Śmierć na bogato

Thriller PTSD

Jacek Ostrowski @jacekostrowskiautor
"Śmierć na bogato"
@skarpawarszawska

* " - Ludzie to też Rasa zabójców, i to jeszcze gorszych, wielu z nich powinno chodzić w kagańcach, a żadnego w nim nie widziałam."

* " Tylko głupiec się nie boi, sztuką jest pokonać własny strach, bo on jest naszym hamulcem, a jednocześnie bezpiecznikiem. Możesz go zadrutować, zablokować i jechać po bandzie, ale nie każdego na to stać."

Poznamy Agatę, kobietę która nie miała lekko i sama walczy z przeszłością. A do tego tajemnicza oferta pracy, która jest kusząca. I oni bogaci klienci na końcu życia, którzy mogą zaspokoić swoje największe marzenia.

Fabuła jest jak kable, których masz cały karton splątanych między sobą i ciężko jest je rozpłatać, a co za tym idzie? Rozgryźć dokąd nas cała historia zaprowadzi. Mamy wrażenie, że jesteśmy już blisko, że wiemy w jakim kierunku pójdziemy, bo udało nam się trochę rozpłatać, ale to tylko nadzieja, bo gdy wyciągamy te rozplątane okauzje się, że na ich końcach są jeszcze inne poplątane! Ale kiedy już zaczniesz czytać to chcesz wręcz musisz rozpłatać te kabelki, i robisz wszystko, aby tylko móc czytać!

Akcja jest gąbka przesiąknięta wodą. Cały czas z niej cieknie woda, nawet kiedy ją wyciśniesz ona jest cały czas nią przesiąknięta. I tak aż od samego początku aż do ostatniej strony. Mamy ciągłość akcji, nie ma chwili na nudę, i nie raz woda znajdzie się pod nogami i stracimy w tym równowagę, ale nie martwcie się ta sama gąbka stworzy nam miękkie i mokre lądowanie!

Bohaterowie są wykreowani w sposób realistyczny, charaktery i indywidualny, oj uwierzcie mi, że jest różnorodność w postaciach! Jednych się polubi, innych wręcz przeciwnie, ale jedno Wam zagwarantuje z nimi nie będzie nudy, nawet z tymi, których nie lubicie.

Opisy są częścią fabuły i akcji, tutaj nie ma nad czym rozmyślać, jest ich idealna ilość, która nie zakłóca, ale też nie mamy ich niedosytu. Jest idealnie.

Emocje jakie towarzyszyły mi podczas czytania były różnorodne! Od złości, po bezradność i taką niemoc w tym co się działo, ale również i pojawił się uśmiech oraz trochę śmiechu też się zdarzyło!

Dodatkowym plusem jest warsttwa psychologiczna naszej głównej bohaterki, jej przemyślenia, no nie sposób nie wczuć się w to co przeszła. A do tego przeplatanie przeszłości i teraźniejszości, zrobione w taki sposób, że dodawało to tylko kolejnych emocji i podkręcało fabułę jeszcze bardziej.

Podsumowując "Śmierć na bogato" to kawał dobrej historii, w której odnajdzie się każdy, kto lubię zawiłe historie, pełne tajemnic, powiązań i niewiadomych! I dla tych co lubią jazdę bez trzymanki i ciągłą akcję. To thriller, za którym można przepaść!

Polecam! 🥰

Perun bawił się psiastycznie! Tutaj nie było mowy o nudzie nawet na chwilę! To historia dla tych co lubią ciągle wrażenia podczas lektury!

