Uwieść ochroniarza

Okładka książki Uwieść ochroniarza Katarzyna Rzepecka
Okładka książki Uwieść ochroniarza
Katarzyna Rzepecka Wydawnictwo: Katarzyna Rzepecka literatura obyczajowa, romans
Uwieść ochroniarza
Katarzyna Rzepecka
2024-02-14
2020-07-08

Na półkach: , , , , , ,

"Uwieść ochroniarza" to powieść, którą czytałam drugi raz. W pierwszym wydaniu był to mój patronat medialny! Byłam ciekawa, jak odbiorę tę książkę po latach i czy w dalszym ciągu będzie mi się podobać. Krótko mówiąc, po czterech latach dalej podpisałabym się pod tą powieścią swoim patronatem medialnym.

Powieść została podzielona na trzy części. W każdej z nich poznajemy bohaterkę z innej strony. Towarzyszymy jej podczas dojrzewania psychicznego i zmian zewnętrznych. Podczas lektury ma się wrażenie, że mowa jest o innej osobie.

Osiemnastoletnia Juliett jest szaloną słynącą z imprez córką przyszłego prezydenta USA. Zostaje pod opieką nowego ochroniarza, którego zadaniem jest nie spuszczać jej z oka. Dziewczyna postanawia jednak się trochę zabawić i planuje jego uwiedzenie. Kiedy dostrzega jednak, że to wcale nie będzie proste zadanie, spisuje listę z poszczególnymi etapami. Za wszelką cenę chce uwieść przystojnego i seksownego Clarka. Realizacja planów jest trudna, ale należy do zadań wykonalnych. Po wielu próbach ostatecznie trafiają do łóżka, a wszystko się kończy tak szybko, jak się zaczęło. Gdy do domu wraca ojciec Juliett, a ochroniarz pakuje się i wyjeżdża, dziewczyna nie ma złudzeń, że więcej nie zobaczy Clarka.

W tej książce dużo się dzieje. Każda część wnosi coś nowego i sprawia, że inaczej patrzymy na bohaterów. Wznowienie jest dużo lepiej zredagowane, poprawione i niektóre wątki zostały bardziej rozwinięte. Bardziej trafia do mnie ta oprawa graficzna i praca, jaką włożyła autorka. Znałam tę książkę na wylot, a mimo to miło spędziłam z nią wieczór! Polecam!

Powieść została podzielona na trzy części. W każdej z nich poznajemy...

Jak przez mgłę, pamiętałam ją z Wattpada. Nie na tyle, by móc sprawnie stwierdzić co się zmieniło, co nie. W dodatku nie spodziewałam się, że książka składa się z "trzech części", które niejako są pewnymi rozdziałami z życia Julliet. Świetnie było poznać tę historię od nowa!
Pierwsza część - no rewelacja! To ile się pośmiałam to moje! Teksty krnąbrnej nastolatki, jej myślenie, charakterek i sprytny plan zdobycia ochroniarza całkowicie mnie kupiły. Ta część książki, mogłaby stanowić dla mnie całość - była genialnie dopracowana. Widać było jak wiele dzieli bohaterów, a jednak coś ich do siebie przyciągało. Mimo, że nie czytam książek gdzie jest spora różnica wieku, tutaj w ogóle mi to nie przeszkadzało.
Część druga - hmmm... tutaj sama nie wiem. Rozumiem zamysł, ale jednak mnie nie porwało. Nie wiem czemu - autorka dopracowała każdy szczegół, ale po prostu średnio mi to "pykło". Jull jest tutaj zagubiona, straciła dawną siebie, nowej jeszcze nie odnalazła. Trochę nie potrafiłam się to wczuć - nie po tym, co dziewczyna wyprawiała przed studiami. Ale oczywiście było to zasadne - to co jej się przytrafiło, mogło ją złamać. Nie podobała mi się rola, jaką autorka przypisała dawnemu znajomemu dziewczyny. Ale to moje odczucia. Jednak tej "miłości" jakoś nie czułam i trochę mnie to nudziło.
Część trzecia - i tu znów zaczęło się dziać, napięcie sięgało zenitu. Wow! Powrócił charakterek, chociaż w dojrzalszej odsłonie. Jednak nie ma co liczyć na nastoletnie wybryki, o nie, nie, nie. Obserwujemy Julliet jako silną kobietę po przemianie.

