Śmierć na bogato

Skarpa Warszawska
2024-02-14
2023-02-14
Thriller PTSD

Zachęcona recenzjami wysłuchałam książki do końca, mimo że chciałam po kilku rozdziałach wyłączyć. Przemęczyłam ją. Nie powaliła mnie na kolana. Jak dla mnie to średnia pozycja. Dodatkowym minusem jest lektorka. Lubię Annę Szymańczyk jako aktorkę, ale nie sprawdziła się jako lektor

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dobra. Jednak Agata i Georg to nie Zuza i papuga, ale książka ma potencjał na dalszy ciąg.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

To nie książka, to książkowy lech coaster. Bohaterka to niezwyciężona Agata. Polka ale bardziej amerykańska. Meandry życia doprowadziły ją gdzie? Nikt nie zgadnie kto nie czytał. Muszę jednak o tym wspomnieć, doprowadziły ja do Płocka. Znowu chodziłam z bohaterką po ulicach mojej młodości . Jednak zanim tam dotarła, jeździła po świecie najpierw jako waleczny żołnierz, potem jako obstawa niosąca śmierć z dwoma smutnymi zalkoholizowanymi postaciami. Nieustannie ich pilnuje. Przynosiła śmierć, która miała być miłym końca życiem dla schorowanych ciał. Firma „Pomocna dłoń” zorganizowana, jak myślicie przez kogo? Dowiecie się z treści. Firma pomaga ludziom za ogromna kasę, zejść z tego świata w wymarzony przez nich sposób. Ale czy na pewno? Tego dowiecie się z lektury. Polecam te trzy książki: Śmierć na bogato, Katharsis, Paragraf 148. Czytanie zajmuje niewiele czasu, czas płynie szybko, akcja bardzo wartka. Można „zwiedzić” wiele państw. Po przeczytaniu ich jedną po drugiej. Nie znudziłam się. Wszystkie mają coś wspólnego. Główną bohaterką jest kobieta, akcja jest związana z wydarzeniami z przeszłości i to raczej mrocznymi. I zawsze jakiś wątek powiązany z Kościołem.
Niestety z żalem stwierdzam, że w mojej bibliotece w ogóle nie ma książek Jacka Ostrowskiego. Ostatnio poleciłam Paniom z biblioteki, żeby pochyliły się nad autorem. Bo ileż można czytać opasłe tomiska Mroza?!
Polecam Jacka Ostrowskiego – nudy nie będzie. Mam nadzieję, ze wkrótce się osobiście poznam z autorem.

Dla mnie to słabsza pozycja w dorobku Pana Jacka. Jakiś pomysł był, ale chyba nie do końca mu się udał.
Oczywiście dam drugą szansę i jeśli będzie ciąg dalszy przygód Agaty to przeczytam.
Na razie Zuza i jej Papuga górą!

Na razie Zuza i jej Papuga górą!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Na bank, będzie to seria z Agatą. Co prawda na razie Zuzanny Lewandowskiej nie pokonała, ale nie jest źle. Momentami zaskakuje a zakończenie szybkie, konkretne i z potencjałem na kolejną książkę.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

„ Kto bogatemu zabroni”? Jacek Ostrowski po raz kolejny przekonał mnie, że choć pieniądze szczęścia nie dają to wiele rzeczy upraszczają sprowadzając wszystko do ceny. A jak ktoś chce umrzeć za pieniądze to nikt mu nie zabroni. Ktoś jednak może mu pomóc. Powieść sensacyjna łącząca weteranów wojennych z ogromnymi pieniędzmi. Akcja pędzi tu na łeb, na szyję. Atmosferę podkręca postać głównej bohaterki Agaty, którą to jako jedyną postać tej powieści polubiłam. Weteranka wojny w Afganistanie i Syrii bardzo skrzywdzona przez los i armię próbuje zacząć nowe życie. Potrzebuje pieniędzy na operację i ima się różnych prac. Tak wpada w łapy Pakulskiego, hierarchy kościelnego w randze biskupa. Nie wie on jednak, że nie wciągnął w swoje szpony zwykłej marionetki. To również podgrzewa atmosferę, która jest duszna i mroczna a emocje hulają. Mam nadzieję, że to tylko fikcja literacka. Chociaż gdzie w grę wchodzą duże pieniądze to pewnie byłoby to możliwe. Czytajcie bo to dobra powieść.