Jacek Ostrowski @jacekostrowskiautor
"Śmierć na bogato"
@skarpawarszawska

"Śmierć na bogato" to świetny thriller, który wciągnął mnie już od pierwszej strony. Akcja jest dynamiczna, a fabuła tak mroczna i kontrowersyjna, że nie było mowy o tym, abym odłożyła tę książkę zanim poznałam zakończenie.
Główną bohaterką powieści jest Agata, kobieta po przejściach, walcząca z zespołem stresu pourazowego. Agata jest na życiowym zakręcie i brakuje jej pieniędzy. Skuszona wysokim wynagrodzeniem przyjmuje pracę w "Pomocnej dłoni" założonej przez wysoko postawionego biskupa. Niestety wkrótce Agata pożałuje swojej decyzji.
Jaką mroczną tajemnicę odkryje Agata i co tak naprawdę kryje się pod nazwą "Pomocna dłoń"? Odkryjecie to czytając "Śmierć na bogato".
Gwarantuję, że będziecie wstrząśnięci, a emocji nie zabraknie Wam. Autor porusza temat moralności i tego, co ludzie są zdolni zrobić, by spełnić swoje marzenia. Intrygująca książka , w której autor trzyma czytelnika w napięciu, a nieoczekiwanymi zwrotami zaskakuje.
Lekkie pióro autora zachęca do przeczytania jego poprzednich tytułów.

Polecam!

BRUNETTE BOOKS

Na bank, będzie to seria z Agatą. Co prawda na razie Zuzanny Lewandowskiej nie pokonała, ale nie jest źle. Momentami zaskakuje a zakończenie szybkie, konkretne i z potencjałem na kolejną książkę.

Jacek Ostrowski "Śmierć na bogato"

To moje pierwsze spotkanie z twórczością Jacka Ostrowskiego. Już sam tytuł intryguje, dlatego właśnie odważyłam się sięgnąć po tę pozycję.
Pierwsze strony książki sprawiły, że ta książka bardzo mnie zaciekawiła. Ciężko było ją odłożyć, gdyż akcja rozkręca się i z każdą kolejną stroną, robiło się coraz ciekawiej.

Główną bohaterką książki jest Agata. Kobieta ma za sobą trudne doświadczenie związane ze służbą w amerykańskiej armii. Obecnie pracuje jako detektyw. Gdy otrzymuje propozycję pracy w "Pomocnej dłoni", nie wacha się ani chwili, skuszona wysokim zarobkiem.

Czy podjęła dobrą decyzję? Czas pokaże

"Pomocna dłoń" to przynoszący wysokie zyski biznes prowadzony przez biskupa Adama Pakulskiego. Bogaci klienci tuż przed śmiercią, mają okazję spełnić swoje największe marzenia.
Z pozoru może się wydawać to fajnym pomysłem, który skusi niejednego, ale jak się okazuje, ten biznes ma również drugie dno, które budzi poważne wątpliwości zarówno te natury moralnej, jak i prawnej.

Agata podejmując się pracy, nie spodziewa się nawet, że rozpoczyna niebezpieczną przygodę w śledzeniu nieoficjalnej działalności "Pomocnej dłoni".

Czy Agacie uda się odkryć prawdę?

Autor świetnie buduje napięcie, przez co czytelnik nie ma możliwości odłożenia książki przed odkryciem tajemnicy. A im bliżej końca, tym akcja znacznie przyśpiesza.

Jeśli zaś chodzi o zakończenie.... Daje czytelnikowi wiele do myślenia, także nawet po skończeniu książki, nadal żyjemy losami bohaterów. Przetwarzamy całą akcję i zebrane informacje na nowo.

Szczerze, to kusi mnie, aby przeczytać ją jeszcze raz, bo mam wrażenie, że jakiś drobny aczkolwiek istotny szczegół umknął mojej uwadze.

Jeśli lubicie książki, gdzie akcja jest pełna nieoczekiwanych zwrotów, to z czystym sumieniem polecam tę pozycję. Nie zawiedziecie się.

Książkę miałam okazję przeczytać w ramach współpracy barterowej z Wydawnictwem @skarpawarszawska.

Jacek Ostrowski "Śmierć na bogato"

Główną bohaterką książki...

"Śmierć na bogato" Jacka Ostrowskiego to tytuł, który może być odpowiednim wyborem na początek przygody z tym autorem, także dla osób, które dopiero chciałyby zacząć czytać powieści kryminalne.

