Toksyczni

Wydawnictwo: Wydawnictwo SQN
8 (8 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny
aleqsia

Młody gangster Emerytowany glina Teczki, które wstrząsną Polską „Zbyt wiele spraw nakładało się na siebie, właśnie tu, w miejscu, w którym od dziesięcioleci nie działo się nic niezwykłego. To nie mógł być przypadek. Janek nie łączył w tej chwili tych spraw, nie miał do tego podstaw, ale mimowolnie czuł, że wszystko jest systemem naczyń połączonych. Trzy trupy niecały kilometr od miejsca, w...

Młody gangster
Emerytowany glina
Teczki, które wstrząsną Polską

„Zbyt wiele spraw nakładało się na siebie, właśnie tu, w miejscu, w którym od dziesięcioleci nie działo się nic niezwykłego. To nie mógł być przypadek. Janek nie łączył w tej chwili tych spraw, nie miał do tego podstaw, ale mimowolnie czuł, że wszystko jest systemem naczyń połączonych. Trzy trupy niecały kilometr od miejsca, w którym prokurator Wilczyński schował coś bardzo ważnego„.

Poznajcie Sebę, lokalnego wrocławskiego gangstera.
Płotkę. Drobne haracze, handel prochami, wyrównywanie rachunków przy pomocy pięści – to jego codzienność.
Seba nie miał większych zmartwień, do czasu, gdy szef zabrał go jako ochronę podczas tajemniczej transakcji.
Wtedy wszystko się skomplikowało.

Prokurator Wilczyński tuż przed śmiercią wymusza na zaprzyjaźnionym emerytowanym glinie, Nowickim, zniszczenie pewnych dokumentów.
Sejf jednak okazuje się pusty, a z pobliskiego jeziora policja właśnie wyłowiła samochód.
Ze zwłokami w bagażniku.

Porywający i wstrząsający kryminał o gangsterskich porachunkach oraz skorumpowanej policji.
W kręgu toksycznych nikt nie może czuć się bezpiecznie.
Czy odważysz się spotkać z nimi oko w oko?

źródło opisu: https://www.wsqn.pl/zapowiedzi/

źródło okładki: https://www.wsqn.pl/zapowiedzi/

Pyrlus | 2019-10-14
Przeczytana: 09 października 2019

Po bardzo dobrym kryminale, jakim według mnie był Glatz, liczyłem że tutaj będzie przynajmniej równie dobrze. Niestety, jest ciut gorzej. Cała sprawa zawartości nesesera, środowiska kibicowskiego czy chuligańskiego, jakieś kwity sprzed lat na ważne osoby, emerytowany policjant - to wszystko udało się bardzo fanie zbudować. Nawet klimat wrocławskich blokowisk w miarę dobrze został oddany. Bohaterowie nie są płascy i raczej zachowują się w miarę realistycznie. Książkę słuchało się bardzo dobrze, kolejne rozdziały mijały bardzo szybko i w coraz to większym napięciu czekałem na finał. Tu jednak się zawiodłem i to według mnie jest najsłabsza część książki. Zakończenie jest po prostu zwyczajne. Nie oczekiwałem wybuchów, fajerwerków czy trzęsienia ziemi w świecie polityki, ale jednak przy tak budowanym napięciu liczyłem na coś bardziej zapadającego w pamięć. A tymczasem wszystko było takie zwykłe, trochę bez wyrazu. Jeśli taki był zamysł autora, to ok, ma to swój urok, ale mi nie siadło....

Michałek | 2019-10-13

Bardzo łatwo i z wypiekami na twarzy wszedłem w świat Toksycznych. Autor zastawił na mnie niewiarygodną pułapkę. Kryje się ona w sympatii i antypatii, którą poczułem do pewnych postaci. Przez zwrot akcji, w toku opowieści zupełnie mi się to odmieniło. Mocno i rzeczywiście dosadnie. Przeczytajcie tę powieść, bo Toksyczni to coś świeżego na rynku kryminału i sensacji. Napisana innym językiem i znając poprzednievpowiesci autora doceniam umiejętność wejścia w inną skórę. Czapka z głowy, także za odwagę w stylu.

Festi | 2019-10-10

Mocno! Toksyczni potrafią sponiewierać. Postaci pełnokrwiste, to mało powiedziane, powieść wciąga, nie daje o sobie zapomnieć. Zwroty akcji i emocji. I ten styl... Duszyński to kameleon, a z Toksycznych powinien być film albo serial. Wręcz się domagam!