The Marriage Pact
Maria Smulewska-Dziadosz
Ag2S

"Zawsze odbieraj telefon od małżonka. Regularnie obdarowujcie się prezentami. Kilka razy w roku wyjedźcie gdzieś razem. Nikomu nie wspominajcie o Pakcie." Alice i Jake to młode kochające się małżeństwo. Alice odnosi sukcesy jako prawniczka, Jake jest terapeutą i współwłaścicielem poradni psychologicznej. Przed nimi wspólne życie pełne planów. W prezencie ślubnym od prominentnego klienta Alice...

"Zawsze odbieraj telefon od małżonka.
Regularnie obdarowujcie się prezentami.
Kilka razy w roku wyjedźcie gdzieś razem.
Nikomu nie wspominajcie o Pakcie."

Alice i Jake to młode kochające się małżeństwo. Alice odnosi sukcesy jako prawniczka, Jake jest terapeutą i współwłaścicielem poradni psychologicznej. Przed nimi wspólne życie pełne planów. W prezencie ślubnym od prominentnego klienta Alice nowożeńcy otrzymują zaproszenie do elitarnego klubu dla małżeństw, który działa pod nazwą Pakt. Jego celem jest wspieranie par w staraniach o szczęśliwy i trwały związek. Nierozerwalny. Za wszelką cenę…

Jak daleko się posuną, aby ochronić swoje małżeństwo?

źródło opisu: http://www.wydawnictwoznak.pl/ksiazka/I-ze-cie-nie-opuszcze/8179

źródło okładki: http://www.wydawnictwoznak.pl/ksiazka/I-ze-cie-nie-opuszcze/8179

Opinie czytelników (2068)
Ewelina | 2018-06-04

Dobrze mi się tę książkę czytało. Z pewnością nie jest to pozycja zbyt "ambitna", ale na tle zalewających rynek, przereklamowanych i nudnych thrillerów niemal perełka. Intryga, którą snuje autorka, chwilami wydawała mi się nieco niewiarygodna, jednak żyjemy chyba w świecie, w którym wszystko jest (niestety) możliwe. Polecam wszystkim, którzy chcą miło spędzić czas z książką, która nie podaruje może głębszych refleksji, ale wciągnie.

Izabela Pycio | 2018-06-08
Przeczytana: 08 czerwca 2018

"Wspomnienia, tak jak i radość, zawsze mnie zaskakują, gdy wcale ich nie szukam."

Pierwsze kilkanaście rozdziałów książki wskazywało, że słusznie podjęłam decyzję o sięgnięciu po książkę. Nietuzinkowy pomysł na fabułę, ciekawie zapleciona intryga, łatwo wciągający rytm narracji, wyraziste kreacje głównych bohaterów. Jednak coraz liczniejsze irracjonalne wydarzenia, abstrakcyjne sceny, zbyt niezrozumiałe zachowania postaci, spowodowały, że mój entuzjazm wobec tej przygody czytelniczej sukcesywnie słabł. W zasadzie ostatnią kwartę powieści czytałam już z lekkim znudzeniem, licząc jeszcze na mocny akcent w finalnej odsłonie, ale i ten nie okazał się przekonujący.

Doceniam natomiast podjętą tematykę, próbę uchwycenia istoty małżeństwa, reguł w nim panujących, podstaw powodzenia i źródeł szczęścia. Autorka podrzuca materiał do przemyśleń odnośnie potrzeby i zasadności wprowadzania reguł w usankcjonowany prawnie związek dwóch osób, stopnia ich rozszerzenia i bezwzględnego...

miki24gr | 2018-07-11
Na półkach: 2018, Maj-2018, 1Banda, Przeczytane
Przeczytana: 11 lipca 2018

Absolutna rewelacja w gatunku thriller psychologiczny!! Niesamowity pomysł na fabułę, konsekwentna realizacja tego pomysłu i potężna dawka emocji towarzysząca zupełnie zaskakującym zwrotom akcji sprawiają, że tej powieści długo nie zapomnę. Nie bez znaczenia jest też fakt, że powieść zmusiła mnie do kilku życiowych refleksji dotyczących instytucji małżeństwa. Nie mogłam się oderwać, a jednocześnie aż bałam się kolejnych rozdziałów.
Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona tą powieścią i bez wahania- gorąco polecam!!