Autor odchodzi od sztampowych przedstawicieli bohaterów tego gatunku kreując duchownego, który nie do końca należy do tych nieskazitelnych. Pakulski jako osoba z głową do interesów zakłada pod kuratelą Watykanu tajemniczą firmę pod nazwą "Pomocna dłoń". Działalność pod tak niepozornym szyldem oferuje pomoc w bardziej komfortowym przejściu "na drugą stronę" potencjalnym klientom. Oczywiście cała inicjatywa skierowana jest ku tej najbardziej majętnej części populacji, bo usługa nie należy do tanich. Kuszącą propozycję współpracy z tą osobliwą instytucją otrzymuje Agata, weteranka amerykańskiej armii. Będąc w trudnej sytuacji i borykając się z wewnętrznymi demonami, Agata przyjmuje ofertę, która zagwarantuje jej niemały zarobek. Czy była to dobra decyzja?

Z premedytacją nie odpowiem Wam na to pytanie, bo faktycznie warto zajrzeć do tego tytułu i przekonać się jak potoczą się losy Agaty. Nie można narzekać na nudę, bo dzieje się tu naprawdę wiele, a zróżnicowani bohaterowie o unikatowych charakterach dostarczają dobrej rozrywki podczas śledzenia ich poczynań w przestrzeni świata stworzonego przez Jacka Ostrowskiego. Z wielką ciekawością czytałam tę opowieść, ponieważ autor pochodzi z miasta, w którym mieszkam, a i główna bohaterka ma płockie korzenie. Jeżeli poszukujecie interesującej powieści kryminalnej o nietypowej fabule i z małą domieszką humoru, to "Śmierć na bogato" okaże się dobrym wyborem.

Niby fajne, ale jakiś niesmak pozostaje.

Niby fajne, ale jakiś niesmak pozostaje.

ciekawy początek serii ? Mega ,że Zuzanna Lewandowska z poprzedniej serii też ma swój momencik - oby jeszcze kilka :)

Opis mnie zaciekawił. Znam serię z Zuzą i papugą tego autora i spodziewałem się czegoś naprawdę dobrego. Niestety rozczarowałem się (sprawdzałem nawet czy to nie jest zbieżnośc nazwisk tego autora).
Dialogi są strasznie sztucznie. Akcja niby powinna trzymać w napięciu a momentami nudzi lub śmieszy. Mam wrażenie jakby napisał to jakiś nastolatek, a nie ktoś kto wydał kilka ciekawych książek.
Nie polecam.

🔥🔥🔥RECENZJA 🔥🔥🔥

Agata urodziła się w Polsce a dokładnie w Płocku. Jednak to w Stanach Zjednoczonych się wychowywała. Wstąpiła do armii i była naprawdę dobra w tym co robiła. Niestety wydarzenia podczas misji spowodowały że zrezygnowała ze służby. Ze stresem pourazowym musiała ukrywać się przed swoimi wrogami. Postanowiła zostać prywatnym detektywem, jednak ilość i jakość zleceń miała się nijak z jej wyobrażeniami o tym zawodzie. Pewnego dnia zgłosił się do niej duchowny z propozycją dobrze płatnej pracy. Miała pracować w firmie pod nazwą ,,Pomocna dłoń", która pomagała ludziom ciężko chorym przejść na drugą stronę w odpowiednim dla nich momencie. Skuszona odpowiednim wynagrodzeniem przyjęła propozycję duchowego.

Jednak czy jej decyzjia nie była za pochopnie podjęta? Jakie tajemnice i niedopowiedzenia wyjdą w trakcie wykonywania przez Agatę zleceń? Czy faktycznie praca ta opiera się na pomocy czy wręcz przeciwnie ?

