A Kingdom of Flesh and Fire

Okładka książki A Kingdom of Flesh and Fire Jennifer L. Armentrout
Okładka książki A Kingdom of Flesh and Fire
Jennifer L. Armentrout Wydawnictwo: Blue Box Press Cykl: Blood and Ash (tom 2) romantasy
romantasy
Blood and Ash (tom 2)
Blue Box Press
2020-09-01
2020-09-01
from blood and ash a kingdom of flesh and fire

,,PRZESIĄKNIĘTE KRWIĄ MROCZNE SEKRETY DWÓCH KRÓLESTW WYCHODZĄ NA JAW. NIEKTÓRZY ZROBIĄ WIELE, BY JE UKRYĆ"

Muszę przyznać, że między tomem pierwszym a drugim minęło mi dwa lata przerwy. Jednak bardzo szybko przypomniałam sobie o czym była mowa w pierwszej części. Penellaphe została uprowadzona przez Mrocznego, wkrótce poznała jego prawdziwe imię. Mężczyzna któremu zaufała zdradził ją i chciał wykorzystać do swoich celów. Casteel Da'Neer – Książę Atlantii. Hawke Flynn, był tylko złudzeniem w oczach Poppy, był o wiele potężniejszy niż mogłaby sobie wyobrazić. Poppy niezależnie od wszystkiego, chce być wolna, żyć na własnych zasadach. Można by powiedzieć, że spadła z deszczu pod rynnę, ale... Co dzieje się z księciem potężnego królestwa?
Między Poppy a Castel'em rodzi się uczucie, które jest silniejsze od nich oboje. Opierają się pokusie, wreszcie idą na kompromis.
Krwawe przygody, miłosne uniesienia, wrogowie i przyjaciele. Co jeszcze można spotkać w książce?
Nie zabraknie mnóstwa emocji. Niektóre sceny wywołują zaskoczenie, inne rozbawiają czytelnika. Towarzysząc głównej bohaterce, przeżywamy głęboko wszystkie jej odczucia, czy też pragnienia. Ta dorastająca Panna uczy się na własnych błędach, by potem stawać się silniejszą.
Zachęcam do przeczytania, oczywiście najlepiej zacząć od pierwszej części 😉

Początek, pierwsze 150 stron, to coś strasznego. Czułam jakbym czytała nie kontynuację, a ksiazke kogoś innego. Kiepskie, wymuszone, sztuczne dialogi. Nie czułam tego klimatu poprzedniego tomu. Byłam bardzo rozczarowana. Doczytałam, że to chyba kwestią zmiany tłumacza. Potem robiło się lepiej, dużo lepiej, aż w końcu czytałam godną kontynuację pierwszego tomu. Książka ma wolne tempo, ale mi to akurat nie przeszkadza. Fabuła jest bardzo intrygująca. Wciąga mnie ten świat i jestem bardzo ciekawa dalszych losów. Gdyby nie ten początek dałabym 8.

Ta część jest dla mnie tylko nieznacznie lepsza od pierwszej. Aczkolwiek również męcząca, za długa i osobiście mam na razie dość tej serii. Powątpiewam czy do niej wrócę.

Dobre czytadło.

Dobre czytadło.

Drugi tom przygód Poppy i Hawke'a. Podoba mi się relacja między głównymi bohaterami. To jak się kłócą i nie chcą dopuścić do siebie tego co jest tak oczywiste dla wszystkich tylko nie dla nich. Według mnie troszkę za długo to trwa.

Wszystkie kłamstwa, które wychodzą dają dużo do myślenia. Książkę czyta się dobrze i szybko.

Ostatni rozdział jest po prostu takim zaskoczeniem, że jest czymś czego się nie spodziewałam. Nie mogę się doczekać, aby przeczytać kolejny tom.

Ostatni rozdział jest po prostu takim...