Madi | 2018-06-19
Przeczytana: 19 czerwca 2018

O kurczę...Dobry...Na prawdę BARDZO DOBRY thriller!!!
Czytałam "Rok we mgle" tejże autorki i byłam rozczarowana lekturą, natomiast teraz czytając "I że cię nie opuszczę" byłam w szoku ,że napisała to ta sama autorka-totalne przeciwieństwo.
Książka przez cały czas trzyma w napięciu, absurdalna akcja wciąga, przeraża,wywołuje emocje,a o to przecież chodzi w dobrym thrillerze.
Pakt?Sekta?Jakby to nie nazwać takie zamknięte społeczności,ze swoimi prawami i zasadami,które trzymają człowieka na siłę, zawsze nie wróżą nic dobrego.Człowiek nie może żyć pod presją,wiecznie zastraszany i żyjący tylko według ustalonych zasad,musi mieć wybór i wolną rękę.
Thriller,który stworzyła Pani Michelle działa silnie na wyobraźnię,przeraża,zaskakuje ,a wiedząc ,że jestto totalna fikcja literacka można się dobrze przy nim bawić.Polecam.

Nelyt | 2018-05-08
Na półkach: 2018, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 08 maja 2018

Alice i Jake postanawiają się pobrać. Na ich ślub praktycznie przez przypadek trafia bogaty klient Alice z kancelarii. W prezencie ślubnym dostają tajemniczą skrzyneczkę, a w niej zaproszenie do "Paktu". Jest to elitarne stowarzyszenie małżeństw, które żyją według pewnych reguł, ale również podlegają karze. Ma on pomóc umocnić związek i sprawić, że przetrwa. Jednak, czy wszystkie reguły są sprawiedliwe, a kary są adekwatne do przewinień? I czy można opuścić "Pakt"?

Książka zaczyna się całkiem normalnie, jest para która planuje ślub, dobrze im się układa, praktycznie taka obyczajówka. Kiedy w grę wkracza "Pakt" nasi bohaterowie tak naprawdę nie wiedzą co to jest, ale są tak szczęśliwi jako nowożeńcy, że prawie bez pytań wszystko podpisują. Wydaje im się, że to tylko taka zabawa dla dorosłych, ale niestety nie przewidują, że to wszystko dzieje się całkiem na serio.

Alice i Jake to przeciwieństwa. Ona kiedyś grała w zespole, jest dosyć roztrzepana, chaotyczna, on bardziej rozważny,...

Ania | 2018-07-18
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 18 lipca 2018

Przyznaję, że z trudem przebrnęłam.
Cała historia jest moim zdaniem oparta na wątłych fundamentach. Jak mam uwierzyć, że prawniczka podpisuje tak niekorzystną dla siebie umowę, a terapeuta jest tak podatny na manipulacje, których nawet nie dostrzega... nie uwierzyłam i chyba to najbardziej zaważyło na moim odbiorze książki.
Bajeczka, która z każdym kolejnym rozdziałem staje się coraz bardziej niewiarygodna. Chociaż muszę przyznać, że przytaczane na temat małżeństwa faktoidy były bardzo interesujące.

popiszsieplay | 2018-08-16
Przeczytana: 10 sierpnia 2018

"Małżeństwo na początku jest jak taczka pełna mokrego cementu, nieuformowane, pełne niekończących się możliwości co do kształtu, jaki w końcu przybierze."

Przez ostatnie miesiące dużo myślałam o małżeństwie. Na czym polega umowa małżeńska? Zakłada się, że małżeństwo to dwójka ludzi budujących wspólne życie. Ale czy to nie znaczy, że każda z tych osób ma zrezygnować z życia, które dotąd zbudowała? Czy musi odrzucić swoje poprzednie wcielenia? Czy konieczne jest poświęcenie tego, co było dla nich ważne?
Bohatrowie tej powieści, Alice i Jake, w dniu ślubu otrzymują wyjątkowy prezent. Stają przed wyborem dołączenia do pewnej społeczności, stojącej na straży trwałości małżeństwa. Spragnieni, by ich związek trwał wiecznie, entuzjastycznie dołączają do Paktu. I tu zaczynają się ich kłopoty.
Nie chcąc zdradzać, co wydarzy się dalej, mogę jedynie powiedzieć, że fabuła jest bardzo zaskakująca. Wartka akcja i wątek kryminalny to duże zalety tej historii. Sama narracja - pierwszoosobowa, z...

