Komisarz

Trochę lepsza niż pierwsza część, ale w dalszym ciągu bardzo przeciętna. Bohaterowie są słabi i mało interesujący.

Nie zawiodłam się ,po Prokuratorze spodziewałam się "spadku" w opisach kontaktów damsko męskich ale tak nie było 😎

Lekka szybko się czyta lub słucha, polecam całą serię szczególnie że pojawia się tu dalszy ciąg Zimnego i Kingi.

Lepsza niż pierwsza część, ale dalej uważam, że słaba. Na okładce mamy obietnicę: „ostry seks, ostry język, ostra jazda”. Moim zdaniem zupełnie nie spełniona. W książce nie znajdziecie ostrego seksu. Język też nie jest ostry, chyba że za ostry uważa się pyskówki na poziomie dzieci z podstawówki. Fabuła w miarę się klei, dlatego daję trzy gwiazdki, ale ostrą jazdą bym jej nie nazwała.

„Kłamałem, bo się wystraszyłem. Kłamałem, bo robiłem to całe życie. To moja druga najlepsza umiejętność. Zaraz po krzywdzeniu tych, którym na mnie zależy.”

Zuza nawet nie spodziewała się tego, że za chwile jej życie całkowicie wywróci się do góry nogami. Nie musiała przejmować się pieniędzmi i robiła to, co kochała. Była panią pedagog i w całości oddawała się temu, by pomagać dzieciom. Do tej pory żyła w bańce, którą stworzył dla niej ojciec i nie wiedziała, że jej ukochany ojciec współpracuje z ukraińską mafią i ściąga z tamtą dziewczyny do burdeli. Miała idealny plan na swoje życie, ale przecież nie da się zaplanować idealnie swojego życia, bo zawsze coś może pójść nie tak, jak tego chcemy. I Zuza się o tym właśnie boleśnie przekona. Radek Wyrwa dostał zadanie i żeby je wykonać musiał zmienić swoje zachowanie całkowicie i udawać kogoś, kim nie jest. Dzięki temu wkupił się w łaski nic nieświadomej kobiety, była dla niego tylko środkiem do celu. Gdy już jedno się udało, potem musiał zapewnić jej bezpieczeństwo. Czy mu się to uda? Bo gdy on uważał ją za księżniczkę, ona pokazała mu się z całkowicie innej strony.

„Komisarz” to nie tylko historia Radka i Zuzy, ale i Kingi oraz Łukasza Zimnickiego. Mamy wspólny wątek z „Prokuratora” i dowiemy się coś więcej o życiu Kingi, bo mimo że jej brat siedzi w więzieniu, to dalej coś się dzieje, a oni muszą się dowiedzieć co i po raz kolejny doprowadzić sprawę do końca, by dobro wygrało. Oraz patrzeć będziemy na relacje między Wyrwą i Zuzą. Akcja wciągnęła mnie od pierwszej strony, a powiem wam, że dzieje się tu sporo, nie ma czasu na nudę i odpoczynek. Nie da się przewidzieć tego, co za chwile się wydarzy. Jest tak, jak napisane zostało na książce, czyli ostro. A to jest to, co lubię. Poza tym Paulina Świst dobrze wie jak zapewnić mi frajdę, emocje, uśmiech i poprawę humoru. Wyrwa i Zimny są z tej samej gliny, że nie można przejść obok nich obojętnie. Kinga to wulkan, za to Zuza potrafiła pokazać pazurki, ale jednak czegoś mi brakowało. W niektórych momentach odrobinę działa mi na nerwy, ale dało się ją polubić. Zwłaszcza że poznałam już większość bohaterek ze świata Pauliny Świst i wiem czego przeważnie się spodziewać, cóż niestety nie zawsze można mieć wszystko. Ale urozmaicenia też są potrzebne, a przede mną „Podejrzany” i kolejne książki autorki.

Komisarz to drugi tom cyklu "Prokurator", autorstwa pani Pauliny Świst. Tytuł ten był wydany w 2017 roku nakładem Wydawnictwa Akurat.
Od wydarzeń z pierwszego tomu mija pół roku. Prokurator Łukasz Zimnicki oraz mecenas Kinga Błońska nadal są parą. Ona otworzyła w Katowicach własną kancelarię, natomiast on prowadzi śledztwo w sprawie handlu żywym towarem. Jednak w tym tomie pierwsze skrzypce gra tytułowy komisarz Radosław Wyrwa. Policjant otrzymuje zadanie zdobycia informacji o Antonim Kadziewiczu i robi to spotykając się z córką biznesmena. Kadziewicz jednak nie jest krystalicznie czystym przedsiębiorcą, dlatego też zainteresowała się nim prokuratura.
Relacja pomiędzy Wyrwą a Zuzanną Kadziewicz jest bardzo złożona, ale nie ona jest głównym motywem dla tego tytułu, lecz tłem dla głównych wydarzeń sensacyjnych. Muszę przyznać, że więcej tutaj akcji niż erotyki, co przypadło mi do gustu. Nie mogę powiedzieć, że erotyki oraz seksu w książce nie ma. Mam wrażenie, że ten tom jest troszkę lepszy niż pierwsza część.
Mogę powiedzieć, że to dobre czytadło, które pozwoli oderwać się Wam od otaczającej Was rzeczywistości. Typowa książka rozrywkowa, którą czytało mi się bardzo dobrze. Na przeczytanie 318 stron potrzebowałem trzech dni i sześciu posiedzeń, co plasuje Komisarza na 39 miejscu wśród 256 książek Przeczytanych Na Tronie. Jeśli szukacie rozrywki w książce, to ten tytuł będzie odpowiedni.