Zacznę od tego że Autor miał naprawdę świetny pomysł na fabułę książki. Książki Pana Jacka znam i lubię, jednak w tej coś mi nie leży. Zabrakło mi tego dreszczyka emocji i napięcia jakiego spodziewałam się po przeczytaniu opisu książki. Denerwowało mnie zachowanie bohaterów. Agata miała współpracować z dwójką dorosłych ludzi a wydaje mi się że dostała pod opiekę niedojrzałe dzieci, które na chwilę spuszczone z oczu od razu pchali się w problemy i alkohol. Według mnie Autor za bardzo skupił się właśnie na nich a nie na samym wątku śmierci, który to właśnie powinien być tym głównym w książce. Jak dla mnie zdecydowanie za mało było tutaj thrillera w thrillerze 😉
Za egzemplarz do recenzji dziękuję bardzo wydawnictwu @skarpawarszawska 😘😘

#recenzja #receznjaksiążki #światrecenzentów #książka #smiercnabogato #skarpawarszawska #bookstagram #bookstagrampl #współpraca #współpracabarterowa #czytam #czytanietopasja #książkoholik #książka #czytanieuzależnia

🔥🔥🔥RECENZJA 🔥🔥🔥

Kiedyś słyszała, że gdy człowiek leci tak na spotkanie śmierci, przemyka mu przed oczami jego całe życie. Ona miała krótkie, wiec będzie to film krótkometrażowy."

Recenzja zawiera małe spojlery

Zaczynając przygodę z książką "Śmierć na bogato" Jacka Ostrowskiego i czytając wcześniej opis książki, oczekiwałam znakomitego, mrocznego thrillera. Czy tak było?
W tej powieści znajdziecie m.in.:
▪️ wątek ludzkiej śmierci
▪️ firmę prowadzoną przez biskupa pod nazwą "Pomocna dłoń", która "zarabia" na ludzkiej śmierci
▪️bohaterkę Agatę, weterankę amerykańskiej armii, walcząca z zespołem stresu pourazowego, która "zatrudnia się" w firmie Biskupa, skuszona wysokim wynagrodzeniem
▪️ alkoholizm
▪️ narkotyki
▪️ skrywane tajemnice
▪️ rodzinna przeszłość

Zaciekawiły was te wątki? Bo mnie na początku bardzo, lecz niestety książka rozczarowała mnie...
Tak jak nie mogłam się doczekać aż po nią sięgnę, tak moja radość zniknęła już w trakcie jej czytania...
Nie ukrywam, że na początku były momenty, które naprawdę mnie wciągnęły, lecz im dalej w las tym było gorzej...
Niektórzy bohaterowie bardzo działali mi na nerwy, głównie Renata i Marek. Miałam wrażenie, że jedyne co robili w powieści to pili, nie było sceny, w której działo by się coś innego, albo po prostu zapomniałam, przegapiłam...
Rozumiem, że mieli problem alkoholowy i że w ten sposób autor pewnie chciał to pokazać, lecz mysle, że można było to troszkę lepiej wykreować. Przez to bardziej skupiałam się na nich, niż na Agacie i to powodowało że książka mnie wręcz irytowała...
Spodziewałam się nagłych zwrotów akcji, szybkiego tempa i przede wszystkim więcej scen ludzkiej śmierci, wręcz nie mogłam się ich doczekać. Dla mnie było ich zdecydowanie zbyt mało...
Po 100 stronie miałam nawet ochotę porzucić książkę w kąt, lecz czytałam dalej z nadzieją, że coś mnie w niej zaskoczy, zszokuje, będzie genialnie.
Mam być szczera?
Nie pamiętam nawet jak zakończyła się ta powieść...
Męczyłam ją tydzień czasu, drugie tyle pisałam do niej recenzje.
Ta książka spowodowała we mnie nie mały zastój czytelniczy.
Pomysł na fabule świetny ale dla mnie źle sprecyzowany.
Mnie nie wciągnęła, choć chwilami powodowała śmiech na głos, lecz to niewiele abym wystawiła jej pozytywną ocenę.

Recenzja zawiera małe spojlery

W tej powieści...

• Recenzenckie
  • Rok 2024
  • Współpraca

Dodaj cytat z książki Śmierć na bogato