Należy przyznać, że i sam Clark zmienia się na przestrzeni książki i to również jest na plus. Ogółem bardzo dobra i wciągająca pozycja!

Julliet żyje jak pączek w maśle. Córka przyszłego prezydenta USA ma wszystko, czego tylko zapragnie. Gdy ojciec zostawia ją pod okiem ochroniarza, rozrywkowa dziewczyna postanawia mieć i jego.
A pomóc ma jej w tym szalony plan i niegrzeczna lista.

"Była dla niego o wiele za młoda, to jednak nie przeszkadzało jej w realizacji planu.”

Clark to były żołnierz pracujący jako prywatny ochroniarz.
Tym razem przyszło mu zostać niańką, rozkapryszonej córki swojego pracodawcy. Choć zachowanie dziewczyny go irytuje, to jest tylko mężczyzną i jej zaloty zaczynają na niego działać.

„Podnieca mnie ta gra, w którą ona najwidoczniej chce mnie uwikłać”.

Tylko czy mężczyzna zaryzykuję utratę posady dla przelotnego romansu?

“Uwieść ochroniarza” książka, która na pewno wywoła uśmiech na waszych twarzach. Zaloty głównej bohaterki były wręcz komiczne, czasami zastanawiałam się co ona ma w głowie. Choć podobał mi się jej charakterek.
Clark facet idealny, można do niego po wzdychać podczas czytania.
Cała historia jest lekka, przyjemna w odbiorze i czyta się ją w mig.
Fabuła to mieszanka romansu i komedii.
Autorka ma lekkie pióro, które bardzo polubiłam, potrafi wciągnąć czytelnika w swoje sidła i wywołać emocjonalny rollercoaster.
Co jeszcze mogę Wam powiedzieć. Bierzcie, czytajcie, bo naprawdę warto. Idealna historia na tę ponure pogody, na pewno podczas czytania zrobi się Wam gorąco😉.

A pomóc ma jej w tym szalony plan i niegrzeczna lista.

Clark to były żołnierz pracujący jako...

est to nowe i poprawione wydanie debiutu Autorki.
Ojciec Juliet jest politykiem. Gdy wyrusza na spotkania z wyborcami, jego osiemnastoletnia córka zostaje pod opieką ochroniarza. Krnąbrna dziewczyna postanawia zdobyć starszego przystojniaka. Obmyśla więc plan i po kolei wciela go w życie. Czy doświadczony mężczyzna wpadnie w sidła nastolatki? Przekonajcie się sami...
To bardzo lekki i przyjemny romans z nutką humoru i sporą dawką pikanterii. Czyta się szybko. Autorka ma fajny styl i ciekawie prowadzi akcję. Bohaterowie... cóż można mieć trochę zastrzeżeń - szczególnie do Clarka. Niby doświadczony żołnierz, a daje się widzicie za nos małolacie. Dodatkowo powinien wziąć większą odpowiedzialność za swoje czyny i trochę pomyśleć - ma do czynienia z bardzo młodą dziewczyną, serio nie pomyślał jak to się może skończyć. Juliet poznajemy jako rozkapryszoną i rozpuszczoną jedynaczkę, która zawsze dostaje to, czego chce. A teraz chce Clarka. To było nawet zabawne czytać o pomysłach tej młodziutkiej dziewczyny. Niby taka doświadczony i świadoma, a w gruncie rzeczy jeszcze dziecko łaknące uwagi. Ciekawie było czytać, jak dojrzewa...
Trochę mi zabrakło głębszego potraktowania poważnego tematu - tego, co się stało z przyjaciółką Juliet - wydarzenie to miało wielki wpływ na psychikę dziewczyny, a zostało tak tylko wspomniane...
Jeśli szukacie czegoś lekkiego, niezobowiązującego, poprawiającego humor - ta książka doskonale się nada

est to nowe i poprawione wydanie debiutu Autorki.
To...

