świetnie i płynnie się to czyta, fabuła jest realistyczna, a bohaterowie tacy na wskroś prawdziwi. Nie było cukierkowo, nie było patetycznie, nic nie było przesadzone i wydumane. Bardzo polecam!

Czytało się równie szybko i przyjemnie jak pierwszą część.
Głowni bohaterowie tak samo dobrze przedstawieni jak w poprzedniej części (szczególnie, że poprzedni też się przewijają - w tym mój idol Jaś).
Świetnie spędzony czas!

Czytało się równie szybko i przyjemnie jak pierwszą część.
Świetnie spędzony czas!

Przyjemna książka, dość fajna historia. Lekkie czytadełko na długi zimowy wieczór w sam raz.

14/2023

Nie mam żadnych odczuć.
Książkę nawet dobrze się czytało, choć momentami mi się dłużyła.
Historia sama w sobie nawet ciekawa.
Jedyna uwaga.. To hmm.. Kłusownicy nie dokarmiają zwierząt, tylko myśliwi (a oni nie są kłusownikami). A później robią odstrzał.... Ale oczywiście mogę się mylić.

W tej książce pojawiają się Eryk i Hanka z tomu 1.
Jest zaburzona oś czasu...
W tym tomie (drugim) nie są zaręczeni (dopiero Eryk szuka odpowiedniej biżuterii),co jest już w epilogu tomu pierwszego.
Ale czy to jakoś negatywnie wpływa?
Nie.... bo to nie oni są tutaj ważni.

Czy polecam.... Jak poznajesz pierwszego brata, a następnie drugiego, który się przewija w fabule... A następnie trzeciego brata - to, tak... Przeczytaj.
Ale czy to historia, od której nie możesz odejść?
Nie.
Czy to wyciskacz łez?
Nie dla mnie.
Czy zapamiętam ta historie?
Już prawie jej nie pamiętam.

Przeczytałam na Legimi.

14/2023

Nie mam żadnych odczuć.
Książkę nawet dobrze się czytało, choć momentami mi się dłużyła.
Historia sama w sobie nawet ciekawa.

W tej książce pojawiają się Eryk i Hanka z tomu 1.
Jest zaburzona oś...

"Miłość jest bolesna(...). Widziałam na własne oczy i doświadczyłam zbyt wiele cierpienia, żeby za nią gonić."

Dla Ady to był koszmarny dzień w pracy, a kiedy wracała do domu prawie została potrącona przez samochód. Wszystko przez tego czarnego kota, który pojawił się nie wiadomo skąd. Jednak to nie było najgorsze. Kierowcą, który prawie ją potrącił był Tobiasz, jej były mąż, którego nie widziała 10 lat. Rozstali się w gniewie i na nowo ułożyli sobie życie.

Ciocia Gertruda po swojej śmierci zostawiła im w spadku pensjonat. Jej życzeniem było, aby prowadzili go razem, dlatego Tobiasz pojawia się u byłej żony, aby ją o tym poinformować. Ada nie ma zamiaru brać w tym udziału, jednak gdy traci pracę i nic nie zapowiada na to, że w najbliższym czasie znajdzie nową, nie ma wyjścia. Zgadza się na prowadzenie pensjonatu z Tobiaszem. Wydaje im się, że zostawili wszystko już dawno za sobą.
Szybko odkryją, że tak nie jest. Pojawią się tlumione przez lata uczucia i pożądanie, wszystko zacznie nabierać innych kształtów.

Czy Ada i Tobiasz dogadają się? Czy jest szansa, aby ponownie byli razem? Czy ich miłość przetrwała? Czy czarny kot od początku oznaczał pecha, czy wręcz przeciwnie?

Bardzo podobała mi się ta historia! Jeżeli chodzi o fabułę i bohaterów, nie mam się do czego przyczepić! Polubiłam bohaterów i kibicowałam im od samego początku. Już podczas ich pierwszego spotkania po latach było widać, że łączyło ich coś wyjątkowego i że nie są sobie obojętni. Byłam bardzo ciekawa, co takiego się wydarzyło, że pomimo głębokiego uczucia nie szli razem przez życie. Nie spodziewałam się, że spotkała ich taka tragedia. 😭😭

Autorka skupiła się na bohaterach i na odbudowie ich relacji i to mi się bardzo podobało. Wydarzenia z przeszłości wciąż wywoływały w Tobiaszu i Adzie mnóstwo emocji i bólu. W końcu po latach otworzyli się, wyrzucili wszystko, co leżało im na sercu. Wysłuchali siebie nawzajem, dzięki czemu inaczej spojrzeli na tamte wydarzenia. Oboje popełnili błędy, oboje się pogubili i żałowali swojego zachowania.

Podobało mi się to, że mimo upływu lat oni byli pewni siebie i swojej miłości. Byli dojrzali, mądrzejsi, bardziej doswiadczeni. Ale gdzieś tam w środku byli nadal tymi samymi osobami, których połączyła prawdziwa miłość.

Obawiałam się, że na koniec autorka zrzuci na bohaterów jakąś 'bombę' i tak też było. Po raz kolejny ich losy stały pod znakiem zapytania. Kolejny raz musieli zmierzyć się z przeciwnościami losu. Przeżywałam wszystko razem z bohaterami. Ta sytuacja przypominała wydarzenia sprzed lat. Wtedy odpuścili. Czy tym razem też tak było? A może tym razem miłość zwyciężyła? Musicie koniecznie sprawdzić.

