kryptonite 
"Nie ma książek moralnych lub niemoralnych. Są książki napisane dobrze lub źle.” - Im więcej czytam, tym coraz bardziej zgadzam się z niezrównanym Oscarem Wilde'em. Bo nawet dzisiaj ma rację, nieprawdaż? ;-)
27 lat, kobieta, Glinianka, status: bibliotekarka/Oficjalna recenzentka, dodała: 21 książek i 3 cytaty, ostatnio widziana 9 godzin temu

Oficjalne recenzje

26-11-2018
Oficjalna recenzja

Kiedy chcemy zabrać głos w istotnej dla nas sprawie czy powiedzieć komuś o czymś ważnym, nagle... brakuje nam słów i nie możemy wydobyć z siebie głosu. Czy taką blokadę można w sobie pokonać? Motywację do działania znajdziemy w najnowszej książce Reginy Brett „Mów własnym głosem. 50 lekcji, jak głosić swoją prawdę”.

06-08-2018
Oficjalna recenzja

Wioletta Sawicka napisała powieść, która została tak skonstruowana, że brak znajomości pierwszej części nie przeszkadza w lekturze. Tak, nie trzeba najpierw przeczytać „Wysp szczęśliwych”, aby wziąć się za „Czas próby”, ponieważ umiejętnie wpleciono wątki fabularne z poprzedniej książki w tę najnowszą historię. Co ważniejsze, dzięki temu cała opowieść o Joannie, Wiktorze, Tosi i innych bohaterach staje się bardziej rzeczywista w odbiorze. 

25-06-2018
Oficjalna recenzja

W tej książce dochodzi do sytuacji, w której kobiety niespodziewanie odkrywają w sobie siłę – dzięki niej mogą nie tylko bronić się przed oprawcami i próbami napastowania, ale również zadawać ból, a nawet zabijać. Nagle rzeczywistość zmienia się o 180 stopni i to mężczyźni zaczynają się bać, a faktyczną władzę na światem przejmują kobiety.

11-06-2018
Oficjalna recenzja

„Dziewczyna, która czytała w metrze” ma jeden konkretny cel – wywołanie uśmiechu na twarzy czytelnika. Jednak nie chodzi o rozbawienie odbiorcy, ale sprawienie, żeby na moment oderwał się od rzeczywistości i poznał historię o tym, że życie pozytywnie zaskakuje, zwłaszcza gdy trafi się na odpowiednią osobę lub książkę.

30-05-2018
Oficjalna recenzja

Mimo że akcja książki rozgrywa się w Hongkongu, to przedstawione tam problemy nie odbiegają od tych, jakie doświadczają kobiety na innych kontynentach. Janice Y.K. Lee pokazuje, że bez względu na to, na jakiej części globu znajdują się ludzie, oni nigdy nie uciekną od swojej przeszłości czy problemów, jakie niespodziewanie na nich spadną.