Julliet to szalona osiemnastolatka, lubiaca imprezy. Córka polityka, który startuje w wyborach prezydenckich. Pod nieobecność ojca dziewczyna ma spędzić dwa miesiące pod okiem ochroniarza. Gdy poznaje Clarka postanawia się zabawić i go uwieść. W tym celu powstaje lista z etapami, które mają zadziałać na mężczyznę. Realizacja planu okazuje się nie taka prosta jak sądziła. Ostatecznie spędzają że sobą upojną noc. Wszystko się kończy rankiem, gdy niespodziewanie do domu wraca ojciec dziewczyny. Droga tych dwojga rozchodzi się. Ale czy to będzie ostatnie ich spotkanie ? O tym musicie przekonać się sami 😉
Książka została podzielona na trzy etapy. W każdym z nich obserujemy jak bohaterowie się zmieniają, jak dojrzewają na naszych oczach. Jak mierzą się z problemami i konsekwencjami swoich decyzji. Można odnieść wrażenie, że te etapy opisują całkiem inne osoby, taka zmiana następuje w Jull i Clarku. Największą zmianę widać w ostatnim etapie książki. Choć nie zawsze podoba się nam zachowanie bohaterów. Och wręcz w pewnym momencie miałam ochotę potrząsnąć niektórymi. Jak i za pierwszym razem tak i teraz bawiłam się wyśmienicie. W książce znajdziecie pełno humoru, dialogi urozmaicone cientymi rypostami, pożądanie, które aż kipi między bohaterami. Autorka fantastycznie wykreowała postacie sprawiając, że stają się autentyczni. Fabuła dopracowana w każdym stopniu. Książkę czyta się szybko i przyjemnie. Idealnie sprawdzi się na chłodne wieczory. Ja ją wręcz pochłonęłam. Polecam z całego serca

Katarzyna Rzepecka powraca w odświeżonej wersji swojego debiutu. Powieść autorki zadebiutowała cztery lata temu została wydana pod pseudonimem. Miałam przyjemność czytać pierwsza wersję i śmiało powiem, że to jedna z moich ulubionych książek Kasi. Z wielką przyjemnością sięgnęłam po odświeżoną wersję, chciałam się przekonać czy i tym razem mnie porwie. I nie zawiodłam się....

Napisała historię z motywem AGE GAP, nim to stało się modne! 🙌
12/2024
"Ta małolata zwariowała, jeżeli sądzi, że do czegoś między nami dojdzie"
Z każdą przeczytaną stroną chciałam napisać wam tu co innego. Każda przynosiła zupełnie różne emocje i wnioski.
Z początku odrobinę odpychała mnie bezpośredniość głównej bohaterki, jednak był to zabieg celowy i genialnie zobrazowany przez autorkę.
Później trochę mi się ta jej zadziorność gdzieś zagubiła, ale łącze to ze wzrostem pokory dziewczyny po kilku drastycznych stratach.
Uwielbiam postać Clarka! Ten facet to uosobienie męskości, ale i życia według zasad, które sam sobie narzuca. Przez całą historię obserwowałam jego zmagania z własnymi demonami, które wciąż prowadziły go do kobiety, która zdecydowanie nie powinna zajmować jego myśli. A jednak nie potrafił wyrzucić jej z głowy.
Podoba mi się przeniesienie w czasie. Widzę zmianę w zachowaniu bohaterów, naukę wyciągniętą z wielu życiowych lekcji oraz dojrzałość do decyzji, które nadal nie zostały podjęte.
O ile rozumiem sentencję zakończenia, o tyle nie bardzo umiałam się odnaleźć w jej umiejscowieniu. Ale zgaduję, że miało ono pozostawić czytelnikowi przestrzeń do przemyśleń
Spodziewałam się gorszącego erotyku, a dostałam piękną historię o niepożądanym uczuciu, o jego dojrzewaniu i o pewności co do drugiej osoby. Autorka urzekła mnie swobodnym piórem, które sprawiło, że płynęłam przez strony, nie oglądając się za siebie, ale brnąc dalej, by ulżyć sobie w oczekiwaniu na los głównych bohaterów.
Jestem zachwycona tym debiutem, choć jest to wznowienie i z pewnością sięgnę po jej kolejne dzieła, które wydaje samodzielnie i które dopieszczone są w każdym calu.
#książka #erotyk #agegap #book #bookstagram #czytam #books #czytambolubie #książki #editiored #bookstagrampl #recenzja #booklover #takczytam #blurb #ksiazka #readmorebook #bookworm #lipstickbook #reading #debiut #czytambolubię #wznowienie #instabook #czytampierwszy #kochamczytać #polska #bookreader

