Nieodnaleziona

Okładka książki Nieodnaleziona Remigiusz Mróz
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Nieodnaleziona
Remigiusz Mróz Wydawnictwo: Edipresse Cykl: Damian Werner (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Damian Werner (tom 1)
Edipresse
2020-01-23
2020-01-23
kryminał Mróz

Przeczytałam 62/391

Przeczytałam 62/391

Nie rozumiem, jak przez tyle lat można przyzwalać na tak wielką domową przemoc fizyczną i psychiczną. Nie rozumiem, bo nigdy nie byłam w takiej sytuacji, ale dla mnie to nie pojęte. Nie mogłam czytać tych fragmentów nie robiąc wyrzutów głównej bohaterce, że tkwi w tym tyle lat, nie broni się, nie ucieka. Fabuła trochę dziurawa, np. nie rozumiem jak Werner mógł się nabrać na te głosówki? Nie poznał, że to nie jest głos jego Ewy, tylko innej kobiety? Chyba, że coś mnie ominęło.. Poza tym, jakim cudem, jak już ją spotkał, nie widział, że to inna osoba? Spędził z nią wcześniej tyle lat, to się po prostu wie. Nie kupuje tego kompletnie.

Okropnie nielogiczne rozwiązania, dłużącą się akcja. Fabuła książki bardziej pasuje do fantastyki niż do kryminału. Mocno naciągane.

Jeśli lubicie niebanalne kryminały, polecam sięgnąć po tą książkę, jest super!

Jeśli lubicie niebanalne kryminały, polecam sięgnąć po tą książkę, jest super!

Szybko sie czyta, jak kazda ksiązke tego autora. Po przeczytaniu 3/4 już myślałam że rozgryzłam zakończenie a tu niespodzianka :)

Przeczytałam książkę Pana Mroza, bo biorę udział w pewnym wyzwaniu czytelniczym. Na forum o książkach, do którego należę, było wiele negatywnych opinii na temat tego autora i szczerze mówiąc, gdyby nie to wyzwanie, pewnie nie sięgnęłabym po tę książkę. Ale nie żałuję. Książka podobała mi się, bardzo szybko się ją czytało. Fakt, że historia może trochę nierealna, ale można przymknąć na to oko. I porusza bardzo ważny problem - przemoc domową wobec kobiet. Jeśli ktoś nigdy nie czytał książek Mroza, to jak najbardziej polecam tę pozycję

Ja tam lubię Mroza. Zakręcona fabuła, trochę sztuczna ale postacie nie są czarno białe.

Muszę przyznać że zszokowało mnie realne oddanie uczuć kobiety z przemocowym mężem i jej strachu o życie, dziecko, przyszłość. Historia zaskakuje i wprowadza poczucie prawdziwego zagrożenia dla powodzenia odnalezienia Ewy.

Mam mieszane uczucia, choć warto...
Wartka akcja i historia która wciąga, chcesz wiedzieć czy się uda ją odnaleźć, czy to na pewno ona i dlaczego teraz daje znać jeżeli to ona. Dlatego czyta się szybko i z zainteresowaniem. Nawet jestem w stanie wybaczyć te niedopowiedzenia i nieprawdopodobne zbiegi okoliczności. Jednym słowem jako thriller całkiem udany. Jednak mam wrażenie że nie do końca jest dobrze bo tak ważny temat jak przemoc wobec kobiet został przedstawiony jako problem nie do rozwiązania (sytuacja bez wyjścia lub do rozwiązania tylko za pomocą przestępstwa). A może tak właśnie jest ...
Polecam

Mam mieszane uczucia, choć warto...

Na początku nie mogłam się "wgryźć " w tę historię, ale z biegiem czasu robiło się ciekawiej. Całkiem przyzwoicie.

• Przeczytane 2018
  • Remigiusz Mróz