Zgłosuj na książki roku 2017

Komisarz

Cykl: Prokurator (tom 2)
Wydawnictwo: Akurat
Asiek

Zuzanna Kadziewicz żyje jak pod kloszem. Kochający ojciec-biznesmen trzyma nad ukochaną jedynaczką parasol finansowy. Zuzanna pracuje jako pedagog z pasji, nie dla chleba. Uwielbia pomagać dzieciom. W jej odrealnionym świecie pewnego dnia pojawia się mężczyzna… Radosław jest wykształcony, męski, przystojny, dobrze wychowany, zamożny. Potrafi się znaleźć w teatrze, cierpliwie doradzać w...

Radosław jest wykształcony, męski, przystojny, dobrze wychowany, zamożny. Potrafi się znaleźć w teatrze, cierpliwie doradzać w butikach. W dodatku, po pięciu tygodniach znajomości, wyjaśnia się, że jest gentelmanem w łóżku. Prawdziwy ideał.
Niestety, wyśniony mężczyzna okazuje się policjantem. Komisarz Radosław Wyrwa – fachowiec od działań „pod przykrywką”. Zuzanna to dla niego tylko figurantka, zaledwie narzędzie służące do rozpracowania ciemnych interesów ojca. Antoni Kadziewicz, na pozór szanowany biznesmen, w rzeczywistości zwabia z Ukrainy dziewczyny do domów publicznych. Zadłużony, szantażowany przez ukraińskich mafiosów, nie potrafi wydostać się z matni.
Szansą może być współpraca z prokuratorem Łukaszem Zimnickim. „Zimny” przedstawia plan. Kadziewicz w obawie przed dożywociem, godzi się zostać „wtyką” i podejmuje grę na dwa fronty…

źródło opisu: https://muza.com.pl/sensacja-kryminal/2817-komisarz-9788328708051.html

źródło okładki: Wydawnictwo Akurat

Cóż za zawód - kolejna książka Pauliny Świst jest zdecydowanie ostatnią, po którą sięgnęłam. Poprzednia nie była arcydziełem, ale sprawiła mi niejaką przyjemność i dostatecznie przykuła uwagę, by nie cisnąć nią o ścianę... Natomiast "Komisarza" męczyłam, męczyłam i właściwie nie wiem, po co...

W tej historii nie podobało mi się zupełnie nic. Fabuła toporna i chaotyczna, bohaterowie nijacy, całość nudna i nużąca... Według mnie odstaje poziomem od pierwszej części, jakby autorce zabrakło weny i pomysłu. Nawet nie wiem, co mogłabym o niej napisać więcej. Chyba po prostu nie mam nic do powiedzenia poza określeniem: słabizna.

ZaaQazany | 2017-11-26
Przeczytana: 26 listopada 2017

Ciągnie wilka do lasu.

Jak wspomniany wilk z wysuniętym jęzorem czekałem na dalsze przygody króliczka i marchewki. Czytałem, czekałem na momenty rodem z „filmu o niskim budżecie ale wartkiej akcji i przeplatających się wątkach fabularnych”. No i co dostałem? Instrukcję obsługi przekształcenia puchatego domowego króliczka w drapieżną leśną zajęczycę.
No bo tak, mam prawo na swoje małe guilty pleasure. Sam mogę hejtować twórczość Autorki i z przekąsem odejmować jej gwiazdki. Obiektywizm każe mi wrzucać jej książki do pudła z czytadłami, a nie stawiać na półkę z arcydziełami. I może tak zostać. Na półce będą stały „pozycje reprezentacyjne”, a pod łóżkiem ukryję wstydliwe zabawki. Tak dla jasności. Komisarz to nie jest wyłącznie erotyk ze scenami łóżkowymi. Czytelnik otrzyma sporą dawkę humoru, sensacji i lekkiego kryminału z wątkami thrillera prawniczego.
Po całym dniu pracy, rozwiązywania sytuacji kryzysowych i stykania się z ludzkimi problemami oczekuję momentu, w którym mogę...

Beata | 2017-11-26
Przeczytana: 26 listopada 2017

Doskonały romans kryminalny, kontynuacja historii Prokuratora. Napisana lekko i swobodnie, przeczytana w jeden deszczowy wieczór... za szybko się skończyła... mogłabym czytać i czytać.
Znani nam bohaterowie Kinga i Łukasz, Szary, Wyrwa i nowi Zuza i Daniel kontynuują grę w policjantów, prokuratorów i gangsterów. Akcja szybka, wciągająca. Zgodnie z zapowiedzią: ostry język, ostry seks i ostra jazda, wszystko z odpowiednią dozą humoru. Czekam na dalszy ciąg.

Piotr Kościelny | 2017-12-08
Przeczytana: 08 grudnia 2017

Z dumą muszę przyznać, że powieść przeczytałem. Z dumą dlatego, że po lekturze poprzedniej powieści autorki, obawiałem się, że nie udźwignę tego ciężaru. Postanowiłem zmusić się do tej lektury szantażem. Powiedziałem sobie, że nie dostanę obiadu dopóki jej nie przeczytam. Z racji faktu, iż w brzuchu już burczało, a oczyma wyobraźni widziałem siebie w stanie agonii, czytałem do późna. Potem zjadłem późny obiad.
Mogę stwierdzić że autorka jest nadal w formie. Jej powieść jest jak tarcie papierem ściernym po zwojach mózgowych. Za dużo wulgaryzmów, poziom dialogów na poziomie gimnazjum. Akcja jakaś taka miałka, mało rzeczy budziło nie tylko mój zachwyt, ale zdarzało się że jęknąłem z bólu czytając tą grafomanię. Ogólnie miałem do przeczytania kilka stron telegazety lub tą powieść. Następnej książki autorki raczej nie wezmę do ręki, wolę telegazetę. Mój pies w pełni popiera moją opinię ;)

Gosia | 2017-12-01
Na półkach: Przeczytane, ROK 2017
Przeczytana: 01 grudnia 2017

Bohaterowie "Prokuratora" wracają. Tym razem Radek ma za zadanie pilnowanie córki znanego "biznesmena". Sprawy szybko nabierają tempa, Zuzanna zakochuje się w Radku. Szary ponownie daje o sobie znać i zaczynają się komplikacje. Książka tak wciąga, że nie jesteś w stanie się od niej oderwać. Ja chcę jeszcze! Polecam!!!