Napisała historię z motywem AGE GAP, nim to stało się modne! 🙌
12/2024
"Ta małolata zwariowała, jeżeli sądzi, że do czegoś między nami dojdzie"

📚Katarzyna Rzepecka "Uwieść ochroniarza"
Juliette jest córką przyszłego prezydenta, więc musi robić wszystko aby pomóc ojcu dojść do władzy. Z tego powodu jej ojciec postanawia wynająć dla niej najlepszego ochroniarza jaki istnieje, aby nic jej się nie stało. Dziewczyna poznając ochroniarza podejmuje decyzję, że musi go uwieść. Sporządza tajemną listę, która jej w tym pomoże. Niestety on nie jest taki łatwy jak jej się wydawało na początku.
Czy uda jej się skraść jego serce ?
Kochani napewno macie listę swoich ukochanych książek, które są po prostu najlepsze. I to jest właśnie taka książka. Tak bardzo się cieszę, że mogłam poznać tą historię. Kochani ta książka jest po prostu tak doskonała, że po skończeniu byłam w mega szoku. Ta powieść dowodzi tylko temu co wcześniej wam mówiłam o tej autorce. Mianowicie jest to jedna z najbardziej utalentowanych pisarek jakie poznałam do tej pory.
Chcę wam tutaj powiedzieć coś o bohaterach, więc zacznijmy może od Julliet. Jest to osoba, która wie, że stać ją na wiele. Szalona i pewna siebie dziewczyna, która musi mieć to co chce za wszelką cenę. To jak próbowała uwieść Clarka sprawiło mi dużo pozytywnej zabawy.
Clark mężczyzna, który oddziela pracę od uczuć, więc chronienie Juliett było dla niego wyzwaniem, tym bardziej wiedząc, że ona go pragnie. Opieranie się dziewczynie było dla mnie świetną zabawą i bardzo mi się to podobało. Clarka oczywiście nie da się nie kochać, więc się na to przygotujcie.
Książka ta jest podzielona na części i są tu pokazane ich relacje po jakimś czasie w przyszłości. Myślałam, że będzie to bardzo fajna powieść o miłości i będzie tylko słodko i pięknie. Kochani nawet tak nie myślcie, bo to co zrobiła ze mną autorka to kosmos. Tak zmieniała wszystko o 180 stopni w najmniej oczekiwanym momencie, że miałam ochotę krzyczeć. Jest to oczywiście cudowne uczucie kiedy autorka tak nas zaskakuje i sprawia , że nic nie jest tu pewne. Im dalej czytamy tym bardziej autorka nas zaskakuje i sprawia, że nie wiemy jak się nazywamy. Ta książka to istny rollercoaster, który pędzi i nie zwraca uwagi na nic co go otacza. Nie spodziewałam się, że momentami będę miała po prostu zawał na miejscu.
Mi aż brak słów na to aby opisać te wszystkie zwroty akcji i olbrzymie emocje. Na tą historię nie da się przygotować. Będziecie na niej się śmiać, rozpalać do czerwoności, płakać oraz krzyczeć z wściekłości. To jest wir, który wciągnie was od początku do końca i sprawi, że zakochacie się w niej na zabój. Kochana to jest tak niesamowite, że chce takich więcej i więcej. Dla takich książek warto czytać uwierzcie. ❤️

📚Katarzyna Rzepecka "Uwieść ochroniarza"

Hejka! Macie może ochotę przeczytać dobry romans? Jeśli tak, to mam dla Was świetną propozycję. „Uwieść ochroniarza” to powieść od Katarzyny Rzepeckiej, która w dobrym stylu zagrzeje Wasze serducha.