Ta historia pokazuje nam jak ważna jest szczera rozmowa i wsparcie drugiej osoby. Widzimy jak łatwo można się pogubić i popełnić błędy, których się potem żałuje, i które ciężko naprawić. Nie warto ukrywać swoich uczuć i przytłaczających nas emocji.

Z przyjemnością poznam historie kolejnych braci Burzyńskich. 🥰

❤️‍🔥
Mój opis:
Historia drugiego z braci Burzyńskich wcale nie jest mniej ekscytująca od pierwszej.
Tobiasz i Ada rozstali się w gniewie i są po rozwodzie. Minęło dziesięć długich i nie łatwych dla nich lat. Każde poszło w swoją stronę, ale los ponownie krzyżuje ich drogi. Dlaczego znów będą musieli zamieszkać razem? Splot zaskakujących zdarzeń, psikus losu czy intryga ….
Dwoje ludzi, którzy zapomnieli o sobie nawzajem w bardzo trudnej sytuacji życiowej teraz ponownie muszą stawić czoła przeszłości, ale i zmierzyć się z teraźniejszością. A do niej wkraczają tłumione uczucia i pożądanie, które jest silniejsze niż przed laty… Na miłosnym polu bitwy nie są jednak sami. Jak pojawia się konkurencja robi się ciekawiej…

Piękna historia taka zwyczajna i jednocześnie niezwyczajna 🥰 Polecam ❣️

❤️‍🔥
Mój opis:
Tobiasz i Ada rozstali się w gniewie i są po rozwodzie. Minęło dziesięć długich i nie łatwych dla nich lat. Każde poszło w swoją stronę, ale los ponownie krzyżuje ich drogi. Dlaczego znów będą musieli zamieszkać razem? Splot zaskakujących zdarzeń, psikus losu czy intryga...

🍁🍁🍁🍁🍁 Recenzja 🍁🍁🍁🍁🍁

Katarzyna Rzepecka " Jej były mąż "
@katarzynarzepecka_pl

Cykl : Seria Górska

Wydawnictwo : Akurat
@wydawnictwomuza

🍂🍂🍂🍂🍂🍂🍂🍂🍂🍂🍂🍂🍂

"Jej uroda poraża mnie do tego stopnia, że nie potrafię przestać jej sobie wyobrażać - jest aż tak piękna. Coraz bardziej tęsknię za jej ustami, za ciepłem jej ciała, za bliskością."

"Pełna namiętności historia z Górskiej serii, opowiadająca losy drugiego z braci Burzyńskich" to powieść romantyczna, która skupia się na historii Tobiasza i Ady. Zaskakujące zdarzenia sprawiają, że po dziesięciu latach od rozwodu, ich drogi znowu się krzyżują.

Autor w ciekawy sposób przedstawia historię miłosną i ukazuje, jak czas i wydarzenia życiowe mogą wpłynąć na nasze relacje z innymi ludźmi. Powieść ta skupia się na emocjach i uczuciach bohaterów, co sprawia, że czytelnik z łatwością może się z nimi utożsamiać.

Autor w ciekawy sposób przedstawia przyrodę i klimat gór, co sprawia, że czytelnik może poczuć się, jakby sam był tam obecny. Książka zawiera wiele wątków pobocznych, które wzbogacają fabułę i czynią ją bardziej interesującą. Styl autora jest barwny i obrazowy, co pozwala na łatwe wczucie się w opisywane sytuacje.

Bohaterowie przeżywają wiele różnych emocji, takich jak miłość, pożądanie, tęsknota, zazdrość, gniew, złość, smutek, radość, nadzieja, wątpliwość, niepewność, zaskoczenie, zadowolenie. Emocje te są naturalną częścią życia i sprawiają, że bohaterowie są bardziej autentyczni i realistyczni.

Tobiasz Burzyński to mężczyzna o silnym charakterze, który wie, czego chce od życia. Jest zdecydowany i ambitny, ale jednocześnie romantyczny i czuły. Ada to kobieta, która po rozwodzie próbuje ułożyć sobie życie na nowo, ale ciągle czuje tęsknotę za Tobiaszem. Jest to osoba wrażliwa i empatyczna, która stara się pomagać innym.

Tobiasz i Ada poznali się w młodości i zakochali się w sobie.
Ada I Tobiasz mają za sobą trudną przeszłość, związana ze śmiercią ich dziecka.
Jednak ich związek nie przetrwał próby czasu, a po dziesięciu latach od rozwodu ich drogi znowu się krzyżują. Tobiasza z Adą otrzymuje w spadku pensjonat w górach. Ada początkowo nie jest zainteresowana prowadzeniem pensjonatu, ale decyduje się na to po utracie pracy.
Mimo że oboje ułożyli już sobie nowe życie, tłumione uczucia i pożądanie sprawiają, że zaczynają się zastanawiać, czy mają drugą szansę, by być razem.

🍁🍁🍁🍁🍁 Recenzja 🍁🍁🍁🍁🍁

Katarzyna Rzepecka " Jej były mąż "
@katarzynarzepecka_pl

Cykl : Seria Górska

Wydawnictwo : Akurat
@wydawnictwomuza

🍂🍂🍂🍂🍂🍂🍂🍂🍂🍂🍂🍂🍂

"Pełna namiętności historia z...

Polecam

Polecam

• Przeczytane 2022
  • Romans

Dodaj cytat z książki Jej były mąż