Nie można się nudzić przy lekturze Pauliny Świst. Co prawda upodobania bohaterów są przewidywalne i powtarzalne we wszystkich książkach ale akcja zaskakuje.

Radosław prowadzi obserwację ojca Zuzanny, udając jej chłopaka. Dziewczyna nie ma pojęcia, że jej łagodny, czuły chłopak, mający nudną pracę i wykazujący się anielską cierpliwością tak naprawdę jest bezlitosnym gliną działającym pod przykrywką.

Zuzanna jest totalnie oderwana od rzeczywistości - ot, bananowe dziecko, które wszystko miało na wyciągnięcie ręki i nie musiało zupełnie nic robić. To ma się jednak zmienić, gdy ciemne interesy jej ojca wychodzą na jaw, a Radosław ujawnia swoją prawdziwą naturę.

Radek jest... Cóż, momentami wulgarny i chamski. Próbuje jednak działać w sposób słuszny w swoim mniemaniu, nawet jeśli nie zawsze wybiera w tym celu standardowe metody.

Zuzanna Kadziewicz - córka biznesmena współpracującego z ukraińska mafią. Pani pedagog kochająca swoich podopiecznych. Kochana córeczka tatusia żyjąca w odrealnionym świecie. Dla niej wszystko musi przebiegać zgodnie z jej planem na resztę życia, tylko plany mają to do siebie że biorą w łeb kiedy staje przed tobą on...
Radosław Wyrwa - policjant pracujący pod przykrywką. Dla niego Zuza jest tylko figurantką. A on dla niej wymarzoną partią, przynajmniej do momentu kiedy okazuje się że ten gentelmen który nadskakuje jej na każdym kroku i pozwala jej uprawiać seks po bożemu jest w rzeczywistości niepokornym policjantem, po przejściach.

Nic facetem nie jest w stanie tak pozamiatać jak grzeczna ułożona laska która nagle pokazuje pazury i ognisty charakterek. Zwrotów akcji jest w tej książce tyle że nerwy ci wysiądą droga czytelniczko.
Miłego wieczoru przy dobrym drinku z Komisarzem Wyrwą w dłoni 😉

Radosław Wyrwa - policjant pracujący pod przykrywką....

RECENZJA
Dziś nadszedł czas na recenzję trzeciej części książki Pauliny Świst ,pod tytułem "Komisarz "jest to kontynuacja "Prokuratora"i " Podejrzanego ".W tej części Poznajemy Zuzannę ,kobietę żyjącą pod kloszem ....kochający ojciec, biznesmen trzyma nad ukochaną jedynaczką parasol finansowy. Zuzanna pracuje jako pedagog z pasji, uwielbia pomagać dzieciom i w jej kolorowym pięknym świecie pojawia się mężczyzna, który Niestety okazuje się policjantem działającym pod przykrywką. Zuzanna to dla niego tylko figurantka i narzędzie służące do rozpracowania ciemnych interesów jej ojca, który w rzeczywistości zwabia z Ukrainy dziewczyny do domów publicznych ,innym słowem zadłużony szantażowany przez ukraińskich mafiosów bankrut jak się okazuje w dalszej części.Znowu pojawia się Łukasz Zimnicki "Zimny ,"który przedstawia plan mogący pomóc ojcu Zuzanny. Mężczyzna ,czyli policjant działający pod przykrywką jest nie kim innym jak komisarzem Radosławem Wyrwą ,czyli bratem słynnego Daniela z drugiej części. Radek którego pieszczotliwie nazywa Zuzanna to tak naprawdę fachowiec ,który nie pozwoli aby coś stanęło na drodze do celu .Nie traktuje Zuzanny poważnie uważa ,że to słodka idiotka chowana pod kloszem
W momencie kiedy Zuza dowiaduje się kim tak naprawdę jest jej ukochany "misiu" w dziewczynę wstępuje diabeł,który podszeptem wyzwala w niej to co zaczyna pociągać Radosława,dziewczyna zaczyna się robić krnąbrna i zaczyna odpyskowywać facetowi,a  to powoduje że Radek zaczyna patrzeć na nią zupełnie inaczej ,nie jak na "obowiązek "ale na kobietę ,która go zaczyna bardzo mocno niebezpiecznie pociągać. I oczywiście Mamy znowu nawiązanie do pierwszej części, czyli znowu spotykamy słynnego "szarego" który swoją drogą jest niestrudzony w wysiłkach aby zniszczyć Kingę i Łukasza. Emocje w tej części są jeszcze większe niż w pierwszej, chemia między bohaterami jest bardzo wyczuwalna ,ale brakowało mi kontynuacji przygód Daniela i Marii. Znowu  zaskoczenie w postaci epilogu,który opowiada historię Łukasza i Kingi i jakoś tak czułam troszkę niedosyt ,że nie było w ogóle wspomniane o tym co aktualnie dzieje się z siostrą Łukasza i jej partnerem czyli Danielem (bratem Radka)

RECENZJA