Brawo Panie Jacku. W końcu mamy swojego Bourne'a i do tego w spódnicy . Agata to prawdziwa "baba z jajami", mam nadzieję ,że będziemy mieli szanse poznać jej dalsze losy . Szybka akcja wpleciona w aktualnie otaczające nas realia . Akcja właściwie rozgrywa się dzisiaj . Musze dodać że wieloma komentarzami autora osobiście się zgadzam . Pomysł z uśmierceniem jednej ze znanych i kontrowersyjnych postaci, naszego życia politycznego -oraz następujących po tym fakcie konsekwencji, genialny i na dodatek absolutnie realny ! Oczywiście nie wiemy wprost o kogo chodzi ale ... dobra, niech sobie każdy przeczyta ;). Nie mogę nie dodać i to jest dla mnie - wisienka na torcie - to crossover ( jak mawiają angole) autora w środku akcji tej powieści . Nie mogę opisać szczegółów bo byłby spojler ale wielbiciele prozy Pana Jacka mogą się domyśleć ,kogóż to spotyka nasza nowa bohaterka ;) Polecam , tylko przestrzegam czyta się to jednym tchem i trudno się oderwać :).

Mocna powieść o kobiecie po przejściach,która dostaje propozycję nie do odrzucenia od fundacji pomagającej bogatym ludziom przenieść się na tamten świat.Czym jest "Pomocna dłoń" i w co wikła się Agata.Dowiecie się tego z książki.Warto!!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Witam. Kochani. Nowa przygoda z obecną książką i z historią, która jest opisana była Sztos. Książkę czytało mi się doskonale, no i serdecznie zapraszam po opinie.

Autor: Jacek Ostrowski.
Tytuł: Śmierć Na Bogato.
Przeczytano stron: 368.
Wydawwnictwo: Skarpa Warszawska.

Opinia:

Śmierć Na Bogato to świetna historia o Agacie , która urodziła się w Płocku, a została wychowana w Stanach Zjednoczonych. Była weteranką Amerykańskiej Armii. Zachorowała na stres pourazowy. Jest po przejściach i różnych przygodach życiowych. Pewnego dnia dostaje propozycję pracy w ,, Pomocnej dłoni. ". Przyjmuje ją, bo skusiła się atrakcyjnym wynagrodzeniem. W przeszłości zostawił ją ojciec. Czy go odnajdzie? Kim tak naprawdę jest duchowny, który pod przykrywką Watykanu założył firmę, w której ma pracować Agata? Jakie są kulisy i zagadki w tej sprawie? Śmierć Na Bogato jest to mroczny thriller o tajemniczym zakończeniu. Wszystkiego Wam nie zdradzę. Moja ocena to: 1000/1000 punktów. Oczywiście polecam.

Do zobaczenia w następnej recenzji. 😊

Autor: Jacek Ostrowski.
Tytuł: Śmierć Na Bogato.
Przeczytano stron: 368.
Wydawwnictwo: Skarpa Warszawska.

Opinia:

Katarzyna Bonda na okładce stwierdziła że "zarwiesznoc, rzucisz wszystko, żeby poznać zakończenie"
Zgadzam się w 100%
Była operatorka sił specjalnych. Dziwny Biskup. I jego propozycja na biznes.
Przeczytałem to w dwóch turach (praca) i byłem zachwycony.
A na dodatek Płock. Jeśli znacie książki J.Ostrowskiego to się domyślcie.
Z niecierpliwością czekam na kolejny tom
No i George Junior. Też chciałbym mieć takiego

Zgadzam się w 100%
Była operatorka sił specjalnych. Dziwny Biskup. I jego propozycja na biznes.
Przeczytałem to w dwóch turach (praca) i byłem zachwycony.
A na dodatek Płock. Jeśli znacie książki J.Ostrowskiego to się domyślcie.
Z niecierpliwością czekam na kolejny tom
No i...

• Recenzenckie
  • Współpraca
  • Audio

Dodaj cytat z książki Śmierć na bogato