Zdecydowanie lepszy tom od pierwszej części. W tym tomie główny akcent jest nałożony na relacje miedzy dwójką głównych bohaterów i czasem wydawało mi się, że akcja fabuły nie idzie do przodu i cały czas kręcimy się wokół tej dwójki. Finalnie bardzo mi się podobał mi się proces w jaki powstawała ta relacja, więc jakoś bardzo nie narzekam. Uwielbiam relacje miedzy Poppy, Kieranem i Casteelem ich dialogi to idealne wysadzenie docinek i humoru. Końcówka była wciągająca i zostawiła mnie z całą masą pytań. Jak po pierwszym tomie nie byłam pewna czy będę kontynuować tą serie tak ten mnie do siebie przekonał. Jeśli w następnych tomach będzie jeszcze więcej akcji i zwrotów fabularnych to już całkiem za nimi przepadnę

W porównaniu do pierwszej części, tę oceniam nieco gorzej.
Pierwsza połowa to w dużej mierze slice of life mające na celu aklimatyzację czytelnika w nowej rzeczywistości. Niestety ten moment ciągnie się niemiłosiernie długo, mógłby spokojnie być o 100 stron krótszy. Do tego nie mamy zbyt wielkiego rozwoju sytuacji między głównymi bohaterami, owszem coś tam się zmienia, ale to też mam wrażenie, w porównaniu do pierwszej części, jest o wiele wolniejsze i sam ten kontrast między książkami jest odpychający.
Zakończenie natomiast zaskakująco przyjemne i ostatnie 100 stron nieco na nowo rozpaliło moją ciekawość.

W porównaniu do pierwszej części, tę oceniam nieco gorzej.

Sobota 16 marca 2024, 18:42
Właśnie skończyłam czytać Królestwo ciała i ognia i o matko. Wiedziałam że zakończenie będzie szokiem i będę błagać o posiadanie kolejnej części ale że aż tak? 🫨
Cudowna, wspaniała, trzymająca w napięciu.
Nie dziwi mnie fakt że jest to najgłośniejszy cykl fantasy ostatnich lat. Zdecydowanie zasługuje na to miano. 🤌🏼✨
*kupuje resztę serii bo jak znów zakończę książkę w takim momencie, nie przetrwam*

Sobota 16 marca 2024, 18:42
Cudowna, wspaniała, trzymająca w napięciu.
*kupuje resztę serii bo...

Przejście przez tą książkę, było dla mnie bardzo trudną przeprawą. Pierwsza część serii zupełnie mnie pochłonęła, ale druga ciągnęła się dla mnie niesamowicie. Mam wrażenie, że stała się w pewnym momencie monotonna, a wycieczka bohaterów po królestwie była dla mnie po prostu nudna.

Nie mogę za to niczego złego powiedzieć o zakończeniu książki, które zmusiło mnie do sięgnięcia po część kolejną.

Książe Casteel zachował swój urok, jest wciąż czarujący i cieszę się że jego historia się rozwinęła. Jednak przykro mi, bo muszę stwierdzić, że poza tym książka nie dowiozła niczego nowego co by mnie bardzo zainteresowało.

Niestety z każdą kolejną częścią coraz bardziej zawodzę się na tej serii. Szkoda, bo miałam nadzieję. że zostanie ona moją ulubioną historią.

W tym tomie akcja troszkę zwalnia ale to nie znaczy, że można się nudzić. Mimo to wpadłam po uszy w świat Poppy i Casteela. Wykreowany swiat, bohaterzy którzy są niesamowicie intrygujący co do jednego ( nie ma chyba ani jednej postaci w tej serii która nie byłaby ciekawa ),te wszystkie kłamstwa i intrygi które w tym tomie się wyjaśniają, pikantne sceny i wszystko inne razem wzięte po prostu mnie pochłonęły. A sama końcówka tego tomu... czytelnik jest wręcz zmuszony sięgnąć po kolejną część serii!!! 🩸🍁🩸