Bohomaz

Okładka książki Bohomaz Jacek Ostrowski
Okładka książki Bohomaz
Jacek Ostrowski Wydawnictwo: Skarpa Warszawska Cykl: Zuzanna Lewandowska (tom 9) kryminał, sensacja, thriller
Zuzanna Lewandowska (tom 9)
Skarpa Warszawska
2023-04-12
2023-04-12

Nadrabiam serię o mecenas Lewandowskiej, aby być na bieżąco przed tegoroczną, majową premierą nowej części. Będę monotematyczna, bo kocham Serię z papugą. Co więcej mogę napisać? Przede mną jeszcze "Kuba" 😉
Książkę dołączam do Wielkobukowego Binga 2024 pod hasłem "Polski kryminał lub thriller".

Mariański rujnuje komendę wystrzałem z granatnika, o którym myślał że jest radiem.... ZŁOTO :D

Ubawiłam się również przy tej części. Świetna pozycja na leniwa niedzielę. Dobra historia kryminalna jak i wątek obyczajowy. Bardzo polecam wszystkie części. Warto iść zgodnie z kolejnością .

Utalentowany rysownik kobiet, zabójca młodych kobiet, kubański brat Zuzy i ona, mecenas Zuzanna Lewandowska, po odzyskaniu sił musi na nowo zmierzyć się z Mariańskim. Warstwa obyczajowa 'Bohomazu' jest równie ciekawa co zagadka kryminalna, mimo, że ta druga wcale nie jest wybitnie trudna. Cała seria trzyma równy, dobry poziom.

Listopad, zdawałoby się, że plucha i ciemność nie sprzyjają słonecznym książkom. Ale... Jak się jest w kraju, gdzie przy basenie z drinkiem w ręku można poczytać tak słoneczną książkę, to jeden dzień i po lekturze. 
Zuza nie traci na wartości, jej zwierzyniec też potrafi rozśmieszyć do łez. A że znowu zmaga się ze śledztwem i giną ludzie? No przecież to kryminał, więc muszą być ofiary. Naprawdę, Seria z Papugą należy do moich ulubionych i jest idealna na urlop.

Pełna czarnego humoru pozycja, która porwie niejednego fana komedii kryminalnych.
Niewątpliwie można bić brawa za masę określeń, porównań, które w „normalnych” książkach nie miały by racji bytu. Miejscami uśmiechałam się pod nosem, w innych momentach miałam na twarzy grymas niedowierzania.
Utrudnieniem była nieznajomość poprzednich tomów, do których nie mogę się odnieść. Nie wiem zatem, czy poziom został utrzymany, ale jedno jest pewne. Jak na tego rodzaju książkę nie było źle! Czułam się zaintrygowana zagadką, która była nietuzinkowa i totalnie nieprawdopodobna. Główna bohaterka potrafiła pokazać pazur, ale również władała ciętym językiem, wywołującym salwy śmiechu. Wpleciony w treść humor, ironia i sarkazm tylko podbijały odbiór tej pozycji i sprawiły, że dobrze spędziłam z nią czas.

Najlepsza część serii.
Tyle radości dała mi ta książka.
Humor inteligentny, nie jak obecny wulgarny i nachalny.
Polubiłem panią mecenas. Mam nadzieję, że nie koniec przygód.
Dla rewelacja.
Mocno polecam.

Najlepsza część serii.
Tyle radości dała mi ta książka.
Humor inteligentny, nie jak obecny wulgarny i nachalny.
Polubiłem panią mecenas. Mam nadzieję, że nie koniec przygód.
Dla rewelacja.
Mocno polecam.

Zuza Lewandowska znowu w akcji. Tym razem broni swojego największego wroga. W tle jak zwykle papuga, pies i kor. Osoba proboszcza też jest intersująca. W tle również brat Zuzy oraz malarz. i oczywiście ... bohomaz. Czekam na kolejny tom.

Zdecydowanie jest to jedna z moich ulubionych serii. Bardzo fajnie napisana , osadzona w czasach PRL ale jak cudnie nam się mieszają obecne wydarzenia z tymi minionymi. Chyba zbyt wiele się nie zmieniło:) Polecam

Polecam serię!! Po I tomie ...miałam wątpliwości, w dużej mierze dlatego, ze nie lubię przemocy i czasów stanu wojennego. Postanowiłam sięgnąć po II...no wi ...wciągnęło mnie!

• Audiobooki
  • Przeczytane 2023