Teraz czytam
 • Amerykańska sielanka
  Amerykańska sielanka
  Autor:
  Nowe, kolekcjonerskie wydanie przełomowego tekstu autora „Kompleksu Portnoya”. Powieść została uhonorowana Nagrodą Pulitzera za 1998 rok. Gdy dwudziesty wiek zmierzał ku niejednoznacznemu końcowi, Ph...
  czytelników: 1114 | opinie: 44 | ocena: 7,5 (311 głosów) | inne wydania: 1
 • Gra o tron
  Gra o tron
  Autor:
  W Zachodnich Krainach o ośmiu tysiącach lat zapisanej historii widmo wojen i katastrofy nieustannie wisi nad ludźmi. Zbliża się zima, lodowate wichry wieją z północy, gdzie schroniły się wyparte przez...
  czytelników: 57063 | opinie: 2200 | ocena: 8,45 (32583 głosy) | inne wydania: 16
 • Książę przypływów
  Książę przypływów
  Autor:
  Wstrząsająca historia dorastającego rodzeństwa, naznaczonego piętnem okrutnych wydarzeń z dzieciństwa. Opowieść o przeszłości staje się drogą dotarcia do samego siebie, do prawdy, a jednocześnie drogą...
  czytelników: 1068 | opinie: 44 | ocena: 7,91 (399 głosów) | inne wydania: 1
 • Minimalizm dla zaawansowanych
  Minimalizm dla zaawansowanych
  Autor:
  Standardowy zestaw problemów współczesnego człowieka to brak czasu, brak pieniędzy (lub długi), nadwaga, niezdolność do koncentracji, lęk przed samotnością, śmiercią, chorobą i starością. Nie każdy cz...
  czytelników: 504 | opinie: 30 | ocena: 6,07 (224 głosy)
 • Tajny agent Boga
  Tajny agent Boga
  Autorzy:
  Według różnych szacunków w Chinach żyje obecnie od kilkudziesięciu do ponad stu milionów chrześcijan. Większość z nich nie może swobodnie wyznawać i praktykować swojej wiary ze względu na represyjną p...
  czytelników: 28 | opinie: 3 | ocena: 8,13 (8 głosów)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2019-01-12 20:13:08
 
2019-01-12 15:58:48

Podczas lektury przypomniałam sobie okres, kiedy powieści Virginii Woolf pochłaniałam jedną za drugą, i tak bardzo chciałam pisać jak ona. "Virginia Woolf", ta książeczka, stanowiła dla mnie powrót do przeszłości i przypomnienie o pisarce, którą niegdyś ubóstwiałam i stawiałam na szczycie panteonu pisarzy, a dziś darzę sympatią ze względu na wyjątkowy styl i sposób opowiadania historii. Nic... Podczas lektury przypomniałam sobie okres, kiedy powieści Virginii Woolf pochłaniałam jedną za drugą, i tak bardzo chciałam pisać jak ona. "Virginia Woolf", ta książeczka, stanowiła dla mnie powrót do przeszłości i przypomnienie o pisarce, którą niegdyś ubóstwiałam i stawiałam na szczycie panteonu pisarzy, a dziś darzę sympatią ze względu na wyjątkowy styl i sposób opowiadania historii. Nic nowego się nie dowiedziałam, jedynie spróbowałam spojrzeć na niektóre epizody z życia Virginii Woolf z innej perspektywy, ale ze względu na osobisty sentyment do "Pani Dalloway" czy "Orlanda", daję ocenę dobrą. Bo jest Wilczyca :-)

pokaż więcej

 
2019-01-11 21:59:08
Autorzy:
 
2019-01-11 21:56:49
Cykl: Panna Marple (tom 1) | Seria: Klasyka Kryminału

Coś czuję, że tam, gdzie mieszkam, można byłoby spotkać panie podobne do panny Marple, tylko bez ukrytego talentu detektywistycznego.
Myślałam, że właśnie ta bohaterka Agathy Christie mnie zaciekawi i zdobędzie moją sympatię. Już wolę Herculesa Poirota, przyznam się szczerze.

 
2019-01-07 20:18:17
 
2019-01-02 19:36:15
Autor:

Paulo Coelho - niektóre jego sentencje, kiedy czyta się je poza tekstem właściwym, brzmią naprawdę mądrze. W nadmiarze zmieniają się w bełkot.
"Jedenaście minut" to dla mnie jeden, wielki bałagan. Zawarta w niej historia, bohaterowie, mnóstwo "mundrości", które po jakimś czasie tracą na znaczeniu... Ogromnym plusem tej książki jest to, że ona naprawdę wciąga. W pewnym momencie po prostu nie...
Paulo Coelho - niektóre jego sentencje, kiedy czyta się je poza tekstem właściwym, brzmią naprawdę mądrze. W nadmiarze zmieniają się w bełkot.
"Jedenaście minut" to dla mnie jeden, wielki bałagan. Zawarta w niej historia, bohaterowie, mnóstwo "mundrości", które po jakimś czasie tracą na znaczeniu... Ogromnym plusem tej książki jest to, że ona naprawdę wciąga. W pewnym momencie po prostu nie mogłam oderwać się, aż takiego rozwoju fabuły w życiu bym się nie spodziewała. I z zaskoczenia wręcz skończyłam :-)
To czas na powieść, gdzie fabuła jest bardziej realistyczna niż historia Marii.