Alice i Jake to małżeństwo z krótkim stażem. Alice pracuje jako prawniczka, lecz w przeszłości była 'ostrą dziewczyną', która miała własny zespół muzyczny. Jake jest psychologiem i terapeutą dla młodzieży, a od pewnego czasu zajmuje się także terapią małżeństw.

W prezencie ślubnym od jednego z klientów Alice nowożeńcy otrzymują tajemniczą szkatułkę. Po jakimś czasie okazuje się, że jest to zaproszenie do stowarzyszenia noszącego nazwę Pakt. Rola Paktu polega na ochronie instytucji małżeństwa i dokładaniu wszelkich starań, by było ono szczęśliwe.
Dość szybko staje się jasne, że członkostwo w Pakcie, to nie przelewki. Bohaterowie otrzymują podręczniki z zasadami, których należy nauczyć się na pamięć. Muszą bardzo uważać na to co robią i mówią, ponieważ interpretacja przewinień jest dość specyficzna. Nawet zwykły drobiazg potrafi okazać się wielkim uchybieniem wobec Paktu. Zwłaszcza, że zarząd Paktu posiada na własność więzienie na odległej pustyni, do którego wtrąca nieposłusznych...

Daga | 2018-05-13
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

"Cel Paktu - stworzenie dobrego. silnego małżeństwa z pomocą innych osób o podobnym podejściu..." Zaproszenie do Paktu, Alice (świetnie zapowiadająca się prawniczka) otrzymuje w prezencie ślubnym od jednego ze swoich wpływowych klientów dla którego wygrała sprawę.
Prezent dziwny i tajemniczy, prawda? Jack i Alce myślą, że to zaproszenie do elitarnego klubu szczęśliwych małżeństw, gdzie wszyscy sobie pomagają i wspierają się w kryzysowych sytuacjach. Podpisują Pakt, a wtedy ich sielankowe życie zamienia się w koszmar. Otrzymują opasły zbiór zasad panujących w ugrupowaniu i wykaz konsekwencji w przypadku nie dostosowania się do zapisów Paktu. Konsekwencje są okrutne, niezależnie od stopnia popełnionego wykroczenia. Wystąpienie z Paktu jest niemożliwe, "Nikt z Paktu nie wychodzi żywy"... Czy uda im się znaleźć rozwiązanie w tej patowej sytuacji?
Zachęcam do przeczytania książki. Dla mnie jest wielkim, pozytywnym zaskoczeniem.

Anna | 2018-05-28
Przeczytana: 25 maja 2018

„I że cię nie opuszczę” Michelle Richmond to specyficzny thriller psychologiczny.
Prawniczka, Alice i terapeuta, Jake otrzymują w prezencie ślubnym od niezmiernie zamożnego klienta Alice zaproszenie do Paktu. To elitarny klub dla małżeństw. Jego celem jest wspieranie par w staraniach o nierozerwalność związku aż do śmierci. Brzmi rozsądnie. Młodzi małżonkowie podpisują dokument, który świadczy o ich dobrowolnej przynależności do Paktu. Nie mają pojęcia, że tym samym ich życie zmieni się całkowicie. Odtąd ich małżeństwo będzie znajdowało się non stop pod lupą. To przywódcy Paktu będą wiedzieć lepiej co jest dla nich dobre, a co złe. To oni będą oceniać ich miłość i zaangażowanie w trwałość związku. Mało tego, będą wymierzać kary jakich ta kochająca się para nie mogłaby sobie wyobrazić w najbardziej makabrycznych snach.
Alice i Jake podpisali przynależność do Paktu traktując całą sprawę z przymrużeniem oka. Nie mieli pojęcia, że tym samym skazują się na uczestnictwo w nim aż do...

zobacz kolejne z 2058