Główną bohaterką książki jest Julliet, osiemnastoletnia córka przyszłego prezydenta USA. Dziewczyna jest szalona. Dużo imprezuje, pije alkohol, pali trawkę, a nawet zdarzają jej się jednorazowe numerki. Pewnego dnia jej ojciec zostawia ją w domu pod opieką przystojnego ochroniarza. Młodej dziewczynie mężczyzna bardzo się podoba, więc sporządza niegrzeczną listę, która musi jej zapewnić jego uwiedzenie. I chociaż Clark wydaje się nie być zainteresowany kobietą, to w jego głowie pojawiają się coraz śmielsze myśli. Co z tego wyniknie? Radzę się przekonać, bo uwierzcie mi, banałów nie znajdziecie.

Książka Katarzyny Rzepeckiej mnie porwała. Bardzo dobrze czytało mi się kolejne rozdziały, gdyż ciągle zdarzały się sytuacje, które odwracały bieg wydarzeń. Z Julliet została zrobiona wyzwolona, ale i sympatyczna młoda kobieta, co fajnie ze sobą współgrało. Mimo że postać dość ekscentryczna, to strasznie mi się spodobała. Fabuła również mnie urzekła, dużo się działo, pojawiały się niespodziewane sytuacje, nie było tego takiego banalnego schematu romansidła, a jedynie dobrze napisana książka. Nic dodać, nic ująć. Gwarantuję dobrą zabawę i miłe spędzenie czasu. 10/10

We współpracy z Katarzyną Rzepecką.

Bardzo miło spędziłam dwa wieczory w towarzystwie książki"Uwieść ochroniarza". Jest to wznowienie powieści, która była kilka lat temu,debiutem literackim Katarzyny Rzepeckiej.
Julliet, osiemnastoletnia córka przyszłego prezydenta USA, zostaje na czas kampanii wyborczej pod opieką seksownego ochroniarza. Postanawia go uwieść. W tym celu sporządza niegrzeczną listę i próbuje ją realizować punkt po punkcie. Czy jej się to uda?
Lektura jest bardzo wciągająca i trzymająca w napięciu. Pióro autorki jest lekkie i przyjemne. Stąd ciężko oderwać się od tej historii.
Całość podzielona jest na trzy części, w których obserwujemy bohaterów na różnych etapach ich życia . W powieści zawarty jest cały wachlarz emocji : miłość, pożądanie, nienawiść, zazdrość czy rozczarowanie. To jest totalny rollercoaster uczuciowy.
Przyznam, że pierwsza część troszkę mnie nudziła, ale potem kolejne strony spowodowały, że nie mogłam odłożyć tej książki na bok. Ta powieść to świetne lekarstwo na chandrę, ponure dni- daje poczucie totalnego odprężenia. Oprócz namiętności, miłości znajdziemy też wątek kryminalny i mafijny. A przede wszystkim książka niesie przesłanie, że miłość przezwycięża wszystko.
Bardzo dziękuję pani Kasi Rzepeckiej za miłe chwile z jej literackim dzieckiem. Polecam gorąco lekturę, na pewno poprawi Wam humor, którego tak nam ostatnio potrzeba w tych ciężkich i przygnębiających czasach.

Osiemnastoletnia córka przyszłego prezydenta USA i o kilkanaście lat starszy ochroniarz. Połączenie, które doprowadzi do sporego zamieszania...
-----------

Nowe poprawione i (podobno) bardziej dopieszczone wydanie debiutanckiej powieści "Uwieść ochroniarza" autorstwa Katarzyny Rzepeckiej. Nie czytałam poprzedniej wersji. Piękne wydanie, spora ilość stron i fabuła, która wywołuje dużo emocji.
Historia została podzielona na trzy części, w których to ta ostatnia najlepiej ukazuje przemianę głównych bohaterów. Zabawne dialogi, cięta riposta i wydarzenia z punktu widzenia zarówno Clarka, jak i Julliet.

Podczas czytania wielokrotnie denerwowało mnie zachowanie Clarka. W szczególności, gdy ten zachowuje się jak pies ogrodnika. 🫣
No ręce opadają... W pewnym momencie miałam ochotę rzucić książką w kąt.
Oczywiście jak to w tego typu powieściach bywa tak i tu nie obyło się bez większych dram, no ale kto ich nie lubi? Sięgając po #uwiescochroniarza możecie liczyć na sporą ilość #spicy scen.
Zakończenie mi się podobało, a całość czyta się przyjemnie.

-----------

Katarzyna Rzepecka Uwieść ochroniarza Zobacz więcej