pokaż więcej

 
2018-12-21 08:58:25
 
2018-12-09 07:01:20
Seria: Nike
 
2018-12-02 20:55:19
 
2018-12-02 20:55:13
Autor:
 
2018-11-29 21:19:36
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać, Literatura polska, Współczesne pozycje
 
2018-11-29 18:23:25

Pamiętam słowa pani, która pracowała na stoisku wydawnictwa Wielka Litera na Warszawskich Targach Książki 2017, gdzie kupowałam "Opowieść podręczną". Powiedziała mi, że czytała tę książkę wiele lat temu (bodajże w latach 90.), ale zawarta w niej historia do dziś siedzi jej w głowie, i czuje te same silne emocje, co po pierwszej lekturze...
Sama nie będę się rozpisywała na temat "Opowieści...
Pamiętam słowa pani, która pracowała na stoisku wydawnictwa Wielka Litera na Warszawskich Targach Książki 2017, gdzie kupowałam "Opowieść podręczną". Powiedziała mi, że czytała tę książkę wiele lat temu (bodajże w latach 90.), ale zawarta w niej historia do dziś siedzi jej w głowie, i czuje te same silne emocje, co po pierwszej lekturze...
Sama nie będę się rozpisywała na temat "Opowieści podręcznej", ponieważ dziś podpisuję się obiema rękami pod tym, co powiedziała tamta pani. Już teraz nie mogę pozbierać myśli po przeczytaniu tej powieści, a co dopiero będzie za jakiś czas... Tę książkę trzeba znać, nie ma zmiłuj.

pokaż więcej

 
2018-11-25 15:25:50
 
2018-11-22 20:08:27
Cykl: Pieśń Lodu i Ognia (tom 1)
 
2018-11-21 18:27:16
Cykl: Herkules Poirot (tom 10) | Seria: Klasyka Kryminału

Jak na razie jestem zdania, że u Agathy Christie najwięcej braw, ukłonów czy zachwytów od czytelników zbierają zakończenia. I one właśnie sprawiają, że ludzie uwielbiają te kryminały.
Męczyłam się z "Morderstwem w Orient Ekspressie", zwłaszcza przez 3/4 książki, kiedy poznawałam zeznania każdego z pasażerów. Ten sposób opisywania zdarzeń, dość sztywny i flegmatyczny, zniechęcał mnie do...
Jak na razie jestem zdania, że u Agathy Christie najwięcej braw, ukłonów czy zachwytów od czytelników zbierają zakończenia. I one właśnie sprawiają, że ludzie uwielbiają te kryminały.
Męczyłam się z "Morderstwem w Orient Ekspressie", zwłaszcza przez 3/4 książki, kiedy poznawałam zeznania każdego z pasażerów. Ten sposób opisywania zdarzeń, dość sztywny i flegmatyczny, zniechęcał mnie do dalszej lektury, ale, jak pisałam na wstępie, zakończenie odwaliło całą robotę. Nigdy bym się takiego zwrotu akcji nie spodziewała. Dlatego też moja ocena tej powieści jest zawyżona, właśnie przez koniec. I co mogę dodać? Poznałam Herculesa Poirota w najsłynniejszym tytule w twórczości Agathy Christie, i chociaż nadrobiłam zaległości czytelnicze w klasyce :-)

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
1881 964 35574
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (136)

Ulubieni autorzy (20)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (171)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd