Nieodnaleziona

kryminał, sensacja, thriller
kryminał Mróz

Kup książkę

Opinie [1 082]

Z zarzutami, że książka jest przekombinowana nie mogę się zgodzić. Dobrze bawiłem się czytając ten gatunkowy miszmasz. Początek niczym „Nie mów nikomu” Cobena, a później coraz więcej wątków z dość ciekawymi bohaterami. Damian co prawda przypomina mi innych męskich bohaterów autora, ale nad Kas Mróz musiał trochę popracować i jest to widoczne. Szkoda, że to kolejna postać,...

książka wciąga i szybko się ją czyta (w zamyśle przypomina H.Cobena), ale po przeczytaniu (nawet pod koniec) uświadomiłam sobie jak bardzo fabuła się "nie klei"
wygląda, jakby autor pod koniec zmieniał zakończenie (powoduje to "duże nieścisłości" w fabule - postacie wiedzą o czymś o czym nie powinny)

Sama nie wiem co sądzić. Jestem zmieszana - autor porusza tu kilka wątków m.in. przemocy domowej. Akcja wciągająca - jednak zakończenie położyło mnie na łopatki.

Moja pierwsza tego typu książka. Jak na pierwszy raz bardzo mi się podobała. Pełna zaskoczeń. Zaraz zabieram się za czytanie drugiego tomu. Polecam.

Autor "Nieodnalezionej" porusza trudne tematy przemocy domowej oraz osób zaginionych. Tworzy przy tym ciekawą historię, która faktycznie mogłaby się wydarzyć.
Główny bohater traci sens życia wraz z zaginięciem narzeczonej tuż po tym, jak przyjęła jego oświadczyny. Obraz ostatnich wspólnych dni prześladuje Wernera przez długie lata. Tymczasem w mediach pojawia się zdjęcie...

Postanowiłem po długiej przerwie ponownie dać szansę p. Remigiuszowi. Efekt - muszę przyznać, że niestety nic się w jego warsztacie nie zmieniło. Książkę czyta się wprawdzie dość dobrze (choć bez rewelacji), autor sprawnie konstruuje przejścia między rozdziałami, ale gdy dochodzimy do końca, ręce opadają. Rozwiązanie jest tak niedorzeczne, że aż... śmieszne (z pewnością...

Mój pierwszy kontakt z literaturą Pana Mroza. Długo odkladalem az przyszedł czas na przeczytanie. I wiecie co? Żałuję, że tyle zwlekałem :-) Ciekawa, intrygujaca historia. Momentami zagmatwana ale po chwilowej refleksji, do której nas zmusza pasjonaci kryminałów bez problemu złożą sobie wszystko w calosc. Nie wyobrażam sobie nie sięgnąć po kontynuacje. Polecam!

Książkę zaczęłam w sobotę i skończyłam w niedzielę.
W poniedziałek po pracy pobiegłam jak szalona do biblioteki po 2 część i to chyba wystarczająco wyraża moją opinię na temat tej książki.

Pokochałam. Historia wciągnęła mnie bez reszty.

"Nieodnaleziona" to dopiero początek... Prawdziwe tornado rozgrywa się dopiero w drugiej części, w "Nieodgadnionej".
Jeśli 1 część...

zadna rewelacja

Krótko ujmując - nie wiem co takiego czytelnicy widzą w twórczości Mroza, że stał się on światowej sławy pisarzem.
Na plus jest dosyć ciekawa fabuła i sposób w jaki kończy się prawie każdy podrozdział - trzeba przeczytać dwa następne, aby wyrwać się z niepewności.

8 667
    2 776