Kasia Sobańska | 2017-11-28
Przeczytana: 27 listopada 2017

Jedno trzeba autorce zostawić, nadal trzyma swój poziom. Niestety w tym wypadku nie jest to bynajmniej komplement. Książka utrzymana w tonie prostego, albo raczej prostackiego języka, historia jak z podrzędnego harlequina, jakaś mafia z jakaś strzelaniną w tle, a przerywane to wszystko szybkimi numerkami bohaterów.
Tym razem dostajemy policjanta wysławiającego się równie "elokwentnie" co jego poprzednik, a do swojej "kobiety" zwraca się per kotek, bo per mała jest już przecież zarezerwowana dla pani mecenas!!
Wulgaryzmy pozostają na porządku dziennym, seks może i mniej wyuzdany niż w poprzedniej książce, ale zamiarem miał być chyba fakt, iż to właśnie Radosław będzie seksualnym przewodnikiem dla swojej wybranki, bo biedaczka żyje w zbyt wyidealizowanym świecie i trzeba ją dopiero uświadomić czym jest ostra jazda. Prokurator "Zimny" pozostaje w grze biorąc czynny udział w śledztwie, nie wyłączając akcji z bronią w ręku w towarzystwie czarnych. Ktoś tu chyba faktycznie legitymację...

boookster | 2018-01-13

Poznęcam się nad autorką trochę. Jest powiedzenie jak Kuba Bogu...
Skoro Paulina Świst znęca się nade mną pisząc swoje powieści, to ja odwdzięczę się pisząc swoją opinię na temat jej "grafomanii".
Na plus okładka. Zachęca. W tym przypadku trafne jest powiedzenie "nie oceniaj książki po okładce". Naiwny czytelnik, nie mający doświadczenia z tą autorką, kupuje w ciemno. Jeszcze informacja że jest to "Mróz w spódnicy" podnosi znacząco sprzedaż. Osoba porównująca panią Świst do Mroza raczej nie miała nigdy do czynienia z powieściami Remigiusza. Istnieje też inna możliwość, nie czytała dzieła pani Świst. Nie wiem co gorsze. Porównanie autorki "Komisarza" do autora przygód Chyłki, to jak porównanie Piotra Cyrwusa (Rysiek z Klanu) do Marlona Brando z Ojca Chrzestnego. Oczywiście z całym szacunkiem do talentu i warsztatu naszego kochanego Ryśka, nie ta liga. Nie chcę też Mroza klasyfikować jako wybitnego pisarza, ale ma już wyrobione nazwisko i swój własny styl.
Co się tyczy samej książki...

Ewelina229 | 2017-12-13
Przeczytana: 12 grudnia 2017

Dałam drugą szansę, bo taki mam zwyczaj czytając nowych autorów, no ale tutaj niestety znowu się zawiodłam.
To bardziej dla mnie opowieść jak zimny drań w ciągu kilkunastu dni staje się pantoflem.
Z żalem stwierdzam, że poziom został utrzymany, niestety bardzo niski.To chyba byłoby na tyle przy opinii tej książki, wczoraj skończyłam czytać, dziś już zapominam o czym była... na tyle zapadła mi w pamięć.

smallangel | 2018-01-25
Przeczytana: 25 stycznia 2018

W tej książce nie podoba mi się wszystko. Pierwsza część była słaba językowo, ale sam pomysł nie był taki zły. Człowiek miał ochotę przeczytać do końca mimo miałkiego słownictwa i sztampowych bohaterów. Liczyłam na to, że Autorka w drugiej części pozwoli występującym tu kobietom na rozwój. Jakikolwiek progres- emocjonalny, społeczny,JAKIKOLWIEK. A tu nic, jest jeszcze gorzej. Główna bohaterka jest wydmuszką- nawet nie siliłam się na to, aby wyobrazić sobie, że ktoś taki mógłby istnieć w rzeczywistości. Towarzyszący jej męski bohater zbudowany jest za to na wzór złego chłopca z tanich romansideł. Tak szablonowego bohatera/ klona nie widziałam od czasu, kiedy to byłam nastolatką.
Całość polana została sosem z nieprawdopodobnych akcji policyjno-gangsterskich. Szarżować też trzeba umieć....
Nie czytałam innych recenzji na temat "Komisarza", aby nie sugerować się opiniami Znajomych i aby nie kusiło mnie, aby złagodzić swoją opinię.
Nie oszukujmy się- to najgorsza książka roku.

Pistacia_Vera | 2018-01-10
Przeczytana: 10 stycznia 2018

Nowe przygody prawników, policjantów i przestępców znanych z "Prokuratora". tym razem na plan pierwszy wybija się komisarz Wyrwa ale autorka nie zapomniała też o bohaterach drugoplanowych i zaskakująco połączyła rodzinę prokuratora z rodziną policjanta. szybkie tempo, dobre dialogi i seks, czyli wszystko to co przypadło czytelnikom do gustu w pierwszej części jest też w drugiej. czyta się świetnie.